Depresyonun Tedavisi

Depresyonun Tedavisi Depresyon Tedavısı - Bu makaledeki notlar: depresyon tedavileri depresyonun tedavisi depresyon tedavısı..

Depresyon Tedavisi Nasildir ?

DEPRESYON TEDAVİSİ NASILDIR ?
Depresyon tedavisi son zamanlarda daha kolay hale gelmiştir. Genellikle ve çoğunlukla kullanılan tedavi yaklaşımı ilaç tedavisidir. İlaç tedavisinede serotonin ve noradrenalin üzerinden etki yapan antidepresan dedğimiz ilaçlar kullanılır. Aynı zamanda bilişsel olumsuzlukları ve öğrenilmiş çaresizlik düşüncelerini gidermek ve tadaviyi hızlandırmak için psikoterapiye de ihtiyaç olabilir. Nedene yönelik olarak psikososyal stres faktörlerinin de ortadan kaldırılması süreç içerisinde iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu dönem içerisinde kişinin hayatını mevcut depresyonun ez az şekilde etkilemesi için, durumun bir psikiyatrist tarafından değerlendirilmesi ve vakit geçirilmeden tedaviye başlanması önemli olabilmektedir.

Depresyon Tedavi Yöntemleri, Depresyon İlaçları

Size uygun olan depresyon tedavilerinin hakkında bilgi türleri.
1. Ilaçlar
Depresyon için ilk basamak tedavi antidepresan olduğunu. Olan depresyon tedavisi, hakkında tek hasta onlar verildi ilk antidepresan ile semptomların remisyon elde üçte etkinliğini değerlendirdi STAR * D çalışma, başka bir 10-15 yüzde deneyimli yılında yüzde 50 iyileşme en az kendi belirtiler. Olarak tedavi düzeyleri, bu tür ilaçlar geçiş veya ek bir ilaç eklemek kadar eklenen, remisyon oranları arttı. Olanlar tedavi dördüncü düzeyi kadar çalışma ile belirti serbest oldu şaşırıp kalmış yüzde yetmişi.

2. Psikoterapi
Psikoterapi olan eğitimli bir profesyonel ruhsal hastalık, davranış sorunları ya da kişisel gelişim belirtileri olan hasta yardım amacıyla bir hasta ile bir ilişki girdiğinde bir süreçtir. Süreci hasta ve terapist bir oda, bu yüzden sık sık “konuşma terapisi adı verilir konuşurken otururken içerir.”

Psikoterapi ilaç ile birlikte depresyon için en etkili tedavi olarak düşünüyor.

3. Elektrokonvulsif Tedavi (EKT)
Elektrokonvülsif tedavi, EKT de olarak bilinen, depresyon tedavi amacıyla bir nöbet üretmek için hangi derisi kısa bir elektrik darbe ile ilgili bir uygulama şeklidir. Genellikle tedaviler bir dizi haftalık bir süre içinde verilir.

Durumlarda zaman EKT uygulandı olabilir zaman ilaç oldu, ne zaman ilaçlar veya hasta tehlikeye sokabilecek bir hızlı cevap tabi etkili olmadığı yoktur.

4. Vagal sinir stimülasyonu (VNS)
Vagal sinir stimülasyonu veya VNS bir implant cihazının vagal sinir uyarımı periyodik sağlamak için kullanımı içerir. Cihaz aslında epilepsi için bir tedavi geliştirildi. Bu yana ABD, Kanada ve tedavi için Avrupa Birliği’nde onaylandı-hem unipolar depresyon ve bipolar bozukluğun dirençli depresyon.

Sponsorlu Bağlantılar

Depresyonun Tedavisi İçin Yorum Yap