Dikiş Makinesi Hakkında Bilgi

Dikiş Makinesi Hakkında Bilgi Dikiş Makinesi Nedir - Bu makaledeki notlar: Dikiş Makinesi Hakkında Bilgi Dikiş..

Dikiş Makinesi Nedir ? ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Dikiş Makinesi Hakkında Bilgi ve Dikiş Makinesi Nedir hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Dikiş Makinesi Nedir ?

Dikiş Makinesi Nedir ?
Dikiş makinesi, çeşitli tekstil ürünlerini dikmek için kullanılan bir makinedir. İlk dikiş makinesi Fransız Barthelemy Thimonnier tarafından 1830 yılında icat edilmiştir.

İsim:  703px-Singer_sewing_machine_detail1.jpg
Görüntüleme: 128
Büyüklük:  85,4 KB (Kilobyte)
Elbise ya da çamaşır dikimine yarayan makine. 18. yüzyılın ortalara doğru bulunmuştur. Fakat 1846 yılında ABD’li Elias Howe’un iki iplik kullanmaya ve kumaşın altında bir ilmik meydana getirmeye elverişli olan masuralı makineyi bulması ile gelişmiş John Baohelder, Ailen Winslow ve İsa Singer’in dikiş makinesinde yaptıkla) çeşitli buluşlarla dünyada en çok gelişen ve pratikleşen makinelerden biri olmuştur. Dikiş makinesi, birçok kısımlarda meydana gelmiştir. Esası, üstten bir iğneyle dikilecek şeyin altına geçen ipliği, orada ikinci bir iplik halkadan geçirdikten sonra geri çekmek ve böylece dikişe çok çabuk bir şekilde devam etmektir.

Elle işleyen dikiş makinesi olduğu gibi, ayakla, elektrikle çalışan dikiş makineleri de vardır. Bu arada, elbise ve çamaşır dikmekten başka nakış yapmaya, kundura v.b. şeyler dikmeye yarayan makineler vardır

Sponsorlu Bağlantılar

Dikiş Makinesi Hakkında Bilgi İçin Yorum Yap