Cheat Engine 6.1 Hangi Oyunlarda Kullanılır

Cheat Engine 6.1 Hangi Oyunlarda Kullanılır Cheat Engine 6.1 Nasıl Kullanılır Videolu Anlatım - Bu makaledeki notlar: cheat engine hangi oyunlarda kullanılır cheat..

Tün Oyunlarda İşinize Yaricak Süper Bir Hile With Cheat Engine (%100 Çalişiyor)

Arkadaslar hepinizin bildiği gibi cheat engine diye bu program var.Hilemizi yaparken Cheat Engine 5.5i kullancaz.İşte link:
http://www.heijnen1.demon.nl/CheatEngine55.exe
Arkasından herhangi bir oyuna giriyoruz.
Bildiğiniz gibi her bilgisayarda iki çeşit hafiza vardir.
Biri Sanal Diğeri Somut.
Bizim işimiz sanal olanla(ramle).
Sanal bellek,örneği bir oyuna girdiğinizde oyunu save lemeden önceki herşeyi hafizaya alir saveledikten sonra somut belleğe(Hardiske)geçer.
O yüzden oyunlari savelemeden kapadiğimizda ram kendini yeniler ve herşey silinir.
Cheat Engine programı ram üzerindeki değerleri(Vauleleri)biz gösterir sabitlememize ve değiştirmemize imkan verir.
Oyuna girdikten sonra programı açıyoruz ve üstte büyüteçle bilgisyara gibi bi simge var ona tikliyoruz oyunun exesini seçioruz eğer bilmiyorsak ctrl+alt+delete tuşlarina basip görev yöneticisini açiyoruz uygulamalar bölümünden oyuna sağ tik yapip işleme git diyoruz ve exe senin adini öğreniyoruz.Sonra oyunda değişken önemli ve sayısal olan değerler(vauleler varsa)bunları olduğu gibi scan bölümüne yaziyoruz new scan diyoruz karşimiza birsürü sonuş geliyo sonra,bu sonuçlari elemek için o değeri değiştircek bi şey yapiyoruz oyunda ve değişik halini scan bölümüne yazip next scan diyoruz eğer sonuç bulduysanız vaule doğru yapildi demektir bulunan sonuçlari ctrl+a yapip seçip kirmizi bir ok var oraya basiyoruz sonra eğer değerlerin değiştirilmez olmasini istiyosak bir değere sağ tik yapip freeze all list diye bi şey var ona basiyoruz eğer ayarlicağım değer üzerinden değiştirilerek işlem yapilsin diyosaniz bi şeye dokunmadan devam ediyoruz.Simdi aşağidaki değerler birden fazlaysa ctrl+a yapip hepisini seçiyoruz ve birine sağtik yapip change den vauleyi seçiyoruz çikan yere istediğimiz değeri atiyoruz eğer tek bir tane ise ctrl+a yapmadan aynisini yapiyoruz.Bunu nasil kullaniliriz deseniz örnek veriyim:
Simste paranı istediğin kadar yap fifada skorunu istediğin kadar yap mostwanted da bountyini parani istedğini kadar yap daha bir sürü seçneğiniz var önemli olan işin mantiğini kavramak :).Bunu online oyunlarda denemek isterim derseniz artik bunu yapamiyoruz çünkü ya cheat engine açilmiyo ya işlem seçilmiyo yada sunucu değiştirdiğin vauleleri algilişyo düzeltio freezelesek bu sefer işlem yapilamiyo o konuda yaparsan oyun hata verip kapanio.Ayrica speed hackide kullana biliyoruz normal oyunlarda kullanilirsa oyubdaki sadece siz değil herşey hizlaniyo online oyunlar direk dc yiyosunuz.Speed hack için enable speed hack var ona tikliyoruz sonrane kadar artircağımızı seçiyoruz benden bu kadar gerisi size kalmiş:).
Gönlünüzden ne kadar koparsa +rep kopmayana sözüm yok.

Cheat Engine 5.04[cexaumut] (resimli Anlatım) -her Oyunda Para Hilesi !!

Arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim ki programın amacı oyunlardaki sayısal değerleri değiştirmektir.Bu yüzden Oyunda görüp görebileceğiniz her türlü rakamı değiştirebilirsiniz.
Download:
http://willhostforfood.com/files3/1880310/CheatEngine54.exeProgramı Yükledik ve Kullanıma hazır
Şimdi Hilemizi yapacağımız oyuna giriyoruz.Program hala açık.
Ben Command & Conquer Generals: Zero Hourda sınırsız para yapmak istiyorum …


Oyuna girdikten sonra Paramıza bakıyoruz ve parayı aklımızda tutuyoruz, örneğin benim 5000 param var şu an bakalım kaç yapabileceğiz :DParamızı aklımızda tuttukdan sonra Alt+Tab yaparak programa dönüyoruz ve sol üst köşedeki kare içindeki ikona tıklıyoruz ve Oyunumuzun kullandığı programı seçiyoruz.
(NOT:Burası önemli.. Bazı oyunlarda 1 oyun 2 tane program açar mesela Generals Zero Hour’da generals.exe ile birlikte game.dat diye bir dosya daha açılır ve sayısal değerler ”game.dat” dosyasında depolanır. Bunun icin bazı oyunlarda .exe ile birlikte bi program daha açılıyorsa .exe uzantılıyı seçmeyin.2. açılan programı seçin.)


Evet bu işlemleri yaptıkdan sonra şimdi oyunumuza dönelim ve paramızı biraz harcayalım..


OLAY BUNDAN İBARET alıntı değil kendi emeğimle yaptım.. 🙂
-Cexaumut- admin mod sabit lütfen yapamayanlar var…

Sponsorlu Bağlantılar

Cheat Engine 6.1 Hangi Oyunlarda Kullanılır İçin Yorum Yap