Benzin Ne Kadar Yakar

Benzin Ne Kadar Yakar Hangi Araba Ne Kadar Yakar - Bu makaledeki notlar: ne kadar benzin yakar benzin ne..

Hangi Araç Ne Kadar Benzin Yakıyor

Petrole gelen peş peşe zamlardan sonra az yakan araçlar tüketicilerin gözdesi olurken, dizel araç fiyatları yüzde 20 artış gösterdi. işte az yakan araçlar…

Dünyanın en büyük otomobil fuarı Frankfurt’ta açılıyor. 122 yeni modelin tanıtılacağı fuarın gözdesi bu kez büyük hacimli spor otomobiller yerine, küçük tasarruflu otomobiller olacak… 100 kilometrede 3-5 litre yakan otomobiller baş köşeye oturacak.

Petrol zammı vurdu az yakanlar moda oldu

Petrole gelen zamlar dünyanın en büyük otomobil fuarı IAA’ya konsept değiştirtti. Bu yıl PS çılgını spor arabalar yerine küçük ve tasarruflu araçlar gözde.

Dünyanın en büyük otomobil fuarı olan IAA (Internationale Automobil Ausstellung), 15-25 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt kentinde kapılarını açıyor. Bu yıl 61’ncisi düzenlenecek fuara 44 ülkeden 963 firma katılıyor. şirketler 122 yeni modelin tanıtımını yapacak. Ancak fuar bu yıl öncekilere nazaran biraz daha farklı olacak. Her yıl fuar öncesi gazete ve dergilerde PS çılgını spor arabalar boy gösterirken bu yıl artan petrol fiyatları yüzünden motor hacimleri küçük tasarruflu araçlar ön plana çıktı. üreticiler fuardaözellikle az tüketen ve aynı zamanda da fiyatı 10 bin Euro’nun altında olan arabalarla tüketicilerin karşısına çıkmayı planlıyor. şu sıralar küçük araba sınıfında Volkswagen Lupo, Smart coupe fortwo, Daihatsu Cuore ve Opel Corsa 1.0 Twinport Eco gibi araçlar sağladıkları tüketim avantajlarıyla büyük ilgi görüyor. 100 kilometrede ortalama 3-5 litre arasında benzin yakan bu araçlar uzun süre göz ardı edilen küçük ve tasarruflu otomobil sektörünü yeniden canlandırdı. IAA Fuarı’nda üretciler gelecek senenin küçük yıldızlarınıtanıtmak için yerlerini almış durumda. Yeni Ford Ka, Opel Agila ve Renault Twingo bu modellerin başında geliyor.
Dizel fiyatı yüzde 20 arttı

Tasarruflu sürüş için ne yapmalı?

* Arabayı çalıştırırken gaza basmayın
* Hareket ettikten hemen sonra ikinci vitese geçin
* 3. ve 4. viteste hızlı gidin. Bu arada benzin tüketirsiniz ama yol da alırsınız
* Vites büyütmek için motorun bağırmasını beklemeyin
* 15 saniyeden fazla süren beklemelerde motoru kapatın
* Arabanıza üst bagajı takmayın. Bunlar benzin tüketimini yüzde 50 artırır
* Arabaya fazladan yüklenen her 100 kilo yaklaşık 1 litre daha fazla benzin yakmanıza neden olur

Sponsorlu Bağlantılar

Benzin Ne Kadar Yakar İçin Yorum Yap