67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu

67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu Hazine Odaları - Bu makaledeki notlar: kayıp hazine avcıları 67 yıldır kayıp..

67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu

Ömrünü dünyanın sekizinci harikası olarak tanımlanan Kehribar Odası’nı bulmaya adayan hazine avcısı Christian Haustein, sonunda muradına erdi. Rusya’nın kayıp hazinesi 67 yıldır saklandığı Alman kasabası Deutschneudorf’taki insan yapımı bir mağaranın içinden gün ışığına çıkıyor. 1941’de Naziler tarafından istila edilen St. Petersburg’taki Katerina Sarayı’nın en ünlü bölümü olan Kehribar Odası adını duvarlarındaki altın üzerine kehribar süslemeleri yüzünden almıştı.

EN AZ İKİ TON ALTIN SAKLI

Kehribar Odası’ndan iki ton altının yanı sıra değerli taşlar, eşyalar ve mücevherleri çalan Naziler şehirden ayrılırken arkalarında bomboş bir saray bıraktı. Kayıp altınlardan bunca yıldır haber alınamadı. Hazineden ümidi kesen Ruslar odayı 2003’te restore etti. Ancak beş yıl sonra Alman hazine avcısından Deutschneudorf adlı kasaba yakınlarında, yerin 20 metre altında insan yapısı bir mağarada kayıp odayı bulduğu haberi geldi.

İÇERİDE BUBİ TUZAĞI VAR

Haustein tarama cihazları sayesinde bu mağarada gün ışığına çıkarılmayan tonlarca altın ve değerli taşları saptadığını açıkladı. Mağara çevresinde bulunan bazı süslemeler Kehribar Odası’ndakilerle bire bir örtüşüyor. Mağara girişinde ve içeride onlarca bubi tuzağı saptayan Haustein, mekana birkaç gün içinde bomba imha ekipleriyle birlikte girecek.

Sponsorlu Bağlantılar

67 Yıldır Kayıp Hazine Bulundu İçin Yorum Yap