Beyaz Converse Nasıl Temizlenir

Beyaz Converse Nasıl Temizlenir Beyaz Converse Temizliği - Bu makaledeki notlar: converse nasıl temizlenir beyaz converse nasıl..

Arkadaşlar Beyaz Converse Ne İle Temizlenir..?

Beyaz converse ne ile temizlenir..?

Converse Bakımı

Eğer benim gibi Converse tutkunuysanız, siz de ayakkabılarınız ayrı bir değeri vardır. Hani arabaların 50 bin ya da 100 bin bakımları vardır ya, Converselere de aynı şekilde bakmak gerekir. Zira mükemmel bir Converse eski ve temiz olandır.

Ben de şu an 3 Converse var ama aktif olarak iki tanesi kullanıyorum. Bunlarında renkleri siyah ve gri. Müsriflik olmasa her rengini alıp kıyafete uygun giyinmek isterim ama neyse.

Converse pahalı bir ayakkabı da olsa, temiz kullanıldığında ömrü yeterince uzun oluyor. Onun için dolaylı olarak düşünüldüğünden pek pahalı bir ayakkabı değil. Temiz kullanıldığında demişken Converselerimi nasıl temizlediği anlatmaya başlayayım.

Öncelikle Converse’in bağcıkları sökülür, daha sonra ayakkabı ya da kıyafet fırçası ile kumaş olan kısım güzelce fırçalanır ve üzerinde toz bırakılmaz. Canvas kumaş olduğu için tozu hemen dışarı verir, onun için bu aşama kolaydır.

İkinci aşama ayakkabının plastik kısmını temizlemekten geçer. Bunun için en uygun olan araç kolonyalı mendildir. Bastırılarak temizlenirse plastik kısım ilk günkü halini alır ve temizliğin işe yaradığı gözükmeye başlar. Çünkü en çok kirlenen ikinci kısım bu plastik aksamdır.

En çok kirlenen kısım ise bağcıklardır. Bağcıkları temizlemenin en iyi yolu, kaynak suyu ile çamaşır suyu içine atıp bekletmektir. Bağcıkları yaklaşık 1-2 saat bekletiyorum, kuruması için de 1 gün geçiyor.

Bağcıklarda kar beyaz olduktan sonra Converselere takılır ve ayakkabılar ilk günkü temizliğine geri döner.
NOT!Alıntıdır …

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz Converse Nasıl Temizlenir İçin Yorum Yap