Ciğerlerin Su Toplamasına Bitkisel Çözüm

Ciğerlerin Su Toplamasına Bitkisel Çözüm Akciğerde Su Toplanmasına Bitkisel Tedavi - Bu makaledeki notlar: omuzda su toplaması ciğerlerin su toplamasına..

Hangi Hastalıga Hangi Bitki-10

O-Ö-

OMUZ AĞRISI

İncinme, burkulma, biçimsiz duruş, yorgunluk veya hava cereyanına maruz kaldıktan sonra ortaya çıkan bir hastalıktır.

Malzeme
Su ve acıhıyar

Hazırlanışı
3 adet temiz acıhıyar kökü 4 bardak suya konup kaynatıldıktan sonra omuza sürülür.

ON İKİ PARMAK ÜLSERİ

Tedavi edilmeyen gastrit, fazla asit, sinir bozukluğu, düzensiz hayat, gürültü, fazla miktarda sigara, çay, kahve ve alkol kullanmak, safra kesesi veya karaciğer yetersizliği, kalp hastalıkları, hormon dengesizliği, dengeli bir şekilde beslenememe, çok sıcak veya çok soğuk yiyecekler, haddinden fazla et, hamur işleri veya baharatlı yiyecekler ve bazı ilaçlar; on iki parmak bağırsağında ülserin meydana gelmesine yardımcı olur. Tedavi için yapılacak ilk iş, hastalığı doğuran nedenleri ortadan kaldırmak, yemekleri az, fakat sık sık yemek, istirahat etmek ve üzüntüden uzak yaşamaya gayret etmektir.

Malzeme
Bal ve limonsuyu

Hazırlanışı
1 çay bardağı sıcak suya 3 çorba kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı süzme bal konur. İyice karıştırıldıktan sonra günde 3 defa içilir.

ÖDEM

Vücudun anormal derecede su toplamasına denir. Bunun nedeni kalp, karaciğer ve böbrek hastalıklarıdır. Tedavide tuzsuz rejim yapılır.

Malzeme
Su, kiraz sapı ve arpa

Hazırlanışı
4 bardak suya 2 çorba kaşığı arpa ve 3 tutam kiraz sapı konup 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 4 kere birer kahve fincanı içilir.

ÖKSÜRÜK

Öksürüğü. 3 grupta inceleye biliriz
– Kuru öksürük
Nezle, boğaz iltihabı, bademcik iltihabı, fazla sigara içmek, sindirim bozuklukları, gastrit, ishal, kabızlık, bağırsak solucanları, kalp hastalıkları ve ses tellerinin hastalanmasından kaynaklanan öksürükler balgamsızdır, yani kuru öksürüktür.
– Nöbet şeklinde gelen öksürük
Bu çeşit öksürük, boğmaca veya ciğer şişmesi; gırtlak veya hava borusunun tahriş olması, veya astımdan kaynaklanır. Bu çeşit öksürükte pek az balgam görülür.
– Balgamlı öksürük
Bu çeşit öksürük, sık sık tekrarlar. Hastada hırıltı vardır. Balgam çıkarır ve nefesini dışarı vermekte zorluk çeker. Balgamlı öksürük; Bronşit, astım, sinüs iltihabı, müzmin sinüzit, kalp hastalıkları veya tüberkülozun bir işareti olabilir.

Malzeme
Bal ve şalgam suyu

Hazırlanışı
1 su bardağı şalgam suyuna, 2 tatlı kaşığı süzme bal konur. 5 dakika kaynatıldıktan sonra sıcak sıcak içilir

Sponsorlu Bağlantılar

Ciğerlerin Su Toplamasına Bitkisel Çözüm İçin Yorum Yap