Bebek Mevlidi Duası

Bebek Mevlidi Duası Çocuk Mevlidi - Bu makaledeki notlar: bebeğin 40 mevlüdü nasıl kadınlar kulübü..

Bursa Bebek Mevlidi Ve Bebek Şekeri

Yeni doğmuş bebeğin kırkını çıkarma aşamalarından birinde okunan mevlide verilen ad. artık mevliddir, mevlidhandır pek kalmadığından olsa gerek, genelde 41 yasin okunur bu adı mevlid mevlidlerde. ayrıca da halk arasında “bebek mevlütü” şeklinde geçer.

Bursa’da bebek mevlidi yapmak çok popilerdir.Özelliklede bebek mevlidinde bebek şekeri verilmesi ve genelde bayanlara eşarp armağan edilmesi vardır.
Bebek mevlidi salon yerine yeni doğmuş bebeğin odasında okunur, genelde mevlüthanlar bayan olur ama bayanlardan ziyade erkek mevlüthanlarında tercih edildiği görülüyordur.
Mevlid doğum demektir.bir de kandili vardır. (peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in ( s.a.v.) doğum günü kutlanıyoruz.)

en ünlü mevlid süleyman çelebi tarafından yazılmıştır, (vesilet’ün necat=kurtuluş vesilesi ) süleymanın bu eseri yazma sebebi ise bursa’daki bir rahibin,onun hz. İsa’yı öven metinler yazdığını görünce kendisinin bu durumdan sonra , yazdığı eser de Allah’a ( c.c) yalvarma , hz. muhammed’in ( s.a.v) doğuşu,peygamber oluşu, göğe yükselişi, ölümü ve dua bölümlerinden oluşur .

Bebek şekeri modellerinden bazı örnekler aşağıdaki adrese vardır.Fotoğrafların çekim kalitesini çok beğendim.Özellikle de fotoğraflar üzerinde gren, nosie ve patlamama olması dikkatlice incelenebilmesini ve seçilebilmesini bizlere sunuyor.

Bursa Bebek Şekeri

Sponsorlu Bağlantılar

Bebek Mevlidi Duası İçin Yorum Yap