Bataryası En Çok Giden Telefon

Bataryası En Çok Giden Telefon Konuşma Süresi En Uzun Cep Telefonu - Bu makaledeki notlar: en uzun pil ömürlü telefon bataryası..

Hangi Cep Telefonunun Pili Daha Çok Dayanıyor

Hangi telefonun pili yeterli konuşma ve bekleme süresi sunmayı başarıyor? Hangi telefonlar ortalamanın çok altında? Büyük testimiz başlıyor…

Resimlerle: Top 25: En uzun görüşme süresini sunan cep telefonları
Amaç her zaman daha fazla dayanmak! Çünkü güçlü bir batarya olmadan cep telefonunuzun muhteşem özelliklerinin hiçbir anlamı kalmaz. Sizlere bu cep telefonu maratonunda hangi modellerin batarya performansları ile öne çıktıklarını göstermeye çalışacağız.
Hiçbir şey cep telefonu bataryasını şebeke sinyallerinin zayıf olduğu bir yerde sürekli telefon görüşmesi yapmak kadar fazla yoramaz. İşte biz de tam bu “elverişsiz” şartlar altında telefon görüşme süresini ölçüyoruz. Bahsettiğimiz koşullarda cep telefonu, baz istasyonu ile bağlantı içinde kalmak için maksimum güç ile iletim yapar.
Üretici verileri ile gerçek değerler farklıdır
Üreticilerin verdiği görüşme süreleri ideal şartlar altında elde edilen değerlerdir. Doğal olarak bunun sonucunda yüksek değerler ortaya çıkar. Buna karşın biz, minimum konuşma süresini ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu değer cep telefonunuzun günlük kullanım şartlarına ne kadar dayanabildiğini daha gerçekçi bir şekilde ortaya koyar.
İlerleyen bölümlerde hangi cep telefonunun en uzun süre dayandığını size anlamaya çalışacağız. Testimizde “yeni” olarak tanımlayabileceğimiz SGH-G600 ve SGH-G800 gibi Samsung cep telefonları da var. Apple’ın iPhone’u 13. sıraya yerleşti, Nokia E51 ise 16. sıraya… Her akıllı telefon bu kadar fit değil: Nokia’nın ince, kapaklı cep telefonu ancak sondan bir önceki sırada yer alabildi.
Batarya bakımı
Satın alma tavsiyelerimizi ilk beş cihazı da içeren, aşağıda göreceğiniz tablomuzdan öğrenebilirsiniz. Güç kaynaklarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiği de yazımızın ilerleyen kısmında sizleri bekliyor.
Uzun ömürlü bir batarya için 10 püf noktası
Bugünlerde kullanılan Lithium bataryalar önceden kullanılan Nikel-Metalhibrit bataryalardan çok daha dayanıklı. Yine de batarya ancak iyi bir bakım ile daha fazla dayanabilen bir cep telefonu parçası. Birkaç püf noktası ile günlük batarya kullanım sürenizi uzatabilirsiniz.
Özenle saklayın: Eğer bir Lithium bataryayı uzun süre kullanmayıp saklayacaksanız yarı boş hale getirin ve 15-18 derece sıcaklıkta saklayın. Bu bataryayı korur. Tekrar kullanmadan önce bataryayı tamamen şarj edin.
Cep telefonunun kendini rahat hissettiği sıcaklık: Cep telefonunuzu yüksek sıcaklıklardan koruyun. Mesela asla yaz aylarında araba içinde bırakmayın. Bu yerlerde sıcaklık 60 derecenin üzerine çıkabilir. Ayrıca doğrudan güneş ışığı da bataryaya zarar verir.
Orijinal şarj aletleri: Bataryanın hassas olan elektroniğine zarar vermemek için sadece orijinal şarj kitleri kullanın.
Ekran ışığını devre dışı bırakın: Gün ışığında mümkün mertebe ekran aydınlatmasını kapatın. Artık birçok cep telefonu ekran aydınlatmasını ayarlama imkânı sunuyor. Ne kadar azaltırsanız o kadar tasarruf etmiş olursunuz ve böylece batarya süreniz artmış olur.
Titreşimi devre dışı bırakın: Titreşim cidden tam bir enerji canavarı: Sadece gerçekten gerekli olduğu anlarda kullanın.
Oyundan tasarruf yapın: Oyunlar da büyük miktarda enerji kaybına sebep olur. Ya tamamen bundan vazgeçin ya da tuş sesleri, titreşim veya aydınlatmayı kapatın.
Telefon ederken tasarruf: Telefon görüşmesi yaparken cihazın arkasında bulunan entegre antene dokunmaktan veya el ile üzerini kapatmaktan kaçının. Bu durum sinyal kalitesini düşürür ve cep telefonunuz sinyal kalitesini korumak için daha güçlü gönderim yapmaya başlar. Sonuç olarak enerji tüketimi artmış olur.
Dış anten: Eğer araba içinde çok fazla görüşme yapıyorsanız bir dış anten faydalı olacaktır. Karoser, cep telefonunuzu koruyacaktır ve böylece telefonunuz daha yüksek seviyede sinyal göndermek zorunda kalmayacaktır. Sonuç: Daha az güç tüketimi. Bu aksesuar sayesinde bağlantı dışarıya doğru güçlenmiş olur, gönderim performansı düşse de kural olarak alım daha iyi gerçekleşir.
Kullanmıyorsanız kapatın: Eğer cep telefonunuzu uzun bir süre kullanmayacaksanız cihazı kapatmak işinize yarayacaktır.

140 cep telefonunun pil ömrü karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Bataryası En Çok Giden Telefon İçin Yorum Yap