Canlı Bir Cilt

Canlı Bir Cilt Parlak Ve Canlı Bir Cilt İçin - Bu makaledeki notlar: canlı bir cilt için canlı bir..

Canlı Bir Cilt İçin Altı Yol

Zamanla yıpranan ve kırışan cildinize canlılık ve parlaklık kazandırmanız mümkün.İşte altı adımda cildinize genç görünüm kazandıracak yollar.

40 yaşın üzerindeyseniz en iyisi modanın uç noktalarından ve fazla parlak renklerden uzak durmanızdır. Genç ciltler parlak makyajlarla başa çıkabilir ancak kadınların çoğunda ince çizgileri ve kırışıkları daha çok belirginleştirecektir.

Görüntünüzü hafif renklerle güzelleştirip parlak farları ve rujları bir kenara atın. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, ücretsiz makyaj uygulamaları için randevu alın. Böylece ürünü satın almadan önce hangi tonların size daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Son çıkan fondötenlerin ve kapatıcıların içinde, yüzlerce ışık yansıtan parçacık bulunmaktadır ve bu parçacıklar cildinizdeki ışığı dengeler. Cildinize fazladan bir canlılık kazandırır, ince çizgiler ve göz altı morlukları gibi sorunlu bölgelerin saklanmasına yardımcı olur.

1- Nemli bir süngerle fondöteninizi sürün ve sınırların belirginliğini gidermek için iyice dağıtın. Bu aşamada bir fırça yardımıyla kapatıcınızı göz altı bölgesine, sivilcelere ve kırmızı damarların üzerine uygulayın ve sonra dağıtın.

2- Allığı noktalar hâlinde cildinize dağıtın ve parmak uçlarınızla yayın. Pudrayı uygulamanın en iyi yöntemi, onu sadece ihtiyaç olan bölgelere sürmek ve daha sonra büyük bir pudra fırçasıyla aşağı doğru hareketler yaparak fazlalığı almaktır.

3- En kolay uygulanabilen far çeşitlerinden biri, kremden pudraya dönüşen farlardır. Gözlerinizin sarkık bir görüntüsü varsa farı, göz kapaklarınızın üzerine sürerken yukarı; dış köşelere sürerken aşağıya doğru dağıtmak etkili bir hiledir.

4- Gözlerinize yakın bölgelerdeki sert renkler pek hoş görünmeyebilir. Temiz bir kulak temizleme çubuğuyla kirpiklerinizin altına doğal tonlarda bir far uygularsanız gözlerinizi daha da belirginleştirmiş olursunuz.

5- Kadınların çoğunun renkleri zamanla değişir. Bunun anlamı, kullanmaya alıştığınız siyah maskaranın artık çok belirgin ve sert görünebilecek olmasıdır. Daha çarpıcı bir etki için daha hafif bir tona geçmeyi deneyin.

6- Eğer rujunuz, dudağınız üzerinde çizgiler oluşturuyorsa öncelikle uygun renkte bir kalem kullanın. İlk önce üst dudağınızın hatlarını belirginleştirin.Nemlendiricili rujunuzu sürmeden önce, dudak kalemini koyulaştırmak için üzerine pudra uygulayın.

Yumuşak Ve Parlak Bir Cilt İçin Doğal Maskeler

Bir tane yumurtanın beyazını çırpıp yüzünüzün kırışmaya yüz tutan veya kırışması muhtemel olan yerlerine sürüp kuruyuncaya kadar yaklaşık yirmi dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayıp yumurta kokusundan arındırmak için gül suyu ile silin. (Not : Yumurta kokusunu cildinizden çıkarmak için sabun ve benzeri temizlik maddeleriyle yıkamayın. Aksi halde cildiniz kurur ve yapılan maskenin bir anlamı kalmaz.

Cam bir kasenin içinde bir yumurtanın beyazını, yirmi gram kadar iyi kalite saf zeytinyağını, on gram kadar ince şekilde dövülmüş şapı ve onbeş gram kadar defne suyunu iyice çırparak krem kıvamına getirin.Hazırladığınız kremi temiz bir tülbent üzerine yayıp ocak üzerine veya elektrikli ısıtıcıya uzaktan tutarak ısıtın. Tülbendin üzerindeki krem hafif katılaşacaktır. Tülbent üzerindeki bu kremi ılık haldeyken yüzünüze koyup yirmi dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayıp gül suyu ile silin.. (Ayda 2 veya 3 kez uygulayın.)

Bir adet yumurtanın sarısı ile bir kahve kaşığı çiğ sütü iyice çırptıktan sonra cildinize yayarak sürün ve yirmi dakika bekletip cildinizi ılık su ile yıkayın. Son olarak gül suyu ile yüzünüzü silin.

Bir fincan havuç suyuna 1 fincan salatalık suyu karıştırarak pamukla yüzünüze sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Yarım paket pasta mayasının içine, 1 adet yumurtanın sarısını ve 1 kaşık zeytinyağını katıp iyice karıştırdıktan sonra cildinize kalın bir tabaka halinde sürüp yirmi dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayıp gül suyu ile silin.

Berrak Ve Parlak Bir Cilt İçin Aylandız Maskesi

Berrak Ve Parlak Bir Cilt İçin Aylandız Maskesi

İki avuç aylandız yaprağı ufalandıktan sonra kaynar suda bir saat bekletilir. Sıkılarak elde edilen posaya bir fincan badem ya*ğı, bir fincan kaynatılmış süt ve yumurta akı ilâve edilir. Bu karı*şım, cıvıklaşmayacak bir kıvamına gelinceye kadar yulaf unu ile yoğrulur. Hazırlanan karışım, hafif ateşte tutularak ısıtılır.

Berrak ve parlak bir cilde sahip olmak için elde edilen Ayla*ndız kremi, maske yapılarak yüz ve boyun kısmına uygulanır. Ay*landız maskesinin uygulanan bölümde en az yarım saat bırakıla*rak cilde nüfuz etmesi sağlanmalıdır.

Parlak Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Parlak bir cilt için yapılması gerekenler

Doğal ışıltının kaynağını gıdalarda, sporda ve vitaminlerde arayın…

Sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt hepimizin hayalidir öyle değil mi? Dergi karıştırırken, internette oyalanırken, televizyon seyrederken karşımıza çıkan ünlülerde ilk fark ettiğimiz genelde sağlık fışkıran güzel yüzleri, pasparlak, belirgin elmacık kemikleri ve aydınlık taşıyan bakışları oluyor. Güzel görünen bir cilde kavuşmak aslında hayal değil… Bunun için yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç değişiklik ve doğru ürünleri kullanmak yeterli!

Tabii içten gelen bir ışıltı için en başta cildin sağlıklı olması gerekiyor. Çünkü sağlıklı cilt kendini hemen belli ediyor. Unutmayın ki insanın mutlu olması ve kendine güvenmesi de güzel görünmesinin altında yatan etkenlerden. Öyleyse haydi, gülümseyin, mutluluğunuz yüzünüze yansısın…

Doğru beslenme
Dengeli beslenmek ve bir takım gıdalardan uzak durmak cildiniz için büyük önem taşıyor. Yağlı yemekler, gazlı içecekler yasak! Tamam, arada kendinize müsaade edebilir, aşırıya kaçmadan size çok çekici gelen o patates kızartmalarından atıştırabilirsiniz. Ama aklınızın bir köşesinde bebek gibi bir cilde kavuşma hayalleriniz olsun… Peki, o zaman hangi gıdalara yönelmeliyiz? Sebze ve meyveler listenin üst sıralarında. Özellikle böğürtlenin içindeki antioksidanların cildi yaşlılığa karşı koruduğu iddia ediliyor. Havuç malum, içinde bol miktarda A vitamini var ve cilde çok iyi geliyor. Somon balığı da zengin bir Omega 3 kaynağı… Hücreleri sağlıklı ve formda tutuyor. İçeceklere değinecek olursak bitki çayları ama özellikle de yeşil çay cilt kanserine yol açan serbest radikallerin ortadan kaldırılmasında büyük rol oynuyor. Ayrıca cilt hücrelerinin sağlığı açısından da faydalı bir içecek.

Su, su ve yine su!
Su içmenin önemi hakkında yorum yapmaya gerek var mı? Günde en az sekiz bardak su içmek hem sindirim sisteminiz için çok faydalı hem de cildin nem kazanması, kurumaması için şart. Yeteri kadar su içip içmediğinize çok basit bir gözlemle karar verebilirsiniz. İdrarınız rengine bakın. Eğer koyu renkse yeteri kadar içmiyorsunuz demektir.

Vitamin takviyesi
Eğer düzenli besleniyorsanız normal şartlarda vitamin takviyesine ihtiyacınız yoktur. Kışın bazen kendimizi güçsüz hissederiz veya hastalık sonrası toparlanmak için biraz takviye almayı tercih edebiliriz. Cilt problemleri söz konusu olduğunda da dermatologlar vücudun vitamine ihtiyacı olduğunu saptayabiliyorlar. Mesela A vitamini eksikliği (havuçta olduğunu söylemiştik) yüzünüzde siyah ve beyaz noktaların çıkmasına yol açabiliyor. Işıltı eksikliği de demir gibi (tüm kadınların problemi değil midir, demir eksikliği?) bir takım vitaminlerin eksikliğine işaret eder. B vitaminlerinin de cilde olan pozitif etkilerinden bahsedilir hep. Unutmayın, vitamin almadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

Cilt bakımı ve spor
Yeni spor yapmış insanların ne kadar sağlıklı göründüklerini hiç fark ettiniz mi? Fiziksel aktivite vücudu çalıştırıyor, kalp atışlarının hızlanmasıyla yüzümüz de renk alıyor. Ancak, spor hayatımızın önemli bir parçasıysa cilt bakımı rutinimizi de ona göre düzenlemeliyiz. Yüzümüzü günde iki kez bol suyla yıkamalı, gözenekleri kapayan ter damlacıklarından kurtulmalıyız mutlaka. Arada bir duş almak da cildinizin parlamasını sağlar. Yeter ki cildi nemli tutun ve duş sonrası hemen nemlendirin. Ilık suyla yıkamaya ve cilt tipinize uygun bir temizleyici ürün kullanmaya gayret gösterin. Ayrıca, yüzünüzü yıkarken cildinizin temizlik ürününden tamamen arındığından, hiçbir kalıntı kalmadığından emin olun.

Hayatınızda uygulayacağınız bu değişikliklere hemen alışacak, kendinizi daha sağlıklı ve zinde hissedeceksiniz. Sonuçları sizi mutlu edecek çünkü hem ışıl ışıl gülümseyecek, hem de güzelliğinizle büyüleyeceksiniz!

Pürüzsüz Ve Parlak Bir Cilt İçin

Sağlıklı, canlı pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilmek hepimizin isteğidir. Öncelikle cildinizi iyi tanıyıp, uygun kozmetik ürünleri kullanarak ve gerekli aralıklarla uzmanlar tarafından yapılacak yoğun bakımlar sayesinde, cildinize gereken ışıltıyı kazandırabilirsiniz. Bunun için evde her gün düzenli olarak yapılması gereken temizlik ilk koşuldur. Ardından ihtiyaç duyulan kozmetik ürünleri kullanılması gerekir. Ayda bir veya iki kez cilde göre güzellik merkezlerinde 2 saatinizi ayırarak ön ve yoğun temizliğin ardından uygulanacak vitamin ampulleri ve maskeler bakımınızı tamamlar. Güzellik ve bakımla ilgili bilgileri, Glori Güzellik Merkezi’nden Betül Bektaş anlatıyor.

Normal şartlar altında, 25 yaşından itibaren kozmetik ürünleri kullanımına başlanır. Ancak günümüzde stres, hava kirliliği, psikolojik bozukluklar, güneş ışınları, hormonlu gıdalar, özel bazı ilaç kullanımları, cildin yaşını olumsuz yönde etkilediğinden, kozmetik ürünlere başlama yaşı cilt tipine uygun ürün kullanımıyla 20’li yaşlara kadar inmiştir.

Cilt fonksiyonları normalde 35 – 40 yaşları arasında yüzde 40 arasında azalır. Ciltte mimiklerle ortaya çıkan kırışıklıklar, ifade çizgileri yerleşmeye başlar. Kozmetik kür bakımları bu noktada devreye girer. Ancak; yorgunluk, stres ve UV ışınlarından dolayı enerji kaybına uğramış ciltlerde kısa süreli bakım kürleri uygulanabilir.

Güzellik salonuna gelen kişilere cildiyle ilgili sivilce ve akne probleminin kaynağı sorulur. Genelde bu gibi durumlarda mutlaka dermatolog gözetimi altında bakım yapılır. Doktorun onayladığı durumlarda dışarıdan müdahaleyle cilt bakımı yapılır.

Salonlarda uygulanan rutin problemsiz cilt bakımlarının sıralaması şöyle: Süt – tonikle ön temizliğin ardından peeling ürünleriyle derin temizlik yapılır. Gözeneklerin açılması için 15 dakikalık buhar banyosundan sonra, cilt siyah noktalarından arındırılır. Ardından ihtiyaca göre ampuller, serumlar tatbik edilir. Maskenin akabinde bitiriş ürünü uygulanır.

Yeni oluşmuş yüzeysel güneş lekeleri kozmetik ürünler yardımıyla bakıma alınabilir. Ancak derin yara, yanık, sivilce, akne izleri doktor nezaretinde değişik soyma yöntemleri veya doktorun ön gördüğü tedavi şekliyle yapılır.

Cildin yağ oranı, su oranı, gözeneklerin durumu, hassasiyeti gibi dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Kendi cilt tipinizi tanımak, uygun bakım ve kozmetik ürünleri kullanmak istiyorsanız, diplomalı bir uzman veya dermatolog yardımı alabilirsiniz.

Gün boyunca maruz kaldığı dış etkenler (hava kirliliği, sigara dumanı, ısı vs.) cildi etkilediğinden üzerindeki kirin temizlenmesi önemli bir bakımdır.

Günümüzde hava kirliliği, merkezi ısınma sistemleri, sigara, alkol, stres, hormonlu gıdalar, UV ışınları vb. gibi durumlar cildi olumsuz etkiler. Doğal maskeler hiç bir katkı maddesi içermediklerinden, bazı durumlarda yetersiz kalabilirler. Bu gibi durumlarda haftanın belirli günleri yapılacak doğal maskelerin yanında kozmetik ürün kullanımı gerekebilir.

Cildin ihtiyacına göre çeşitli kozmetik ürünler formüle edilmiştir. Lipozom içerikli, enerji bakımlı, oksijen bakımlı, anti stres gibi bakım ürünlerini bulabilirsiniz. Cilt tarafından emilebilen, tabaka şeklinde cilt yüzeyinde kalmayan, cildin bünyesindeki suyu koruyabilen kozmetik ürünlerini tercih edilmesinde fayda vardır. Sabah saatlerinde uygulanan nemlendirici, akşam saatlerine kadar cilde yumuşaklık sağlıyor ve cilde gerginlik hissi uyandırmıyorsa, yeterli bir kozmetik ürün olabilir.

Maskeler: Bir haftalık normal bakım etkisini 15 dakika gibi kısa bir sürede cilde veren kozmetik ürünlerdir.

Serumlar: Cildin ihtiyacı olan yoğun bakımı daha kısa sürelerde verebilen ürünlerdir.

Ampüller: Ciltte var olan ancak yavaşlamış fonksiyonların kozmetik bakım ürünleridir.

Nemlendiriciler: Cildin ihtiyacı olan neme ve ekstra kozmetik içeriğine bağlı bakım ürünleridir.

Gece kremleri: Cilt gece saatlerinde kozmetik ürünlerinin bakımına en çok ihtiyaç duyulan zamandır. Cildin ihtiyaç duyduğu yağı kozmetik ürünlerle bakıma alırız.

Temizleme ürünleri: Cilt üzerinde dış etkenlerden oluşan kiri temizlemede kullanılır. Cilt tipine uygun alternatifli ürünler bulunabilir: Süt – krem, jel, sabun gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Canlı Bir Cilt İçin Yorum Yap