Bomba Nasl Yaplr

Bomba Nasl Yaplr Evde Orjinal Sis Bombası Nasıl Yapılır Videolu Anlatım - Bu makaledeki notlar: bomba nasıl yapılır bomba nasl yaplr..

Bomba Ama Dikkat Edin

gaz bombası
Potasyum nitrat 60g
Toz Şeker 40g

Yapılış: Bu ikisini önce ayrı ayrı sonra beraber ezin. Ne kadar çok ezerseniz o kadar kaliteli olur. Baya parlak bi şekilde sarı ışık vererek yanar. Bolcada beyaz renkli duman çıkarır.
Eğer daha kaliteli olmasını istiyosanız şekeri bi beherglasta yada borcam bi kapta iice ısıtın. Bal kıvamına geldiinde ateşi söndürün. Dikkatlice PN ı ekleyip karıştırmaya devam edin iice karışmadıysa, karıştırıken biraz daha ısıtın. Sona bi fitil kaktırıp yakın.
Ayrıca buna karabarut ekleyip yakarsanız geceleyin daha güsel bi görüntü verio. sarı kırmızı karışık bişi. Ama sakın karabarut eklediiniz karışımı ısıtmaya kalkmayın .. e bunu yapmaya kalkışçak adamın o kadar kafası çalışıodur heralde.. Ayrıca alüminyum tozu ekleyip yakarsanız dehşet bi görüntü ortaya çıkıyoda..
____

sis + ses bombası zararsız

1 adet pet şide coca cola ideal
1 tane tuz ruhu
3 er santimlik 4-5 adet aleminyum bunu eski bir antenden temin edebilirsiniz.

Yapılışı
pet şişenin içine aleminyum parçalarını atın sonra üzerine 2 so bardaği tuz ruhu ekleyin eğer çok duman çıkartmasını istiyorsanır 3-5 parca ufak gazete parçası koyun ağzını sıkıca kapatın 2-3 saniye çalkalayın boş bir alanda yere bırakın uzaklaşın tahminen 5-6 dakika sonra infilak edecektir
Bomba Yapımı,
Hepsi Masum olm bu bonbaların :p arkadaşlara yapabileceğiniz şaka bombaları :p ama denemeyin :p
Mantığı anlamanız, bombayı nasıl yaparsınız gibi sorulara cevap verecek dökümanlar aşağıda bulunuyor. Bombalar genelde labaratuar ortamında yapılır ama evde yapılabilicek bombalarda vardır. Bunların kullanımından Öncelikle ben, Hepbiri yönetimi veya üyeleri sorumlu tutulmaz.
Boya bombası
Bir kutu boya alıyoruz fakat dişli kapakları olanlardan
Ve bir miktar kuru buz(Co2 karbondioksit buzu) alıyoruz
Yiyecekleri uzun yolda serin tutmak için kullanılanlardan.
Boya kutusunun içine buzları atıp kapağı çevirerek kapıyoruz.
Daha sonra hızla kacıyoruz.
Her yer boya içinde kalıyor
ampul bombası
Bir ampulü duya yakın olan tarafından bir şekilde patlatmadan delin şimdihızlı olun.
ampulun içndeki gaz dışarı çakmamalı.delikten içeri yavaşça benzin doldurun
çok fazla gerekli degil ama tungstene yakın olmalı. Daha sonra deliği sakız gibi birşeyle kapayın.
Ampulu yerine takın. Kurban odaya girip ışığı açtıgında benzin ısınıp ampulu patlatacak
ve etrafa cam parcacıkları şiddetli bir şekilde yayılacak
Duman Bombasının Yapılışı
Tarımla ilgili yerlerde satılan potasyum nitrattan istediğimiz ölçüde
alıyoruz ve daha sonra bildigimiz kup sekerle bunu 2 ye 1 oldcude
karistiriyoruz. Bunları bir tencerede ısıtıp pelteleşinceyedek karıştırıyoruz.
bir kaba (karton vs.) koyuyoruz kurumadan içine birkaç kibrit koyuyoruz kafaları
dısarıda olacak gibi. daha sonra yakıyoruz. 2 litrelik bir karışım
büyük bir sokagı dumana bogabilir.
Maçlarda kullanılan meşalelerde buna benzer maddelerle yapılır.

Küçük Duman Bombasının Yapılışı
1.(şaka olarak kullanılabilir) Bir pinpon topunu alıyoruz.
aliminyumö folyo ile bir bolumunu kaplıyoruz.
Kaplama işi bittiğinde pinpon topu gorunmeyecek fakat bir
bütün folyo ile yapılması gerektigi için dikkatlice kıvırarak
deligi kapanmaması geeken bir baca yapıyoruz.
Bir çaydanlıgı duşunerek yapabilirsiniz. alttan çakmak tutuyoruz. ve bacadan bir miktar duman çıkıyor .
2.Yine bir kaç pinpon topunu alıyoruz. küçük parçalara
makasla keserek ayırıyoruz.
daha sonra bir kibrit kutusuna bunları dolduruyoruz. Kibrit kutusunun
kenarlarını bantlıyoruz ve buyuk yuzunun ortasna bir delik açıyoruz.
bir kibritle top parçalarını dikkatlice yakıyoruz kutunun yanmaması için.
ve delikten duman cıkıyor.
Not: pinpon topu dememin nedeni çogunun içinde nitro selüloz olmasıdır.
eger sizin topunuz boyle değilse duman cıkmayacaktır bu yuzden bir kac
kez denemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü içinde nitro seluloz
olup olmadıını anlayamayız
Gübre Bombası
Bir gazete kagıdını alıp çekirdekçilerin yaptıgı gibi kulah yapın. Kulahın altına
Sunii gubre doldurun. Ustunu pamuk la görünmeyecek sekilde orta kalınlıkta
kaplayın.Pamugu mazot yada benzinle guzelce ıslatın bir fitil yardımıyla patlatın.
Disket Bombası
Bu olayda ,sistem şöle işlioR; disket i taktı kuRban….disket okunmaya başlıyoR,kısa biR süRe içinde floppy nin içinde biR parlama (ufak patlama)meydana gelecek ve muhtemelen floppy bozulcak,ve bazı parçalaR eRicek(başka donanımlaRa bile zaRaR veRebilir)…kurban bunun disketten kaynaklandıını asla düşünmez çünkü biR disket niye patlasınki…o olayı biR güç kaynağı pRoblemi ya da kısa devRe filan sanıcaktır…yani olay sanıldığı gibi disketle viRüs ya da trojan yayma değil, olay diRek fiziksel hasar veRme olayı…
GEREKENLER :
– 1 adet 3½ inç disket
– beyaz ya da mavi uçlu kibRit (bu RenkleRden olmak zoRunda,kaçak sigaRa satanlaRdan ya da ameRikan pazaRlarından edinilebiliR)
– şeffaf tıRnak cilası (bu madde hakkındaki teknik bilgiyi ,kız arkadaşınızdan,ablanızdan ya da annenizden alabiliRsiniz,onlaR biliR bunun ne olduunu)
YAPILIŞ :
İlk önce kibritleRin uçlarını kazıyoRuz ve bu uçlaRı biR havana ya da sağlam bi kahseye koyuyoRuz..bu kahsede ya da havanda bunları tahta biR davayla bi güzel ezioRuz,toz haline getiRioRuz…kibrit uçlaRını kazırken ve onları havanda ezeRken metal bişey kullanmayın kibRit tozlaRı ateş alabiliR,boşa gideR ,bidaha aynı işlemi yapmak zoRunda kalıRsınız…
Baya bi tozumuz olduktan soRa;
disketi dikkatlice açıoRuz(kırmadan-çünkü geri kapatıcaz ileRide)…üsteki pamuk gibi olan koRuyucu zımbıRtıyıda çıkaRtıoRuz…
daha soRa;
filmden yapılmış olan davanın (ufak cd boyutunda filmden yapılmış siyah esnek zımbıRtı) üzeRine tozumuzu eşit olaRak yayıyoRuz..(spymastersnake.org).soRa tırnak cilasını kbiRit tozunun üzeRine yayın (süRün)… ve kurumaya bıRakın…soRa disketi açtıımız gibi tekRar kapıcaz,bağlantı noktalaRına tırnak cilasından biRaz süRüp kapayabiliRsiniz (yapıştıRıcı ayağına)…
işlem tamam,şimdi bu disketi,ya biRine veRin ,ya şekli aynı olan biR disketle deiştiRin çaktırmadan…kuRban disketi floppy e taktığında,süRücü FDD kafası disketi okumayı deniycek ve kısa biR süRe içinde olanlaR olucak

NOT: bu yöntemle başkalarının PC sine zaRaR veRenleR yaptıklaRından kendileRi soRumluduR, sorumluluk kabul etmioRum…
NOT2 : ancak heR yeRde patlayan disketleRin dolaşması ve ufak kaRgaşalaRın yaşanması hoşuma gideR doğrusu

elektroşok silahı yapımı: bomba yapımı ile alakası yok fakat silah yapımınıda bu konunun altına koyuyorum..
Buyrun:
ElektroŞok Silahı Yapımı
Evde bu silahı yaparak hırsızlara karşı korunabilirsiniz
Evet, bir elektrikli elde taşınan, bayıltıcı etkiye sahip bir silah! Bunu yapmak o kadar kolay ki! Be yaptım ve hala evimde duruyor.
Malzemeler:
*Bir fotoğraf makinasının, ayrılabilir şekilde bukunan flash kısmı.
*Havya (tercihen 100W)
*Lehim teli
*İnce alimimyum yada bakır tel (FVV yada tercihen telefon teli)
*Yan keski yada kablo sıyırıcı ve kesici
*Tornavida
Yapım:
Kendi halinde bulunan Flash aparatanızı, tornavida ile açın. Bu flash 2 kalem pilden daha fazla pille çalışan bir flash olursa daha iyi olur. Daha sonra Flash Lambasının bulunduğu yeri bulun. Buraya ya 2 yada 3 tane kablo geliyor olması lazım. Biri lambanın üstünde diğer ikisi lambanın uçlarındadır.
Biz lambanın uçlarındakini alıcaz, üstteki, akımı toplamak ve nötrleştirmek için. Yani bi bakıma fazla elektronları toplıyıp, lambanın ütüne düşen gerilimi çoğaltıyor ve potansiyel farkı çoğaltıyor. Şimdi bu uçlardaki yere biraz havya ile ısıttığımız lehimi damlatıyoruz ve ucunu kablo sıyırıcı ile açtığımız telleri buraya lehimliyoruz. Bunu her iki uç içinde yapıyoruz.
Daha sonra bu kabloları flashın kabından dışarı veriyoruz ve falshımızı tekrar vidalayıp kapatıyoruz, tabii ki bu arada o kabloları kırılmadan dışarı çıkartmak size kalmış, yani artık bir yere delik falan açarsınız artık, orası size kalmış. Yada flashın ütünde bir delik bulursunuz. Kabloları çıkardıktan sonra, dışarda kalan kısmın yarısını sıyırın. bunu her ikisi içinde yapın ve sonra bu kısımlarısaat yönünde kıvırıp flashın üstüne koyun. Daha sonra bir japon ile bu kabloları sabitleyin. Tabii sizde bendeki gibi bir silikon tabancası varsa bunu silikonlada yapabilisiniz… Bu arada bu yaptığımızın bu kadar çok elektrik vermesi içinde bulunan Kondansatör ve trafodan kaynaklanıyo. Unutmayın, elektriğe tutulması için birinin iki ucada aynı anda dokunması lazım.
Eğer anlattığım şekilde yapabiliseniz, yaptığınız şey şuna benzeyecek:
Peki burdaki mantık nedir? Nasıl oluyorda 2 kalem pille çalışan bir alet bir anda bu kadar güçlü bir etkiyle insanı çarpabiliyor?
mantık aslında her işte olduğu gibi basit. 3V insanı çarpamayacağına göre bu potansiyel farkını yükseltmek! bunun yapılması ise mantık oalrak şöyle:
3V olarak güç kaynağından alınan akım, Tranzistörlerden geçerek doğru akımdan, alternatif akıma çevriliyor. Yapılan işlem tam olarak böyle olmasada, ihtiyacımız olan şey bu. Çünkü bu akım çoğaltma işlemine tabi tutulmak için bir Transformatörden geçmek zorunda. Ve Transförmatörler doğru akımdan yükseltme işlemi yapamazlar. Çünkü Transformatörler İndüksiyon akımı mantığı ile çalışır ve indüksiyon akımını sağlayan şey ise sürekli değişken olan alternatif gerilimdir. Bu aşamadan sonra indüke olarak yükselen potansiyel fark, kondansatörler içinde hapsedilir. Burda akımın bir kondansatör içinde hapsedilmesinin mantığı, akımın bir anda ve şiddetle boşalmasını sağlamak. Flashlarda bulunan “Dolma” dediğimiz bu bekleme süresi boyun bir kondansaötörün dolmasını bekleriz aslında. Kondansatörler yarı iletkenden yapılmıştır.
İki iletken levha arasına bir yalıtkan madde konmasıyla elde edilen elemana kondansatör adı verilir. Yalıtkan madde “dielektrik madde” olarak anılır.Kondansatörün kapasite değeri iletken levhaların büyüklüğüne, levhaların birbirine olan uzaklıklarına ve dielektrik maddenin cinsine göre değişir.Levhalar büyüdükçe, birbirlerine yaklaştıkça, dielektrik yalıtkanlık oranı arttıkça kapasite artar. Tersi durumda kapasite azalır.Kondansatör, DC akımı geçirmez, zorluk gösterir. AC akımı ise geçirir, kolaylık gösterir. Kondansatörler; Kullanılan dielektrik maddenin cinsine göre havalı, kağıtlı, mikalı, seramik, elektrolitik film kondansatörler gibi isimler alırlar.
Dolan kondansatörden sonra elektrik akımı, potansiyel farkı büyümüş halde bir kaç MiliSecond içinde boşalmaya hazır hale gelir. Büyük bir ihtimalle o akımın boşalacağı yerde deriniz olacaktır.. :p :p :p

Atom Bombası Nasıl Yapıldı ?

Atom Bombası Nasıl Yapıldı ?

6 Ağustos 1945 tarihinde yerel saatle 08.15’te Hiroşima üzerine,üç gün sonra da 9 Ağustos’ta Nagasaki şehrine atılarak 100. 000 den fazla insanın ölmesine yol açan, 2. Dünya Savaşını kesin bir şekilde sonuçlandıran atom bombalarının yapılmasıyla ilgili çalışmaların tarihi hayli eskilere kadar uzanır.

1896 yılında Henri Becquerel adındaki bir Fransız bilim adamı,bazı atomların ayrılıp dağılması sonucu meydana gelen radyoaktiviteyi keşfetmişti. Aynı çıkış noktasına dayanarak deneysel çalışmalar yapan Marie ve Pierre Curie,radyum ve polonyum adını taşıyan radyoaktif iki eleman buldular.

Einstein (Aynştayn)’ın 1905 yılında ortaya koyduğu bir formül, atomların çekirdeğindeki dev enerjiyi bilimsel bir gerçeklikle açıklamış oldu. Bilginlerin bu alandaki çalışmaları büsbütün yoğunlaştı. 1938 yılında, Hahn ve Strassmann adında iki Alman bilgini,uzun çalışmalar sonucu uranyum atomunu parçalamayı basardılar. Aradan geçen zaman içinde 2. Dünya Savaşı patlak vermişti. Gerek Müttefikler,gerekse Almanya

hasımlarından daha önce davranarak atom bombasını gerçekleştirmek çabası içindeydi. Amerika Hükümeti bu konudaki çalışmaları 1939 yılında büsbütün hızlandırdı. Aynı yıl içinde Başkan Franklin D. Rosevelt’le görüşen bilim adamları, bir atom bombasının yapımı tasarısını açıkladılar. Ertesi yıl bu konudaki çalışmalar için büyük ölçüde ödenek ayrılmıştı. Öte yanda, Almanlar da hızlı bir çalışmayla aynı hedefe ulaşmak çabası içindeydiler.

Uranyumun U-235 isotopu ve atomların “zincirleme parçalanması” işlemi için gerekli “kritik kütle” diye tanımlanan miktarın bir araya getirilebilmesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin 5 yıl sonra ilk atom bombasını gerçekleştirmesini sağladı. 1945 yılının 16 Temmuz günü, Amerika’nın New Mexi-co (Yeni Meksika eyaletindeki Alamogordo hava üssü yakınlarında patlattığı ilk atom bombasıyla 16 kilometre ötede bulunan dağlar aydınlandı. Ateşten bir top 12. 000 metreye kadar yükseldi. Ardından mantar biçimi bir duman sütunu oluştu. Bombanın üzerinde patlatıldığı çelik kule eriyip yok olmuştu.

Atom bombasının patlaması esnasında meydana gelen ısı, uranyum elemanını basıncı çok yüksek bir gaz haline dönüştürür. Patlama anında, kütlenin iç yapısındaki ısı 100.000. 000 (yüz milyon dereceyi) bulur. Ardından,bunları tutan maden ceket parçalanır.

Amerika’dan sonra 1949 yılında Ruslar, 1952’de de İngilizler ilk atom bombalarını patlattılar. Böylece,dünya tarihinin en korkunç ve en etkili silahı doğmuştu.

Sis Bombası Nasıl Yapılır?

K9kAU1n3V9s
Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin

Sponsorlu Bağlantılar

Bomba Nasl Yaplr” İçin Bir Cevap

Bomba Nasl Yaplr İçin Yorum Yap