2013-2014 8.Sınıf Vatandaşlık Kitabı Sayfa 72-73-74-75 Cevapları

2013-2014 8.Sınıf Vatandaşlık Kitabı Sayfa 72-73-74-75 Cevapları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu not umarım işinize yarar.

Vatandaşlık Çalışma Kitapları , Çalışma Kitabı Cevapları, 8.Sınıf,2013

2013-2014 8.Sınıf Vatandaşlık ve Demokrasi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72-73-74-75  arasındaki Cevapları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Umarım sizler için yararlı bir paylaşım olacaktır. Yayınladığımız cevaplarda hata bulursanız yada sizin görmüş olduğunuz kitap ile uyumlu değilse bize iletirmisiniz yorum kısmından.

8.Sınıf Vatandaşlık Kitabı Sayfa 72

4. Türkiye Yazarlar Sendikası, merkezi İstanbul’da olan bir sivil toplum kuruluşudur. Amacı yazarların emeğini sermayeye karşı korumaktır.

5. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 1993 yılında, bilimsel bir araştırma projesinin devamlılığını sağlamak amacıyla kurulmuş olan bir vakıftır. Vakfın kuruluş amacı anneler ve çocukları eğitmektir, ancak bugün bu amacını aşarak babalara, çocuksuz kadınlara ve ailelere de eğitimler vermektedir.

Sorular

1. Sivil toplum kuruluşları bu görsellerde gördüklerinizin dışında hangi alanlarda faaliyet gösterebilirler?

Amacı farklı sivil toplum örgütlerine yardım etmede faaliyet gösterebilirler.

2. Çevrenizde, tespit ettiğiniz farklı faaliyet yürütem STK’lar var mı? Gerçekleştirdiği etkinliklerden örnekler veriniz.

Çevremde öyle bir toplum kuruluşu görmedim.

3. Sivil toplum kuruluşlarının demokrasiyi, hak ve özgürlükleri korumada ne gibi yararları olabilir? Örnekler vererek açıklayınız.

….

Bu kuruşların belirlediği sorunları devlete bildirdiği için ve birçok kişiyi kapsadığı için bir çok sorunu çözebilir.

 8.Sınıf Vatandaşlık Kitabı Sayfa 73-74-75

STK’larla ilgili verilen tanıtım kartlarını inceleyiniz. Her bir STK’nın amacına yönelik faaliyet önerilerinde bulununuz. Önerilerinizi verilen noktalı yerlere yazınız.

Çocuk Vakfı Önerilerim: Fakir, maddi durumu iyi olmayan çocukları tespit edip onu eğitim sosyal faaliyetler açısından ona yardım etmek, yetim çocukları kendi kuruluşlarında bakmak, eğitiminde yardımcı olmak.

Tema Önerilerim: Bütün okullarda konferans düzenleyerek çevre sevgisini aşılamak, çorak arazilere canlandırmak, bütün doğa varlıklarını tapulayıp onlara zarar verenlere verdiği zarar kadar ceza vermek.

Eğitim Gönüllüleri: Dershaneye gidemiyecek çocuklara eğitim vermek, çocuklara hobi edinmede yardımcı olmak.

Losev Gönüllüleri Önerilerim: Bence bu kurum devlete bağlanmalı ve devlet yardımıyla daha çok kan ve ilik bulunmalı.

Tikad Önerilerim: Bu kurum kadınların evlerini ziyaret etmeli onların ekonomiye katkı sağlaması gerektiğini aşılamalı ve onların önünü açmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

2013-2014 8.Sınıf Vatandaşlık Kitabı Sayfa 72-73-74-75 Cevapları İçin Yorum Yap