Arka Sokaklar

Arka Sokaklar Arka Sokaklar Zelişin Rehin Alındığı Bölüm - Bu makaledeki notlar: arka sokaklar bölüm özetleri arka sokaklar..

Arka Sokaklar Bölüm Özetleri

Kanal D’nin yeni sezon dizisi: “YILDIRIM EKİP”… Başrollerinde Zafer Ergin, Uğur Pektaş, Özgür Ozan, Şevket Çoruh ve Gamze Özçelik’in oynadıkları, Pınar Aydın, Filiz Taçbaş, Figen Evren, Özlem Çınar, Itır Esen, Canan Türker ve Melda Arat’ın da önemli rollerini paylaştıkları “Yıldırım Ekip”in yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini Orhan Oğuz, senaristliğini Ahmet Yurdakul, müziklerini de Ali Otyam üstleniyor

Kentin asayişini artık Gamze sağlayacak

Son bir yıldır sık sık polise ifade vermek zorunda kalan Gamze Özçelik, yeni dizisinde asayişten sorumlu bir polis memuresi olarak izleyicinin karşısına çıkacak.

Eski erkek arkadaşı Gökhan Demirkol ile birlikte olduğu görüntüler internette yayınlanınca zor günler geçiren Gamze Özçelik yeni bir diziyle ekranlara dönüyor. Son bir yıldır yaşadığı olay nedeniyle sık sık emniyet müdürlüğüne, adliyeye ve karakollara gitmek zorunda kalan Özçelik, temmuz başından itibaren ‘Yıldırım Ekip’ adlı bir dizi filmde polis memuresi Zeynep’i canlandıracak.

USTALARLA
Yapımcılığını Erler Film’in üstlendiği, senaryosunu ise Ahmet Yurdakul’un yazdığı diziyi Orhan Oğuz yönetecek. İstanbul’daki suç örgütlerinin, katillerin, hırsızların ve tecavüzcülerin korkulu rüyası olan ‘Yıldırım Ekip’ adlı polis biriminin maceralarının anlatılacağı dizi filmde; Zafer Ergin, Uğur Pektaş, Özgür Ozan ve Şevket Çoruh oynayacak. Dizinin tanıtıldığı basın toplantısına resmi polis üniformasıyla gelen Özçelik, özel hayatında polislerin kendisine çok iyi davrandığını ve bir polis memuresini canlandırmanın kendisine gurur verdiğini söyledi.

BARON, BAŞKOMİSER OLDU
Güzel oyuncu silahıyla poz vermesini isteyen basın mensuplarına ise bu konudaki hassasiyetini şöyle dile getirdi: “Şimdi siz silahı yanlış tuttuyor diyeceksiniz. Aslında sık sık poligonda atış talimi yapıyorum ve silahın nasıl tutulacağını biliyorum. Şu anda insanların bana özenmesini engellemek için bilerek silahı yanlış tutuyorum.” ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde devletin baş düşmanı Baron Mehmet Karahanlı’yı canlandıran Zafer Ergin de ‘Yıldırım Ekip’te başkomiser rolünde izleyiciyle buluşacak. Ergin, rolüne ilişkin olarak “Bu dizide, şerefli bir Türk polisini canlandıracağım için mutlu ve gururluyum” diye konuştu.
1. Bölüm

Operasyon büyük bir yolcu gemisinin limana yanaşmasıyla başlar. Yolcular arasında görünen Yıldız, havalı ve güzel bir kızdır. Elinde bir çanta bulunmaktadır. Gümrükten geçip taksilere doğru gider ve o sırada yakışıklı polis Murat atılır. Murat, taksi şoförü kılığındadır. Kızı taksiye alıp yola çıkarlar. Cemil ve adamlarıyla buluşmak için Levent’te bir barın önüne yanaşırlar. Yıldız taksiye beklemesini söyler. Yıldız, emanet çantayı Cemil’e teslim eder. Polis ekibi takiptedir. Kız, Murat’a, Akatlar’a gitmesini söyler. Kızı Akatlar’da tutuklarlar. Polis ekibinin oyunuyla operasyon başlar. Cemil ve adamlarını yakalamak için düzenlenen operasyonda Cemil, Polis Aylin’i rehin alır. Taksiye bindirir ama taksi şoförü, emeklilik için son günleri yaklaşan Başkomiser Osman’dır. Bu operasyonu da başarıyla tamamlar. Emniyete Rıza Başkomiser’le görüşmek üzere hoş ve güzel bir kız olan Zeynep gelir. Hemen Murat’ın dikkatini çeker ve aralarında tatlı atışmalar başlar. Trafik şubeden gelen Zeynep de artık bu başarılı polis teşkilatının içindedir.

Emniyet’te Başkomiser Osman için veda partisi düzenlerler. Duygusal anlar yaşanır. Mesut yine meyhaneye demlenmeye gider. Özel harekat günlerinden kalma anılarıyla ve oradaki arkadaşlarının anılarıyla eski günlerinin hayallerine dalar. Öyle dalmıştır ki, eski karısı Yeşim’in aradığını bile duymaz. Rıza Baba’sına söz vermiştir. AMATEM’de tedavi olacaktır.

Rıza Baba öğretmen eşi ve kızıyla evinde huzurlu bir akşam yemeği yemektedir.

Hüsnü maddi imkansızlıkları karşısında üç kuruş memur maaşıyla ailesini geçindirmeye çalışır. Ve karısı Suat yine hem mutlu eden hem de hay Allah dedirten haberi verir. 5. çocuklarına hamiledir.

Osman emekli olmanın hem hüznü, hem de mutluluğuyla karısına söz verdiği hediyeyi almak üzere kuyumcuya gider. Karısının beğendiği hediyeyi bulmuştur. O sırada bir serseri kuyumcuyu basmaya kalkar, eli bıçaklıdır. Osman müdahale eder. Ortamı sakinleştirmeye çalışırken bir serserinin bıçağıyla sırtından vurulur.

Arka Sokaklar – 73. Bölüm Özeti

73. Bölüm Özeti
 
Ekip, Zeynep’in kayıp haberi ile birlikte, tüm ipuçlarını değerlendirmeye başlar. Arama yapılan mahallede, Selim’in babasının çıkarttığı tartışma, Tahir’in kendisini ele vermesine neden olur. Zeynep kurtarılır ve hastaneden de çabucak çıkar. Ancak olayın izleri kolay kolay silinmeyecektir.
Aylin’e gelen cinayet ihbarı üzerine Cüneyt adlı genç, amcasını öldürmekten göz altına alınır. Yarı felçli hastane yatan diğer yeğen İrfan, olayın aydınlatılmasına yardımcı olurken ortaya bambaşka sonuçlar çıkar. Suat, evde televizyon izleyememekten şikayetçidir. Yeni takılan uydu anteni Metin ve Tekin’i TV başına kilitler. Olan, yine tamiratla uğraşırken mahsur kalan Hüsnü’ye olur. Seyhan, Engin’e ilişkilerinin devamı için düşündüklerini söyler. Her fırsatta bu konudan kaçan Engin, Seyhan’ın sürprizi ile istemese de aile sohbetinin bir parçası olur. Mesut kendisine iftira atan Bora’dan hesap sormaya gittiği akşam, tüm fikirlerini değiştiren bir telefonla sakinleşir. Gelen son ihbarla diş hekimi Mahir’in kliniğinde bulunan cesedi, karısı ve asistanını şüpheli konuma düşürür. Yapılan sorgulamada Yeşim tüm suçları Selda’nın üstüne atsa da, tüm gerçekler ortaya çıkacaktır.

Arka Sokaklar 150. Bölüm Özeti

Arka Sokaklar 150. bölüm özeti


Ekip, bir cinayeti soruşturuyor

Cemre, yaptığı hataları telafi edemeyince kendini cezalandırır. Batuhan, Cemre’nin intikamını almaya çalışırken, Ekip cinayetin soruşturması için başka bir planla Enis’in karşısına çıkar.
Macide ailesinin içinde bulunduğu tarikatın bir parçası olmayı reddeder. Babası ve Semavi Hoca’ya karşı gelen Macide, karakola gidip ikisinden de şikayetçi olur. Ailesine teslim edilen kız için verilen ceza tüm Ekip’i zor durumda bırakır.
Suat ev işlerine artık yetişemez hale gelince Nazike’den de aldığı destekle eve bir yardımcı alır. Rus asıllı Nina evi çekip çevirirken ailenin üstündeki yükü de azaltır. Hüsnü’nün özel olarak ilgilenmeye başladığı kadın yine ailenin karışmasına neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Arka Sokaklar İçin Yorum Yap