Çinlilerin Garip Yemekleri

Çinlilerin Garip Yemekleri Yemek Ziyafetleri - Bu makaledeki notlar: iğrenç çin yemekleri çinlilerin garip yemekleri..

İşte Orjinal İsimleriyle Dünyanın En İğrenç 6 Yemeği…

İnsanoğlu ilginç yaratıktır. Her türlü saçma sapan yemeği yeme potansiyeline sahip. En yenilmeyecek sandığınız şeyler bile dünyanın bazı yerlerinde yenilebiliyor.

Dünya genelinde yenen en dehşete düşürücü yemekleri sizler için araştırdık.

6. Escamoles
Listemizi hazırlarken en normal olarak görülenden en kötüye takip eden bir yol izledik. En iğrenç yemekler listemizin altıncı sırasında ‘Escamoles’ bulunuyor.

Meksika yemeği olan bu ilginç yemeğin ana maddesi o bölgede Limopetum karıncası olarak bilinen bir karıncanın yumurtasından yapılıyor. Bu yumurtaları toplamak gerçekten hassas bir iş.

Bu karınca türü dünyanın en zehirli karınca türü olarak biliniyor. Meksika’nın meşhur yemeği taco ile birlikte yeniyor. Tadı oldukça ilginç. Yağ ve hafif fıstık tadında bir lezzete sahip…

5. Casu Marzu
İtalya’nın Sardunya adasında meşhur olan bir yemek. Peynir benzeri bir yiyecek olan ‘Casu Marzu’ Özel bir tür canlı kurtçuktan yapılıyor. Transparan kurtçukların larvaları havada uçabiliyor. Dünya üzerinde yerken göz koruması isteyen tek yemek herhalde.

Dili yakan bir tadı var. Sindirim sisteminden çoğu zaman canlı bir şekilde geçiyor. Zaman zaman kusma ve kanama gibi etkileri olabiliyor çünkü uzunca bir süre bağırsaklarda yaşayabiliyor. Sardunya’da yenmesi resmi olarak yasak ama kaçak tüketiliyor.

4. Lutefisk
Norveç mutfağından bir yemek. Tipik İskandinav tarzında hazırlanmış bir yemek türü. Bölgede bolca tüketilen morina balığından yapılıyor. Yemeği yapılacak morina eti günlerce özel bir küllü su karışımında bekletiliyor. Güçlü bir kimyasal olan külle pişiriliyor.

3. Bebek fare şarabı
Tahmin edebileceğiniz gibi Uzak Doğu’ya ait. Kore’de bolca tüketilen bir içki türü. Çin’de ve Kore’de sağlık

3. Bebek fare şarabı
Yeni doğmuş bebek fareler annelerinin kucağından alınıyor ve şarap şişesine atılıyor. Burada mayalandırılıyor. Şarabı içerken ölü fareleri de yutabiliyorsunuz.

2. Pacha
Türk kültürüne yakın bir yeme alışkanlığı olan Irak yemeği. Kuzu kellesi. Haşlanmış kuzu kellesi ‘Pacha’ adıyla biliniyor. Kuzu kellesinin kemikleri dışında her yeri yeniliyor.

1. Balut
Listenin ilk sırasında Filipin mutfağından bir yemek bulunuyor. ‘Balut’ olarak bilinen bu yemek bildiğiniz ördek yumurtasından yapılıyor. Fakat yumurta içinde ördek fetüsü oluştuktan sonra. Yumurta içinde ördek yarı canlı bir şekildeyken kaynatılıyor. Ördeğin kemikleri de çıtır bir tat veriyor…

Tatlı Yemek İsteyen??

ne kdar da güzel görünüyo ama bir daha düşünün derim

tabiki yine çinliler tatlı gibi göründüğüne bakmayın yengeç bunlar ben yemem

Çinliler Neler Yiyor? :d:d

Çinliler neler yiyor neler

,

Çinlilerin damak tadı çok farklı. Neler yediklerini tahmin ediyorsunuz ama görüntüler söze bırakmıyor

Çin mutfağı bir başka.. Akla hayale gelmedik hayvanlar onların baştacı olabiliyor. Gidip de aç geri dönmek te var. Mübalağa etmiş olsak ta öyle görüntüler var ki Çinlilerin damak zevkini anlamak mümkün değil.
İşte söze gerek bırakmayan Çin mutfağından seçkin örnekler.

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in 1 milyar 350 milyon nüfusu var. Tek çocuk politikasına rağmen her yıl 10 milyon artmaya devam ediyor.

Peki Çin mutfağını ne kadar biliyorsunuz? Bilmeyenler için farklı damak tadını tanıtmaya çalışacağız

Akla hayale gelmedik hayvanlar onların hayalini süslüyor. Bu sıra dışı mutfağın ürünlerini görünce gördüklerinize inanamayacaksınız.

Yemek saatleri asla şaşmıyor. Yemek vakti gelen Çinli işini gücünü bırakıyor. Öğlen yemeği saat 12.00 akşam yemeği saat 18.00’de.

Uzaktan bakınca her şey sıradan gözüküyor, hatta çekici gelebilir size.. Ama biraz daha yakından bakalım

Timsahtan geriye kalanlar. Diğer parçaları satılmış, bir bacağı ile karnından parça et kalmış.

Deniz ürünlerinin satıldığı bir lokanta burası. Guancu şehri Çin’de hatırı sayılır mutfak lokantalarıyla ünlü bir yer

Aşçılar müşterilerin canlı seçtikleri hayvanları pişirmek için bekliyor.

Bu menü hazır paket. Yılan, tavuk, akrep ne olduğu belli olmayan değişik hayvan türleri var. .

Böcekler suyun içinde kıpır kıpır pişirilmeyi bekliyor.

Solucanlar kızartılacak mı yoksa çorbaları mı yapılacak.

Peki ya yılanlar ızgara kebap mı yoksa sulu yemeği mi

Dile benzer bu hayvan dokununca kaslarını hareket ettiriyor

Kaplumbağalar da Çinlilerin vazgeçemediği yemekler arasında yer alıyor

Lokanta çalışanları hayvanların ne kadar canlı olduğunu göstermek için elleriyle böyle yerinden çıkarıyor

Yılan değil sanki kuzu pirzola parçası tutuyor elinde. Onlar için hayvan değil protein deposu…

Çok lüks lokantada yemek kişi başına 1000 dolara kadar çıkabiliyor. Özellikle deniz ürünlerinde fiyat çok yüksek.

Guancu şehrinde kış aylarında günde 10 bin kedi yeniyormuş.

Lüks lokantalarda. Guanco Çin’de en çok lokantası olan şehir.

Bizde yemeklerin başında gelen çorba Çin’de en son veriliyor..

Dünyada İnsanların Yediği En Garip Ve İğrenç Yiyecekler

Yabancı bir ülkede bir köşe başı pazarına yada bir bakkala yolunuz düştüğünde aşağıdakiler gibi yiyeceklere rastlarsanız hiç şaşırmayın. Dünyanın bazı bölgelerinde garip yiyeceklerin tüketildiğini biliyorsunuzdur. Bakalım aşağıdakilerin hepsini duymuşmuydunuz

Ton Balığı Gözü (Japonya, Çin)

Kara Böcek ve Akrepler (Çin)

Böcekler ( Chicago, Amerika

Kurtçuk Peyniri ( Sardinia,İtalya)

Tavuk Kıkırdağı (Asya’nın Değişik Bölgeleri)

Timsah (Çin)

At Ayağı (Çin)

Canlı Balık (Çin)

Kurutulmuş Kertenkele (Japonya)

Çiğ Ahtapot (Çin)

Çürük Soya fasülyesi (Asya)

Beyaz Karınca Yumurtası (Bangkok)&)

Dünyadan En İğrenç 10 Yemek!..

Dünyanın en iğrenç yemeklerine ilişkin yapılan bir araştırmada en kötü 10 yemek belirlendi.Bunlar arasında yemesi bir yana bakması bile insanın midesini kaldırtan türler var.Özellikle Uzakdoğu mutfağı bütün dünyaya ters gelen garip yiyecekler içeriyor.Yemedikleri hayvan bulunmayan Çinliler bu konuda bir efsane durumunda.

En iğrenç yemekler listesinin zirvesi Peru’dan… İşte o liste..

10 Numara : ÖRDEK DİLİ

Özellikle Hong Kong’da en çok tutulan bir yemek.Lokantalarda kerevizle servis ediliyor.

9 Numara : SOLUCANLI LOLİPOP

Bu lolipoplara yulaf ezmesiyle birlikte solucan ve çekirgeler konuluyor.Lolipopu emenler solucanları ve çekirgeleri çiğneyerek yutuyor.

8 Numara :KOYUN KALBİ, AKCİĞERİ

İlk bakışta sebze gibi görünen bu garip şey özel bir yiyecek.Koyunun kalbi, akciğeri ve karaciğeri özel bir baharatla karıştırıldıktan sonra yulaf ezmesi ve soğanla birleştiriliyor.

7 Numara :KIZARTILMIŞ MARS BARLARI : İskoçların en ünlü yiyeceği.Yağda kızartılmış balıklarla yapılan mars barlar tuhaf görüntüsüyle iğrençler listesinde.

6 numara : EŞEK ARILI PİRİNÇ : Japonların bu ünlü yiyeceğinde eşek arıları ve böcekler kullanılıyor.Ezilen pirince katılan bu hayvanlar Japonlara göre ayrı bir lezzet veriyor

5 Numara : KIZARMIŞ ÖRÜMCEK : Kamboçya’nın milli yemekleri arasında bulunan örümcek kızartması sokaklarda simit satılır gibi satılıyor.

4 Numara : YILAN DOLMA : Çin’de satılan bu yiyecek yılanların içinin bizim dolmalar gibi pirinçle doldurulmasıyla yapılıyor.Sokaklarda satılıyor.Yanında limon kullanılması yılanın lezzetini arttırıyor.3

3 Numara : DENİZ ATI ŞİŞ.. : Bizim kebaplardan biraz farklı olarak şişe deniz atı takılıyor.Bu sevimli hayvanları yakalayıp şişte pişiren özel bir baharatla karıştırıyor.

2 Numara : KAN YEMEKLERİ : yeni kesilmiş hayvanların taze kanları yemek olarak kullanılıyor.Bunun için ördekler ve domuzlar tercih ediliyor.Bu kan iç organlarla baharat karıştırılarak çorba gibi içiliyor.

1 NUMARA : DOMUZ CENİNİ KIZARTMASI : Peru’nun geleneksel yemeğidir.Hamile domuzların karınlarından alınan ceninler özel bir yağ ile kızartılıyor.Cenin domuzların dünyanın en lezzitli eti olduğunu savunan Perulular, bu etin atalarına güç verdiğini savunarak geleneği sürdürüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Çinlilerin Garip Yemekleri İçin Yorum Yap