Ayda 10 Kilo Verdim

Ayda 10 Kilo Verdim 1 Haftada 20 Kilo Verme - Bu makaledeki notlar: 1 ayda 10 kilo verdim ayda..

Bu Diyet 1 Ayda 10 Kilo Verdiriyor

Bu diyet 1 ayda 10 kilo verdiriyor

Bu aralar ‘göbeklendim’ diyenler bu formül tam size göre. İşte detaylar…

Yaptığı 138 ameliyatla obezite hastalarını 5 bin 162 kg zayıflatan Prof. Güner Öğünç “20 yıldır aynı kilodayım. Formülümü uygulayarak bir ayda 10 kilo verebilirsiniz”dedi.

Antalya’da yaptığı 138 ameliyatla obezite hastalarını 5 bin 162 kilogram zayıflatan Prof.Dr. Güner Öğünç, 20 yıldır aynı kiloda kalmanın sırlarını anlattı. Akdeniz Üniversitesi Genel Cerrahi Bölümü’nde görevli Prof.Dr. Güner Öğünç, kendisine başvuran 138 obezite hastasını yaptığı mide kelepçesi, tüp mide, mide by-pass, Vertical bantlı gastro plastik ve jejino ileostomi yöntemleriyle 5 bin 162 kilogram zayıflattı.

UNVANI ZAYIFLATAN HOCA
1987 yılından beri 68 kilo olduğunu söyleyen ve formda kalmasının sırlarını anlatan Prof.Dr. Öğünç, “Herkes beni zayıflatan hoca olarak tanıyor. Şu ana kadar 138 hastamı manken gibi yaptım” dedi. Kişinin beslenme şekli, obezite derecesi ve yaşam tarzına göre 5 farklı ameliyat yaptıklarını anlatan Öğünç, şöyle konuştu: “İnsanın zayıflaması için önce psikolojik olarak kendisini hazırlaması gerekiyor. Benim onlara önerdiğim diyetle ayda 10 kilo verebilirler. Aslında bu bir diyet değil yaşam tarzı “dedi.

TEKNİĞİ TIP LİTERATÜRÜNDE
Kendisine ait “Öğünç Tekniği” hakkında da bilgi veren Prof.Dr. Güner Öğünç, sözlerini şöyle tamamladı: “Böbrek yetmezliği çeken hastalar için katedrolin takılmasında yaptığım yöntem kendi adımla üniversitelerde ders olarak okutulmaya başlandı. Bu yöntemle hastanın karnına bir ucu dışarıda tüp takılır. Buradan belli aralıklarla özel sıvı karın içine verilir. Bir süre karın içinde kaldıktan sonra sıvı dışarıya çıkarılır. Bu şekilde karın böbreğin yaptığı işlevi yerine getirir. Daha önceki yöntemlerde takılan katedrol sıkça tıkanmakta ve karın içinde yer değiştirmekte ve sızıntı olmaktaydı. Hasta bu tür ameliyatlarda çok ağrı çekiyordu. Bu yöntem bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırdı. Uygulanması biraz zor olan yöntemim Türkiye’de kullanılmaya başlandı. Yakında yurt dışında da bu yöntemin kullanılacağını düşünüyorum.”

10 Ayda 58 Kilo Verdi

10 ayda 58 kilo verdi
Tam 125 kiloydu artık 67 kilo…

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde laparaskopi yöntemiyle mide küçültme ameliyatı yapılan Ayşe Asiye Ayhan, 10 ayda 125 kilodan 67 kiloya düştü.
Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, tıbbi sekreterlik yapan 39 yaşındaki Ayşe Asiye Ayhan’ın, çeşitli yöntemlerle zayıflamaya çalıştığı, ancak başarılı olamadığı, 100’ün üzerine çıkan kilosunun, sağlık sorunlarını da beraberinde getirdiği belirtildi.

Ameliyatı yapan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Cerrahi Servisi Şef Yardımcısı Uz. Dr. Mehmet Görgün, operasyonun, hastalık derecesinde şişmanlığı olan, spor, egzersiz ve diyetle sonuç alamamış,
zayıflayamamış kişilerde midenin küçültülmesi ve by-pass işlemi yapılması olduğunu ifade etti.

Bu tür operasyonların açık ameliyat şeklinde yapıldığında, yüksek oranda solunum problemleri ve ameliyat sonrası yara açılması gibi sorunlara neden olabildiğini anlatan Görgün, sadece birkaç santimetrelik beş küçük
kesik açılarak yapılan laparaskopik (kapalı) ameliyatta ise bu sorunların görülme oranı düştüğünü belirtti.

Görgün, hastanelerinde bu yöntemle 26 kişiyi fazla kilolarından kurtardıklarını bildirdi.

Yapılan işlemde tokluk hissi yaratan bölümün korunduğunu, küçük bir mide
oluşturulduğunu kaydeden Görgün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Bağırsağın bir bölümünü küçük mideye bağlayarak bu sayede iştahın frenlenmesini sağlıyoruz. Yenilen gıdalar devre dışı kalan sahalardan geçiyor, enerji veren gıdaların emilimi daha az oluyor ve bu sayede kişi kolaylıkla kilo veriyor. Çikolata, kola, şuruplu tatlıların tüketilmemesini istiyoruz. İlk üç ayda ortalama 20 kilo, 6 ayda fazla kilolarının yüzde 60’ını hasta veriyor. Kişi, vermesi gereken kiloya geldiğinde de kilo verme olayı duruyor.”

Görgün, operasyondan sonra yeniden kilo alma riskinin de ortadan kalktığını, ancak ameliyattan sonra hastaların ameliyata uyumu ve doktor hasta arasındaki diyaloğun son derece önemli olduğunu bildirdi.

Sibel Can İki Ayda 10 Kilo Verdi

Mucize diyetini açıkladı!

Sibel Can Londra’da İngiliz bir doktor eşliğinde 2 ayda 70 kilodan 60 kiloya indi.
Takvim’in haberine göre, Sibel Can, “Kabak Çorbası’ sayesinde hiç aç kalmadan zayıfladım. Her gün 1 saat ya yürüdüm ya da yüzdüm” dedi.
Sibel Can’ın yeni albümü Emre Plak etiketiyle 14 Şubat Sevgililer Günü’nde piyasaya çıkacak.
Sibel Can’ın mucize diyeti şöyle;
“SABAH: 1 yeşil elma fırında pişiriliyor. Yerken üzerine tarçın konuyor. Küçük bardak diyet süt ya da iki kaşık diyet yoğurt eşliğinde bir kase müsli.
ÖĞLE: Kabak çorbası (istenirse limon konabilir) ve 1 dilim siyah ekmek.
AKŞAM: 1 parça ızgara somon ve 1 tabak haşlanmış sebze.
YATMADAN ÖNCE: 1 bardak diyet ılık süt.
NOTLAR: Diyet bile olsa kola yasak. 2.5 litre su içilecek. Acıktıkça kabak çorbası serbest. Tuz tüketmek yasak.
4 kabak, rendelenmiş 2 domates, 1 demet maydanoz, 1 demet nane, 1 demet dereotunu makul miktarda su ile kaynatın. Sonra bu karışımı mikserden geçirin ve acıktıkça için. Yağ ve tuz yasak. Baharat serbest”

Sponsorlu Bağlantılar

Ayda 10 Kilo Verdim İçin Yorum Yap