Cilt Lekelerini Gidermek İçin Maskeler

Cilt Lekelerini Gidermek İçin Maskeler Yüzdeki Lekeleri Giderme - Bu makaledeki notlar: yüzdeki lekeler için maske cilt lekelerini..

Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler

Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler
Cilt Lekeleri İçin Maske – Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin Maske – Leke Giderici Masker – Cilt Lekelerinden Kutulmanın Yolları

Cilt Lekeleri İçin Maske: Birkaç tane havucu rendeleyerek suyunu çıkarın. Havucun suyuna sırasıyla biraz killi toprak daha sonra merhem kıvamına gelecek kadar zeytinyağı karıştırıp yoğurun. Bu merhemi günde bir defa lekeli cilde sürün. Bir süre sonra lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske 2: 1 yumurtanın akına 1 limonun kabuğunu rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Gerekirse biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.

Cilt Lekeleri İçin Maske 3: 1 adet elmanın suyunu 1 adet limon suyu ile karıştırın. Daha sonra karışımın içine biraz zeytinyağı ve süt ilave edip pomat kıvamına gelene kadar kısık ateşte kaynatın. Hazırladığınız bu pomadı soğuduktan sonra cildinize masaj yaparak günde bir defa sürün.

Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin Maske: İki avuç hercai çiçeğini kurutup döverek toz haline getirin ve ince bir elekten geçirin. Daha sonra krem kıvamına gelecek kadar ısıtılmış bal ilave edip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yatmadan bir saat önce cildinize sürün ve ılık su ile yıkayın.

Yüzdeki Lekeleri Yok Etmek İçin Maske Var Mı?

yüzümde lekeler varve ben bunları yok etmem için maske varmı acaba

Yüzdeki Çiller İçin

Yüzdeki Çiller İçin
beyaz barbunya maskesi – çil maskeleri – çilleri geçiren maske

yüzdeki çiller için beyaz barbunya

* 100 gram beyaz barbunyayı bir gece önceden ıslatıp, ertesi gün 1 litre suda kaynatın. Pişince süzüp ve elde ettiğiniz suyu en az 5 gün boyunca cildinize uygulayın.

Elde ettiğiniz bu sıvıyı dolapta muhafaza etmeyi de unutmayın.

* Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cildinize masaj yapın. Çiller ve lekeleriniz için de maske olarak uygulayın

* Bir tutam maydanoz, yarım çay kaşığı tuz, yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve sütü blender da karıştırın ve cildinize sürün. 30 dk bekletip ılık su ile cildinizi arındırın.

Lekeler Ve Kırışıklıkları Gidermek İçin Maske

Üç tutam akça ağaç yaprağı tütün gibi kıyılarak suda on da­kika demlendikten sonra sıkılarak süzülür. Elde edilen posaya bir avuç pirinç unu, yarım fincan badem yağı ve bir bardak gül suyu ilâve edilerek krem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Kırışıklık­ları gidermede etkili olan akça ağaç kremi, yüz kısmına maske yapılarak uygulanır. Akça ağaç kremi, cilde parlak bir görünüm verirken, aynı zamanda yüzdeki lekelerin kaybolmasını da sağlar.

Çil Ve Beneklerin Lekelerinin Doğal Tedavi Yöntemleri

Çil Ve Beneklerin Lekelerinin Doğal Tedavi Yöntemleri
cilt lekerli için öneriler – yüzdeki lekeler nasıl geçer – yüz güzelliği için maske tarifi – çil lekeleri nasıl geçer – çiller için maske

Çil lekeleri herhengi bir kalıtsal özelliğe bakılmaksızın herhangi bir kişide görülebilen bir durumdur. Çil lekeleri bazıları için soğal ve hatta hoş karşılanabilen bir olgu iken kimileri için de rahatsızlık verici bir mesele olarak ta algılanabilmektedir. Çil görülen kişiler daha çok melanokortin-1 reseptorü adı veirlen MC1R genini taşıyan kişilerdir. Çil lekeleri genelde güneş ışınları tarafından etkilenir ve çil lekelri güneş ışığı altında daha fazla çoğalırlar. Çiller üzerine güneş ışınlarının bu olumsuz etkilerini yok etmek için kimi bazı cilt lekeleri ve çil lekelerini giderici kremler kullanılmaktadır. Güneşte bulunan ultraviyole ışınlarının etkisiyle melanin üretimi artmakta ve bu madde de çil lekelerinin daha koyu görünmesine neden olmaktadır.

Çil lekeleri daha çok yüz ve yanak bölgesinde burun ve göz çevresinde görülürler. Yine güneş ışınlaırna marız kalan omuz bölgesinde de cilt lekelerine rastlanılır. Ergenlik öncesinde çocuklarda görülen çiller, gençlik ve olgunluk dönemlerinde kendiliğinden kaybolabilirler.

Çil lekelerinin giderilmesinde çok değişik ev yapımı ve bitkisel yöntemler vardır. Bunların başlıcaları şunlardır.

Çil lekelerine limon suyu tedavisi: Limon suyunun içerisinde bulunan bir takım meyve asitlerinin çil lekelerini gidermede ve yok etmede etkili olduğu test edilmiştir. Her gün 3-4 kez limonun suyunu sıkarak parmak uçlarınızla çil lekesi bulunan bölgelere uygularsanız bir süre sonra çil lekelerinin sönmeye başladığını göreceksiniz.

Çil lekelerine çözüm olarak meyva kokteylleri: Kayısı, şeftali, çilek, böğürtlen, ahududu , salatalık gibi meyvelerden yapılan yüz maskeleri de ciltteki çil lekelerine iyi gelmektedir.

Çil lekelerine süt ve yoğurt maskesi çözümü:

SÜt ve yoğurt maskelerinin de yüzde ve omuzdaki çil lekelerine uygulandıklarında iyileştirici etkilerinin oldukları görülmektedir. Sütün hafif ekşimiş olması daha iyi olacaktır.

Karpuz kabuğu tedavisi ile çil lekeleri tedavisi de batılı ülkelerde oldukça etkili bir yöntemdir. Yine ananas meyvesinin suyu veya maskesi de nivea kremle birlikte uyuglandığında başarılı sonuçlar verdiği biliniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Lekelerini Gidermek İçin Maskeler İçin Yorum Yap