Cilt No Sorgulama

Cilt No Sorgulama Cilt No Ne Demek - Bu makaledeki notlar: cilt no nedir cilt no sorgulama..

Cilt No Olmadan Tc Kimlik No Nasıl Öğrenilir?

arkadaşlar cilt no olmadan tc kimlik noyu öğrenebilirmiym. öğrenebilrsem nasıl????

T.c. Kimlik No Nedir? – T.c. Kimlik No Nasıl Öğrenilir?

TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik numaranızı öğrenmek için tıklayın.
Var olan TC Kimlik numaranızı doğrulamak için tıklayın.

T.C. Kimlik No nedir?
T.C. Kimlik Numarası: Onbir(11) haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır.

TC Kimlik No, MERNİS ve KPS
MERNİS: Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi. Amacı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birer TC kimlik numarası vererek, Nüfus kayıtlarının bilgisayar ortamına aktarılarak, Merkezi Nüfus Veri Tabanını kurulmasını gerçekleştirmek.

KPS: Kimlik Paylaşımı Sistemi. Kimlik Paylaşım Sistemi veri tabanındaki kimlik bilgileri Kamu Kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır.
KPS sayesinde aşağıdaki temel sorgulamalar yapabilmektedir:
T.C. Kimlik Numarasına karşılık kişi bilgileri sorgulamaT.C. Kimlik No ile ilgili kişinin açık kaydındaki kişi bilgileri sorgulanmaktadır.Kişi bilgilerine karşılık T.C. Kimlik No sorgulamaKişinin adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum tarihi, doğum yeri ve cinsiyeti gibi bazı bilgilerine karşılık T.C. Kimlik No sorgulanmaktadır.Nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık kimlik bilgileri sorgulama Kimlik Paylaşım Sisteminden kişinin nüfusa kayıtlı olduğu ilçe, cilt, aile sıra no, birey sıra no bilgilerine karşılık kişi bilgileri ve T.C. Kimlik No sorgulanmaktadır.Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama T.C. Kimlik No veya nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık Nüfus Kayıt Örneği olaylı veya olaysız olarak sorgulanabilmektedir.

Kaynak: TC Kimlik No Sorgulama

Tc Kimlik No’yu Cilt No Girmeden Nasıl Bulabilirim?

arkadaşlar aranızda şu tc kimlik no yu cilt no girmeden nasıl bulunabilceğini bilen varmı teyze kızmın tc sini örenmek isitoyrm ama cilt no vs bilmiyorm o benmki ni bulmuş notlarıma bakıyor benm de onun kini bulmam lazım lütfen yardımcı olun :)))

Tc Kimlik Numarasını Bulmak İçin Cilt No Nasıl Öğrenilir?

tc kimlik no mu öğrenmek istiyorum fakat cilt no boş geçilmiyor internette böyle diyor bu yüzden öğrenemiyorum çünkü cilt no mu bilmiyorum lütfen bana yardım edin

Artık Knıght Herkese Kimlik

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt No Sorgulama İçin Yorum Yap