7 Aylık Bebeklerde Kabızlık

7 Aylık Bebeklerde Kabızlık Cocuklarda Kabızlık Nedenleri - Bu makaledeki notlar: bebeklerde kabızlık nedenleri 7 aylık bebeklerde..

Çocuğunuzun Kabızlığını Nasıl Giderebilirsiniz?

Çocuğunuzun kabızlığını nasıl giderebilirsiniz?
Eğer doktorunuz kabız olan çocuğunuza günde sadece üç bardak limitli süt veriyor ve o çok sevdiği elma suyundan vazgeçtiriyorsa ve daha başka ne gibi yiyeceklerden kaçınmanız gerektiğini bilmiyorsanız ne yapabilirsiniz ?

Doğru yiyeceklerin yenmesi yardımcı olacaktır, bunla birlikte, bazı yiyeceklerden kaçınmanız da bu konunun çözümü için önemlidir. Pekçok çocuk günlük aldığı kalori ve beslenmesinde geniş çapta özellikle seçicidirler. Çok fazla sütün ortak özelliği kabız yapmasıdır çünkü çocuğun ihtiyacı olan hacimde ve lif içeren besini katı yiyeceklerden almasını önler. Çok kalorili meyva suyu da aynı sorunu doğurabilir. Fazla sıvının önemi olmasına rağmen, eğer çok fazla sıvı veriliyorsa çocuğun katı yiyeceklere olan iştahını önlyeceğinden kabızlık sonuç verir. Çocuğunuzun günlük süt alımını sadece iki fincan ve sınırlı meyva suyuyla sınırlandırmanız katı yiyeceklere olan iştahını arttırmada yardımcı olacaktır.

Kalori ihtiyacını giderici iştahını tüketmeyeceğinden çocuğunuzun susuzluğunu su ile gidermesini teşvik ediniz. Eğer çocuğunuz meyva suyunda ısrar ediyorsa, bunu su ile seyrelterek miktarını arttırabilirsiniz ki bu daha güvenlidir. Doktorunuz meyva suyunu meyvaların içinde (sorbitol)doğal şeker alkolü oluşması ve bunun da aşırı şişkinlik, kramp ve rahatsızlığa neden olacağı düşüncesiyle vermenizi istemeyebilir. Az miktarda meyva suyu, müshil etkisi olacağından verilebilir.

Doktorunuz meyva suyuna devam etmemenizi onun yerine meyva olarak elmayı vermenizi önerebilir. Bunun nedeni meyva olarak elmanın meyva suyu olarak alınmasına göre daha avantajlı olacağı fikridir. Çünkü elmanın meyva olarak alınması meyva suyu olarak alınmasından daha avantajlı olması sadece sıvı ve sorbitol içermesi değil, kabuğunda ve içinde lif içermesi de sayılabilir.

Eğer bu değişiklikler çocuğunuz için faydalı olmuyorsa , çocuğunuzun kronik hale gelmiş olan kabızlığı bağırsaklarının doğal havasının durumunu ve esnekliğini bozmuş olabilir. Eğer durum bu şekilde ise, çocuk doktorunuzu çocuğunuzun diyetini yardım amaçlı uygularken, tekrar eski haline dönmesine ve tıbbi yöntemlerle devam edilmesi için ziyaret edin. Bu çocuğunuzun kalınbağırsağının su ile yıkanması için kullanılan araç ve dışkının yumuşatılması gibi yöntemler olabilir, bu uygulama çocuğunuzun bağırsakları normala dönene kadar uygulanabilir. Bu uygulama geliştirilmiş bir diyetle birleştirilerek kabızlığın daha kolay ve daha az sancılı geçmesi olan dışkının yumuşatılması sağlanabilir.

Eğer çocuğunuz bir aylık gibi çok küçük bir yaşta kabızlık geçiriyorsa neler yapmalısınız? Düşük demir içeren besin formüllerinin kabızlığın giderilmesinde etkisi var mıdır?

Kabızlık problemi küçük bebeklerde tedavi edilebilir nitelikte ve çok nadir önemlilik arz eder.

Eğer bir aylık bebeğiniz kabızlık çekiyor büyük dışkısı nadiren çıkıyorsa, doktorunuz tarafından düşük demirli reçete uygulamanızın tavsiye edilmesi çok bilinen bir yaklaşımdır. Düşük demir formülü bebeğinize büyümesi ve gelişmesi için çok fazla demir verebilecek niteliktedir fakat genellikle kabızlığa neden olmaz. Buna ilave olarak, eğer bebeğinizin besinlerine su takviyesi yapıyorsanız ki bu bir aylık bebek için izin verilebilir, kabızlığın önelenmesinde yardımcı olabilir. Bir aydan sonra ve daha sonraları düşük demir formule devam ettiğinizde, bebeğinizin dışkısının normale dönebileceği varsayımıyla, tekrar normal ağırlıklı demir formüllü besinlerinize geri dönebilirsiniz. Pek çok durumda düşük demirli formulünüzü ilave bir demir eklemesi ile takviye etmeniz gerekmiyor ancak yine de emin olmak istiyorsanız doktorunuzla bu konuyu tartışınız.

Kullandığınız düşük demir formulünü emzirerek destekliyor musunuz yoksa sadece bu demir fomulünü mü uyguluyorsunuz. Şunu hatırlatmak istiyoruz ki, kabızlık emziren bebekler için sorun olmaz.

Kabızlık problemleri nadiren önemlidir. Genellikle aile için büyük sorundur, fakat bebeğinizin diyetini ayarlayarak kolayca çözebilirsiniz. Şu anda bebeğinizin kabızlık problemini çözmek için doktourunuzun tavsiyesine uyabilir ve düşük demir formullü uygulamanıza başlayabilirsiniz. Besini mümkünse su ilaveli uygulayın. Probleminizin çözüldüğünü varsaydığımızda hem düşük demir formulüne devam edebilir hem de bir önceki normal formulünüze dönebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

7 Aylık Bebeklerde Kabızlık İçin Yorum Yap