Atatürk Hangi Takımlıdır

Atatürk Hangi Takımlıdır Atatürk Hangi Takımlıydı - Bu makaledeki notlar: atatürk hangi takımlı atatürk hangi takımlıdır..

Atatürk Hangi Takımlı ?

yaa gs takımından :appl: bi yönetici bi konuşmasında atatürkün gs li oldugunu söylüyo yaygın bilinen atann fenerli oldugu yine iddaalardan birie bjk li oldugu çünkü komşularmış hadi bakalım bilginiz varsa ekleyinn tartışalım valla ben galatasaraylıyım ama bildigim hep bi fenerli oldugudur 😉

Atatürk Hangi Takımı Tutuyordu?

Atatürk hangi takımı tutuyordu?
Sporun yaşayan en eski tarihlerinden birisi olan Veli Necdet Arığ, futbolun Türkler’in ata sporu olduğunu söyledi.

86 yaşındaki eski futbol hakemi Arığ, AA muhabirine, futbol ile tanışmasının 1936 yılında Ankara Gazi Lisesi’nde, merhum Başbakanlardan Erdal İnönü ile olduğunu belirterek, bilindiği gibi sadece güreşin değil, futbolun da Türklerin ata sporu olduğunu savundu.

Atatürk Hangi Takımım Tutuyor?

atatürkün hangi takımı tuttuğunu çok merak ediyorum.Lütfen atatürkün hangi takımı tuttuğunu yazarmısınız?

Atatürk Hangi Takımı Tutardı – Atatürk

Atatürk hangi takımı tutardı – Atatürk

Atatürk hangi takımı tutardı,Atatürk,Attürk’ün sevdiği takımlar,Atatürk’ün tuttuğu takım

Atatürk hangi takımı tutardı?

F.Bahçe ve Beşiktaş’tan sonra G.Saray’ın da ‘Atatürk Galatasaraylıydı” iddiası küllenmiş bir tartışmayı yeniden alevlendi. Taraflardan birbirinden ilginç açıklamalar geldi. İşte iddialar

Atatürk hangi futbol takımını tutardı? Geçmişte yaşanan bu tartışma, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç’ın açıklamasıyla bir kez daha alevlendi. Kıraç “Atatürk için kimi Beşiktaşlıdır, kimi Fenerbahçelidir diyor ama biliyoruz ki Atatürk Galatarasaylıydı” dedi ve 3 gerekçe gösterdi: “Birincisi, Tevfik Fikret’e olan bağlılığıdır, İstanbul’a her gelişinde onun Aşiyan’daki mezarını ziyaret ederdi. İkincisi, yanında güvendiği Galatasaraylılar vardı. Üçüncüsü de, çok iyi okuyup yazdığı Fransızca nedeniyle Galatasaraylıdır.”

İşte tarafların ‘Atatürk’ün tuttuğu takımla” ilgili iddiaları…

Fenerbahçe Cephesi

* Ali Şen (Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı)

Tabii ki Fenerbahçeliydi

1928’de FB- GS arasında oynanan ve 3-3 biten Gazi Kupası maçından sonra 3’ü GS’li 2’si Fenerli 5 kişinin önünde şunları söylemiştir: “Burada üçe üçüz, çünkü ben de Fenerbahçeliyim.”

* Selim Soydan (Eski futbolcu-spor yazarı)

Kulübü ziyaret etmiş

Her her Türk Atatürk’e sahip çıkmak ister. Galatasaraylılar da sahip çıkmak istiyorlar. Benim bildiğim Atatürk, Fenerbahçeli. Kulübe gelip “Ziyaret etmekten çok büyük mutluluk duydum” demiş.

* Sertaç Kayserilioğlu (FB Müzesi Danışmanı)

GS’lilerin belgesi yok

Galatasaraylıların ellerinde hiçbir belgeleri yok. Atatürk’ün hiç bir yerde “Ben Galatasaraylıyım” diye yazdığı bir yazı bulunmuyor.

* Ergun Hiçyılmaz

Beşiktaş’a daha yakındı

Atatürk’ün evi Beşiktaş Kulübü’ne komşuydu. Beşiktaşlı yöneticilerin kendisini ziyaret ettiği söylenebilir. Kurtuluş Savaşı’na imza atmış birçok kişi Beşiktaş Kulübü’nün kurucuları arasındaydı. Madem Atatürk Fenenerli, Fenerliler statlarına neden Atatürk ismini koymadılar.

Galatasaray Cephesi

* Doğan Koloğlu (Spor Yazarı)

Galatasaray’a yakındı

Atatürk’ün laiklik konusundaki fikir babası Tevfik Fikret’tir. O dönemlerde laikliğin konuşulduğu tek yer Galatasaray camiasıdır. Bu anlamda bu camiaya yakın olduğunu söyleyebiliriz.

* Gün Kut (Galatasaray Lisesi Müdürü)

Arkadaşları GS’liydi

Atatürk değerleri ve eğitim kurumu olarak Türkiye’ye katkılarından ötürü Galatasaray’ı ayrı bir yere koyuyordu. Çünkü hem saygı duyduğu kişiler hem de yakın arkadaşları Galatasaraylıydı.

* Refik Arkan (GS Asbaşkanı)

Tek kanıt ziyaret

Herhangi bir kulübe kayıtlı olduğuna dair bir belge bulunmuyor.. Bütün kulüpler ziyaretlerden yola çıkarak kendilerine üye olduğunu söylüyorlar.

* Tuğrul Yenidoğan

Takım tutsaydı Harbiye’yi tutardı

Atatürk hayatında 2 kez futbol maçına gitmiştir. İkisi de üç büyük klübün maçı değildir. Tüm kulüplere aynı uzaklıktaydı. Galatasaray Kulübü’nü değil, Galatasaray Lisesi’ni ziyaret etmiştir. Atatürk takım tutsaydı Harbiye takımını tutardı. Üç büyük takımın hiç birini tutmuyordu.

BJK Cephesi

1) Komşumuzdu

Atatürk, Yıldırım Ordu Komutanlığı’na getirilmeden önce Beşiktaş Kulübü’nün yanındaki evde oturuyordu. Takımı çalıştıran Ahmet Fetgeri’yi yanına çağırarak Beşiktaş’ın spora verdiği önemden ötürü memnuniyetini dile getirirdi.

2) Annesini bize emanet ederdi

1914-1920 arasında sık sık İstanbul dışına çıktığından annesi ile kız kardeşini Beşiktaşlı idarecilere emanet ederdi.

3) Beşiktaş’ın misyonunu sevmişti

Hatta İttihat Terakki toplantılarının birinde “Beşiktaş Osmanlı Terbiye-i Bedeniye kadar olamadınız” diyerek Beşiktaş’ı örnek veriyordu. Hatta İttihat Terakki toplantılarının birinde “Beşiktaş Osmanlı Terbiye-i Bedeniye kadar olamadınız. Programınız ve lideriniz yok” diyerek Beşiktaş’ı örnek veriyordu.

‘Atatürk taraftarımızdı’ dedirten iddialar

Fenerbahçe

1) 5 Haziran 1932’de Fenerbahçe’nin Kuşdili’ndeki binası yanınca, Ata 500 kuruş bağışlar.

2) Atatürk kulüp ziyaretinde hatıra defterine şöyle yazar: “Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan aşari mesaisini işitmiş ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim.”

3) Atatürk İstanbul’a her gelişinde yakın arkadaşı aynı zamanda Kulüp Başkanı olan Sabri Bey’in Moda’daki evinde kalırdı.

4) 3 Mayıs 1918’de Filistin Cephesi’ne giderken birkaç günlüğüne İstanbul’a uğrayıp, Fenerbahçeyi ziyaret etti.

Galatasaray

1) Savaşlarda Atatürk’ün çevresinde hep Galatasaraylılar oldu.

2) Galatasaray Lisesi’ni 3 kez ziyaret etti.

3) Atatürk’ün okulu ziyaretinde Şükrü Kaya, “Efendim, siz de bizden misiniz?” demiş. Atatürk “Ne demek o?” demiş, “Yani Galasataraylı mısınız?” demiş. “Ben demiş takım tutamam. Ben bütün takımların üzerindeyim, bütün takımlar benim takımımdır” demiş.

Not:Ben bu konuyu buraya tartışma amacı açmadım…Sadece sizleri bilgilendirmek amacı açtım..Lütfen cevaplarınıza dikkat ediniz..

Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk Hangi Takımlıdır” İçin Bir Cevap

Atatürk Hangi Takımlıdır İçin Yorum Yap