Ağ Bağlantısı Kurma

Ağ Bağlantısı Kurma Wifi İle Bilgisayara Bağlanma - Bu makaledeki notlar: bluetooth ile bilgisayardan bilgisayara bağlanma ağ..

İki Bilgisayar Bağlantısı Oluşturma, Geçici Wifi Ağ Kurulumu

Ev ağının basit türlü tam olarak iki bilgisayar içerir. Dosya paylaşımı, yazıcı veya başka bir çevresel cihaz, hatta bir İnternet bağlantısı ağ bu tür kullanabilirsiniz. Bu ve diğer ağ kaynaklarının paylaşımı için iki bilgisayar bağlamak için, aşağıda açıklanan seçenekleri düşünün.
Doğrudan Kablo ile İki Bilgisayar bağlama
Iki bilgisayar ağı için geleneksel yöntem iki sistemin içine tek bir kablo bağlayarak özel bir bağlantı yapmayı da içerir. Çeşitli alternatifler ağ için bu şekilde iki bilgisayar var:

* Crossover Ethernet kablosu
* Boş modem seri kablo ya da paralel kablo periferik
* Özel amaçlı USB kabloları

Gibi minimal yapılandırma gerekli güvenilir, yüksek hızlı bağlantı desteği Ethernet – Yukarıdaki seçenek, Ethernet yöntemi tercih edilir. Ayrıca, Ethernet teknolojisi en genel amaçlı bir çözüm sunar, daha iki bilgisayar ağları ile oldukça kolay daha sonra inşa edilecek sağlar. Eğer bir bilgisayarlarınızın ama Ethernet adaptörü sahip diğer hala ilk bilgisayarın USB portuna-to-Ethernet dönüştürücü birim USB bağlayarak kullanılabilir USB, Ethernet crossover kablo vardır.

Ayrıca bakınız: Ethernet çapraz kablolar

Seri ve paralel – kablolama Bu tür Doğrudan Kablo Bağlantısı (DCC), Microsoft Windows kullanan adlandırılan düşük performans sunuyor ama Ethernet kabloları ile aynı temel işlevselliğe sahip bulunuyor. Eğer bu kablolar kolayca ve ağ hızını mevcut olduğu durumda bu seçeneği tercih edebilir bir kaygı değil. Seri ve paralel kablolar iki bilgisayar fazla ağ için kullanılan hiçbir zaman.

USB – Ordinary USB kabloları doğrudan birbirlerine iki bilgisayar bağlamak için kullanılmamalıdır. Böylece elektrik bilgisayarlara zarar verebilir yapma girişimi! Ancak, özel USB kabloları doğrudan bağlantısı için henüz güvenle kullanılabilir tasarlanmış. Eğer bilgisayarlar fonksiyonel Ethernet ağ bağdaştırıcısı eksikliği başkalarına üzerinden bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Ethernet, USB, seri veya paralel kablo ile özel bağlantıları yapmak için gereklidir

1. her bilgisayar kablosu için harici bir fiş ve işleyen ağ arayüzü var
2. her bilgisayarda ağ ayarlarını uygun yapılandırılmış

Bir telefon hattı veya güç kablosunu doğrudan her ağ için diğer iki bilgisayar bağlamak için kullanılamaz.

Kablo Merkezi Altyapı Through With İki Bilgisayar bağlama
Yerine kablo iki bilgisayar doğrudan, dolaylı olarak bilgisayarlar yerine merkezi bir ağ fikstür ile katıldı olabilir. Bu yöntem iki ağ kabloları, gerektiren bir fikstür her bilgisayara bağlama. Fikstür çeşitli ev ağı için bulunmaktadır:

* Ethernet hub, anahtarlar ve yönlendiriciler
USB hub
* Phoneline ve elektrik hattı duvar prizi

Çoğu kez ek kadar öngören bu yöntemi uygulamak ön maliyet daha kablolar ve ağ altyapısı almak istiyorum. Ancak, genel amaçlı bir çözümü (örneğin, cihazların herhangi bir makul sayıda accomodating’s on veya daha fazla). Eğer gelecekte şebeke genişletme niyetinde sen büyük olasılıkla bu yaklaşımı tercih edecektir.

Çoğu kablolu ağ Ethernet teknolojisi kullanmaktadır. Alternatif olarak, USB hub, istihdam edilebilir süre hattı ve Phoneline ev ağlarını Her teklif merkezi altyapısının kendi benzersiz formu. Geleneksel Ethernet çözümleri genellikle çok güvenilir ve yüksek performans sunuyor.
Kablosuz İki Bilgisayar bağlama
Son yıllarda, kablosuz çözümler ev ağı için popülerlik artan keyif aldık. Kablolu çözümler olduğu gibi, birkaç farklı kablosuz teknolojiler temel iki bilgisayar ağları destek bulunmaktadır:

* Wi-Fi
Bluetooth
* Kızılötesi

Wi-Fi kablosuz bağlantı alternatifleri yukarıda listelenen daha büyük bir mesafe ulaşabilirsiniz. Birçok yeni bilgisayarlarda, özellikle dizüstü bilgisayarlar, şimdi Wi-dahili içeren-Fi özelliği, çoğu durumda bu tercih edilen seçenek haline. Wi-Fi olsun ya da bir ağ fikstür olmadan kullanılabilir. Iki bilgisayar ile, Wi-Fi ağ eksi bir fikstür (ayrıca reklam denir-hoc modu) özellikle kurmak kolaydır.

* Nasıl – Bir Geçici WiFi ağ için

Bluetooth teknolojisi oldukça yüksek destekler bir ağ fikstür için gerek kalmadan iki bilgisayar arasında kablosuz bağlantı hızı. Bluetooth daha yaygın bir cep telefonu gibi tüketici el cihazı ile bir bilgisayar ağı kullanılır. Çoğu masaüstü ve eski bilgisayarlarda Bluetooth özelliği sahip değildir. Her iki cihaz yakın aynı odada birbirlerine Bluetooth en iyi çalışır. Eğer el cihazları ve bilgisayarlarla ağ ilgi Bluetooth düşünün eksikliği Wi-Fi özelliği.

Kızılötesi ağ dizüstü yıllık ya önce var Wi-Fi veya Bluetooth teknolojilerini popüler oldu. Kızılötesi bağlantıları yalnızca iki bilgisayar arasında bir fikstür gerekmez, ve çalışma oldukça hızlı uygulanır. Eğer bilgisayarlar da destek ve arzu çaba yatırım Wi-Fi veya Bluetooth eksikliği çok Kurulumu ve kullanımı basit olarak, kızılötesi düşünün.

Eğer alternatif bir kablosuz teknoloji söz bulmak HomeRF, güvenle yok sayabilirsiniz çağırdı. HomeRF teknolojisi birkaç yıl önce eski haline gelmiştir ve ev ağı için pratik bir seçenek değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağ Bağlantısı Kurma İçin Yorum Yap