Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme Testi

Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme Testi Hamilelikte Cinsiyet - Bu makaledeki notlar: cinsiyet testi bebeğin cinsiyetini öğrenme testi..

Hamilelik Testi, Bebek Cinsiyet Testi Nasıl Yapılır?

Tahmin “Pembe veya Mavi”

Orada bebeğinizin cinsiyeti öğrenmek için tıbbi olmayan yollarla söylüyorum insanların hiçbir sıkıntısı vardır. Bu yöntemler çoğu yanlış batıl hikayeleri vardır. Onlar ile oynamaya ve onları en tehlikeli şey içermeyen eğlencelidir. Biraz daha yaygın sorunlardan alyans dönen veya sallanan içeren, boyut veya şekil sizin hamile karnına ve gebelik istek veya yatak konumlandırma hakkında diğer sorular. Bazı Drano gibi kimyasallar içeren taslak olanlar için dikkat musunuz.

* Eski Wives Tales Test: Bebeğiniz mı bir çocuk veya kız?
* Bir erkek veya kız bebeğiniz mi? Ultrason Quiz

Eğer bebek bir kız ya da erkek olduğunu nasıl öğrenebilirim?:

En yaygın kullanılan yöntem bebeğinizin cinsiyeti öğrenmek için ultrason veya sonogram olduğunu. Bu yöntemin en 18-22 hafta arasında doğru. Normal fetal anatomi anket ortalarında ikinci üç aylık dönemde yapılan yapılır.

Genellikle kolay bebeğin cinsiyeti anlatmak bu noktada. Önceki tarihler genellikle çok anlatmak ve daha sonra kalabalık nedeniyle zor hale tarihleri rahmine zordur.

* Bir erkek veya kız bebeğiniz mi? Ultrason Quiz
* Boy Ultrasounds
* Kız Ultrasounds

Faktörler ultrason bir rol oynamaya ne doğru mu?:

Bundan bir rol oynayabilir birçok faktörler olup olmadığı ultrason bebeğinizin cinsiyeti tahmin etmede doğru. Bunlar şunlardır:

* Bebeğin gebelik yaşı
* Malzemeler kullanılıyor
* Kişi ultrason yapma eğitimi
* Annenin ağırlığı
* Bebeğin pozisyonu
* Diğer faktörler

Diğer yollarla size bebeğin cinsiyeti ne öğrenebilirim?:

Cinsiyet tahmini diğer yöntemlerden daha doğru ama taşımak gebelik riski daha fazla. Bu yöntemler genellikle biraz erken ama yapılabilir genellikle sadece yapılır eğer diğer faktörler, genetik testi gerektiren katılmaktadırlar.

En yaygın kullanılan yöntem amniosentez ve koryonik villus (CVS) örnekleme. Erken gebelikte kullanılabilir Bu testler. Onlar da çok daha fazla ultrason, sonuçlar çok% 100 yakın doğru vardır. En uygulayıcılar, ama% 100 söyleyecektir orada laboratuvar hataları olmuştur. Bu genellikle ilk trimester veya erken ikinci üç aylık dönemde yapılır.
Sex Tercihi Bebek:

Şunu kabul edelim ki, orada kendi bebeğin cinsiyeti için çok güçlü bir tercihleri var insanlar var. Bazen gerçekten bir oğlu veya kızı yetiştirme güçlü bir bağlantı hissi geliyor. Ayrıca kim bir kayıp oldu ve belirli bir cinsiyet aileleri için daha iyi olacağını hissediyorum aileler vardır. Aile dengelenmesi bir başka nedeni de bazı aileler bir veya daha fazla çocuk için bir cinsel tercihi olması.

* Sex Tercihi Bebek?

Sex Seçim Teknikleri: Bebeğinizin cinsiyetini seçmek:

Orada kim öyle güçlü cinsel tercihleri onların cinsiyet seçimi yapmayı seçen aileler vardır. MicroSort, preimplantasyon genetik tanı (PGD) ve Haplotyping (PGH), Shettles ve cinsiyet seçimi diğer yöntem gibi tekniklerin kullanımı, onlar doğa etkilemeye çalışır. Diğerleri gibi güvenilir olmayan bazı teknikler çok doğru vardır.

* Cinsiyet seçimi Teknikleri
* Nasıl bir Boy Have
* Nasıl bir Kız Have

Eğer bebeğiniz bir çocuk ya da kız olduğunu bilmek ister misiniz?:

Kişi ankete katılanların yaklaşık yarısı bunların diyorsun onlar taşıyoruz bebeğin cinsiyeti bilmek istiyorum. Bazı insanlar bir sürpriz istiyorum. Bazen ama ikinci veya daha sonraki gebelik sadece bilmek istiyorum.

Gebelikte dışarı bulmak için en sık belirtilen nedenler nedenleri planlama ve neden biliyorum. Bazı insanlar bebek için bir yuva için planı veya satın giysi bebeğin belirli bir seks için oldukça sonra doğum cinsiyet öğrenmek için beklemek daha istiyorum. Bu kişisel bir konu ve kullanıcısı bir ateşli tartıştı.

Eski Mısırda Gebelik Testi (çok İlginç)

ESKİ mısırda gebelik testi (çok ilginç)
Mısır’da 1898 yılında Sir Flinder Petrie adlı bilim adamının ortaya çıkarttığı Kahoun Papirüsü ile 1862 yılında bulunan Smith Papirüsü ve 1873 yılında bulunan Ebers Papirüsü’nde gebelik, idrar hastalıkları, varisler ve gebelik testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla biri buğday, diğeri arpa dolu iki torbayı sularmış. Hamilelik şüphesi olmayan bir başka kadın da yine ayrı ayrı buğday ve arpa torbalarını idrarıyla sularmış. Hamilelik şüphesi olan kadının idrarla suladığı buğday ve arpa dolu torbalar, diğer kadının suladığı torbalardan daha önce çimlenirse, hamile olduğu anlaşılırmış. İki kadının suladığı buğday ve arpalar aynı anda çimlenirse hamilelik olmadığı ortaya çıkarmış. Hamile olan kadınların sabah idrarlarında aşırı miktarda hormon bulunduğu için, buğday ve arpa torbaları diğer normal idrarlarla sulananlardan çok daha önce yeşerirmiş. Günümüzde meyve ve sebzenin daha erken sürede yetiştirilmesi için hormon kullanılması da aynı yöntemin bir benzeridir.

Bebeğin Cinsiyeti
Mısırlıların kullandığı yöntemde, doğacak bebeğin cinsiyeti de önceden tesbit edilebiliyordu. Hamile kadının idrarıyla sulanan tohumlardan, buğday taneleri daha önce filizlenirse bebeğin erkek, arpa taneleri daha önce filizlenirse bebeğin kız olacağı anlaşılıyordu.

Prof. Julias Manger, 1933 yılında laboratuvarda kutuların içerisinde kurutma kağıtları üzerine yerleştirdiği buğday ve arpa tanelerini, idrarla sulayıp, Mısırlıların kullandığı gebelik ve cinsiyet belirleme yönteminin doğruluğunu ispat etmiştir. Günümüzde kullanılan gebelik testleri de, kadının idrarındaki hormon sayısının yoğunluğuna göre sonuç verir ve aynı esaslara göre uygulanır.

Prof. Dr. Hulusi Köker de, Mısırlıların kullandığı gebelik testi yönteminin bilimsel olarak doğrulandığını ve hatta bebeğin cinsiyetinin de aynı yöntemle belirlenebildiğini onaylıyor.

Doğum Kontrolü
Mısırlılar, kadında kısırlığın tespiti için rahim ağzına (uteris) akşam yatarken sarmısak veya soğan yerleştirmişler. Sabah kadın uyandığında genzinde sarmısak veya soğan kokusu duyarsa tüplerinin açık olduğu ve gebe kalmasına bir engelin olmadığı anlaşılırmış. Koku duyulmazsa kadının tüplerinin kapalı olduğu, bu nedenle hamile kalamayacağı bilinirmiş. Ayrıca kadının rahminin içerisine paslanmayan metallerden olan altın veya gümüş yüzük konularak gebelik önlenirmiş. Arap kervancılar da bu yöntemi öğrenip, uzun çöl seyahatlerinde dişi develerin gebe kalmalarını önlemek için rahimlerinin içerisine temizlenmiş çakıl taşı doldururlarmış
__________________

Bebeğin Cinsiyetini 6. Haftada Belirleyen Yöntem Bulundu

Anne karnındaki bebeğin cinsiyetini 6. haftada belirleyen basit bir yöntem geliştirildi. Ancak yeni yöntem, kürtaj sayısını artırabileceği tartışmalarını da beraberinde getirdi. İnternet üzerinden satın alınabilen test cihazıyla parmaktan alınan bir damla kanla bebeğin cinsiyeti tespit ediliyor. Özel filtreli bir kağıda damlatılan kan ilgili laboratuvara gönderiliyor ve buradaki uzmanlar, erkeklerdeki Y kromozomunun bulunup bulunmadığını belirlemek için testler yapıyorlar. Daily Mail’in internet sitesindeki habere göre, bebeğin DNA’sının annenin kanında altıncı haftadan itibaren görünmesinden dolayı testin güvenilir olduğu belirtiliyor. Ancak bu yöntemin, kürtaj sayısında büyük artışa yol açabileceğinden endişe ediliyor. Bu tür yöntemlerin, dünyadaki kadın-erkek sayısı arasındaki dengeyi bozmasından korkuluyor. LIFE adlı kuruluştan Michaela Aston, “Bu test çok tehlikeli. Bebeklerin sadece istenmeyen cinsiyetten oldukları için aldırılmasına yol açabilir” dedi. Profile Allience’dan Julia Millington da “Bazı insanların belli bir cinsiyetteki bebeği aldırmaları riski söz konusu” diye konuştu. İngiltere’de, erken cinsiyet testleri, Sağlık Hizmetleri tarafından, sadece cinsiyet kaynaklı genetik hastalık riski bulunması durumunda yapılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme Testi İçin Yorum Yap