Akıllı Cep Telefonu Nedir

Akıllı Cep Telefonu Nedir Akıllı Telefon Ne Demek - Bu makaledeki notlar: akıllı telefon nedir akıllı cep telefonu..

Akıllı Telefon Nedir? – Akıllı Telefon Ne İşe Yarar?

Bir Telefonu Akıllı Yapan Nedir?
Muhtemelen “smartphone” çok etrafında attı terim duydum. Ancak hiç merak ettik tam olarak ne bir akıllı telefon, iyi olduğunu, yalnız değilsiniz. Nasıl bir cep telefonu daha farklı, akıllı telefon ve ne kadar akıllı yapan nedir?

Özetle, bir akıllı telefon size telefon çağrıları yapmasına olanak tanıyan bir cihaz, ama aynı zamanda özellikleri bir kişisel dijital asistanı yada bir bilgisayara bulabileceğiniz – ekler yeteneği ve göndermek için-posta ve Office belgeleri düzenlemek ve almak gibi örneğin.

Ama, gerçekten bir smartphone ne olduğunu anlamak için (ve), bir tarih dersi ile başlamalı değildir. Başlangıçta, orada cep telefonu ve kişisel dijital yardımcılar (veya PDA) idi. Cep telefonları aramaları yapmak için kullanılan – ve pek başka – süre PDA, Palm Pilot gibi kişisel, taşınabilir organizatörler olarak kullanılmıştır. PDA ve bilgisayarınız ile senkronize olabilir iletişim bilgileri ve yapılacaklar listesini saklamak olabilir.

Sonunda, PDA ve göndermek için e-posta almak başardık kablosuz bağlantı kazandı. Cep telefonları, arada mesajlaşma yetenekleri de kazandı. Ise cep telefonları daha PDA benzeri ekledi sonra PDA, cep telefonu özellikleri ekledi (ve hatta bilgisayar gibi) sahip. Sonuç akıllı telefon oldu.

Anahtar Smartphone Özellikler
Varken vadeli hiçbir standart tanımlı sanayi genelinde “smartphone”, bunu About.com ne burada bir akıllı telefon olarak tanımlamak ne bir cep telefonu ele işaret yararlı olacağını düşündüm. Burada bakmak özellikleri şunlardır:

İşletim Sistemi: Genel olarak, bir akıllı telefon bu verimlilik uygulamaları çalıştırmak için izin veren bir işletim sistemine dayalı olacaktır. BlackBerry akıllı çalıştırmak BlackBerry OS, Diğer cihazları çalıştırmak Palm OS veya Windows Mobile. Bundan pared akıllı telefonun işletim sistemleri masaüstü Linux sürümleri aşağı de var.

Yazılım: Ise hemen hemen tüm cep telefonu yazılımı çeşit dahil (hatta en temel modeller bu günlerde), bir smartphone yeteneği daha yapmanız gerekecektir örneğin bir adres defteri veya kişi yöneticisi çeşit içerir. Sizi oluşturmak ve Microsoft Office belgeleri – veya düzenlemek izin verebilir en azından görünümü dosyaları. It gibi size uygulama indirmek, izin verebilir ve iş finans yöneticileri kişisel. Yoksa sen, olsun fotoğrafları düzenlemek için izin verebilir GPS üzerinden> yol tarifleriVe dijital tunes bir parçasını oluşturur.

Web Access: Daha akıllı daha yüksek hızlarda, büyüme sayesinde Web erişebilirsiniz 3G veri ağları ve Wi-Fi desteği yanı sıra birçok ahizeye. Hareketsiz iken tüm akıllı telefonlar teklif yüksek hızlı İnternet erişimi, onlar tüm erişim çeşit sunuyoruz. Favori sitelerine göz atmak smartphone’unuza kullanabilirsiniz.

QWERTY klavye: Bizim tanım olarak, bir smartphone bir QWERTY klavye içerir. Bu tuşlar aynı şekilde bilgisayarınızın klavye üzerinde olmalıdır – alfabetik değil nereye girmek için 1 numaralı dokunun gereken bir sayısal tuş takımı, üst üste laid out demektir A, B veya C klavye donanım (fiziksel tuşlarını yazdığınız) veya yazılım bir dokunmatik ekran (açık olabilir, gibi iPhone’da) bulabilirsiniz.

Mesajlar: Tüm cep telefonları gönderebilir ve alabilirsiniz metin mesajları, ama onun dışında e-posta kullanımı bir smartphone ayarlar. Kişisel – ve bazen, profesyonel bir akıllı telefon ile senkronize edebilirsiniz – e-posta hesabı. Bazı akıllı birden çok e-posta hesapları destekleyebilir. Başkaları AOL AIM ve Yahoo gibi popüler anında mesajlaşma hizmetleri, erişim dahil! Messenger.

Bunlar sadece bazı özellikler bir smartphone akıllı yapmak vardır. Ama şimdi, onlar ne zaman, bir telefon bir akıllı telefon veya cep telefonu kullanım özellikleri karar konum. Teknoloji akıllı telefonlar ve cep telefonları çevre sürekli olsa değişiyor. Ne bir akıllı telefon bugün önümüzdeki hafta, gelecek ay veya gelecek yıl değişebilir oluşturmaktadır. Kalmayın!

Akıllı Telefon Ve Pda’ler İçin Hardreset & Softreset Kılavuzu

İnternette gezinirken faydalı olacağını düşündüğümüz bir siteyi size tanıtalım istedik. Sitede aklınıza gelebilecek tüm PDA ve akıllı telefonların resetlenme şekilleri anlatılmış. Ülkemizde satılan neredeyse tüm modeller sitede var. Ayrıca soft reset ve hard reset gibi işlemler, yazılı anlatımın yanı sıra resimlerle de desteklenmiş. Kilitlenen cihazlarınız can sıkmaya başladıysa ya da ürününüzle yeni bir sayfa açmak istiyorsanız ziyaret etmenizi öneririz.

Daha fazla bilgi için: PDA Smartphone PNA hard reset soft reset

Smartphone:symbian İşletim Sistemi;nedir?

Öncelikle ”Smartphone” kelimesinin Türkçe Tercümesi ”Akıllı Telefon” Anlamaındadır.Çoğu arkadaşın merak ettiğini düşündüm ve böyle bir konu açma gereği duydum.

Symbian Nedir?

Symbian Mobil cihazlar için hazırlanmış işletim sistemidir
Symbian, mobil cihazlar için ortak bir işletim sistemi kurmak üzere yola çıkmış olan bir şirkettir.
Symbian OS, Symbian şirketi tarafından mobil cihazlar (PDA’lar ve akıllı telefonlar) için geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Symbian OS, Psion şirketinin geliştirdiği EPOC işletim sistemine dayanmaktadır. Hafıza yönetimi cihazın uzun süre hatasız çalışmasını sağlar.
Symbian OS platformu, mobil bilgi cihazları için güvenli ve güvenilir bir işletim sistemi sağlamaktadır. Özellikle cep telefonları için tasarlanan – düşük güç sarfiyatlı ve hafızası az yer kaplayan – Symbian GPRS, Bluetooth, SyncML ve son olarak üçüncü kuşak teknolojisi (3G) gibi yeni teknolojileri benimsedikçe, telekomünikasyon sanayi için istikrarlı bir platform oluşturmaktadır.
Nokia, Nokia, Motorola, Panasonic, Sony Ericsson, Psion ve yakın zamanda Nokia ve diğer sahipler tarafından yeni Symbian ortağı olarak kabul edilen, Siemens ‘in oluşturduğu Symbian’ın önde gelen üyelerinden biridir. 1998′de Londra’da kurulan Symbian’ın amacı, akıllı telefonlar gibi kablosuz cihazlar için geçerli bir standart işletim sistemi sağlamaktır. Symbian uluslararası kablosuz iletişim sanayinin ardındaki itici güçlerden biridir.
Tüm ortaklar, Symbian esaslı ürünler için planlar çıkardılar veya ilan ettiler. Gelecek ürünlere ait lisanslar, Kenwood, Fujitsu, Sanyo, Siemens, Sony ve diğer imalatçılar tarafından alındı.

Seri 60 Platformu ne demektir?
Seri 60 Platformu, akıllı bir telefon yaratmak için gerekli tüm yazılım, kullanıcı arabirimi (UI) ve uygulamaları kapsar. Symbian işletim sistem için geliştirilmiş olan ve kaynak kodu şeklinde lisansı verilen Seri 60 Platformu, lisanslılar nezdinde yaratıcılık ve farklılaşma sağlamaktadır. Ayrıca, ortak yazılım platformu, farklı lisanslı akıllı telefonlar arasında müşterek çalışabilirlik ve uygulama uyumu sağlamaktadır.
Seri 60 Platformu, günümüzde bir mobil cihaz içindeki en sezgisel ve güçlü kullanıcı arabirimidir. Etkin şekilde, karmaşık uygulamaları kullanımı kolay telefon özeliklerine dönüştürmektedir. Uygulamalar, kullanıcıların, menü yapısı içinde nerede olurlarsa olsunlar minimum sayıda tuşa basarak bir multimedya mesajı oluşturmaları ve göndermeleri gibi işleri kolaylıkla yapabilecekleri şekilde birbirine dikkatli biçimde entegre edilirler.
Seri 60, kullanıcı işletmelere, kişisel bilgi yönetimi, hayati iş bilgilerine güvenli erişim, e-posta, takvim programlama ve PC uygulamalarıyla senkronizasyonla daha fazla üretkenlik sağlar. Bilgi işlem ve mobil sanayileri, kısa vadede yaygınlaştırılacak üç çeşit mobil çözüm üzerinde anlaşmıştır: Birincisi, tüm işletme çalışanlarının faydalanabilecekleri, e-posta ve programlama gibi yatay uygulamalar. İkincisi, alan satış elemanlarına, alan mühendislerine ve teslimat personeline yönelik odaklı dikey çözümler. Üçüncüsü, müşteri ilişki yönetimi, işletme kaynak planlama ve çekirdek iş süreçlerine başlı diğer uygulamalar gibi mobil uzantılar.
Seri 60 tüketicilere görüntüleme, multimedya mesajlaşma, film ve görüntü izleme, zengin ve renkli tarama gibi eğlence özellikleri ve heyecan verici oyun ve eğlence uygulamalarını keşfetme ve yükleme becerisi sağlar. Seri 60, kullanıcıların, e-posta yükleme ve aynı anda bir multimedya mesajı göndermek gibi, birden fazla hizmete erişmelerini sağlar. Seri 60, ayrıca, kullanıcıların sesli komut kullanarak, bazı cihaz fonksiyonlarını kontrol etmelerini sağlar. Yeni multimedya sunum özelliği, kullanıcılara tamamen senkronize ses, görüntü ve resimle hoş bir deneyim sunar.

Symbian OS Nedir?
Symbian OS 32-bit , çoklu işlemli bir işletim sistemidir.Çok sık karşılaşılan asenkron işlemlerin ve uygulamaların birbiri ile etkileşimli olarak çalışması için dizayn edilmiştir. Örneğin bir telefon görüşmesi kullanıcının e-mail yazma işlemini kesebilir. İstenirse kullanıcı telefon görüşmesi sırasında randevularına bakabilir veya not alabilir.
SMS ile kullanıcının telefon defterine ulaşmasını sağlayabilir ve bunu gönderebilir. Platform mimarisi ve yazılım geliştirme araçları vasıtasıyla uygulama geliştiriciler akıllı telefon kullanıcılarının günlük rutin işlerini yönetebilecek araçlar geliştirebilir.
İlk zamanlardan bu yana Symbian OS kablosuz iletişim için düşük güç harcayacak şekilde tasarlanmıştır.Diğer önemli dizayn özellikleri:
• Performans – Symbian OS minimum pil kullanımı ve düşük kapasiteli hafızayı etkin bir şekilde kullanacak şekilde tasarlanmıştır.
• Çoklu işlem – Telefon ve mesajlaşma en genel bileşenlerdir.Tüm uygulamalar birbiri ile –fark edilmeksizin- paralel çalışacak şekilde dizayn edilmiştir.
• Standartlar – Symbian OS ,benimsenmiş olan açık standartlar üzerine kurulmuştur.Böylelikle uygulamaların platformlar arası taşınması kolaylaşır.
• Nesne tabanlı yazlım mimarisi
• Gömülü yazılımlar için hafıza yönetimi
• Çalışma hafıza ihtiyaçlarının düşüklüğü-Çok küçük çalıştırılabilir uygulama boyutları ve ROM-tabanlı kodlar
• Güvenli haberleşme ve veri depolama için güvenlik mekanizmaları
Unicode karakter seti ile uluslar arası uygulama desteği

Nokia’dan Şok Edici Akıllı Telefon

Nokia’dan şok edici akıllı telefon


Nokia, dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olmasına rağmen, son zamanlarda akıllı telefon alanında ezeli rakibi Apple’ın (birbirlerine açtıkları onlarca patent davası da gözden kaçırılmamalı) gerisinde kalmıştı. Lakin üretici, bunun acısını çıkarma niyetinde.

N8; 48 GB’a kadar saklama alanı, 720p HD video kaydı imkanı, 12 MB Carl Zeiss mercekli fotoğraf makinesi, HD destekli 3.5 inç kapasitif dokunmatik ekran, USB girişi ve Symbian S60 işletim sistemi sunuyor. Yaz bitmeden piyasada olması beklenen, ön siparişleri alınan cihazın, Türkiye fiyatı ise belli değil. Lakin 1500 TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

İlk Dört Çekirdekli Akıllı Telefon Motorola’ Dan

İlk Dört Çekirdekli Akıllı Telefon Motorola’ dan

4 Çekirdekli Mobil İşlemci Ne Zaman Çıkacak?

Mobil sektöründeki hızlı büyüme dur durak bilmiyor. Çift çekirdek, 1,5 GHzh derken sıra geldi 4 çekirdekli işlemcilere. Peki, bu işlemciyi ilk kim kullanacak?

PConline sitesinin yaptığı habre göre 4 çekirdekli ilk mobil işlemciyi Motorola firması kullanacak. 2012 yılının ikinci çeyreğinde çıkması tahmin edilen ilk dört çekirdekli akıllı telefonların adı Bullet ve Jet olacak.

Daha önce sizlere Motorola Bullet’ın haberini vermiştik. Bu gün iseyeni akıllı telefon Motorola Jet’in haberleri geldi. Bu iki telefonda Nvidia’nın yenimobil yongası Tegra 3’ü kullanıyor olacak.

Bullet’in ekran büyüklüğü 4,3 inç olacak. 1 GB bellek ve 12 mega piksel kameraya sahip olacak telefonun depolama kapasitesi ise 16 GB olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Cep Telefonu Nedir İçin Yorum Yap