Bilgisayarınızın Vazgeçilmez Ücretsiz Programları

Bilgisayarlarınızda olmazsa olmaz  ücretsiz 10 yazılım nedir diye sorsalar hemen hemen herkesin söyleyeceği programlar üç aşağı beş yukarı aynıdır.

Bilgisayarınızın Vazgeçilmez Ücretsiz Programları

Her Bilgisayara Lazım Olan 10 Ücretsiz Yazılım

Dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi hiç kuşkusuz Microsoft firmasının Windows işletim sistemi. Bu nedenle de çoğumuz Windows kullanıyoruz. Microsoft her ne kadar işletim sistemlerine  destekleyici programlar eklese de hala yeterli değil bu yüzden bilgisayarımıza yardımcı programlar eklememiz gerekiyor. Bizde SosyalKare olarak ücretsiz fakat son derece yararlı programları seçtik. İşte listemiz:

AVG Antivirus Free

AVG LOGO_3D_4 flags_FINAL_lens letters

İlk sırada bilgisayarlarımızın belaları olan virüslere karşı bir program seçiyoruz.  AVG dünyanın en çok kullanılan antivürüs programı, bu unvanı hak etmesinin geçerli bir sebebi var: Avg arka planda çalışırken bilgisayarınızı yavaşlatmıyor, sizi gereksiz bildirimlerle uğraştırmıyor aksne bilgisayardaki gereksiz uygulamaları durdurarak daha hızlı çalışmasını sağlar. AVG’nin tabiki ücretli ve ücretsiz versiyonları arasında fark var fakat kötü ve casus yazılımlara karşı koruması başarılı.

Avg antivirüse ulaşmak için tıklayınız

CCleaner

ccleaner-logo

Bilgisayarlarımız ilk aldığımız günden itibaren kullandıkça gereksiz dosyalar biriktirir bir yandan da çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Bilgisayarımızın aynı performansta çalışmasını devam ettirmek istiyorsak CCleaner gibi bir program yardımıyla temizlememiz gerekir. CCleaner bilgisayardaki gereksiz dosyaları temizler bilgisayarımızı rahatlatır hem de kayıt defterindeki hataları düzelterek bilgisayarımızın sürekli donmasını engeller.  Bilgisayarınızda iyi bir yaz temizliğine ihtiyacınız varsa, CCleaner programı tam size göre.

CCleaner’a ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

Evernote

evernote

Bazı kişiler telefonlarıyla gelen bu programı görmüş ya da duymuş olabilir. Evernote bir platform sistemidir. Toplantılarınızı, resimlerinizi, notlarınızı kendi sunucularında barındırarak size her yerden ulaştıran bir hizmettir. Ayrıca size yazının başında belirttiğimiz gibi Evernote, tablet ve telefonlara da indirilip kullanılabilir.

Evernote’a ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

Google Chrome

indir

Bilgisayarlarımızla birlikte gelen İnternet Explorer her ne kadar sürekli güncelleme alsa da hız ve stabilitelik konusunda çok sıkıntılı bu yüzden bilgisayarımıza tarayıcı indirmek daha iyi olacaktır. Bizde Google’ın bize ücretsiz olarak sunduğu Google Chrome’u tercih ettik. Google Chrome hızlı açılır hızlı kapanır, sorun çıkarmaz takılmaz, ayrıca google hesabınızla etkinleştirdiğinizde gezdiğiniz siteleri, favorilerinizi ve şifrelerinizi tutarak format durumunda ya da başka bir cihazdan girme durumunda kolayca ulaşmanızı sağlar.

Google Chroma’a ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

GIMP

gimp28

Bu program ücretsiz olmasına karşın bir çok profesyonel resim düzenleme programlarına taş çıkartacak seviyededir. Acemi ve orta seviyedeki fotoğrafçılar için güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Gimp’e ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

Last Pass

indir (1)

Ne zaman büyük bir internet sitesi hack’lense ortaya çıkan manzara düşündürücü oluyor. Kullanıcıların çoğunun şifresi ardışık sayılar ya da bir kelime oluyor. Bu durum kullanıcılar için pek güvenli değil. Bu yüzden LastPass programı sizin için yüksek zorlukta bir şifre üretiyor ve bunu kendi hafızasında saklıyor. Eğer şifreleri hatırlamakta sıkıntı çekiyorsanız LastPass tam size göre!

LastPass’e ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

MyPublicWifi

indir (2)

Evinizde kablosuz internet yok mu? Tabletinize ya da telefonunuzdan sürekli kontör ya da paket almaktan sıkıldınız mı? İşte bu program tam aradığınız şey. Bilgisayarınızdaki Wireless adaptörünü dağıtıcı haline getiren MyPublicWifi kablolu internetinizi ücretsiz hale getirmenizi sağlıyor.

MyPublicWifi’e ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

Recuva

recuva3

Bazen zaman makinemizin olmasını istersiniz zamanı geri alıp hatanızı düzeltmek için ama elimizden bir şey gelmez. Bu durum bilgisayar ortamı için biraz farklı. Recuva programıyla silinen dosyalarınızı, yanlışlıkla çöken bilgisayarınızdaki önemli dosyalarınızı kurtarabilmenizi sağlıyor.  Recuva aynı zamanda hasarlı hard disklerinizi, iPod müziklerini ve hatta kaydedilmemiş Microsoft Word dosyalarınızı da kurtara bilmenizi sağlıyor.

Recuva’ya ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

LibreOffice

7bfbdc2e9720d0105a09626d42e6c2e4

Sırada bilgisayarımız için ücretsiz bir office programı. Çoğu office programı artık İnternet ortamında çalışıyor ve çeşitli sıkıntılar çıkarıyorlar. Libre Office ise masaüstü programları arasında en iyisi. En yaygın office formalarını açabilen LibreOffice bizden herhangi bir ücret vs. de istemiyor.

LibreOffice’e ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

VLC Media Player

vlc.sh-600x600

Son olarak da çeşitli video formatlarını oynamak için Vlc Player. İnternet’ten ek format indirmeden tüm video formatlarını çalıştırabilen program stabil bir şekilde çalışıyor üstelik alt yazı özelliğini de destekliyor.

Vlc player’a ulaşmak ve indirmek için tıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Vazgeçilmez Ücretsiz Programları İçin Yorum Yap