Cinsel Gücü Artırmanın Yolları

Cinsel Gücü Artırmanın Yolları Cinsel Gücü Artırmak İçin Ne Yemeli - Bu makaledeki notlar: cinsel gücü artırma cinsel gücü artırmanın..

.::cinsel Gücü Artırmanın 10 Yolu ::.

.::Cinsel gücü artırmanın 10 yolu ::.

——————————————————————————–

Cinsel gücü artırmanın 10 yoluCinsel yaşamınızı her yaşta keyifle sürdürmek sizin elinizde! İşte size birkaç öneri…

Cinsel yaşamınızı her yaşta keyifle sürdürmek istiyorsanız, aşağıdaki önerilerden yararlanabilirsiniz.

Kullandığınız ilaçlara dikkat edin: Bazı ilaçlar, özellikle de yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve depresyon tedavisinde kullanılanlardan bazıları, iktidarsızlık yapabilmektedir. Yeni başladığınız bir ilaçtan sonra cinsel güçsüzlük oluştuysa doktorunuzla görüşmelisiniz.

Beslenmenize özen gösterin: Tükettiğiniz besinlerdeki kolesterol ve doymuş yağ miktarını azaltın. Daha az kalori tüketin, sebze ve meyve kullanımınızı artırın.

Kilo verin: Cinsel güçsüzlük ile ilgili pek çok hastalıkta, özellikle şeker hastalığında, hipertansiyon ve damar sertliğinde, kilo fazlalığı ve şişmanlık en önemli faktördür. Düzenli bir kilo verme programı, damarlardaki kan akımını iyileştirip cinsel yaşamınıza olumlu katkılar sağlar.

Düzenli egzersiz yapın: Düzenli egzersiz alışkanlığı sizi seksüel güç azalmasının en önemli faktörleri olan yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve damar sertliğinden koruyacak, damarlarınızı hep genç tutacaktır.

Strese dikkat: Depresyonun ve depresyon tedavisinde kullanılan pek çok ilacın cinsel yaşamı baskıladığı bilinmektedir. Ayrıca gerilimli, stres düzeyi yüksek, sinirli erkeklerde cinsel güç kaybı daha erken yaşlarda ortaya çıkmakta ve daha yoğun seyretmektedir.

Alkol ve sigaradan uzaklaşın: Alkol ve sigara da cinsel sağlığın en etkin toksinleridir.

Düzenli seks yapın: Cinsel güç azalmasından korunmanın etkin yollarından biri de düzenli seks hayatıdır.

Yeterince uyumaya dikkat edin: Uykusuzluk ve yorgunluk, düzenli seks yaşamının en önemli toksinleridir.

Paniğe kapılmayın: Herkes zaman zaman cinsel güçsüzlük sorunu yaşayabilir. Asla hemen paniğe kapılmayın. Bu dönemlerde düzenli dinlenme, kısa tatiller, kaçışlar size iyi gelecektir.

Doktorunuzla konuşun: Cinsel güç kaybı sorununuzu doktorunuza bildirmekten çekinmeyin. Bu sorun bazen çok basit bir hatadan kaynaklanabilir. Seyrek de olsa önemli bir sağlık sorununun ilk belirtisi olabilir. Sebebin belirlenmesinde ve en uygun çözümün bulunmasında doktorunuzdan yardım istemenizde yarar vardır.

n (Prof. Dr. Halim Hattat’ın katkılarıyla)

Yaşlılıkta felçten korunmak mümkün mü?

Yaşlanma ile felç geçirme riskimizin arttığını hepimiz biliyoruz. Gelişmiş ülkelerde kalp hastalıkları ve kanserden sonraki en sık ölüm nedeni de inmeler yani felçlerdir. Amerika’da her yıl 700-750 bin kişi inme geçirmektedir. Eğer felç geçirme riskimizi artıran faktörleri bilirsek, bunlara karşı önlemler alarak riskimizi belli ölçülerde azaltmak mümkün olabilecektir.

RİSKİ ARTIRAN FAKTÖRLER

Yüksek kan basıncı yani hipertansiyon: En önemli risk faktörlerindendir. Eğer iyi bir tansiyon kontrolü sağlayabilirseniz, hem damar tıkanması, hem de beyin kanamaları sonucu gelişen inme riskinizi azaltmış olursunuz. Yüksek kan basıncı arterlerinizi stres altında tutacak ve bu stres damar duvarlarında “ateroskleroz” olarak adlandırdığımız “damar sertliği” tablosunun oluşumunu kolaylaştıracaktır. Hipertansiyon saptanan kişilerin sağlıklı beslenmeleri, düzenli egzersiz yapmaları ve eğer fazla kiloları varsa zayıflamaları gereklidir.

Sigara kullanımı:

Sigara içenler, içmeyenlere göre iki kat daha fazla inme geçirme riskine sahiptir.

Diabet: Diabetiniz varsa, inme riskiniz belirgin şekilde yükselmektedir. Tedavisi iyi düzenlenmemiş diabetiklerde damar sertliği gelişimi kolaylaşmakta, bu da inme riskini beraberinde getirmektedir.

Yüksek kolesterol seviyeleri: Ateroskleroza yol açması nedeniyle inme riskini de artırmaktadır. Azaltmak için düşük yağ ve düşük kolesterol içeren diyet uygulanmalıdır. Bu diyet sebze ve meyve ağırlıklı, etin daha az yendiği bir diyet özelliğindedir.

Fiziksel olarak inaktif bir yaşam biçimi: Düzenli egzersiz kalbinizi güçlendirecek, kan dolaşımınızı düzenleyecek, kan basıncınız ve kolesterol düzeylerinizi düşürecektir. İlaveten, kilonuzun kontrolünü ve stresle baş etmenizi kolaylaştıracaktır. Egzersiz progr….. başlamadan önce hekiminizle konuşmanız uygun olacaktır.

İlaç bağımlılığı: İllegal ilaçların ve uyuşturucuların kullanımı, kan basıncında ani artışlara, beyindeki kan damarlarında zayıflığa ve kalp ritm bozukluklarına yol açar. Bu grup ilaçlar ve maddeler, sonuçta inmeye neden olurlar.

Stres: Stresle nasıl başa çıkacağımızı öğrenmemiz gereklidir. Fiziksel aktivite düzeyimizi artırmak, kafein alımını kısıtlamak, bizi huzursuz edecek şeylerden uzak durmak önerilebilir.

Obezite: Aşırı kilolu olmak hipertansiyon, kalp hastalığı, ateroskleroz ve diabet riskini artırmaktadır.

Boyun damarlarında darlık: Boyun damarları, boynun her iki yanında uzanan ve beynin kanlanmasını sağlayan damarlarımızdır. Eğer ateroskleroz oluşmuşsa, bu damarlarda da daralma gelişebilmektedir. Bu durumun oluştuğu hastalarda inme riski artmaktadır. Daralmanın düzeyine göre doktorunuz size kan sulandırıcı ilaçlar ya da damarın genişletilmesine yönelik girişimsel tedaviler (endarterektomi yada stent uygulamaları) önerecektir.

Kalp hastalıkları: Konjestif kalp yetmezliği, geçirilmiş kalp hastalığı, kalp kapak hastalıkları, geçirilmiş kapak operasyonları, atrial fibrilasyon dediğimiz kalp ritm bozuklukları inme riskini artırır. Bu durumlarda kalp, kanı düzenli bir şekilde pompalayamamakta ve pıhtı oluşumu kolaylaşmaktadır.

Artmış homosistein düzeyleri: Bu amino asit normalde vücudumuzda bulunmaktadır. Ancak normalin üstünde bulunması kalp ve damar hasarına yol açmaktadır.

Prof. Dr. Ayşe ALTINTAŞ

Cinsel gücü azaltabilen ilaçlar

Cinsel gücü azaltabilen ilaçlar arasında hipertansiyon tedavisinde kullanılanlar (beta blokörleri, rezerpin, dihidralazin, klonidin), idrar söktürücüler, kardiak stimülanlar (dijitaller, verapamil), antilipit ilaçlar (klofibrat), antidepresanlar (trisiklik antidepresanlar, lityum karbonatları), trankilizanlar; ruhsal gevşeticiler (benzodiazapin), uyku ilaçları (barbitüratlar), migren ilaçları (dihidroergotamin), kilo kaybettirici ilaçlar (fenfluramin), opiatlar (uyuşturucular, morfin ve benzerleri), östrojen ve gestajenler, sitostatikler (kanser kemoterapisinde kullanılan ilaçlar) olabilmektedir.

NOT: Bu ilaçların cinsel gücü azaltabilmesi mümkündür ama size bunları reçete eden doktorunuzla konuşmadan kesinlikle bırakmamalısınız. Böyle bir sorununuz olduğunda doktorunuzu bilgilendirmeniz halinde gerekli gördüğü takdirde uygun değişimleri o zaten yapacaktır.

Dr. Ece HATTAT

DİYET GÜNLÜĞÜ

Lezzetten vazgeçmeyin

Diyet yaparken öğüne çorba ile başlamanın daha tok tutucu olduğunu söylemiştiniz. Peki hazırladığımız çorbalar yağsız mı olmalı, bir örnek verebilir misiniz?

Yağ alımınızın 3-4 tatlı kaşığı olduğu bir beslenme planında, bunun 1 tatlı kaşığını öğünde tükettiğiniz çorbadan almak ve yine o öğünde salatanızı yağsız, sirke ve limonla tüketmek diyetinizi bozmaz. Önemli olan çorbanızı hazırlarken ne kadar yağ kullandığınızdır. Yarım litre yağsız tavuk suyu ve su kullanarak hazırlayacağınız çorbanıza 1 çorba kaşığı bitkisel sıvı yağ eklemeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra lezzetin sırrı olan baharatları (hazır sos ve bulyonlar hariç) kullanmayı unutmayın.

İşte size bir sebze çorbası tarifi:

l 400 gr. yağı alınmış tavuk suyu, yarım bardak su

l 1 yemek kaşığı zeytinyağı

l 3 orta boy küp şeklinde doğranmış domates

l 250 gr. brokoli

l 30 gr. az yağlı kaşar peyniri (küp şeklinde doğranmış)

l Tuz, karabiber, kırmızı biber

(1 porsiyon; 96 kalori)

Tencerede tavuk suyunu, domatesi, brokoliyi ve zeytinyağını karıştırın, kaynatın. Ateşi kısın ve 20-30 dakika ya da brokoli yumuşayana kadar pişirin. Ateşten alın. Hazırlanan çorba karışımını mikserden geçirin. Püre şeklindeki çorbayı bir servis tenceresine koyun. Peynir küplerini tencereye atın. Eriyene ve çorba koyulaşana kadar karıştırın.

Diyetisyen Nilüfer BAYRAM

Diyet bozma nedenleri

Diyetimi hiç bozmadan devam ediyorum. Ama aylar sonra kendimi bir anda hiç yemediğim şeyleri yerken veya çikolata paketlerinin içinde buluyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

Bunun birçok nedeni olabilir elbette… Başlıca nedenlerine şöyle değinebiliriz:

n Tek besine dayalı diyetler yapmak: Tek besinden oluşan bir diyet yapıyorsanız (makarna diyeti, çorba diyeti vb…) bir süre sonra sıkılmanız ve bu duruma gelmeniz çok normal.

n Sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenme progr….. sahip olup bundan yararlanamamak: Diyetinizi diyetisyen hazırlasa da yaratıcılığınızı kullanmanız gerekiyor. Size günde 4 porsiyon meyve veriyorsa, bunun dördünü de elma olarak tüketiyor, sebze-salata yazan her yerde domates, biber yiyorsanız diyet sıkıcı hale gelecektir. Çeşitlilik ve küçük kaçamaklara ihtiyacınız var!

n Hastalık: hastalık nedeniyle diyetten uzaklaşma ve farklı yiyeceklere yönelme sık görülen durumdur.

n Stres: Evde, işyerinde olan ya da sevgilinizle yaşadığınız her sorun size ve yediklerinize yansır, sizi olumsuz etkileyebilir.

n Çok yoğun çalışma veya işten ayrılma: İşyerindeki ani değişiklikler yine gün boyu yediklerinize yansıyacaktır.

n Sporu bırakma: Sporun iştahınızı dengeleyen, kilo kaybını ve sağlıklı kiloyu korumayı sağlayan bir aktivite olduğu düşünülürse, spordan uzaklaşma halinde yeme davranışlarını dizginlemek daha zor olabilir.

Cinsel İsteği Artırmanın 11 Yolu

Cinsel isteği artırmanın 11 yolu

Kaybettiğiniz ya da azaldığını düşündüğünüz seks arzunuzun geri gelmesi için yapabilecekleriniz pudra.com’da…

Arzuyu azaltan hastalıkları ortadan kaldırın
Cinsel güç kaybına ve isteksizliğe yol açan nedenlerin yüzde 80’i bedensel rahatsızlıklardan kaynaklanır. Kalp, böbrek ya da karaciğer yetmezliği; şeker hastalığı; kansızlık; tiroit yetmezliği ve damar sertliği gibi hastalıklarınız olup olmadığını kontrol ettirin, varsa tedaviyi ihmal etmeyin.

Beyninizi sekse hazırlayın
Seks, cinsel organda değil beyinde başlayan bir eylemdir. Dolayısıyla beyninizi seks yapmaya ve seksten zevk almaya odaklayarak cinsel arzu eksikliğinin üstesinden gelebilirsiniz.

Spor yapın ama abartmayın
Spor yapmak zindelik kazanmanızı, kendinizi iyi hissetmenizi ve kendinize güvenmenizi sağlar. Bu nedenle egzersiz yaparak cinsel arzunuzu artırabilirsiniz. Ancak vücudunuzun sınırlarını zorlayan abartılı bir spor; örneğin kilometrelerce durmaksızın koşmak, bacaklarınıza, ciğerlerinize giden damarlarınızı genişletir ki bu da genital bölgeye giden kanı azaltır.

Spontane sekse yönelin
Partnerinizin erkek dergilerinden çıkan mükemmel vücutlu, seksi erkeklere benzemediğini, giyim kuşamının seks için davetkar olmadığını düşünmek sizi seksten soğutabilir. Tüm bunlar hazırlanmış, doğallıktan uzak seksiliktir. Oysa devir, spontane seks devri. Yani üzerinde çalışılmış, önceden hazırlanmış görüntüden ziyade; konuşma, davranış, bakış, nefes alıp verişler ve ilişki kurma esnasındaki doğal davranışların içerdiği seks unsurlarını yakalamaya çalışın.

Afrodizyak etkili bitki çayı için
Tarçın, susam, nane, kekik ve vanilya, afrodizyak etkili bitkilerden bazıları. Bitki çayı içeceğiniz zaman tercihinizi bu seçeneklerden yana kullanın.

Çikolata yiyin
Çikolata, beyindeki serotonin yapımını artırır ve bu nedenle kendinizi mutlu hissederek sekse yönelmenizi sağlar. Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori de cinsel uyarıcı ve keyif verici özelliğe sahiptir.

Bir kadeh şarap için
Özel bir afrodizyak etkisi olmasa da bir kadeh şarap, üzerinizdeki baskıyı atmanıza yardımcı olup daha rahat hissetmenizi sağlar. Cinsel arzunun üzerinde büyük baskı yaratan stresi yendiğinizde sekse yönelmeniz kolaylaşır, cinsel uyaranlara karşı daha duyarlı olursunuz.

Testosteron hormonunuzu artırın
Testosteron, cinsel arzuyu sağlayan hormonlardandır. Testosteron hormonunu artırmak için yulaf ve ginseng; çinko açısından zengin olan istiridye, istakoz, karides, soya fasulyesi, buğday kepeği ve kabak çekirdeği tüketin. Unutmayın, kilo vermek de kandaki testosteron düzeyini artırır. Ciddi bir cinsel isteksizlik sorunuyla karşı karşıyaysanız, doktor kontrolünde testosteron hormonu almalısınız.

Erotik film izleyin
Her ne kadar erkekler görerek, kadınlar ise dokunularak cinsel uyanışı yaşasalar da erotik video görüntüleri ve erotik sahneler içeren filmler, kadınların da cinsel arzusunu artırmasına yardımcı olur. Bir Kadının Seks Günlüğü, Okuyucu gibi cinsellik içeren filmleri öneririz.

Sıcak su ile banyo yapın
Sıcaklık, kaslarınızın gevşemesine, bu gevşeme de dokunmaya karşı daha hassas hale gelmenize yardımcı olur. Sıcak bir banyo ile kendinizi sekse hazırlayın.

Seks terapisi alın
Cinsel fobi, eşler arasında uyumsuzluk, cinsellikten zarar göreceğim endişesi, hamile kalma korkusu, cinsellikten dolayı suçluluk duyma, daha önce cinsel şiddete uğramış olma, erkeğin sürekli erken boşalması ya da sertleşme probleminin olması, kadının seks arzusuna ket vurur. Bu durumda çift olarak seks terapisine başvurmak gerekir.

Cinsel Gücü Artıracak Karışım

Cinsel gücü artıracak karışım

Bu formülle hayatınız renklenecek…
Bu karışım cinsel hayatınızı daha mutlu yapacak…
Zencefil, dalları kullanılan sarı renkli bir bitkidir. Öksürüğe iyi gelir. Yemeklere baharat olarak katılan ya da balla karıştırılıp yenilen zencefil afrodizyak etkisi yapıyor. Cinsel soğukluğu giderip vücudu canlandırıyor.

Tarçın kokusuna benzeyen özel kokulu zencefil yemeklerde lezzet vermek amacıyla randele olarak kullanılıyor. Mide bulantısı, şişkinlik, öksürük ve bronşite iyi gelir. Derideki lekeleri giderir. Zencefil’in bir diğer özelliği ise cinsel fonksiyonları düzenleyici etkisinin olmasıdır. Dumankaya, cinsel güçlendirici formüllerini açıkladı.

Günde 2 kaşık

Malzemeler:

50 gr antep fıstığı
50 gr soya fasülye
25 gr çam fıstığı
25 gr ceviz içi
20 gr polen tozu
10 gr tarçın tozu
10 gr zencefil
10 gr zerdeçal
10 gr üzüm çekirdeği
2 kilo iyi bal.

Uygulama:

Malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Sabah ve gece yatmadan önce 1 çorba kaşığı yiyin.

Bugün

Cinsel Gücü Arttıran Diyet

Tipik bir romantik yemek deyince genellikle aklımıza, seksin değil de tam olarak iyi bir uykunun reçetesinde olması gereken, şarabı ve kalın sulu bifteği içeren bir yemek ve devamında bol çikolatalı tatlı gelmektedir.
Düşük yağ, düşük kolesterollü Cinsel Gücü Arttıran Diyeti uygulayarak ve biraz egzersiz yaparak (sağlığınızı iyileştirmek ve aynı zamanda cinsel organlara kan akışını arttırmak için ) siz ve partneriniz sağlıklı cinsel hayatınızın keyfini uzun seneler çıkartabilirsininiz.
Bu diyet aşağıdakiler sayesinde yardım eder:
• Eğer herhangi bir şey genel sağlığınız için iyi ise aynı zamanda cinsel hayatınız içinde iyidir. Bu yüzden bu diyet daha dinç hissetmeniz için az yağlı ve iyi dengelenmiş besin seçenekleri içermektedir.
• Afrodit’in suda doğduğu söylenir dolayısıyla da birçok deniz besini afrodizyak olarak isimlendirilmiştir. Bu beslenme planı, hisleri harekete geçirecek lezzetli deniz besinleri içermektedir.
• Biber, cumin, arnavutbiberi gibi baharatlar vücudu ısıtırlar. Bu diyet ısıyı arttıracak baharatlar içermektedir.
KAHVALTI
Birinci seçenek:
Pudra şekerine batırılmış çilek
Taze sıkılmış portakal suyu
Omlet
İkinci seçenek:
Greyfurt üzerine maraşino kirazı
Kızarmış ekmekler üzerinde kırmızı soğanlı, yağsız krem peynirli ve marullu, tütsülenmis somon
Taze çekilmiş kahve

Üçüncü seçenek:
Pankek
Taze kiraz
Greyfurt suyu
Cappuccino

ÖĞLE
Birinci seçenek:
Çilek tutkusu çorbası
Tam tahıllı peynirli kraker
Zeytinyağlı kuşkonmaz salatası
Taze armut
İkinci seçenek:
Nicoise salatası
Tuscan ızgarada sarımsaklı ekmek
Yağsız çikolatalı brovni

Üçüncü seçenek
Fransız ekmeğinden pizza
Zeytin
Fındıklı ve kuruyemişli taze elma dilimleri
AKŞAM
Birinci seçenek:
İstiridye bienvielle
Karışık yeşil salata
Haşlanmış armut
İkinci seçenek:
Enginarlı sotelenmiş tavuk
Parmesanlı sıcak ekmek dilimleri
Yeşil salata
Çikolataya batırılmış taze kiraz, çilek
Üçüncü seçenek:
Tatlı ıstakoz kuyruğu
Ispanak salatası
Sıcak sandviç ekmeği
Düşük kalorili çikolatalı pasta
Yapılması Gerekenler
• Lezzetli, değişik ve belki nadir bulunan yiyecekleri tercih edin.
• Tabaktaki yiyeceklerin afrodizyak sayılan, enginar, istiridye, çilek ve çikolata olmasına özen gösterin.
Uzak Durulması Gerekenler
• Özellikle geceleri yediğiniz yağlı yiyecekler. Kan akışını sindirim sistemine yönlendikleri ve üreme sisteminden uzaklaştırdıkları için yağın sindirimi uzun zaman alır.
• Çok fazla alkol kullanılması. Az miktarda alındığında alkol rahatlatıcı bir etki yaratırken fazlası uyutucu etki yaratır.

Cinsel Gücü Artırın Bitkiler

Cinsel gücü
artıran bitkiler

Uzmanlara göre, kuşdili, kereviz ve vanilya cinsel iktidarsızlığı gideriyor.

Maydanoz ve hardal cinsel gücü, nane, kekik, kırmızı biber, tarçın ve kişniş ise cinsel isteği artırıyor. Kereviz ise zamansız iktidarsızlığı önlüyor.

Kuşdili: Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırıyor. Erkeklerde ve kadınlarda cinsel iktidarsızlığı gideriyor.

Maydanoz: Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı gideriyor. Erkeklerde cinsel gücü artırıyor.

Nane: Erkeklerde psikolojik iktidarsızlığı gideriyor ve cinsel gücü artırıyor.

Tarçın: Cinsel isteği artırıyor.

Zencefil: Tüm vücudu uyararak, bedenen ve zihnen çalışma gücünü artırıyor. Erkeklere cinsel güç ve istek kazandırıyor.

Kekik: Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırıyor.

Kişniş: Sinir sistemine de yarar sağlayan kişniş de erkeklerde cinsel arzuyu artırıyor.

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Cinsel Gücü Artırmanın Yolları İçin Yorum Yap