Avea Ücretsiz İnternet Paketleri

Avea Ücretsiz İnternet Paketleri Bedava İnternet Paketi Avea - Bu makaledeki notlar: avea bedava internet paketi avea ücretsiz..

Avea Ücretsiz İnternet Şifre Kartı Kampanyası Özellikleri Ve Detayları

Ücretsiz İnternet Şifre Kartı Kampanyası


Ücretsiz Internet Şifre Kartı ile 1 ay boyunca internet paketini ücretsiz olarak hattınıza tanımlayabilir ve cep telefonunuzdan internet keyfini deneyebilirsiniz.

Ücretsiz internet paketiniz ile 30 gün boyunca cep telefonunuzdan internete dilediğiniz an bağlanabilir, paketinizin kotası dolana kadar herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Kampanya Detayları

 • Ücretsiz internet paketinizin hattınıza tanımlanabilmesi için, şifre kartı üzerinde yer alan alanı kazıyarak çıkan şifreyi 2277 kısa numarasına SMS ile göndermeniz yeterlidir. (Örnek: 12345678) Göndereceğiniz SMS ücretsizdir.
 • Göndermiş olduğunuz SMS sonucunda ücretsiz internet paket tanımlamanız otomatik olarak yapılacak ve ücretsiz internet paketinin tanımlandığına dair ayrıca bilgilendirme SMS’i gönderilecektir.
 • Şifre aktivasyonu yapıldıktan ve belirli süre için geçerli olacak internet paketiniz tanımlandıktan sonra; belirlenen süre içerisinde internet paket kotanızı aşmanız durumunda, paket şım ücreti olan MB başına KDV ve ÖİV dahil 0,05 TL ile ücretlendirilirsiniz.
 • Ücretsiz internet paket kullanım süresiniz dolduktan sonra; standart internet tarifesi ile ücretlendirilirsiniz. Ücret için tıklayın.
 • Hattınıza ücretsiz olarak yüklenecek olan internet paketi için belirlenen süre dolduğunda kalan kullanımhakkınız silinir.
 • Hattına ücretsiz olarak yüklenecek olan internet paketi yurtdışı kullanımlar için geçerli değildir.
 • Hattınızı iptal ettirmeniz, diğer operatörlere taşımanız veya tarifenizi Avea kurumsal tarifelerinden herhangi birine geçirmeniz halinde bu kampanya kapsamında geçerli olan koşullardan faydalanamayacaksınız.
 • Hediye internet paketiyle; melodi, duvar kağıdı veya başka bir içerik indirirken, bağlantı ücreti ödenmez. İçerik servislerine üyelik veya içerik satın almak ise pakete tabi değildir, ayrıca ücretlendirilirsiniz.
 • Avea, kampanyalarının ücret ve diğer koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kampanya 31 Aralık 2010’a kadar geçerlidir. Kampanya stoklarla sınırlıdır.

3g’li Ücretsiz İnternet Paketi Şifre Kartı Kampanyası

3G’li Ücretsiz Internet Paketi Şifre Kartı ile internet paketini ücretsiz olarak hattınıza tanımlayabilir ve cep telefonunuzdan internet keyfini deneyebilirsiniz.
Şifre kartı ile hattınıza tanımlanacak internet paketi ile birlikte 3G’ye geçiş işleminiz de otomatik olarak başlatılacaktır.

Hattınızın 3G servisine açılması ücretsizdir ve devamında da herhangi bir abonelik ücreti gerektirmez.

Ücretsiz internet paketiniz ile paket kullanım süreniz boyunca, cep telefonunuzdan internete dilediğiniz an bağlanabilir, paketinizin kotası dolana kadar herhangi bir ücret ödemezsiniz.

 • Ücretsiz internet paketinizin hattınıza tanımlanabilmesi için, şifre kartı üzerinde yer alan alanı kazıyarak çıkan şifreyi 2277 kısa numarasına SMS ile göndermeniz yeterlidir. (Örnek: 12345678) Göndereceğiniz SMS ücretsizdir.
 • Göndermiş olduğunuz SMS sonucunda ücretsiz internet paket tanımlamanız otomatik olarak yapılacak ve 3G’ye geçiş işleminiz otomatik olarak başlatılacaktır. Ücretsiz internet paketinizin tanımlandığına ve 3G’ye geçiş işleminizin tamamlandığına dair ayrıca bilgilendirme SMS’i gönderilecektir.
 • Şifre aktivasyonu yapıldıktan ve belirli süre için geçerli olacak internet paketiniz tanımlandıktan sonra; belirlenen süre içerisinde internet paket kotanızı aşmanız durumunda, paket aşım ücreti olan MB başına KDV ve ÖİV dahil 0,05 TL ile ücretlendirilirsiniz.
 • Ücretsiz internet paket kullanım süresiniz dolduktan sonra; standart internet tarifesi ile ücretlendirilirsiniz.
 • Hattınıza ücretsiz olarak yüklenecek olan internet paketi için belirlenen süre dolduğunda kalan kullanımhakkınız silinir.
 • Hattına ücretsiz olarak yüklenecek olan internet paketi yurtdışı kullanımlar için geçerli değildir.
 • Hattınızı iptal ettirmeniz, diğer operatörlere taşımanız veya tarifenizi Avea kurumsal tarifelerinden herhangi birine geçirmeniz halinde bu kampanya kapsamında geçerli olan koşullardan faydalanamayacaksınız.
 • Hediye internet paketiyle; melodi, duvar kağıdı veya başka bir içerik indirirken, bağlantı ücreti ödenmez. İçerik servislerine üyelik veya içerik satın almak ise pakete tabi değildir, ayrıca ücretlendirilirsiniz.
 • Avea, kampanyalarının ücret ve diğer koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kampanya 31 Aralık 2011’e kadar geçerlidir. Kampanya stoklarla sınırlıdır.

Cepten İnternet Paketleri Sıkça Sorulanlar

Cep telefonumdan internete bağlanmak için ne yapmam gerekir?
Telefonunuzun WAP ayarlarını buradan, *100# menüsünden ya da Avea Müşteri Hizmetleri’nden (444 1 500) alabilir ve ayarlarınızı yaptıktan sonra internete bağlanabilirsiniz.

Cep telefonundan internete bağlanarak neler yapabilirim?
wap.avea.com.tr’ye tıklayarak, en yeni ve en çok tercih edilen müzik, oyun, logo ve melodileri anında telefonunuza indirebilirsiniz, TV seyredebilirsiniz, haberlere ve hava durumuna anlık olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca; e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz, trafik durumunu takip edebilirsiniz, maç sonuçlarını öğrenebilirsiniz, iddaa oynayabilirsiniz, google’a girip araştırma yapabilirsiniz, MSN’e, Facebook’a girip, arkadaşlarınızla anında mesajlaşabilirsiniz, en popüler sitelere erişebilirsiniz.

Avea İnternet Paketleri Nedir?
Avea İnternet Paketleri, sabit ücretli, indirimli, internete erişim paketleridir.

Avea İnternet Paketlerine nasıl kayıt olabilirim?
İnternet Paketlerine kayıt olabilmek için (PAKET ISMI) yazıp, 5555’e ücretsiz olarak SMS gönderebilirsiniz. Tüm internet paketleri için geçerli olan kayıt mesajları aşağıdaki gibidir:
(GUN, HAFTA, AY, 5MB, 250MB)

Ayrıca, Avea bayilerinin size sistem üzerinden gönderdikleri onay SMS’ini cevaplayarak da İnternet Paketlerini satın alabilirsiniz.

İnternet Paketleri otomatik olarak yenilenilir mi?
Günlük ve Faturasız Hatlar için geçerli olan Haftalık İnternet Paketi dışındaki tüm Haftalık İnternet Paketleri, otomatik olarak yenilenmez, geçerli olan süre için kullanılan, tek seferlik paketlerdir. Aylık İnternet Paketleri iptal edilmediği sürece faturasız hatlar için 30 günde bir, faturalı hatlar için fatura kesim tarihlerinde otomatik yenilenir.

İnternet Paketleri ne kadar süre geçerlidir?
Günlük internet paketi, paket aktivasyonu yapıldığı günden sonraki günün gecesi saat 23:59’a kadar geçerli olacaktır. Haftalık İnternet Paketi ise, paket aktivasyonunun yapıldığı gün itibariyle 8 gün geçerli olup, 8. günün gecesi saat 23:59’a kadar geçerli olacaktır. Aylık İnternet Paketlerinin faturasız hatlar için 30 gün boyunca, faturaları hatlar için fatura kesim tarihine kadar geçerlidir.

İnternet Paketlerinde kullanmadığım kota bir sonraki döneme devreder mi?
Günlük ve Haftalık İnternet Paketlerinde kullanılmayan MB miktarı kullanım süresi dolduktan sonra yenilenmediği için devretmez. Aylık internet paketlerinde ise ay içinde kullanılmayan MB miktarı sadece bir sonraki aya devreder.

100 MB cepten internet kullanımı ile neler yapabilirim?
100 MB ile yaklaşık 15.000 e-posta, 600 oyun, 5.000 resim, 400 mini video klip indirebilirsiniz. Bu kullanımlar ayrı ayrı 100 MB’a denk gelmektedir. İnternet paketiniz içerik indirirken yaratılan veri trafiğinde geçerlidir, içerik bedelini ayrıca ödemeniz gerekmektedir.

İnternet Paketimin kotasını aşarsam nasıl ücretlendirileceğim?
İnternet Paket limitinizi aştığınızda MB başına KDV ve ÖİV dahil 5 Kr ile ücretlendirilirsiniz.

İnternet Paketlerini nerelerde kullanabilirim?
İnternet Paketleri 3G/GPRS/EDGE kullanımı Avea 3G/GPRS/EDGE şebekesinde geçerlidir. Uluslararası dolaşımda 3G/GPRS/EDGE kullanımı ayrıca ücretlendirilir.

Avea İnternet Paketleri’nde kota bilgimi nasıl sorgulayabilirim?
– Faturalı hat sahibi iseniz; KULLAN yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nden kullandığınız miktarı sorgulayabilirsiniz.
– Faturasız hat sahibi iseniz; KALAN PAKETBOYUTU (KALAN 100MB) yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nde kalan miktarı sorgulayabilirsiniz.

Avea İnternet Paketlerinden aynı dönem içerisinde kaç tane paket alabilirim?
Aynı dönem içerisinde birden fazla farklı paket alabilirsiniz.

Bir üst pakete geçmek istediğimde paketimi iptal etmem gerekir mi?
Evet, bir üst pakete geçmek istediğinizde mevcuttaki internet paketinizi iptal ettirip, tercih ettiğiniz internet paketini alabilirsiniz.

Avea İnternet Paketleri nasıl iptal edilir?
– Aylık internet paketleri iptal talebini iletmediğiniz sürece her ay otomatik olarak hattınıza yüklenmektedir. Bu nedenle aylık internet paketlerini iptal etmek için IPTAL (PAKET ISMI) yazıp 5555’e ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz. (Örnek: IPTAL 100MB, IPTAL 1GB)
– Günlük ve Haftalık İnternet Paketleri ise kullanım süreleri dolduktan sonra otomatik olarak iptal edilecektir.

İnternet paketimi iptal ettirdikten sonra kalan kullanım hakkım silinir mi?
Hayır. Aylık internet paketini iptal eden faturalı müşterilerimiz kalan haklarını fatura kesim tarihine kadar, faturasız müşterilerimiz ise paketlerinin son kullanım tarihine kadar kullanabilirler.
Günlük ve Haftalık paketlerde, kalan haklarınızı paketinizin son kullanım tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Hattımı faturasızdan faturalıya veya faturalıdan faturasıza geçirdiğim zaman kullanmakta olduğum internet paketi ne olur?
Hattın faturasızdan faturalıya veya faturalıdan faturasıza geçmesi durumunda mevcut hatta yer alan internet paketi iptal edilir.

Avea, ‘‎0.facebook.com’ Hizmetini 29 Şubat’ta Sonlandırıyor

Avea, ‘‎0.facebook.com’ hizmetini 29 Şubat’ta sonlandırıyor

Turkcell ve Vodafone’un ertesinde Avea da ücretsiz Facebook dönemini kapatıyor.

Bildiğimiz gibi Vodafone aynı servisi 1 Aralık 2011′de, Turkcell ise 31 Aralık 2011 tarihinde sonlandırmıştı.

Avea aboneleri de (maalesef) 1 Mart tarihi itibarı ile artık sadece ücret karşılığında kullanabilecekler Facebook’u.

Bu arada, Avea’nın sunduğu İnternet paketi seçenekleri içerisinde en avantajlıları şöyle:

 • Faturalılar için 1GB (19 TL)
 • Ön Ödemeliler için 1GB (14.5 TL)
Sponsorlu Bağlantılar

Avea Ücretsiz İnternet Paketleri İçin Yorum Yap