Diz Kapağı Şişmesi

Diz Kapağı Şişmesi Diz Kapağında Şişlik - Bu makaledeki notlar: diz şişmesi diz kapağı şişmesi diz..

Diz Şişmesi Nasıl Olur? Diz Şişmesinin Nedenleri

Bir şişmiş diz ortak bir sorundur. Birçok kişi diz bu “su” diyorlar. Ancak, diz zor olabilir şişme nedenini belirlemek. Şişme akut veya kronik olabilir. Bir son yaralanma veya ilişkili olabilir yavaş yavaş başlangıçlı olabilir. Diz ya da diz etrafında içinde şişme olabilir. Şişmiş diz tedavi belirlenmesi ne soruna neden bağlıdır. Burada nasıl diz neden şişme belirlemek öğreneceğiz.
Yanıt: Bir şişmiş diz sahip insanlar ya diz içinde sıvı olabilir ortak kendisi, ya da çevresindeki yumuşak dokuda. Sıvı birikiminin neden belirlemede ilk adım nerede sıvı bulunduğu belirlemektir.

Diz ortak bir kapsül ile çevrilidir. Bu kapsül formları “ortak alan.” Ortak alan normal diz içinde sıvı yağlama ve diz kolayca hareketli tutmak için az miktarda vardır. Bazı durumları bu sıvı birikimi neden olur. Bu insanların çoğu bir şişmiş diz ne olduğunu düşünün, bir diz efüzyon denir.
Sıvı Diz Inside Ortak
Eğer bu sıvı diz eklem içinde olduğu belirlenir, sonraki adım varsa ilişkili bir yaralanma olduğunu belirlemektir.

* Akut yaralanmalar
Akut yaralanmalar son zamanlarda oluştu travmatik bir olaydır (son 24-48 saat içinde). Çünkü diz aniden, yaralanma sonucunda geliştirilen şişme Akut yaralanmalar kronik farklı vardır.

Eğer hasar akut, sonraki adım diz içindeki sıvı türünü belirlemektir. Bundan diz kanamaya yol açabilecek özel yaralanma ve diğerleri ortak sıvı üretiminde ani bir artışa neden olabilir.
o Kan diz
Iki şart sık diz içinde kan birikimi nedeni; bu ACL ve kemik ve diz kıkırdak bir çatlak gözyaşı. Bu yaralanma kan girmesine izin ve ortak bir büyük, şişmiş diz oluşturur. Zaman kanama diz şişmesi nedeni ise, başlangıç, ve şişlik yoğun olabilir hızla kaybolur. Sıvı genellikle yaralanma dakika içinde birikir.

o Sigara Kanlı Akışkan diz
Akut yaralanma olmayan bir birikimi-kanlı sıvı diz içinde neden menisküs gözyaşları ve ligament burkulma içerir. Diz yaralanmaları ile bu görülme şişme başlangıçlı akut, ancak daha az kan birikimi daha hızlı. Bu yaralanma ile Tipik hasta gün yaralanma (tercihan dakika içinde diz içine kanama ile görüldüğü gibi) daha sonra sıvı birikimi saat fark edeceksiniz. Sıvı miktarı önemli olabilir, ama genellikle kan birikimi ile görüldüğü gibi gergin değil.

* Kronik Koşullar
Kronik yaralanmalar diz yavaş yavaş başlangıçlı şişmesine neden olur. Bu sıvı miktarı dalgalanma gösterebilir ve belirtileri gelebilir ve gitmek. Bu ve şişkinlik genellikle diz artrit veya aşınma sonucu görülen en yaygın türü-ve-gözyaşı.

o Diz Artrit
Diz artrit diz eklem ekstra sıvı üretmek için vücut neden olur. Sıvı miktarı zaman içinde dalgalanma eğilimi. Diz artriti olan hastalar genellikle diğer daha büyük etkilenen diz fark. Sıvı miktarı genellikle faaliyet hasta yapıyor miktarı – neden daha önemli çalışmalarının daha şişme ile gelir.

* Hızlı Onset şişme, No Yaralanma
Şişmenin son geniş kategori içinde sıvı hızlı başlangıçlı olan ortak, ancak diz hiçbir son injury. Sıvı birikimi, bu tip en sık karşılaşılan nedenleri enfeksiyon veya gut nedeniyle vardır.

o Enfeksiyon
Enfeksiyonlara sıvı diz eklem içinde birikmesine neden olabilir. Enfeksiyonlar gibi cerrahi veya diz veya sistemik bir enfeksiyon bir yara olarak diz, içinde kirlenme neden olabilir bu ortak yayılır. Ortak bir sorun vardır içinde Enfeksiyonlar çünkü vücut a sert zaman bu alan içinde enfeksiyonlar mücadele vardır. Cerrahi enfeksiyon temizlemek gerekebilir.

o Gut ve Psödogut
Gut için diz sıvısı içinde ürik asit kristallerinin birikimi kaynaklanmaktadır. Ürik asit madde sindirim parçası olarak üretilmektedir. Düzgün, gıda sindirimi ve atık bizim vücut kurtulmak, Vücudumuzun atık taşıma ürik asit gibi maddeler üretir. Gut hastalığı olan kişiler eklemleri içinde enflamasyon yol ürik asit kristalleri birikir ve şişme.

Psödogut benzer bir sorun olduğunu, kristaller sadece farklı bir tür ortak içinde birikir. Psödogut olan hastalarda, kalsiyum kristallerinin içinde bir iltihabi reaksiyon taklit eklem, diz şişmiş bir yol.

Sıvı Diz dışında Ortak
Zaman sıvı gerçek ortak alanı dışında ve yumuşak doku diz, en yaygın nedeni çevreleyen prepatellar bursit olduğunu. Bu durum diz kapağı üst sadece üzerinde bursa sıvı birikimine neden olur. Genellikle sıvı dizkapağı üstüne değil, altına dizkapağı hissediliyor.

Sıvı da diz çevresindeki yumuşak doku içinde diz bir kontüzyon gibi bir yaralanma sonrasında birikebilir. Yumuşak doku diz çevreleyen güçlü bir yaralanma sıvı ve / veya kan biriktikçe, şişmiş bir diz görünüm vererek neden olabilir.

Diş Şişmesi Nasıl Geçer

Diş şişmesi nedir
Diş şişmesi tedavisi
Diş apsesi nasıl geçer

Diş sorunlarındaki şişlik, kesinlikle ve kesinlikle iltabi ve enfektif bir durumun söz konusu olduğunun göstergesidir. Bu durum çok ciddiye alınmalıdır. Kesinlikle basit önlemlerle geçiştirilmeye çalışılmamalı, çok kısa bir süre içerisinde profesyonel bir şekilde tedavi edilmelidir.

Apse varlığında şişlik varlığında ilk başvurduğumuz yöntem antibiyotik kullanmaktır. Ama bu ancak doktor tavsiyesiyle yapılırsa uygun olur. Çünkü antibiyotiklerin hepsinin etki mekanizması farklıdır. Kişilerin antibiyotiklere vermiş olduğu cevap farklıdır ve alerjik durumlar bakımından bilinçsiz antibiyotik kullanımı oldukça tehlikelidir.

Eğer dişinizde şişlik varsa, apse varsa, bunları dindirmenin en basit yöntemi yine bir ağrı kesici almaktır. Bölgenin temizlenmesi, tuzlu suyla çalkalama, bölgeye soğuk kompres uygulama, bunlar hem şişliği azaltacaktır, hem de ağrıyı biraz olsun rahatlatacaktır.

Diş Şişmesi Nasıl İner

diş şişliğine ne iyi gelir,diş şişi nasıl iner,diş apsesi nasıl iner

Diş sorunlarındaki şişlik, kesinlikle ve kesinlikle iltabi ve enfektif bir durumun söz konusu olduğunun göstergesidir. Bu durum çok ciddiye alınmalıdır. Kesinlikle basit önlemlerle geçiştirilmeye çalışılmamalı, çok kısa bir süre içerisinde profesyonel bir şekilde tedavi edilmelidir.

Apse varlığında şişlik varlığında ilk başvurduğumuz yöntem antibiyotik kullanmaktır. Ama bu ancak doktor tavsiyesiyle yapılırsa uygun olur. Çünkü antibiyotiklerin hepsinin etki mekanizması farklıdır. Kişilerin antibiyotiklere vermiş olduğu cevap farklıdır ve alerjik durumlar bakımından bilinçsiz antibiyotik kullanımı oldukça tehlikelidir.

Eğer dişinizde şişlik varsa, apse varsa, bunları dindirmenin en basit yöntemi yine bir ağrı kesici almaktır. Bölgenin temizlenmesi, tuzlu suyla çalkalama, bölgeye soğuk kompres uygulama, bunlar hem şişliği azaltacaktır, hem de ağrıyı biraz olsun rahatlatacaktır.

Penis Kaşınması Ve Şişmesinin Nedenleri Nelerdir?

iyi günler.ben 19 yasında bır bayım.. sorunum masturbasyon sırasında penısım karısıyor, sol tarafındakı damar belırgınlesıyor hatta daha cok orası karınıyor ve bosaldıktan sonrada penısım şişiyor bu şişlik öncelerı daha çabuk iniyordu fakat şuan biraz daha uzadı ama genede gün cekmeden coktan inmiş oluyor.bunun için doktora gittim tahlıllerım temız cıktı bır alerjık olabılr dedı bır ılac aldım ama ılacı kullandığım sırada braz faydasını gördum suan hala aynı.. bırkac yerden bu durmun geçıcı olduğunu öğrendim hatta bıraz daha nazık olunması gerkiyormuş ama yinede emın olamıyorum .. bu durum geçicimi? ileridede sorun olacakmı??…simdiden tesekkurler…

Hamilelikte Ayak Şişmesi Nedenleri Ve Gebelikte Ödem

Hamilelikle el ayak şişmesi
Hamilelikte oluşan ödem
Hamilelikte neden ödem oluşur

Hamilelikte şişlikler kimlerde daha sık görülür?

Şişlikler çalışan kadınlarda ,gebe kalmadan önce kilolu olan hamilelerde, gebelikleri esnasında hızlı kilo alanlarda , düzensiz beslenenlerde ,ikiz gebeliği olanlarda ve ayaklarında varis olan gebelerde daha sıklıkla görülmektedir.

Gebelikte şişlikler ve ödem neden oluşmaktadır?

Gebelik ilerledikçe hücreler arası sahada sıvı miktarı artar ve bu da dokuların daha şiş hale gelmesine neden olur. Bu duruma ödem adı verilir.Özellikle ayak bilekleri gibi rahim basısı nedeniyle oluşan dolaşım yavaşlamasından çok etkilenen bölgelerde ödem adı verilen şişlikler ortaya çıkar. Ödemli bölgeye parmakla basıldığında bu bölgenin kolayca sanki bir hamura basılıyormuş gibi içe göçtüğü ve bir çukurluk oluştuğu, bu çukurluğun bir süre değişmeden kaldığı gözlenir. Ödemler çalışanlarda özellikle akşam saatlerinde daha belirgindir ve istirahatle hafifler.

Ödemin diğer bir sebebi gebelikte ise düzensiz beslenmedir.Yeteri kadar protein almayan gebelerde ödemler daha sıklıkla görülmekte ve damar yatağında daha fazla su tutulmaktadır.Protein eksikliğine bağlı olan ödem daha çok yüz ve göz kapaklarında gözlenmektedir.Beslenme diyetine et,süt ,baklagillerin eklenmesi kısa bir sürede bu ödemin azalmasına yardımcı olmaktadır.

El, ayak ve vücuttaki ödemi azaltmak için ne yapılabilinir?

–Fazla ayakta kalmayın.

–Akşamları evde dinlenirken mutlaka ayaklarınızı yukarı kaldırarak oturun.

–Gündüzleri sıkı pantolon ve iç çamaşırı giymekten kaçının.

–Doktorunuzun önerdiği gebelik egzersizlerini düzenli yapın.

–Sıcak havalarda dışarı çıkmamaya özen gösterin.

–Soda (maden suyu) fazla içmeyin ,kolalı içeceklerden kesinlikle sakının.

–Beslenme diyetinize dikkat edin, gerekirse doktorunuza danışın ,proteinli gıdaları gerektiği kadar tüketin.

–Tuzlu gıda(turşu vs) fazla tüketmeyin ve yemeğinize fazla tuz ekmeyin.Tamamen tuzsuz diyet de kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Hamileler Dikkat!

— Ödemi azaltmak için idrar söktürücü gibi ilaçları kesinlikle kullanmayın.İlaçla tedavisi yoktur.

— Ödemin preeklampsi olarak isimlendirilen gebelik zehirlenmesinin habercisi olabileceğini unutmayın. Şişlikler sadece ayaklarda ve bileklerde olduğu sürece ciddi olabilecek tıbbi bir durumun göstergesi değildir.Fakat bu şişlikler bacak kısmının üzerine kaval kemiğine yayılıyor ise,baş ağrısı, görme bozukluğu, karın ağrısı ve tansiyon yüksekliği de oluyor ise hemen doktorunuzu aramanız veya en yakın bir sağlık merkezine başvurmanız gerekecektir. Bu belirtilerin preeklampsinin belirtileri olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diz Kapağı Şişmesi İçin Yorum Yap