Ay’a İlk Ayak Basan İnsan

Ay'a İlk Ayak Basan İnsan Ay'a İlk Ayak Basan İnsan Kimdir - Bu makaledeki notlar: ay'a ilk ayak basan İnsan ..

Bu makalede Ay’a İlk Ayak Basan İnsan ve Ay’a İlk Ayak Basan İnsan Kimdir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Neil Armstrong Kimdir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Neil Armstrong Kimdir?

Ay’a ilk Ayak Basan İnsan – Neil Armstrong Kimdir?

Name:	neil-armstrong.jpg 
Views:	18372 
Size:	12,6 KB (Kilobyte) 
ID:	26362Neil Alden Armstrong, (d.5 Ağustos 1930) Amerikalı astronot, Ay’a ilk ayak basan insan.

Neil Armstrong, 5 Ağustos 1930’da Wapakoneta, Ohio’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimi sırasında izcilik yapmıştır. 16 Temmuz 1969 tarihinde Apollo 11 ile yaptığı ay yolculuğunda aya ilk ayak basan insan unvanını kazanmıştır.

Ay’a ayak bastığında ilk söylediği tarihi cümle şudur:

[Bir] insan için küçük, insanlık için büyük bir adım. That’s one small step for [a] man, one giant leap for mankind.

Bu cümlede "bir" (İngilizce: "a") kelimesi duyulmaz, Armstrong konuşurken unutmuş veya parazit nedeniyle silinmiş olabilir.

Kore üzerinde Deniz Kuvvetleri Pilotu olarak 78 saat uçuş yapan Armstrong 1971 yılında NASA’dan ayrılarak Cincinnati Üniversitesinde çalışmaya başladı. 1979 yılına kadar uzay mühendisliği bölümünde profesör olarak çalışmıştır. 1985’ten 1986’ya kadar Uluslararası Uzay Komisyonunda hizmet vermiştir. 1986 yılında Challenger kazasının araştırma komisyonuna başkan yardımcısı olarak atandı. Armstrong evli ve iki çocuk babasıdır. Şu anda Ohio’da yaşamakta ve hastalığıyla mücadele etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ay’a İlk Ayak Basan İnsan” İçin Bir Cevap

Ay’a İlk Ayak Basan İnsan İçin Yorum Yap