Ahmet Maranki Değerli Taşlar

Ahmet Maranki Değerli Taşlar İbrahim Saraçoğlu Şifalı Taşlar - Bu makaledeki notlar: ahmet maranki doğal taşlar ahmet maranki..

Ahmet Maranki Ve Kozmik Taşlarla Şifa Üzerine Bir Yazı

Ahmet Maranki ve Kozmik Taşlarla Şifa Üzerine Bilgiler

Taşların Oluşumu
Taşlar; güneş, güneşin harareti ile toprağın su ile karışması sonucu oluşan çamurun “taş”laşması ile oluşur. “Taşların rengi” de güneşin etkisi dışında bulunduğu yerin ve ortamın arzdaki konumuna göre, arz dışındaki yıldızların ve bilinen gezegenlerin ışığının etkisiyle renklenir. Tedavileri edici özelliği bulunan taşların önemlilerini şöyle sıralayabiliriz:
Akik (agat), akuamarin, amazonit, amatist (mor yakut), andaluzit, apatit, aragonit, ay taşı, azurit, dioptaz, elmas, florit, granat, güneş taşı, hematit, inci, iyolit, jasper, kalsedon, kantaşı, kaplangözü, kehribar (amber), krizikol, krizopraz, kristal kuvars, dumanlı kuvars, kum taşı, labradorit, lapis lazuli, malakit, manyetit (mıknatıs), mercan, obsidyen, Oltu taşı, oniks, opal, pirit, safir, sedef, selenit, sitrin, sodalit, topaz, turkuaz, yakut, yeşim, zeberced, zirkon, zümrüt.

Taşlar nasıl bir etkiyle tedavi ediyor?
Kozmik Bilime göre rahatsızlıkların oluşum sebebi, enerji merkezi seviyesindeki bir enerjinin tıkanması ile izah edilir. Dolayısıyla her taşın bir enerji boyutu vardır ve insan vücudundaki enerji merkezleri bu taşların yaydığı minimize dalga boylarıyla korunur. Yani mesela tiroit bezlerinizde sorun varsa, buradaki hücrelerinizde bir enerji blokajı varsa, yüzüğünüzdeki turkuaz buraya uyarı yaparak enerji verir. Sonuçta da enerji akımı dolayısıyla canlanırsınız.

Hangi taşlar hangi hastalıklara iyi gelir?
Her taş her hastalığa karşı kullanılmaz. Her taşın etkili olduğu hastalık türü farklıdır. Ancak bazı hastalıklarda birden fazla taşın etkili olduğu bilinir. Ancak taşların insan sağlığındaki esas önemli yeri koruyucu hekimlik açısından ele alınmalıdır. Yani hastalıklardan korunma amaçlıdır. Taşlarla migren, baş ağrısı, yüksek ve düşük tansiyon, varis, gut, astım, soğuk algınlığına bağlı kramplar, kalp ritminde bozukluk, asabiyet, baş dönmesi ve çeşitli ruhsal rahatsızlıklar önemli derecede iyileşmektedir.
Aşağıda belirtilen uygulamalar kozmik merkezlerde ve araştırma merkezlerinde tamamen ölçülerek sonuç alınmış ve dünya literatürüne enerjili taşlar olarak geçmiştir.
– Kalp rahatsızlıkları için yeşil yakut, yeşil zümrüt ve yeşim taşı,
– Şeker hastalığı için zümrüt,
– Göz ve kulak rahatsızlıklarına karşı bakır,
– Yaralara karşı pek çok kristal doğal cam taş,
– Mide yara ve rahatsızlıklarında amber taşı, sarı sitrin ve sarı kuvars,
– Boğaz rahatsızlıklarında mavi turkuaz,
– Göz ağrılarında safir, lapis ve sodalit,
– Baş, beyin rahatsızlıklarında ve umum rahatsızlıkta amatist, mavi akik, lacivert taş ve doğal kaya kristalleri.

Vücudumuzda bulunan çakra noktaları taşlarımızı nasıl kullanacağımız hakkında bizlere bilgi verir. Çakra’nın kelime anlamı Sanskritçede “tekerlek”tir. Çakralara, tekerlek gibi döndüğü için “çakra” adı verilmiştir. Çakralar enerji bedenimizde var olan ana enerji merkezleridir ve bedenin ortası boyunca uzanan dikey bir çizgi üzerinde vücudun ön ve arkasında yer alırlar. Bu enerji merkezlerinin görevi evrensel enerjiyi alıp, bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Bedenimizde 7 ana çakra vardır. Çakralar aşağıdan yukarıya doğru numaralandırılır. Her çakranın belli enerjisi ve belli frekansı vardır. En düşük frekanslı olan en alttaki kök çakra, en yüksek olan tepedeki taç veya tepe çakradır. O yüzden numaralama aşağıdan yukarıya doğru yapılmıştır. Her çakraya denk gelen bir rengin enerjisi vardır. Bu renkleri kullanarak çakrada ki sorunları çözebilir ve enerji akışını düzenli hale getirebiliriz.
Nasıl mı?
Tepe Şakra: (1. Şakra)
Kafatasının üst noktasında bulunan tepe (taç) şakrasının rengi mordur. Uyumsuz çalışması halinde, uyku bozuklukları, kararsızlık, olumsuzluk, neşesizlik, kötü hafıza, aşırı sinir ve sık sık baş ağrısına sebep olur. Ametist, florit, havlit, kalsit, kristal kuvars, kyanit, opal, pirit, rutil kuvars, sugulit ve topaz tepe (kök) şakranıza uyumlu taşlardır.

Alın Şakrası: (2.Şakra- Üçüncü göz)
İki kaşın ortasında bulunan alın şakrasının rengi laciverttir. Uyumsuz çalışması halinde mutsuzluk, bunalım, depresyon, aşırı ego, maddiyatçılık, kibir, ve disiplinsizliğe sebep olur. Lapis, ayolayt, ametist, aventurin, azurit, florit, kristal kuvars, krizokol, kunzit, kyanit, labradorit, opal, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, sugulit ve zümrüt alın şakranızla (üçüncü göz) uyumlu taşlardır.

Boğaz Şakrası: (3. Şakra)
Boğazın ortasında bulunan boğaz şakrasının rengi, mavidir. Uyumsuz çalışması halinde, sıkılganlık, konuşamama, aşırı gereksiz konuşma, kendini bastırılmış hissetme ve kendini ifade edememe gibi durumlarla karşılaşılır. Topaz, akuamarin, amazonit, kalsit, kristal kuvars, krizokol, kyanit, labradorit, mercan, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, turkuaz ve turmalin boğaz şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Kalp Şakrası: (4. Şakra)
Kalp merkezli bölgede bulunan kalp şakrasının rengi yeşildir. Uyumsuz çalışması halinde, kırılganlık, alınganlık, karamsarlık, gerilim, iç sıkıntısı, her türlü bağımlılıklar, kendini küçümseme ve değer vermeme gibi durumlarla karşılaşılır. Akik, peridot, aventurin, aytaşı, florit, garnet, jasper, kalsit, kantaşı, kristal kuvars, krizokol, krizopras, kunzit, malakit, obsidyen, pembe kuvars, pirit, rodokrozit, rodonit, rutil kuvars, turmalin, unakit, yakut, yeşim ve zümrüt kalp şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Mide Şakrası: (5. Şakra)
Göbeğin iki parmak üstünde bulunan mide şakrasının rengi sarıdır. Uyumsuz çalışması halinde, yoğunlaşamama, konsantrasyon eksikliği, zihinsel dağınıklık, tatminsizlik, hazım sorunları, öfke, hayal kırıklığı hali ve huzursuzluğa sebep olur. Sitrin, aventurin, aytaşı, florit, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, malakit, mercan, obsidyen, peridot, pirit, rutil kuvars, topaz, unakit, yeşim ve zümrüt mide şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Hara Şakrası : (6. Şakra)
Göbeğin alt kısmında bulunan hara şakrasının rengi turuncudur. Uyumsuz çalışması halinde, böbrek ağrıları, prostat, cinsel soğukluk, sorunlu regl, özgüven eksikliği, suçluluk duygusu, aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirici olma durumlarıyla karşılaşılır. Akik, aytaşı, güneştaşı, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, mercan, pirit, rutil kuvars ve sitrin 6. şakrayla uyumlu taşlardır.

Kök Şakra: (7. Şakra)
Üreme organları bölgesinde bulunan kök şakrasının rengi kırmızıdır. Uyumsuz çalışması halinde egoistlik, dürüst olmama, sürekli endişe, her şeyin zor gelmesi, öfke, güvensizlik, zorlayıcı olma ve üstünlük taslama gibi durumlarla karşılaşılır. Garnet, akik, dumanlı kuvars, hematit, jasper, kalsit, kantaşı, kaplangözü, kristal kuvars, mercan, obsidyen, oniks, pirit, rutil kuvars, topaz, turmalin ve yakut kök şakrayla uyumlu taşlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ahmet Maranki Değerli Taşlar İçin Yorum Yap