Bilgisayarı Hızlandırma

Bilgisayarı Hızlandırma Bilgisayar Hızlandırıcı Control Panel Desktop Disablepagingexecutive Largesystemcache - Bu makaledeki notlar: bilgisayar hızlandırma bilgisayarı hızlandırma bilgisayar hızlandırıcı..

Bilgisayarı Hızlandırma

Arkadaşlar öncelikle kendi bilgisayarımda denedim ve işe yaradığını gördüm ona göre.

BAŞLAT ÇALIŞTIR regedit YAZIYORUZ

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlPriorityControl WE SAĞ TARAFTA BİR “DWORD” AÇIYORUZ ADINI IRQ8Priority YAZIYORUZ VE DEĞERİNİ BİR YAZPIYORUZ ONDAN SONRA ÇIKIYORUZ ALLTA YAZDIĞIMI YAPIYORUZ. Bu değişiklikleri sağ kulakçıkla yapacanız.

Ondan sonra;

HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop “AutoEndTasks” VE “MenuShowDelay” WORDLARIN DEĞERLERİNİ “1” YAPIYORUZ VE PC HIZDAN HAVA UÇUYOR.

YORUMLARI BEKLIYORUMMM

Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolları

Arkadaşlar bu komutlarla pc niz iki kat daha hızlı çalışıcak ben denedim işe yarıyor sizde belirttiğim bilgi komutlarda yazdıklarımı yapar iseniz sizinkide 2 kat hızlanacaktır.

1) Daha fazla işlemci gücü

Başlat-Çalıştır-Aç satırına:”Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks” yaz ve tamam.

2) XP ‘nin hızlı kapatılması

Başlat-Çalıştır-Aç satırına regedit yaz sonra:
HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda “WaitToKillServiceTimeout” sağ tıkla ve değiştir
değeri 20000’den 200 yap.
3) Son kullanılan belgeler listesinin silinmesi

Başlat-Çalıştır regedit yazın

HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Policies Explorer anahtarına ulaşın ve ekranda sağ tıkla yeni DWORD değeri yap değerin adı NoRecentDocsHistory olarak yap.Ardından üzerine tıkla***** kısıtlamayı açmak için 1 değerini gir yok ben belgeler geçmişini istiyom diyosan 0 değerini gir.Yeniden başlat..

4) Bellek perfonmansının arttırılması

Başlat-Çalıştır regedit.Kayıt defterinde;

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Session Manager Memory Management anahtarına ulaş;
a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.
b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.

c)Orada yeni bir DWORD değeri oluştur IOPageLockLimit olarak adlandır ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000,256 MB için 10000,512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.
Pc yi Yeniden başlatın

5) Menü hızlandırılması

Menülerde gezinirken kısa bir gecikme yaşanır bunu registry’de ki bir ayarın değiştirilmesiyle giderilebilir.Kayıt defteri düzenleyicisini açın “HKEY_CURRENT_USERControlPanelDestop” altıdaki “MenuShowDelay” dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri “0″olarak atadığınızda sorun çözülür…

6) %20 internet hızı artışı

Windows xp professional %80 internet hızını kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin hızını % 20 arttırabilmek için

Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM
(önceki bant genişlik ise=20)

7) Tamamen silme

Kaldirdigimiz programin ismi hala görünüyorsa.
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurr entVersionUninstall… yanindaki + isaretli yere tiklayip actigimizda hepsini görebilirsiniz.Sağ tıkla ve sil&
Diger yollar

#Gezgin Penceresinin Sabitlenmesi

Windows, oturumu her kapattığınızda görev çubuğunun ve tabii ki gezgin penceresinin büyüklüğünü ve konumunu kaydeder. Söz konusu değerlerin değişmemesini, pencerenin konumunun ve büyüklüğünün sabit kalmasını istiyorsanız, Kayıt Defterine bir ek yapabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak söz konusu pencere ve görev çubuğunu istediğiniz gibi yerleştirin.Daha sonra HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPoliciesExplorer adresine ulaşın ve burada yeni bir DWORD değeri oluşturup bu değere NoSaveSetting ismini verin. Ve Değer Verisini 1 yapın.
Yapamadığınız yerler olur ise yazın çözmeye çalışalım.

Not: Lüften yazılı olan şeyleriaynen yapınız bir yanlışlıkla birgisayarınızı çökertebilirsiniz.Konuyu dikkatli okuyun lütfen..
(alıntıdır)

Windows 7 Hızlandırma Yöntemleri – Windows 7 Çok Yavaş

Windows 7 Yüklü Bilgisayarı Hızlandırındırma

Bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz birçok uygulama ve bu uyuglamalara ait servisler işletim sistemi açılırken başlatılır. Bu nedenle Windows 7 açılış süreside aynı oradan uzayacaktır.
Kayıt Defteri (Registry) üzerinde yapacağımız birkaç değişiklik ile Windows 7 açılış performansını arttırabiliriz.
İlk olarak Başlat (Start)’a tıklıyoruz, Arama (Search) bölümüne “regedit” yazarak Kayıt Defteri (Registry)’ne giriyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.
HLKMSYSTEMCurrentControlSetControlSessionManagerMemoryManagementPrefetchParameters
PrefetchParameters anahtarı altında bulunan aşağıdaki kayıtların değerlerini sırasıyla değiştiriyoruz.
EnablePrefetcher : 2
EnableSuperfetch : 2

Sistemimizi eski haline getirmek için değiştirmiş olduğumuz değerleri 3 yapmak yeterli olacaktır.

Windows 7 Hızlandırma Yolları

Arkadaşlar windows 7 en hızlı işletim sistemidir.indows xp’ye göre güvenli windows vistaya göre hızlıdır.bunu daha da hızlandırmak istiyorsanız görünüm ayarlarını değiştirecez işte çözüm:
Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz>özellikler açılan pencerede sağda gelimiş sistem ayarları var ona tıklıyoruz>Gelimiş sekesine tıklıyoruz>Performans bölümündeki ayarlara tıklıyoruz>en iyi performans için ayrlaya tıklıyıp ugygula ve ardından tamam diyoruz. Eğer Görünümün eskisi gibi olmasını istiyorsanız:
masaüstüne gelin sağ tıklayıp kişiselleştir> windows 7 temasına tıklayın Eskisi gibi
Bir Teşekkür Yeter Emeğe Saygı 🙂

Bilgisayar Hızlandırma İsin İcinde Ugras Var

HEPSI BURADA YAZIYOR
BAŞLATTAN
ÇALIŞTIRA GIT
regedit YAZIYORUZ HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContro lPriorityControl GİRİYORUZ VE SAĞ TARAFTA BİR “DWORD” AÇIYORUZ ADINI IRQ8Priority YAZIYORUZ VE DEĞERİNİ BİR YAPIYORUZ ONDAN SONRA ÇIKIYORUZ ALLTA YAZDIĞIMI YAPIYORUZ

HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop “AutoEndTasks” VE “MenuShowDelay” DWORDLARIN DEĞERLERİNİ “1” YAPIYORUZbilgisayarımız hızdan coşuyo

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı Hızlandırma İçin Yorum Yap