Cinsellikle İlgili Fantaziler

Cinsellikle İlgili Fantaziler Fantazıler - Bu makaledeki notlar: fantaziler cinsellikle ilgili fantaziler fantazıler evlilik..

Evlilikte Fantaziler

Evliliğinizin mutluluğunda büyük önem taşıyan cinsel yaşantınıza renk ve can katmak için, yeniliklere hazır olmanız ve alışagelmiş cinsel yaşantınızdan sıyrılmanız gerekmektedir.

Mesela, evliliklerde ne gibi cinsel fanteziler uygulanmalı?
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin Başkanı Dr. Cem Keçe, monotonlaşan bir seks hayatını renklendirmenin başlıca yolunun cinsel fanteziler kurmak olduğunu dile getiriyor.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, birçok insanın dert yandığı cinsel sorunların temelinde eğitimsizlik, bilgisizlik ve deneyimsizliğin yattığını söylüyor. Avrupa ülkelerinde cinsel eğitim anaokulunda başlarken, ülkemizde üniversite mezunu gençlerin bile bu konudaki bilgilerinin yeterli olmadığını belirten Keçe, “Cinsel açıdan bilgisizlik ve toplumda yerleşmiş yanlış inanışlar, cinsel sorunların çözümünün önündeki en büyük engellerdir. Bunları aşmak için okulda ve ailede cinsel eğitim şart” diyor. Son dönemde cinsel sorunlar ve tedavi yöntemleri hakkındaki yayınların artması ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla, insanların cinsel sorunlarıyla ilgili tedavi görmeye daha meyilli hale geldiklerini belirten Keçe, ekliyor: Sekste ayıba yer yoktur

“Cinsel sorun yaşayan kişi, çaresizliğe ve umutsuzluğa çok çabuk kapılarak, yaşamı kendine ve eşine zindan eder. Oysa; cinsel sorunların tedavisi mümkündür ve sonuçları oldukça başarılıdır. Üstelik tedavi süreci, diğer psikolojik sorunlara göre daha kısa sürüyor. Bu nedenle, bu tür sorunlar yaşayan kişilerin zaman geçirmeden terapiye başvurmaları son derece önemlidir.” Cinsellikte ayıp, yasak ve günah kavramlarına yer olmaması gerektiğini belirten Dr. Cem Keçe; cinselikle sınırları çiftin belirlemesi gerektiğini söylüyor: “Seks konusunda, her iki tarafın da kendilerine göre inanış, tutum ve düşünceleri olabilir. Birinin, cinsellikle ilgili istekleri diğerine garip ya da kötü gelebilir. Doğru olan; kişilerin bazı şeyleri eğer istiyorlarsa yapmalarıdır. Kimse kimseyi zorlamamalı ancak kişi partnerinin isteğine saygı duymalıdır.” Uzun süreli evliliklerde cinselliğin rutine dönüşmesinin normal olduğunu belirten Dr. Keçe, bunu aşmak için yapılabilecekleri şöyle özetliyor:
Tatile çıkın
“Çiftlere, birbirlerinden cinsel açıdan neler istedikleri ve beklediklerini konuşmalarını, yeni şeyler denemelerini, birbirlerine vakit ayırmalarını, cinselliği sadece yatak odasında değil evin farklı bölümlerinde de yaşamalarını öneriyoruz. Birlikte tatillere çıkmalarını, birbirlerinin bedenlerini keşfetmek için masaj ve sevişme ödevleri yapmalarını ve çeşitli fantaziler kurmalarını tavsiye ediyoruz.” Fantazilerin cinsel arzu ve coşkuyu artırmak için kurulan hayaller olduğunu belirten Dr. Keçe, evlilikte ve ilişkilerde fantazilerin önemli bir yeri olduğunu söylüyor ve çiftlere şu tavsiyelerde bulunuyor:
Ev ödevi veriliyor
“Fantaziler; kişilerin üzerindeki baskıları azaltır ve daha kolay doyuma ulaşmalarını sağlar. Kişi, reddedilme kaygısı taşımadan, farklı durumları keşfedebilir. Fantaziler; cinsel isteği ve cinsel hazzı artırır. Cinsel yaşantıyı renklendirirek, boşanmaları ve aldatmaları azaltır. Bu nedenle fantaziler, cinsel terapilerde hastalara ev ödevi olarak verilmektedir

Rus Kızın İlginç Fantazisi..!!!

Az sonra aşağıdaki resimlerini göreceğiniz bayanın hobisi ilginç sanal ortamda kendine değişik erkekler bulup fotoğraf albümü oluşturmak

Fantazileri Paylasmak

Duygusal frenlerden kurtulup ilişkinizi daha renkli kılmak isterseniz fantezi dünyasına girebilirsiniz. Yalnız, bu hassas konuda sevdiğinizi incitmemek ilk hedefiniz olmalı; tabii, onu neyin heyecanlandırdığını bilmek de şart…

Rüyalarımız ve fantezilerimiz bilinçaltımıza ilişkin birçok şeyi açığa vurabilir. Cinsellik yönünden ise, birlikte olduğumuz kişiyi daha iyi anlamamıza ve en üstün seks potansiyelimizi ortaya koymamıza yardımcı olurlar.

Bazı kişiler için fantezi dünyası, duygusal “fren”lerinden kurtulacakları tek yerdir. Terapistler, rüyalardan çoğu kez bilinçaltını keşfetmede yararlanırlar ama, aslında hepimiz cinsel yapımızı daha iyi anlamak için rüyalarımızı kullanabiliriz.

Fantezileri paylaşmanın nihai hedefi, ilişkiyi daha da iyiye götürmektir. Gene de, fantezileri paylaşma konusunu hemen ortaya atmaktan kaçının deriz. Sevgiliniz ürkebilir. Bir de şunu aklınızdan çıkarmayın: Sevgiliniz fantezilerinizi bir kez öğrenince, onları “geri” alamazsınız.

Örneğin; Rachel, erkek arkadaşına bağlanmış olduğu halde, çok sayıda erkekle aynı anda cinsel ilişkide bulunduğunu hayal ettiğinden sık sık söz etti. Sevgilisi Nick açık fikirliydi ama kendini rahatsız hissettiğini de itiraf ediyor. “Ben onun hayallerine uymuyorum, onlarda yer almam. Şimdi de, sanki sevişirken ona karşı daha kaba davranmam isteniyormuş gibi bir duyguya kapılıyorum.” Sue da, erkek arkadaşı Michael ona, işyerindeki sekreterin kahramanı olduğu seksi rüyalar gördüğünü söyleyince, benzer bir deneyim geçirmiş. “Bu rüyaların onun için zerrece değer taşımadığını biliyordum. Açık sözlülüğünü takdir ettim etmesine ama, gene de beni müthiş rahatsız etti söyledikleri. Sonunda öyle bir kıyamet kopardım ki, bir daha bana böyle şeyleri asla söylemeye yemin etti.”

Fantezileri uygulamak

Bazı kişiler sevgililerinden hayallerini, fantezilerini hemen hayata geçirmesini beklerler. Bu konuda bir baskı söz konusuysa eğer, yolunda giden bir ilişkinin bile rayından çıkmasına hiç şaşmamak gerek. Ancak, eğer fantezilerinizi gerçekleştirme fırsatı tanınsa, çoğumuzun büyük bir olasılıkla bu fırsattan yararlanmayacağını bilmek de insanın içine ferahlık veriyor.

Sevgililerimize ilişkin kurduğumuz o ılımlı fanteziler, istersek hayata geçebilir. Gene de çoğu kez onları fantezi olarak saklamak en iyisidir. Kimi çift, fantezileri hayata geçirmenin işin heyecanını kaçırdığını farketmiştir.

Sevgilinizle erotik rüyalarınızı paylaşırken, hassasiyet göstermeyi ihmal etmeyin. Zamanlama, her şeydir. Yorgun olduğu ya da canının bir şeye sıkıldığı anı seçmeyin. İkinizin de kendinizi seksi ve yeniliklere açık hissettiğiniz anı bekleyin. Eğer her şey yolunda görünüyorsa, ileri bir adım daha atabilirsiniz. Ama eğer işler yolunda değilse hemen durun.

Sizi ne heyecanlandırır?

Fantezileri paylaşmanın ilk şartı, sevgilinizi neyin heyecanlandırdığını bilmektir. Her erkek farklıdır. Bazıları aynı anda iki kadınla birden sevişme fikrinden heyecana kapılır, bazıları ise sevgilisinin seksi çamaşırlar giymesinden hoşlanır. Bazı erkekleri de, sevgilisinin kot pantolon ve gömlek giymesi tahrik eder. Bunları tartışmak, anlamanın en açık şeklidir ama bundan hemen sonra da gözlemin geldiğini unutmayın. Sevdiğiniz nasıl kadınları çekici buluyor? Onu hangi filmler ya da kitaplar heyecanlandırır? Size hiç bazı giysilerinizin onu çektiğini söyledi mi? Bir kadın jimnastik yaparken giydiği mayo üstündeyken, sevgilisinin onu hemen farkettiğini söylüyor.

Bazı fikirleriniz varsa, bunları sevişmenize yavaş yavaş dahil etmeye başlayabilirsiniz. Belki de bir senaryo yazıp, bunu uygulamak istersiniz. En sık rastlanan senaryolardan biri, kadının bir fahişe, erkeğin de onun müşterisi gibi davranması fantezisidir. Fikir kaynağı olarak seks dergilerini kullanmak da iyi bir fikir. Mektupları ya da yazıları birlikte okuyun ve en çok hangilerinden hoşlandığınızı çekinmeden birbirinize anlatan. Seksi bir film için küçük bir sinopsis yazmak da, genellikle hoşa giden bir oyundur. Eğer bunun fazlaca zaman sarfına yol açacağını düşünüyorsanız, size hoş gelen seksi bir filmin konusunu anlatın, yeter. Böylece yaratıcılığınızı cinsel yaşantınızla birleştirmek fırsatı geçer elinize.

Fantezileri açıklamak, bunları duyan sevgilinizin önünde geniş ufuklar açar. Örneğin bazı kadınların tatlı, bakiremsi ve masum bir havası vardır. Sevgilileri de bu havaya kanar ve sevişme düzeyini en aza indirerek kadından çok fazla cinsel talepte bulunmazlar. Hatta çoğu kez, olağanın birazcık dışındaki bir şey ima ederlerse, birlikte oldukları bu “iyi” kadını incitecekleri şeklinde bir kuşku da duyarlar.

Bu gibi durumlarda çoğunlukla kadının gayet geniş bir hayal dünyası vardır ve fantezileri paylaşma yoluyla ‘açılır.’

Böylesi uyanmalar, aradan yıllar geçmiş olsa bile bir ilişkide devrim yaratabilir. Erkek, sevgilisini ilk kez gerçek benliğiyle görür. Kadın da, belki ilk kez, cinselliğini ilk kez onunla paylaşma imkanına kavuşur. Çiftin ilişkileri için gerekli olan bir itelemeyi sağlar. Ne kadar beklenmedik olursa olsun, değişiklik çoğu kişiye iyi gelir.

Sevgilinin ihtiyaçlarını bütün ayrıntılarıyla bilmek, cinsel ilişkiyi genellikle iyiye götürür. Andrew, Janet’e fantezisini yaşatmak için bu bilgiden yararlandı. Gene de hassasiyeti elden bırakmadı.

İnsanların fantezileri çoğu kez öylesine kişiseldir ki, bunları sevgilileriyle bile paylaşmak onları rahatsız eder. Eğer paylaşırlarsa, kendi kafalarında fantezilerinin değerinin düşeceğinden endişelenirler. Belki de herkesten gizli ve sadece kendilerine ait bir fanteziye sahip olma fikridir asıl heyecan veren.

Bazen de insanın sevgilisi, fantezisini paylaşmak istemeyebilir. Fantezilerini hayata geçirmeyi ilişkilerinin dışında arayan adamlar da vardır. O zaman da erkek, fantezilerine cevap veren kadını tercih ederek, sevgilisinin gerçek değerini gözardı edebilir. Birçok ilişkinin bu yüzden bozulduğu görülmüştür.

Klinik deneylere göre, ihtiyaçlarınızı karşılaması için sevgilinizi ikna etmek, çözümü dışarda aramaktan daha iyi sonuç veriyor.

İhtiyaçlarınızı karşılarken

Fantezilerinizi ille de gerçeğe dönüştürmenin şart olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Eğer fantezilerinizi paylaşmaya hazır olmadığınız için kaygı duyuyorsanız, sabredin. Bir çift ne kadar uzun süre bir arada olursa, kadınla erkek birbirine o kadar yakınlaşır. Kırk yaşına yaklaşırken kendini cinsel yönden daha bilinçli hisseden kadınların sayısı, şaşılacak kadar çoktur. Böyle kadınlarla evli erkekler, karılarının on yıl önce lafını bile duymak istemeyip reddettikleri şeye on yıl sonra kabul edilebilir gözüyle bakmasından hayrete kapılırlar.

Son olarak, paylaştığınız fantezinin cinsi konusunda da hassas davranın. Tom Cruise’a ilişkin bir fantezi, gerçekleşme ihtimali fevkalade zayıf olduğu için hoş karşılanabilir, zararı da dokunmaz. Ama kapı komşunuza ilişkin bir fantezi, sevgilinizi “ya gerçekleşirse” korkusuyla tedirgin edebilir.

Cinsel yaşamı renklendirmenin 6 özel yolu

Fantezileri paylaşmak, ortak cinsel yaşantınızı zenginleştirebilir. İşte fantezileri paylaşmanın birkaç yolu:

1- Birlikte olduğunuz kişinin günlük hayatta cinsel olarak ya da romantikçe neye ve nasıl tepki gösterdiğini gözleyerek işe başlayın. Onu heyecanlandıran seksi giysiler mi, yoksa filmler mi?

2- Baskı yapmadan, tatlı tatlı, onun fantezilerini keşfetmeye çalışın.

3- Bütün bunların sonunda öğrendiklerinizi seks oyunlarınıza ya da cinsel ilişki öncesi oynaşmalarınıza dahil edin.

4- Sevişirken ya da sekse bir hazırlık olarak seksi hikayeler anlatmasını öğrenin. Bu hikayelerin bir işe yaraması için, dinleyenin tahrik edici bulacağı son derece kişisel hale getirilmiş detayları içermeleri gerekir.

5- Sevgilinizin fantezilerinin hayata geçmesi için fırsatlar yaratın. Tabii, ikinizde bunu gerçekten istiyorsanız. Unutmayın ki, paylaşma ortaklaşa alınan bir karar sonucu ortaya çıkmalı.

6- Özenle ve hassasiyetle davranın ve ilk hoşnutsuzluk işaretinde hemen durun.

Cinsel Fantaziler Hakkında Merak Edilen Sorular Cevapları

Cinsel fantaziler hakkında merak edilen sorular cevapları, cinsel fantaziler hakkında, cinsel fantaziler ile ilgili soru ve cevaplar


Fantezi kelimesi, çiftler arasında bile kullanılması zor olan kelimelerdendir. Çoğu çift fantezileri hakkında konuşmak yerine mutsuz bir cinsel hayat yaşamaya mahkum olmayı tercih eder. Oysa uzmanların büyük çoğunluğu, fantezilerin, ilişkinin heyecanını arttıran en önemli etken olduğu konusunda hemfikir.

Nedir fantezi?

Fantezi, sözlüklerde genelde şöyle tarif edilir: Herhangi bir isteğin ya da psikolojik ihtiyacın karşılanabilmesi için kurulan düşler veya bir dizi zihinsel görüntünün hayal edilmesi. Öte yandan, cinsel fantezi, insanda, seksüel anlamda coşkuyu ve heyecanı arttıran, uygulandığı zaman da fiziksel hazzı yükselten hayaller bütününe deniyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. İhsan Karaman, “Fantezi korkacak bir şey değil. Cinsellikle ilgili, eşinizle yaşayacağınız cinselliği daha çekici ve renkli hale getirmek için fantezi kurmak da, abartı ve sapma düzeyine varmadıkça sağlıklı ve yararlı olarak tanımlanabilir. Özellikle kadın ve erkekte, cinsel istek ve performansı bozan bazı aksamalar, problemler varsa, cinsel hayatı canlandırmak ve ailenin mutluluğunu arttırmak için, cinsel fantezi kurmak ve uygulamak bir tedavi biçimi olarak da kabul edilebilir.”diyor.

Cinsel fanteziler her zaman masum ve zararsız olmayabilir

Prof. Dr. İhsan Karaman, “Normal şartlarda iki kişi arasındaki cinselliğin hazzını arttırmak ve renklendirmek için yararlı olan cinsel fanteziler, bazen cinsel bir sapkınlığa işaret olabilir. Fanteziler, cinsel uyarılmayı sağlamak, haz duymak ve orgazm olabilmek için mutlaka zorunlu hale gelmişse, cinsel sapkınlık söz konusu olabilir. Örneğin birçok erkek, kadın bedeninin belli bölgelerinden cinsel olarak uyarılır. Ancak kişi bir kadının ayaklarından başka hiçbir yerinden tahrik olmuyorsa, o zaman da “ayak fetişizmi” denen olay söz konusu olur. İşte bu bir sapkınlık belirtisidir.”diyor.

Ne zaman tehlikeli?

Cinsel sapkınlıkları birer hastalık olarak kabul etmek ve çoğunun tedavisinin mümkün olduğunu unutmamak gerekiyor. Cinsel fanteziler her zaman masun ve zararsız olmayabilir. Bazı fanteziler, sado-mazoşist eğilimler taşıyabilir. Bu durumda seks, tamamıyla duygusal ve romantik bir eylemden çıkıp içinde bazı şiddet eğilimlerini de barındırmaya başlar. Sado-mazoşist fanteziler, seksteki şiddet eğiliminin daha fazla ve somutlaşmış halidir. Acı çekme ve acı verme fantezisi, seks esnasında adeta bir cinsel organa dönüşen derinin, sert bir şekilde okşanması isteğinin uzantısıdır. İşte cinsel fanteziler bu gibi sado-mazoşist eğilimlere dönüştüğünde sağlıksız ve sapkın davranışlar olarak kabul edilir. Karaman’a göre; “Porno sektöründe sürekli öne çıkarılan ve doğalmış gibi sunulan anal seks de sağlıksız cinsel fantezilerin bir örneğidir. Taşıdığı enfeksiyon ve cinsel yolla bulaşan hastalık riskleri bir yana, ABD’de yapılan bir araştırmada anal seksten zevk alan kadın oranı yüz binde iki olarak tespit edilmiştir.”

Fanteziler monotonlaşan ilişkileri canlandırır mı?

Yaş ilerledikçe ya da uzun birlikteliklerde, cinsel istekte azalma, erkeklerde ereksiyon ve boşalma problemleri, kadınlarda lubrikasyon kuruma problemleri meydana gelebilir. Bu gibi etkenler, cinselliği zorunlu bir görevmiş gibi tek düze ve rutin hale getirebilir. Bu rutin ve haz vermeyen cinsel yaşam, çiftlerin birbirleriyle yakınlaşmaları, arzularını muhafaza edebilmeleri, vücutlarıyla barışık olmaları, fantezilerini geliştirebilmeleri, cinsel eylem tarzlarını gözden geçirmeleri ve yenilemeleri gibi hususlarla önlenebilir.

Yatak odasının alternatifleri var!

Genel olarak, “Nerede seks yapılmalı?” sorusuna cevabımız “yatak odasında, yatakta” şeklinde olur. Fakat zamanla yatakta sevişmek alışkanlık haline gelir ve alışkanlıklar da bilindik, monoton tatlar verir. Yeniliklerse her zaman heyecanı, zevki doruklara çıkarır. Bunun için de seks mekanının yerini değiştirmek şeklinde bir cinsel fantezi çok yararlı olabilir. Oturma odasındaki bir koltuk, yere serilen bir battaniye, mutfak veya banyo, eskimiş bir ilişkide monotonluğu giderip yeni bir heyecan katabilecek alternatif mekânlardır.

Değişik ses ve ışık ortamları, yeni ve erotik iç çamaşırları, değişik koku ve makyaj öğeleri gibi birçok küçük detayda monoton ilişkileri renklendirmek için kullanılabilir.

Cinsel Fantaziler

Erkekler ve kadınlar arasında kurulan cinsel fantezilerin arasındaki farklılıkları hiç düşündünüz mü? Erkeklerin kadınlardan çok daha fazla fantezi kurduğu ve bu fantezilerin genelde mastürbasyon esnasında kurulduğu bir gerçektir. Erkekler cinsellik konusunda daha fiziksel yönlere önem verdiklerinden onların kafalarında imaj yaratmaları vücut hatlarını netleştirmeleri hayal ettikleri kişi tarafından baştan çıkarılmayı fantezi haline getirmeleri olağandır. Erkekler için fantezi kurmak genelde cinsel organlarıyla ilgili olup açık ve net imaj görebilmeleriyle ilgilidir.

Kadınlar erkeklere nazaran daha az fantezi kurarlar. Fanztezi kuran kadınlar görsel imajlara ve cinsel organlara daha az önem verirler. Onların fantezileri genelde duygu ve romatizm dolu bir hikayeye benzer. Bunu demekle beraber tabii ki mastürbasyon esnasında erotik fantezi kuran kadınlar da vardır.

Cinsel fantezilerin gereksinimleri çok yönlüdür. Fanteziler cinsel isteği cinsel duyarlılığı cinsel yaşantının hazını orgazma ulaşmanızı perçinleştirebilir.

Cinsel istek elektrik düğmesi gibi kontrol edilecek birşey değildir; istediğimiz zaman açıp kapatabileceğimiz. Çoğu insan özellikle yaşları ilerledikçe veya ilişkileri olgunlaştıkça cinsel isteklerinin o kadar çabuk uyarılamadığını görürler. Bu dönemlerde fantezilerin yardımı olabilmektedir.

Fanteziler cinsel isteğin uyarılmasında oldukça yardımcı olmaktadırlar. İlişkiye girmeden evvel çoğu insan kendisini beynen hazırlama ihtiyacını duyar. Bunu da gireceğimiz cinsel ilişkiye beynimizde canlandırarak yaparız. Partnerinizin yakınlığını sıcaklığını size dokunuşlarını hayal etmekle başlayabilirsiniz. Partnerinizin yüzünü gözlerini dudaklarını kafanızda imajlar halinde görmeye çalışabilirsiniz. Sadece sizin hoşunuza gidecek fiziksel imajları yaratmanız çok önemlidir.

Cinsel isteği uyarmakta partnerinizle günlük temaslarınız da önem taşımaktadır. Telefonla partnerinizi arıyarak “bütün gün senin o muhteşem vücudunu düşünüp duruyorum” veya “Bil bakalım bu akşam seninle ne yapmak istiyorum?” gibi sözlerin söylenmesi partnerinizin de erotik fanteziler kurmasına yardımcı olacaktır. Sadece fantezi kurmakla kalmayıp akşam buluştuğunuzda da bu fantezilerin ilişkinizi yansıma olanağının yüksek olacağı söz konusudur.

Tek başına yaşayanlar için gündüzleri fantezi kurmak fantezi kurmak akşamları kendilerini sevmek açısından iyi bir hazırlık olabilir.

Fanteziler genelde birlikte olduğumuz kişilerle ilgili kurulsalar da bu başka kişiler hakkında fantezi kurmamıza engel olmaz. Başka kişiler birlikte çalıştığımız mesai arkadaşımızdan tutun ünlü birilerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Başka kişiler için kurduğunuz fantezileri şu andaki bulunduğunuz ilişkinin içine katmanız normaldir. Böylece duygularınızı canlı tutabilirsiniz. Ama bazıları başka kişileri ilişkilerine katmakta suçluluk duygusu duyarlar. Bu durumlarda fantezilerinizi partnerinizle sınırlı tutmanız tavsiye edilir.

İLİŞKİDE POZİSYONLAR

Erkek Üstte
Herkes bu klasik pozisyonda başlar; erkek üstte kadın altta yüz yüze. Günümüzde basında bu pozisyon olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Belki eski moda olduğundan belki de ataerkil olduğundan dolayı. Esasında bu pozisyon o kadar da kötü değildir. Kuvvet almak sevgilinizle yakın temasda olmak ve hamile kalmak isteyenler için bu pozisyon idealdir. Kadın iki bacağını yana doğru açabilir veya bacaklarını ğöğsüne doğru çekebilir. Bu her iki pozisyonda erkek kadının en hassas dış cinsel organına elle manipülasyon için erişemez ama ilk pozisyonda ğöğüslerine erişebilir.

Bu pozisyonda bir kaç varyasyon sözkonusudur. İlki; kadın iskemlede veya alçak bir yatağın ucunda oturur erkek dizlerinin üzerinde penisiyle vajinaya girebilir. Seks terapistleri her ne kadar bu pozisyonun klasik poziyondan daha da zevk verici olduğunu iddia etseler de coğu insan bu pozisyonun yakın temas konusunda eksik kaldığını düşünmektedir.

İkincisi; kadın karnının üstüne yatar ve erkek arkadan vajinaya girer. Çoğu kadın için bu pozisyon G-noktasını uyarır ama penisin rahim boynuna çarpması da acı verebilir. Yüz yüze olamama dezavantajı olsa bile çoğu çiftin favori pozisyonu arasındadır.

Kadın Üstte
Bu pozisyon çok tavsiye edilir çünkü seksin hızı kadının kontrolü altındadır. Bu pozisyonda bir kaç varyasyon vardır. Kadın her iki diziyle erkeğin kalçasını sarar. Penisi içine aldıktan sonra ya dizlerinin üstünde sekse devam eder ya da bacaklarını uzatarak. Ayrıca erkeğin üstünde dim dik oturarak da ilişkiye devam edebilir. Bu pozisyon erkek için de oldukça uyarıcıdır ve kadının göğüslerini okşama fırsatı verir.

Bazen bu pozisyonda kadın erkeğe sırtını dönerek erkeğin üstünde olur. Bu pozisyon her iki taraf için farklı duygular yaratsa da yüz yüze olmamanın verdiği dezavantaj burada da geçerlidir.

Otururken
Bu pozisyon ancak yavaş seks için uygundur. Erkek ya iskemlede oturur veya yerde bağdaş kurarak. Kadın erkeğin üstüne oturur. Yüz yüze veya sırt yüze bakarak da olabilir. Bu pozisyon birbirinizi okşamak birbirinize sarılmak ve yakın ten teması için idealdir.

Ayaktayken
İlk etapta çabucak seks yapmayı anımsatır. Bu pozisyonda başarılı olabilmek zordur. Penisin vajinaya girebilmesi güç olabilir. Kadınlar genelde erkeklerden daha kısa boylu oldukları için kadının ya merdiven basamağında ya da duvardan destek alması ile bu pozisyonda başarı elde edilebilinir.

Bu pozisyonun başka bir varyasyonu da kadın yüzünü ya duvara veya tutunabileceği herhangi bir şeye verir erkek de vajinaya arkadan girer. Bu pozisyon yüz yüze olan pozisyondan çok daha kolaydır.

Yan Yana
Bu pozisyonların hepsi erkek üstte pozisyonu gibidir; tek fark partnerler yan yanadır. Buradaki tek zorluk yüz yüze durumunda partnerlerden bir tanesi bacağını partnerin üstüne atması gerekiyor. Bu da zaman zaman krampla sonuçlanabiliyor. Kadın erkeğe sırtını verdiği durumda yavaş ve rahatlatıcı ilişki elde etmek mümkündür. Hatta bu pozisyonda uyumak bile mümkündür.

Arkadan
Burada kadın dizinin üstünde durup erkek arkadan penisiyle vajinaya girer. Bazı insanlar bu pozisyondan nefret eder. Nedeni ise; hem duygusallıktan yoksun hem de “erkek egemenliğini” vurgulayan bir pozisyon olması.

Bazılarının bu pozisyondan hoşlanması ise özgürlüğün olması ve gücün kullanabilinmesinden kaynaklanır.

HIZLI SEVİŞMELER İÇİN 10 ATEŞLİ YER

Kabul ediyoruz konu biraz edepsiz! Ama kısıtlı bir zaman daima heyecanı artırır. Peki bu kısa sürede nerede seks yapılır? Yaramazlık yapmak için en sıcak 10 yerin haritasını sizin için hazırladık…

Bir dakika içinde seks yapmak için mekan seçmek zorunda kalsanız ne yaparsınız? Etrafınıza bir göz atın ve uygun bir yer bulup bulamayacağınızı araştırın. “Quickie Sex” (Hızlı Seks) adlı kitabında yazar Lisa Sussman seks için birçok yer bulunduğunu ancak insanların onların farkında olmayacak kadar korkak olduklarını söylüyor. İşin tek sırrı; kimseye
yakalanmamak… Hızlı bir o kadar da ateşli bir seks için önerilerimize göz atın:

1. BAR TUVALETİNDE Uygun bir zaman bulup birlikte tuvalete süzülün. Klozet kapağını kapatın ve sevgilinizi onun üzerine oturtun. Siz de kucağına oturarak bu ateşli ve heyecanlı sevişmenin tadına varın.

2. HAVUZ BARINDA Su hareketlerinizi daha da ateşli kılacak…

3. SOYUNMA ODASINDA Okulda öğretmenlerinizden kaçarak köşelerde el ele
tutuştuğunuz günleri unuttunuz mu? İşte tıpkı o günlerdeki gibi soyunma odasını birkaç dakikalığına işgal edin ancak bu sırada fazla ses çıkarmamaya özen gösterin…

4. ŞEZLONG ÜZERİNDE Minderli şezlongları tercih ederseniz dizleriniz yaralanmayacaktır. Siz kalçalarınızla dairesel hareketler yaparken sevgiliniz ayaklarını kullanarak
ileri geri hareket edebilir. Açık hava sizi daha da etkileyecek…

5. MUTFAK TEZGAHINDA Makarnalarınız haşlanırken iştahınızın açılması
amacıyla tezgaha uzanın ve bir yıldırım seksi deneyin.

6. MERDİVENDE Hızlı bir uçuş için merdivende sevgilinizin kucağına yüz yüze bakmayacağınız şekilde oturun. Öyle bir basamak seçin ki kol ve ayaklarınızı denge kurmak
için kullanabilin.

7. SUDA Su dolu havuz ya da küvette partneriniz otursun. Siz de yüzünüz ona bakar şekilde kucağına oturun. Kalçalarınızı kaldırarak sizi su üzerine çıkarıp yeniden daldırmasını isteyin.

8. ARABADA Ev ortamı sevişmeleriniz için artık banal mi geliyor? Arabaya atlayın ve bir varyasyon deneyin. Uygun bir yere park ettikten sonra koltukları sekse uygun bir
pozisyona getirip başka türlü bir yolculuk gerçekleştirin.

9 . DUŞTA Seks yapmak için en sıcak yerlerden biri de duş. Yalnız dikkat: Fazla akrobasi yapmaya kalkmayın kayıp bir yerlerinizi incitebilirsiniz. Sevgilinizin kafasının altına bir havlu yerleştirirseniz daha rahat edecektir.

10. KAPIDA Onu bütün akşam özlemle beklediniz. Seksi bir kıyafetle karşılamaya ve gelir gelmez üzerine atlamaya ne dersiniz? Anahtarlarını bile yerine koymadan
pantolonunu açmaya başlarsanız kendini son derece seksi hissedecektir!

TUTKULU ÖPÜŞME REHBERİ

Öpüşme deyip geçmeyin. Cinselliğin en önemli ve belki de en etkileyici kısmı… Bunun için size özel bir rehber hazırladık; işte tutkulu öpüşme kılavuzu…

SEKSİ BİR NEFES

İlk önce çok hafif bir dokunuşla dudaklarınızla dudaklarına dokunun sonra başınızı eğip ona sokulun. Dudaklarınızla dudaklarını ısıttıktan sonra sıra onları dilinizin ucuyla yalamaya geldi. En son hafifçe üfleyerek dudaklarını serinletin. “Dudaklarınızı dudaklarına hafifçe sürterseniz sevgilinizin heyecanlandığını göreceksiniz” diyor “The Kissing Book” (Öpüşme Kitabı) adlı kitabında yazar Tomima Edmark. “Sonra hava vererek dudaklarının nemini alırsanız hisleri gerçekten doruğa ulaşacaktır” diye ekliyor.

27 yaşındaki E. sevgilisinin öpüşünü bakın nasıl anlatıyor: “Hiçbir zaman öpüşmeyi aceleye getirmez. Islak dudaklarını ve dilini dudaklarımda gezdirir. Bu onu daha fazla arzulamamı sağlıyor.”

VAKUM ÖPÜCÜĞÜ

Bu cesur hareket sevgilinize patronun kim olduğunu gösterecek. Parmağınızla dudaklarının çevresini çizin (üst dudaktan başlayarak alt dudakta bitirin). Alt dudağına indiğinizde onu baş parmak ve işaret parmağınızın arasında toplayın (çocukların küsme hareketi gibi). Sonra başını daha yakına çekerek daha önce parmaklarınızla tuttuğunuz dudağını şimdi dudaklarınızla kavrayın. “Parmaklarınızın dokunuşu dudaklarınızınkinden daha serttir ve sevgilinizde fırtınalı duygular uyandırır” diyor William Cane “The Art Of Kissing” (Öpüşme Sanatı) adlı kitabında.

SENKRONİZE NEFES

Bu hareket onu nefessiz bırakacak. Dudaklarınızı sevgilinizin dudaklarıyla birleştirin ve derin nefes alın. Hareketi yavaş tutun ki aranızdaki nefes alışverişi sert olup akciğerlerindeki havayı vakum gibi çekmesin! Bu hareket sırasında onun katılımına da ihtiyaç duyacaksınız o yüzden başlamadan önce ne yapmak istediğinizi ona anlatın.

Ağzındaki havayı yavaşça çektikten sonra nefes verip bu kez kendi nefesinizi ona verin. “Bu hareketin başarısı senkronize olmanıza bağlı.” diyor Cane.

VAMP KADIN

Sevgilinizin boynuna doğru eğilirken etini dişlerinizin arasına alıp bırakın. Unutmayın erkeklerin yüzde 80’i acılı seksi sever. Uyarılınca vücudunuz endorfin salgılar ve bu hormon acıyı hissetmenizi bloke eder. 26 yaşındaki S: “Boşalmaya yakınken daha sert hareketlere ihtiyacım var. Sevgilim ‘Benimsin’ dercesine dişlerini etlerime geçirirken aklım başımdan gidiyor” diyor.

EMMENİN GÜCÜ

Bu öpüşme stili erkeğiniz için son derece uyarıcı. Başınızı hafifçe arkaya kaldırın. Sevgilinizin üst dudağını dudaklarınızın arasında kavrayın sonra başınızın yerini değiştirerek ondan sizin alt dudağınıza aynı şeyi yapmasını isteyin. Önce hafif dokunarak sonra daha ateşli sonra yine hafif öpüşün ki bu hız değişimleri onu daha fazla heyecanlandırsın. Başınızı bir yandan diğer yana çevirerek alt dudaklarınızdan üst dudaklarınıza geçirin. Eski Hint inancına göre üst dudağı klitorise bağlayan bir sinir yolu vardır.

DONDURMA HAYALİ

Romantik bir yemek sonrasında bir dondurma ve bir kahve ikram edin. Ağzınızı kahveyle ısıtıp ona sıcak bir öpüşme sürprizi yapın. Sevgilinizin ağzını ısıttıktan sonra kendi ağzınıza bir kaşık dondurma alın ve bu sefer ağzını buzlu dilinizle soğutun. “Sıcak soğuk değişimi sinir uçlarını harekete geçirir. Bu orgazma benzeyen bir histir” diyor Cane. 29 yaşındaki M. bu hissi ilk defa yaşadığında neler hissettiğini itiraf etti: “Sevgilimle ben bu öpüşmeyi şans eseri bir barda keşfettik. Ben buzlu bir viski istemiştim o ise sıcak çikolata. Sıcak dudaklarıyla buz gibi dilime dokunurken kalbimin daha hızlı atmaya başladığını hissettim. Ne zaman viski içsem aklıma o gece geliyor.”

HAZİNE AVCISI

Bu tekniği erojen bölgelerini keşfederken kullanabilirsiniz. Boyun ve köPage Rankücük kemiği arasındaki yerle başlayın. Dilinizle ufak daireler çizerek vücudunun diğer yerlerine de geçin. Reaksiyonlarına dikkat edin. Hangi bölgesine dokunurken daha çok heyecanlandığını görün ve dilinizle bütün vücudunu gezdikten sonra dönüş yolunda oralara daha fazla ilgi gösterin. “Erojen noktalar sadece erkekten erkeğe değişmez aynı zamanda günden güne de değişebilir” diyor Cane. Öpücüklerle bu gizli yerleri kolayca keşfedebilirsiniz. Her defasında gizli bir hazine bulma şansınız var.

İÇTEN ÖPÜŞME

Bir dahaki sefere onu öptüğünüzde dilinizi damağından başlayıp ağzının ta arkalarına kadar geçirin. Sonra dilinizi yumuşak tutarak dişlerinin arka duvarlarını süpürün. Aynı hareketi alt dişleri için tekrarlayın. Son olarak dilinizi tamamen onunkine dolayın. “Bu hareketin sihirli bir gücü var çünkü ağzının her santimini dilinizle geziyorsunuz. Sıradan bir öpüşmede ağzın birçok tarafı keşfedilmezken bu öpüşme sırasında yeni zevk noktaları keşfedebilirsiniz” diyor Cane.

ELEKTRİK ŞOKU

Boynuna dokunurken hafifçe mırıldanırsanız zevkten uçtuğunuzu belirtmek için yeterli olacaktır. “Sesiniz teninde hissedebildiği bir titreşim oluşturur” diyor Edmark. Ağzınızı çenesinin başladığı yere yerleştirin ve boynuna dokunurken çeşitli sesler çıkarın. Çıkardığınız sesleri çeşitlendirmeniz vücudunda ateşli hisler uyandıracaktır.

EROTİK İTİŞME

Sevişme sırasında erkeğinizin yaptığı her itme hareketiyle heyecanı daha çok artar. Aynı çarpıcı sonuçları bu hareketin dudak dudağa versiyonundan elde edebilirsiniz. Kapalı dudaklarınızı dilinizle aşın sonra aynı sevişme sırasındaki gibi dilinizle içeri-dışarı hareketine başlayın. “Bunu sevgilimle bir kez sevişmeye başlarken denedim. Hareketi son derece seksi buldu. Ağzımla yaptığımız bu hareketi aynı anda basen bölgemizle yapıyorduk. Orgazma yaklaşırken ağız hareketinden vazgeçmek zorunda kaldık. Bağırmaya yakınken dil hareketlerimize devam etmek pek kolay olmayacaktı” diyor 29 yaşındaki Selen.

ALINTI

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Cinsellikle İlgili Fantaziler İçin Yorum Yap