Aslan Köpek

Aslan Köpek Aslan Köpeği - Bu makaledeki notlar: çin aslanı aslan köpek aslan köpeği..

Chow Chow(başka Bir Deyişle Çin Aslanı )

Bu köpeklere gerçekten bayılıyorum 🙂

yerim ben bunları be :DD

emeğe saygı 🙂

.::arslan Başlı Köpekler::.


Bu Köpek 500 Bin Dolar

Tibet Mastifi 500 Bin $ lık Köpek Dünya’nın en nadir bulunan köpek cinsi olan Tibet Mastifi’nin değeri dudak uçuklatıyor.

Ne çok pahalı çantalar ne de süratli otomobiller… Dünya sosyetesinin yeni gözdesi, kökeni antik çağlara kadar uzanan Tibet Mastifi…

Bu köpek cinsinin saf kanı, yaklaşık 500 bin dolara alıcı buluyor. Soyunun tükenmek üzere olduğu geç anlaşılan, hatta başka cinslerle çiftleşmesine izin verilen bu nadir köpekler, 1990’ların başına kadar 100 dolar gibi düşük bir fiyata satılıyordu.

Şu an tüm dünyada yaşayan saf kan sadece 100 tane Tibet Masifi olduğu sanılıyor

Temel Özellikleri
Sağlam ve kemik yapısı güçlü bir köpektir. Marco Polo bu köpeği, “Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!” sözleriyle tanımlamıştır. Yüzü, İngiliz Mastiff’inkinden küçüktür.

Tibet’te kalan tek tük birkaç örnek, vahşi ve saldırgandır. Davranışı önceden kestirilemez ve çok zor eğitilir. Ancak, İngilizlerin ürettikleri köpekler itaatkar ve efendisine bağlı köpeklerdir.

Neler Yapar?
Tibet mastiffi başarılı bir çoban köpeğidir, sürüye yaklaşan kurtlara ve leoparlara karşı amansız davranır. Gerek köylerde gerek ıssız yerlerdeki evlerde mükemmel bir muhafızdır. Uygar ortamda yaşayabilmesi için, en azından barınabileceği geniş bir avlu gerekir.

Kökeni
Dünyanın her yerindeki molossuslar ve mastifflerin kaynağını oluşturan meşhur Tibet köpeklerinden türetilmişlerdir. İngilizler, bu cinsin artık Doğu’da kaybolmuş olan mükemmel bir örneğini yetiştirmişlerdirChow Chow (çin Aslanı)

Chow chow (Çin Aslanı)

Dünyanın en sevimli hayvanı daha yüzlerce resmini buraya koyabilirim

Resim yeniden boyutlandırıldı. Bütün resmi görmek için tıklayınız. Orjinal resim ölçüsü 800×600 ve boyutu 462KB.

Bütün resmi görmek için tıklayınız.

Bütün resmi görmek için tıklayınız.

İlginç Olaylar Bunlar((:))

Teksas Sular Altında

Teksas’da 10 yaşındaki Jovanni Solis yağan şiddetli yağmur sonrası evinden çıkıyor ama kendini neredeyse boyuna kadar gelen suyun içinde buluyor.

Buzdansı

Rusya’da düzenlenen Dünya buzdansı şampiyonasında ilginç bir gösteri süper

Temizlik

Almanya’da Beatrix Maenner adlı bir kadın ilginç bir yöntemle sokakları temizliyor.

Toprak Kayması

Tayland’da yağmur nedeniyle çöken demiryolunda tren son anda durarak bir felaket önlendi.

Rakun Operasyonu

Kanada’nın Burlington kentinde bir apartman duvarına tırmanan rakunu kurtarma çalışması ilgiyle izlendi.

Böyle Yarışma Olmaz!

Yeni Zellanda’nın Shemzel kasabasında bir yarışma görenleri şaşırtıyor. En uzağa boğa yumurtalıklarını ytaşıyan yarışmacı 1. oluyor

Ayıyı Annesi Sanmış

Conchita 7 aylık bir Mangabey maymunu… Londra Hayvanata Bahçesinde oyuncak ayıyı ölen annesi yerine koymuş…

Utandıran Skor

ABD’nin Montreal Alouettes takımının taraftarları takımları maçı kaybedince çareyi kafalarına kese kağıdı geçirmekte bulmuşlar.

Aslan Ziyareti

Çin’in safari parkında 5 aslan ziyaretçileri meraklı bir şekilde izliyor.

Yüzme Dersi

Çinli bebekler yüzme öğreniyor

Balon Cenneti

Çin’de kutlanan Ulusal Gün nedeniyle bir sokak 300 bin kırmızı balonla süslendi
güzelmiş

Dikkat! Kurşun Geliyor

Kafayı kaldırmakla yanlış bir zamanlama yapmış

Dev kabak

Kaliforniyalı 8 yaşındaki Maia Barthman sizce de boyundan büyük bir işe kalkışmamış mı?

Vaftiz Töreni

Brezilyalı bir grup papaz İsrail’in Jordan nehrinde vaftiz töreni düzenliyor

Sayın yolcular uçağımıza bir el atar mısınız

Araba olsa kamyon olsa neyse… Ama bu koca uçak. Ve 69 yolcu uçağı arabaymış gibi terminale ittirerek ulaştırabildi.

Olay Çin’in Zhengzou Havaalanı’nda yaşandı. Çin Shandong Havayolları’na ait dev uçak normal şekilde havaalanına indi. Ancak indikten sonra pistte kala kaldı. Uçağı terminale çekecek aracın da arızalı olduğu anlaşılınca pilot anons yaptı ve yolculardan kibarca bir ricada bulundu “Sayın yolcular uçağımız arızalandı ama pistte bırakamayız. Başka uçaklar inemeyecek. Bir el atsanız da terminale kadar ittirerek götürsek…”
Anonsu duyan yolcular “Lafı mı olur abi” misali hemen yardıma koştu. Herkes kemerini çözdü inip 20 tonluk uçağı ittirmeye koyuldu. Ama iş sandıkları kadar kolay olmadı. Yolculardan 69 erkek ve 7 mürettebat yaklaşık 2 saatlik bir uğraştan sonra uçağı terminale yanaştırdı.

Pilot ve havaalanı görevlileri daha sonra herkese teşekkür edip çay ikram etti.

“Yan yana oturmayın dengeyi bozuyorsunuz” uyarısı evli çifti zayıflattı!
İngiltere’de tombul karı koca uçakta kendilerine “Yan yana oturmayın dengeyi bozuyorsunuz” uyarısı yapılınca 9 ayda 79 kilo verdi.
Toplam ağırlıkları 255 kilo olan Alan ve Jan Coupe çifti geçtiğimiz sene tatile çıkmaya karar verdi. Manş Denizi’ndeki Guernsey Adası’na gitmek için uçağa binen çiftin yanına gelen hostes “uçağın dengesi bozulduğu için yan yana oturmalarının mümkün olmadığını birinin uçağın ön tarafında diğerinin de arka tarafında oturması gerektiğini” söyledi.
Bu duruma çok içerleyen 28 yıllık evli çift sağlıklı ve düzenli beslenerek 9 ay içinde toplam 79 kilo verdi. Yağlı yemeklerden uzak duran Jan Coupe 40 kilo zayıflayarak 125’ten 85 kiloya düşerken 130 kilo olan kocası Alan Coupe ise 91 kiloya indi.

İnkalılar tarafından tanrıları için kurban edildiğinde henüz 15 yaşındaydı. Beyni derisi saçları tam olarak korunmuş olan La Doncella’nın cesedi 1999 yılında bulundugunda yanında iki çocuğun cesedi daha vardı. Kızın cesedi Arjantin’deki High Mountain Arkeoloji Müzesi’nde bugüne kadar bulunmuş en eski ve en iyi korunmuş cesetlerden biri olarak sergileniyor.

4 metrelik burma pitonu diri diri yuttugu 2 metrelik timsahı yutmaya çalışırken timsahın arka ayakları pitonun göbek bölgesini yırtarak dışarı cıktı. Florida’nın Everglades bölgesinde pitonlarla timsahlar daha önce de birkaç kez karşı karşıya gelmişlerdi

.

Çin’de pek çok kesimin büyük ekonomik başarı diye tanımladığı gelişmenin görünmeyen boyutu… Hannan bölgesindeki Sanya kenti çöp alanında toplayıcılar. Çöp miktarı artıyor ve çok ciddi çevre sorunları oluşturuyor. Ekonomik gelişme artıyor ama gözardı edilen milyonlarca kişi de yoksullaşıyor. Yani ‘o’ an yeni gelişmenin atıklarını biraraya getiriyor. Görüntü bu durumu bilircesine çöp toplayıcıları da oradaki atmosfere kaynaştırıyor. Atık malzemeler ve atık insanlar.

.

İngiltere Premier Ligi’nde Chelsea ile Watford arasında oynanan karşılaşmada Chelsea’nun oyuncusu Frank Lampard topa sıçrıyor. AP’den San Tan futbolda güç kontrolünun anlık estetiğin ve konsantrasyonun topla esprili kaynaşmasını kayda geçiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Aslan Köpek İçin Yorum Yap