5 Yasindaki Cocuk Kac Saat Uyur

5 Yasindaki Cocuk Kac Saat Uyur Cocuklari Kac Saat Uyumali - Bu makaledeki notlar: cocuklar ne kadar uyumali 5 yasindaki..

5 Yaş Altı Çocuklar Ortalama Kaç Saat Uyumalıdır?

5 yaş altı çocuklar ortalama kaç saat uyumalıdır?

Uykusuzluk, çocuklarda obezite riskini artırıyor. “Obesity”adlı ABD dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, çocukların bir saat fazladan uyumasıyla obezite riski yüzde…

2008-07-11

Uykusuzluk, çocuklarda obezite riskini artırıyor. “Obesity”adlı ABD dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, çocukların bir saat fazladan uyumasıyla obezite riski yüzde 9 azalıyor. 5 yaşın altındaki çocukların günde 11 saat uyuması gerekiyor.

John Hopkins Üniversitesi uzmanlarının çalışması, uyku süresiyle obezite riski arasında bağlantı bulunduğuna işaret ediyor. Araştırma ekibinin başkanı Youfa Wang, “Bu konuda daha önce yapılan 17 araştırmayı kıyasladığımızda, uyku arttıkça riskin azaldığını gördük” dedi. Wang, en az uyuyan çocukların obez olma riskinin, yeterince uyuyan çocuklara oranla yüzde 92 arttığını tespit ettiklerini belirtti. 5 yaşın altındaki çocukların günde 11, 5-10 yaş arasındakilerin 10, 10 yaşın üstündekilerin de 9 saat uyuması tavsiye ediliyor.

AA

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yasindaki Cocuk Kac Saat Uyur İçin Yorum Yap