Cinsiyyetin Teyini

Cinsiyyetin Teyini Hamilelikde Cinsiyyetin Tayini - Bu makaledeki notlar: hamilelikde cinsiyyetin teyini cinsiyyetin teyini hamilelikde..

Bebek Cinsiyet Tayini

Bebek Cinsiyet Tayini

Antik Çin, Mısır ve Yunan uygarlıklarından beri insanoğlu doğacak bebeğinin cinsiyetini doğmadan önce saptayacak ve istediği cinsiyette bebek sahibi olmasını sağlayacak fomüllerin peşinde koşmuştur. Bu konuda sayısız hurafe, halk öyküsü ve sihirli öneriler ortaya atılmıştır. Günümüzde bile bazı “otoriteler!” ve “konunun uzmanları!” çiftlere istedikleri cinsiyette çocuk sahibi olabilmeleri için yüzdeyüz garantili! öğütler vermeye devam etmektedirler. Maalesef sadece bizim toplumumuzda değil en gelişmiş toplumlarda bile bu tür hokkabazlar rağbet görmektedir. Erkek bebek için Y kromozomu taşıyan, kız bebek için ise X kromozomuna sahip spermin yumurtayı döllemesinin gerektiği bir asırdan beri bilinmesine rağmen1970′lerde Y kromozomu taşıyan spermlerin X’lerden ayrılabileceğinin keşfi ile isteyene istediği çocuğu vermenin bilimsel ve gerçekçi yolu açılmıştır.

Zaman içerisinde yüksek teknolojiler geliştikçe X ve Y spermlerinin özellikleri daha iyi anlaşılmış ve bunları ayırmak için değişik teknikler gelişmiştir. 1998 yılında Virginia’a da yapılan bir çalışmanın sonuçları spermlerin ayrılmasında yeni bir tekniği dünyaya duyurmuştur. Bu teknik X ve Y spermlerin içerdikleri DNA oranlarına göre Y spermlerinin daha küçük ve hafif olmasına ve hareket hızlarına dayanmaktadır. Erkeğin ejekulatı (menisi) filtre edilmekte ve daha sonra basınç altında çok ince ve çokuzun bir tüpe verilmektedir.Bu spermlerin neredeyse tek tek boruda ilerlemelerini sağlamaktadır. Tüpün diğer ucu ikiye ayrılmakta ve birtkım teknikler ile X ve Y içeren spermler ayrılmaktadır. Bu sistemin başarı oranı X yani kız için %85 iken erkek yani Y içinse %65 olarak bulunmuştur.

Teknoloji gerektirmeyen ve kişilerin kendilerinin uygulayabileceği bir yöntem de 1989 yılında tanımlanmıştır. Bu sistemde de Y spermlerinin daha küçük ve hızlı olduğu varsayımından yola çıkılmakta ve ilişki zamanlaması ile istenilen cinsiyette bebek sahibi olmak için öneriler verilmektedir. Buna göre erkek bebek isteyen çiftler öncelikle yumurtlama anını saptamak için piyasada satılan kitleri günde 2 defa kullanmalı, testteki renk değişimine göre ovülasyonun 24 saat içinde olacağı saptandıktan sonra tek bir sefer ilişkde bulunmalı, bu ilişki renk değişiminden sonraki 24 saat içinde olmalı, ve derin penetrasyonu sağlayacak pozisyonlar tercih edilmelidir. Bu sayede hızlı yüzen Y spermleri daha çabuk tüplere varabilecektir. Kadının erkeğin boşalmasından önce orgazm olması da şansı arttıracaktır.Kadının orgazmı vajendeki pH dengesini alkali yönde değiştirerek sperm ile serviks salgılarının temasını güçlendirecektir. Ek olarak ilişkiden 1 saat önce kafein içeren içeceklerin alınması spermlerin hızını arttıracaktır. İlişkiden önce 3-4 gün süre ile erkeğin boşalmaması şarttır. Bu sayede erkeğin sperm sayısı yükselecektir. Kız isteyenler için de bunun tam tersini yapmak gerekmektedir. Ovülasyonkitine gerek yoktur ve adet kanaması sona erdikten sonra sık cinsel ilişkide bulunmak yeterlidir.

Ancak son zamanlarda yapılan çalışmalar bu yöntemin Tabiat Ana’nın verdiği olaslıklardan daha yüksek başarılar vermediğini ortaya koymuştur.

İstenilen cinste bebek sahibi olmanın en garantili yolu embryo seçimidir. Tüp bebek uygulamalarında embryo birkaç hücreli hale geldiğinde hücrelerden biri alınarak Y kormozomu baklır ve eğer istenilen cinsiyette ise rahimne yerleştirilir. Bu yöntemin başarı şansı %100 dür.

Etik Yönü
Cinsiyet tayininin en önemli engelleyicisi işin etik yönüdür. Herhangi bir sebep olmadan çiftlere istedikleri cinsiyette bebek sahbi olmaları konusunda yardımcı olmak doğanın hassas dengelerini bozacaktır.Değişik toplumlarda farklı istekler olmasına rağmen özellikle ülkemizde erkek çocuğa olan merak geri dönüşü mümkün olmayan zararlar doğurabilir. Bu yöntemler sadece belirli hastalıkların varlığında kullanılmalıdır. Örneğin X-e bağlı geçiş gösteren kromozom bozukluğu olan çiftlerden doğacak kız bebekler %100 hasta olacağından bu tür çiftlerde yoğun çocuk isteği var ise değişik yöntemler ile kız bebek sahibi olmaları engellenebilir.

Hamilelik Testi, Bebek Cinsiyet Testi Nasıl Yapılır?

Tahmin “Pembe veya Mavi”

Orada bebeğinizin cinsiyeti öğrenmek için tıbbi olmayan yollarla söylüyorum insanların hiçbir sıkıntısı vardır. Bu yöntemler çoğu yanlış batıl hikayeleri vardır. Onlar ile oynamaya ve onları en tehlikeli şey içermeyen eğlencelidir. Biraz daha yaygın sorunlardan alyans dönen veya sallanan içeren, boyut veya şekil sizin hamile karnına ve gebelik istek veya yatak konumlandırma hakkında diğer sorular. Bazı Drano gibi kimyasallar içeren taslak olanlar için dikkat musunuz.

* Eski Wives Tales Test: Bebeğiniz mı bir çocuk veya kız?
* Bir erkek veya kız bebeğiniz mi? Ultrason Quiz

Eğer bebek bir kız ya da erkek olduğunu nasıl öğrenebilirim?:

En yaygın kullanılan yöntem bebeğinizin cinsiyeti öğrenmek için ultrason veya sonogram olduğunu. Bu yöntemin en 18-22 hafta arasında doğru. Normal fetal anatomi anket ortalarında ikinci üç aylık dönemde yapılan yapılır.

Genellikle kolay bebeğin cinsiyeti anlatmak bu noktada. Önceki tarihler genellikle çok anlatmak ve daha sonra kalabalık nedeniyle zor hale tarihleri rahmine zordur.

* Bir erkek veya kız bebeğiniz mi? Ultrason Quiz
* Boy Ultrasounds
* Kız Ultrasounds

Faktörler ultrason bir rol oynamaya ne doğru mu?:

Bundan bir rol oynayabilir birçok faktörler olup olmadığı ultrason bebeğinizin cinsiyeti tahmin etmede doğru. Bunlar şunlardır:

* Bebeğin gebelik yaşı
* Malzemeler kullanılıyor
* Kişi ultrason yapma eğitimi
* Annenin ağırlığı
* Bebeğin pozisyonu
* Diğer faktörler

Diğer yollarla size bebeğin cinsiyeti ne öğrenebilirim?:

Cinsiyet tahmini diğer yöntemlerden daha doğru ama taşımak gebelik riski daha fazla. Bu yöntemler genellikle biraz erken ama yapılabilir genellikle sadece yapılır eğer diğer faktörler, genetik testi gerektiren katılmaktadırlar.

En yaygın kullanılan yöntem amniosentez ve koryonik villus (CVS) örnekleme. Erken gebelikte kullanılabilir Bu testler. Onlar da çok daha fazla ultrason, sonuçlar çok% 100 yakın doğru vardır. En uygulayıcılar, ama% 100 söyleyecektir orada laboratuvar hataları olmuştur. Bu genellikle ilk trimester veya erken ikinci üç aylık dönemde yapılır.
Sex Tercihi Bebek:

Şunu kabul edelim ki, orada kendi bebeğin cinsiyeti için çok güçlü bir tercihleri var insanlar var. Bazen gerçekten bir oğlu veya kızı yetiştirme güçlü bir bağlantı hissi geliyor. Ayrıca kim bir kayıp oldu ve belirli bir cinsiyet aileleri için daha iyi olacağını hissediyorum aileler vardır. Aile dengelenmesi bir başka nedeni de bazı aileler bir veya daha fazla çocuk için bir cinsel tercihi olması.

* Sex Tercihi Bebek?

Sex Seçim Teknikleri: Bebeğinizin cinsiyetini seçmek:

Orada kim öyle güçlü cinsel tercihleri onların cinsiyet seçimi yapmayı seçen aileler vardır. MicroSort, preimplantasyon genetik tanı (PGD) ve Haplotyping (PGH), Shettles ve cinsiyet seçimi diğer yöntem gibi tekniklerin kullanımı, onlar doğa etkilemeye çalışır. Diğerleri gibi güvenilir olmayan bazı teknikler çok doğru vardır.

* Cinsiyet seçimi Teknikleri
* Nasıl bir Boy Have
* Nasıl bir Kız Have

Eğer bebeğiniz bir çocuk ya da kız olduğunu bilmek ister misiniz?:

Kişi ankete katılanların yaklaşık yarısı bunların diyorsun onlar taşıyoruz bebeğin cinsiyeti bilmek istiyorum. Bazı insanlar bir sürpriz istiyorum. Bazen ama ikinci veya daha sonraki gebelik sadece bilmek istiyorum.

Gebelikte dışarı bulmak için en sık belirtilen nedenler nedenleri planlama ve neden biliyorum. Bazı insanlar bebek için bir yuva için planı veya satın giysi bebeğin belirli bir seks için oldukça sonra doğum cinsiyet öğrenmek için beklemek daha istiyorum. Bu kişisel bir konu ve kullanıcısı bir ateşli tartıştı.

Bebek Cinsiyet Takvimi

Bebek Cinsiyet Takvimi

Cinsiyet takvimi resimli
bebeğin cinsiyeti için takvim metodlar
Cinsiyet belirleme

Çiftler öncelikle sağlıklı bir bebek isterler ancak herkesin de gönlünde muhakkak bir aslan yatar Bebeğin cinsiyetini belirlemeyi kim istemez ki? Çinliler bunun için bir takvim çıkarmışlar, işe yarar mı bilinmez ama denemekte fayda var

Habere göre:
Bir çok anne baba adayı, bebek sahibi olmayı düşündüğü andan itibaren bebeklerinin cinsiyetlerini önceden belirleyebilmek için bir çok yöntem uygulamaktadır Aslında şu an dünyada bebeğin cinsiyetini kesin belirleyecek bilimsel bir yöntem bulunmamaktadır Belki de, doğanın bu mükemmel dengesini bozmamak için de böyle kalması en doğrusudur İnsanlar çok eski zamanlardan beri özellikle “erkek çocuk” için sürekli bilimsel yöntemler geliştirmişler ve her türlü yöntemi de denemişlerdir O zamanlardan bu zamana kadar gelen bu yöntemler, teoriler ve görüşler ispatlanamamış ve geçerliliğini koruyamamıştır

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsiyyetin Teyini” İçin 2 Cevap

Cinsiyyetin Teyini İçin Yorum Yap