Asus S400CA-CA020H Özel İnceleme

Asus dizüstü bilgisayarlar hakkındaki kullanıcı yorumlarını biliyoruz zaten değil mi? Kaliteden ödün vermeyen Asus’un yeni canavarını inceleme altına aldık…

Ultrabook’lar kısa zamanda teknoloji dünyasını takip eden hemen hemen herkesin sahip olmak istediği ürünler arasına yerleşti. Tüm ürünler gibi, zamana bağlı olarak onlarda da büyük radikal değişimlerin olduğundan bahsedebilmek mümkün. Test merkezimize gönderilen Ultrabook’lardan biri olan Asus VivoBook S400CA-CA020H’un iki önemli özelliği var: Microsoft Windows 8 işletim sistemini kullanması ve dokunmatik bir ekrana sahip olması. Kullanıcılar böylece tamamen farklı bir bilgisayar deneyimi yaşıyor. Geçmişe göre yükselen özelliklerin aksine Asus VivoBook S400CA-CA020H yine ince ve zarafet dolu bir tasarıma sahip.

1.8 kg ağırlığındaki bilgisayar 339 x 239 x 21 mm’lik boyutlara sahip. Sol tarafta iki adet USB 2.0 arabirimi bulunuyor. Kulaklık çıkışı ve mikrofon bağlantısı da tek bir arabirimle kullanıma açılmış. Sol tarafta yer verilen diğer bir arabirimse bellek kartı okuyucu. Sadece SD türü destekleniyor. Sağ tarafta da arkadan öne doğru ethernet, D-Sub, HDMI ve USB arabirimi var. Buradaki USB arabiriminin 3.0 standardına destek verdiğinin özellikle altını çizmeliyiz. Oldukça hoş tasarlanmış olan Asus VivoBook S400CA-CA020H’da gri ve siyah renkler hakim. Kapaktaki fırçalanmış alüminyum malzeme de oldukça etkileyici görünüyor.

Asus VivoBook S400CA-CA020H, yenilikçi bir ürün. Tamamen Microsoft Windows 8’den performans alınabilmesi için tasarlanmış ve dokunmatik ekranıyla bambaşka bir bilgisayar deneyimi vaat ediyor. Tasarım ve performans olarak Ultrabook sevenlerin beklentisini karşılayacak bir ürün. Dokunmatik ekran gibi eşsiz bir avantajı var. Açıkçası sabit disk yerine SSD kullanılması gerekiyordu ancak neyse ki terfisi zor bir işlem değil. Fiyat da sunulanlar karşısında fevkalade başarılı.

Sponsorlu Bağlantılar

Asus S400CA-CA020H Özel İnceleme İçin Yorum Yap