Arçelik Tüketici Danışma Hattı

Arçelik Tüketici Danışma Hattı Arçelik Danışma Hattı - Bu makaledeki notlar: arçelik ücretsiz danışma hattı arçelik tüketici..

Arçelik, "tüketici Memnuniyetini İlke Edilen Firma" Seçildi

Arçelik, “Tüketici memnuniyetini ilke edilen firma” seçildi
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 1997 yılından bu yana, yedi farklı kategoride düzenlenen “Geleneksel Tüketici Ödülleri” yarışmasında Arçelik A.Ş., gerçekleştirdiği faaliyetler ve uygulamalar ile 2007’nin “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülünün sahibi oldu.

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, bu yıl, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından 11.’si düzenlenen “Geleneksel Tüketici Ödülleri” kapsamında şirket, “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülünün sahibi oldu.

Radyo-TV Programı, Yazılı Basın Tüketici Köşesi, Bilinçli Tüketici, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Uygulanmasındaki Başarılı Kuruluş, Bilimsel Çalışma ve Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma kategorilerinde ödüllerin sahiplerini bulduğu değerlendirmede, Arçelik A.Ş., özellikle “tüketici memnuniyetini kurum politikası olarak benimseyerek, tüm uygulamalarına bu politikayı yansıtması” ve “tüketicilere kanunlar ve mevzuatlarla tanınan hakların ötesinde haklar tanıması” ile bu ödüle layık
görüldü.

Ödülü değerlendiren Arçelik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, “Tüketici memnuniyeti; sadece sunulan ürünün sorunsuz çalışması ya da sorun olduğu taktirde bunun giderilmesi şeklinde algılanmamalıdır. Biz Arçelik A.Ş. olarak, tüketicilerimizi çağrı hattıyla bilgilendirmenin ve sorunlarının Tüketici Hizmetleri birimlerimizce giderilmesinin ötesinde, onlara daha az enerji tüketerek daha iyi performans sergileyen en kaliteli ürünler sunmak suretiyle tüketici memnuniyeti anlayışını daha ileri bir boyuta taşıdığımıza inanıyoruz. Zira, bizim için tüketici memnuniyeti; uzun vadeli ve köklü bir tatmini ifade etmektedir” dedi.

Arçelik A.Ş.’yi hem dünyada hem de Türkiye’de rakiplerinden ayıran özelliğinin, ürün kalitesinin yanı sıra satış sonrası tüketicilerine sunulan hizmet olduğunun altını çizen Subaşı, “Arçelik’in başarısının formülü; kaliteli ürün, kuvvetli bir satış gücü ve etkin satış sonrası hizmetleridir. Bu formül, kuruluşumuzdan bu yana hiç değişmemiştir. Bugün sadece Türkiye’de değil, faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlardaki başarılarımızın arkasında tüketicimizle olan ilişkinin, ürünlerimizi sattığımız anda
bitmediğine, aksine ürünümüz bir kez satın alındıktan sonra daima sürdüğüne olan inancımız bulunmaktadır. Biz dünyaya sadece ürünlerimizi değil, işte bu hizmet anlayışımızı da ihraç ediyor ve bu anlayış doğrultusunda faaliyetlerimizi dünyanın neresinde olursa olsun standart biçimde sürdürüyoruz. Bu anlayışımızın çıkış noktası ise; şirket politika ve stratejilerini oluştururken temel olarak belirlediğimiz Toplam Kalite İlkelerimizde müşteri odaklılığını esas almamız yatmaktadır” dedi.

Türkiye’de kendi alanında bir ilk olarak kurulan Arçelik Çağrı Merkezi ile 2007 yılında “En iyi teknoloji kullanımı” dalında ödülün sahibi olan şirketin, tüketicilere 2 yıllık yasal garanti süresinden daha fazla süre ücretsiz tamir hakkı sunması, depolarında mevcut olma şartıyla 10 yıldan daha uzun süre yedek parça bulundurması, ücretsiz danışma hattı ile montaj hizmeti sunması ve tüketici şikayetlerini en kısa sürede çözüm bulmak amacıyla tüketici geri dönüşlerinin takibine yapmış olduğu yatırımları,
2007’nin “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülünü evine götürmesinin ana sebepleri olarak değerlendiriliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Arçelik Tüketici Danışma Hattı İçin Yorum Yap