16 Yaşında Kız

16 Yaşında Kız - Bu makaledeki notlar: 16 yaşındaki kız sünnet edildi 16..

16 Yaşındaki Kızı Sünnet Ettiler (yazık Ya Böyle Gelenek Mi Olur?)

Geleneklere uyup 16 yaşındaki kızı sünnet ettiler. Kız ölmek üzereyken hastanede kurtarıldı.

İsrail’de 16 yaşındaki bir Bedevi kızının “sünnet” edilmesinden sonra yaşamını yitirmek üzereyken hastanede kurtarıldığı bildirildi.

İsrail medyasında verilen habere göre, geçen Pazar günü Ber Şeva kentindeki Soroka Üniversitesi Tıp Merkezine baygın halde getirilen kızın yaşamını tehdit eden ağır jenital kanamanın nedeninin “sünnet” olduğu anlaşıldı.

Hastaneden yapılan açıklamada, ameliyata alınan kızın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. Necef Çölü’ndeki bir Bedevi aşiretinden olan kızın babası, birkaç saat sonra hastaneye geldiğinde kızının sünnet edildiğini doğruladı.

Soroka Hastanesi Jinekoloji Bölümü Başkanı Prof. Arnon Witznitzer, 10 yılı aşkın süredir böyle bir vaka görmediklerini, bu uygulamanın tamamıyla ortadan kalktığını düşündüklerini söyledi.

“Dişi sünneti” denen ve çoğu kez hijyenik olmayan koşullarda yapılan söz konusu ilkel uygulamanın amacı, cinsel ilişkide zevk alınmasının önüne geçilerek ergenliğe adım atan kızların erkeklerle evlilik dışı ilişkilere girmesini önlemek olarak açıklanıyor.

80 Yaşındaki Alman Sünnet Oldu

80 yaşındaki Alman sünnet oldu

4 Ağustos, 2007 14:33:00 (TSİ)

Rize Belediye Başkanı Bakırcı, Gruener’e Kur’an-ı Kerim hediye etti

LogarDanger

Almanya’da 15 yıl önce tanıştığı Rizeli arkadaşı sayesinde Müslüman olan 80 yaşındaki Alman vatandaşı Paul Gruener, tatil için geldiği Rize’de sünnet oldu.

Müslümanlığı seçtikten sonra Resul adını kullanmaya başlayan Gruener, geçen yıl hac vazifesini gerçekleştirdi.

Bir ay önce Rize’nin İkizdere ilçesine tatil amacı ile gelen Gruener, Turizmci Köksal Hapeloğu’nun tavsiyesi ile sünnet olmaya karar verdi.

İnsanlar için değil kendisi için sünnet olduğunu ifade eden Gruener, “Politikacı değilim. Kendim için ve dinim için sünnet oldum. Tam bir Müslüman olmak istedim. Tam bir Müslüman olarak ölmek istedim. Bu nedenle sünnet olmaya karar verdim” dedi.

Sünneti gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Şaban Çoruh, çok başarılı bir ameliyat olduğunu kaydederek, “Çok rahat bir operasyon oldu. 80 yaşında birini ilk kez sünnet ettim. Yaş itibari ile diğer sünnetlere göre biraz daha zor. Bu nedenle kontrol ve tedavisini takip edeceğiz” diye konuştu.

Sünnet sonrası Gruener’e Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu ve Turizmci Köksal Hapeloğlu tarafından altın takıldı. Bakırcı, Gruener’e Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Gruener’in beş çocuk babası olduğu ve çocuklarından ikisinin helikopter kazasında öldüğü öğrenildi.

16 Yaşındaki Kız Sünnet Edildi!

16 yaşındaki kız sünnet edildi!

16 yaşındaki kız sünnet edildi!Cinsel ilişkide zevk alınmasını önleyen çağdışı yöntem genç kızın yaşamına mal oluyordu
İsrail’de 16 yaşındaki bir Bedevi kızının “sünnet” edilmesinden sonra yaşamını yitirmek üzereyken hastanede kurtarıldığı bildirildi.

İsrail medyasında verilen habere göre, geçen Pazar günü Ber Şeva kentindeki Soroka Üniversitesi Tıp Merkezine baygın halde getirilen kızın yaşamını tehdit eden ağır jenital kanamanın nedeninin “sünnet” olduğu anlaşıldı. Hastaneden yapılan açıklamada, ameliyata alınan kızın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. Necef Çölü’ndeki bir Bedevi aşiretinden olan kızın babası, birkaç saat sonra hastaneye geldiğinde kızının sünnet edildiğini doğruladı. Soroka Hastanesi Jinekoloji Bölümü Başkanı Prof. Arnon Witznitzer, 10 yılı aşkın süredir böyle bir vaka görmediklerini, bu uygulamanın tamamıyla ortadan kalktığını düşündüklerini söyledi.

“Dişi sünneti” denen ve çoğu kez hijyenik olmayan koşullarda yapılan söz konusu ilkel uygulamanın amacı, cinsel ilişkide zevk alınmasının önüne geçilerek ergenliğe adım atan kızların erkeklerle evlilik dışı ilişkilere girmesini önlemek olarak açıklanıyor.

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

16 Yaşında Kız İçin Yorum Yap