Doğal Geciktirici

Doğal Geciktirici Geciktirme Yolları - Bu makaledeki notlar: geciktirme doğal geciktirici geciktirme yolları doğal..

Orgazmı Geciktirme Yolları

Doruk noktası olarak bilinir ve orgazmın hemen hemen kendinden geçiren noktasıdır. Buradan uyarılma noktasından düşmeye kadar bekleme ve tekrar tırmanma orgazm ile belli olur. Bu seksüel teknik heyecanın en yüksek noktasında kalmanızı sağlar. Sadece endorphinleir yükseltmez, bedeninize orgazmik memnuniyet bölgesinde kalmayı ve tekrar tekrar orgazm olmanızı da öğretir.

Bilinen yollarda seyahat
Beyniniz daha çok bilinen sinirlerden ilerler ve çaba göstermez hale gelir. Beyin orgazma en yakın yolu gösteren tabelları izler, orgazmı kolayca tetikler. Çoğumuzun “uyku öncesi” dönemidir: Dişlerimizi fırçalarız, yüzümüzü yıkarız, banyo yaparız yani beynimize uykuya hazır olmasının sinyallerini iletiriz. Dikkatinizi orgazmı tetikleyen şeylere verin. Örneğin ateşli dokunuşlarla beyninizi orgazma hazırlayabilirsiniz.

Birlikte nasıl orgazm olunur?

Burada hedef birlikte orgazm olmak: Birlikte orgazm sık karşılaşılan bir durum değildir, nadiren olur. Bunun sebebi kadın ve erkek için orgazmın aynı şey olmamasıdır. Erkek ilişki sırasında orgazm olurken, kadınlar sıklıkla oral seks sırasında orgazm olur. Zamanlama da diğer bir faktördür, yani birlikte orgazm genellikle erkeği çok daha yavaşlatır ve kadının orgazmını hızlandırır. Burada üzerinde durduğumuz konu ilişki sırasında, diğer yolları da gözardı etmeden (birlikte mastürbasyon ya da tepeden tırnağa oral seks) birlikte nasıl orgazm olunacağıdır. İlk önce erkeğin orgazm olmasını sağlayın, ikinci olarak birlikte orgazm olun. Çoğu erkek ikinci defasında daha kontrollü olacaktır.

Orgazmının seyrini en iyi o bilir, en üst noktadayken daha çok kontrol edebilir. Bunu yapmanın en iyi yolu onu sayıya alıştırmak olabilir. Örneğin altıdan sonra daha sert bir efor sergileyip, durumu daha uzatabilir. Eğer sekiz diyorsa, biraz daha yavaşlamalı, surmalı ya da birlikteliği değiştirmelisiniz. Çoğu erkek matürbasyon boyunca pratik yaparak doğru hızı ve seviyeyi bulur. Sadece göreve odaklanma onları uzman hale getirir. Eğer her 7 – 8 harekette bir havada durup beklerseniz daha iyi olacaktır. Bu ona daha çok zevk almasını, kontrol etmeyi ve ilişkiyi yönlendirebilmesini sağlar.

Köprü tekniğini deneyin. Bunu çoğu seks terapisti tavsiye ediyor. Klitoral uyarılma için basit teknik bulunduğunuz noktadan yükselme değil, orgazmdır. Orgazm refleksi için ön sevişmeyi uzun tutun. Birbirinize çok yakın olun. Klitoral uyarılma ve ilişki arasında bir “köprü” olacaktır. Diğer bir deyişle, erkek uyarılma ile klitorise doğru biçimde girer, daha sonra birleşme ana uyaran haline gelir.

Pozisyonunuzu dikkatli seçin. Üstte kadın ya da erkeğin arkadan yaklaşması ön vajina duvarının uyarılması, orgazm şansınızı artırmanız için için en hoş pozisyondur. Bazı erkekler kadının üstte olmasının cinsel boşalmayı kontrol etmeyi kolaylaştırdığını, bazıları da tam tersini söyler. Hoşunuza giden iyi bir pozisyon alın ve ona aynı etki ile karşılık verin.

Herşeyi bir defa deneyin. Vajinanın duvarına çarpmasını sağlayan bir pozisyon alın. Daha sonra arkadan klitorise ulaşmasını sağlayan bir başka poziyon deneyin. Kişisel uyarılmanızı sağlayacak ne varsa yapın, seksi konuşun, dokunun.

Eğer partnerinizin tepe noktasına ulaşmasına az kaldığını ve henüz kendinizin o noktaya gelmediğini düşünüyorsanız, testislerini yavaşça aşağı çekin, orgazm seviyesini biraz aşağı çekmesine yardımcı olun ya da penisini ileri itip beklemesini sağlayın. {Bu bazı erkekleri tedavi ederken, bazıları için de huzursuz edici olabilir} Hiçbir eğlenceyi bırakmayın.

Orgazm Süresini Artırmak, Boşalmayı Geciktirmek

Cinsel bağlamda kenar farenin sağ kadar orgazm noktasına ve sonra geri çekmek yayınlanmadan önce kendiniz veya ortak getirme sürecinde ve gelir sonra süreci tekrar. Kenar eğlenceli olabilir ve o da, kendi veya bir başkası için bağlantı derinleştirmek için harika bir yoldur cinsel yanıtı. Burada birkaç ipucu ve teknikleri kenar içindir.
Gerekli Zaman: kenar ve bütün mesele uzatmak için ve orgazm erteleme, öyle uzun süre alır kenar olduğunu.
Burada nasıl’s:

1. Kendinizi ilk musunuz.
Eğer bir ortak uygulama için en iyi şekilde kenar yaparak ilgilendiğiniz kendi üzerindedir. Mastürbasyon ama kendinizi don’t let orgazm. Yerine kendinizi sürüm noktasına doğru getirmek ve yavaşlatmak ya da durdurmak uyarılması. Bu birkaç kez kendinizi bitirmek izin musunuz. Dikkat için nasıl orgazm daha yakın ve almak gibi ve aşağı doğru tekrar toparlan tease nereye gider enerji olarak beden değiştirir.

2. Handjobs.
Çoğu kişinin en ellerinizi kullanarak etkili kenar için. Eğer size baskı ve stimülasyon konumunu ve kolay stimülasyon hızını ayarlamak kontrol sağlar iyi motor kontrol ve el becerilerini var. Eğer ellerinizi sen, sen üzerinde büyük kontrol sahibi ne olursa olsun vücut parçaları kullanmak en kullanabilirsiniz vücudunuzun parçası değildir. Eğer nüfuz güvenmek geldiniz iyi bir fırsat kadın veya erkek için handjob handjob sanatı kendinizi reacquaint için olabilir oyun.

3. Tüm kişi ilgili.
Eğer bir ortağı ile kenar iseniz, bu onlar hakkında hepsi gerçekleştirmek gerekir. Cinsel heyecan Edger varlık you have kontrolü ve genellikle şehvetli sizin Alıcı olmak için yalvaran bir olsun. , Sizin eşiniz, edgee içine% 100 ayarlamak gerekir Ama bu iyi yapmak. Bu demektir sözel olmayan yakın dikkat sözel iletişim ve geribildirim için her zaman açık olmak. Ayrıca demek yeterli suç almadan yöne çekmek için emin olmak.

4. Tüm duyu Engage.
Eşinizin nefes sesleri dinleyin, derin nefes farklı ses nasıl sığ nefesler fark. Bir inilti arasındaki fark için dinle bu sinyalleri yaklaşan orgazm ve erotik çaresiz inilti. Çıplak vücut bak. Cilt arousal farklı aşamalarında rengini değiştirebilir ve tüylerim diken diken veya diğer yüzey değişiklikleri fark edebilirsiniz. Ayrıca kas gerginliği ve rahatlama değişiklikleri arayabilirsiniz. Dikkat onlar diğer vücut parçaları, parmak, ayak, eller, omuzlar ile yaptığınız işle. Ayrıca, sıcaklık ve vücut hareketleri farklılıklar hissedebilirsiniz.

5. Stimülasyon değiştirmek için hazırlıklı olun.
Stimülasyon Pratik farklı şekillerde, ışıktan firmaya tüy ve kontrol olarak dokunmatik bir tür değişen. Ayrıca up stimülasyon yönünü değiştirebilir ve aşağı çevreler için bir pompa / sıkmak hareketi. Kadar onlar için hazır gibi bunu edgee bile ani durma fark etmiyor daha yavaş yavaş uyarımı değiştirmek için deneyebilirsiniz daha ustaca Edger, ama onun yerine yavaş yavaş doruğa ulaşmadan rampa yukarı ve aşağı olur.

6. Stimülasyon yerini değiştirin.
Ayrıca arka orgazm kenarından burada onları uyarmak kadar geçiş eşinizin getirebilir. Size ceza olarak çalıştığınız sürece sadece tamamen uyarımı durdurma kaçının. Bunun yerine genital diğer vücut parçaları (diz, meme için taşıyabilirsiniz, uyluk, vb …) isterseniz aşağı Ramping geçiş yumuşak, dokunma bu başka türlü entegre yapmak ve dokunmak yerlere kadar Ramping parçası sırasında.

7. Için edgee çalışma yapın.
Sizin sorumluluğunuzda uyarılma ve eşinizin düzeyi ile uyum halinde olmak, ama tüm işi yapmak zorunda değilsiniz. Bunlar cinsel nefes teknikleri kullanabilir ya da pelvik kasları sıkmak bazı kontrolü uygulamak için. Ve en önemlisi de size, ne zaman onlar hakkında orgazma ulaşmak için söylüyorum konuşabilirsiniz.

8. Güçlü orgazm için Edging.
Kenar your sex oyun biraz alay getirmek için sadece eğlenceli bir yol değildir. Çoğu insan raporda kenar gelen orgazm daha yoğun ve güçlü. Zaten orgazm düzenli Eğer orgazm potansiyelini genişletmek için bir yol, ne vücudunuzun maruz yetenekli olduğunu gösterebilir kenar oynamaktan arıyoruz. Aynı zamanda ortak olarak stimülasyon, ne zaman iyi bitti sağlamak için güçlü olabilir, o ne kadar güç hepimizin sahip lütfen gösterir.

9. Eğitim Edging.
Eğitim seksi motive edici faktör gibi, ama ses olmayabilir amacıyla iyi kenar yapmak, size ortak beden cinsel uyarılma ve orgazm sırasında dikkate gerekir. Hakkında zaman orgazm yakınındayken ipuçlarını öğrenme süreci, ne bakmak ve onlar için orgazm ve yukarı Ramping hangi onlar gibi gibi aşağı geliyor, daha farkında ve attuned olma sürecidir konum gibi ses onların cinsel deneyim. Bu yetenek ile onları hemen her cinsel deneyimi artıracaktır bağlamak için.

10. Güç oyunda Edging.
Ne zaman güç consensual değişimi, bazen “Power Play” veya BDSM, kenar denilen konusunda mükemmel bir cinsel oyun oynamak için türüdür. Bazı insanlar seks oynadığı ortağı uyarılan varlık haline kenar sürülecek kadar bağlıdır. Ne zaman düzgün yapılmazsa, edgee kadar serbest bırakmak için yalvarıyor ve biter tüm devamı için zaman içinde inşa edilmiş olan yoğun bir orgazm ile sabır için ödüllendirilir.

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Erken boşalma tedavi yöntemleri

Kırk-kırk beş yaş altındaki erkeklerin en çok şikayetçi oldukları cinsel sorunu erken boşalmadır. Erkek cinsel sorunları içinde birinci sırada gelmektedir. Erken boşalma olayı, erkeğin ve eşinin boşalmayı arzuladığı andan daha önce boşalmasıdır. Aslında erken boşalma, bir bozukluk, bir patoloji olmaktan çok fizyolojik olayların göreceli olarak beklenenden daha hızlı seyretmesi ile olmaktadır. Bazı erkekler cinsel yaşamlarının ilk başlangıcında daha erken boşalırken gittikçe boşalmayı kontrol ettiklerini ve daha geç boşalmaya başladıklarını, ancak aniden erken boşalmanın bir sorun olarak karşılarına çıktığını belirtmektedir. Bir kısmı ise başlangıçtan beri hep çabuk boşalmaktan şikayet etmektedir. Sonuçta boşalma zamanı objektif zaman ölçüsü ile belirlenmekten çok, hastaların algılayış, ya da kabulleniş biçimi ile ilgilidir.

Bir genelleme yapmak gerekirse, 30 yaş altındaki erkeklerde cinsel ilişki esnasında vajinaya duhul gerçekleştikten sonra 1-3 dakika içinde boşalma olması beklenen bir durumdur. Erkeğin boşalmasını hızlandıracak çeşitli etmenler söz konusudur. Ne kadar genç olursa, o derecede erken boşalması beklenir. Yine heyecan düzeyine bağlı olarak ve bununla ilişkili bir şekilde eşinin daha istekli, uyarıcı olması ve heyecan uyandırması ile boşalma süresi kısalır. Önceki boşalmadan sonra aradan geçen süre uzunsa, erkeğin boşalmasını kontrol etmesi zorlaşır ve daha çabuk orgazma ulaşır. Birleşme esnasındaki gidip gelmeler hızlandıkça boşalma ihtimali de artar. Kaygılı, sinirli ruh hali erken boşalma nedenleri arasındadır.

Sonuçta yeni evlenmiş, uzun süredir veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış, genç, cinsel heyecanı yüksek, istekli bir adam, biraz heyecanlı, biraz tedirgin bir şekilde hızlı bir cinsel birleşmeye meylederse erken boşalma riski altındadır. Evliliklerin çoğunda böyle anlar olması hiç de şaşırtıcı olmamalıdır.

Peki karşılıklı memnuniyet içinde bir cinsel hayat sürdürürken birden ortaya çıkan erken boşalma sorunu neden oluyor ? Cinsel ilişkide rol alan tüm fizyolojik olayların zihinsel fonksiyonların ve duyguların kontrolü altında olduğunu unutmamak gerekir. İnsan cinsel işlevi yerine getiren bir robot değildir ki, programlandığı şekilde devam etsin. Her şey normal seyrinde giderken bir akşam eve günün stresinden bunalmış, yorgun ve sıkıntılı bir halde geldiğinizi düşünün. Eşinizle cinsel ilişki içine girdiğiniz zaman dahi bir yığın sorun zihninizi kurcalamaya devam ediyor. Kısa süren bir sevişme erken boşalma ile sonlanıyor. Daha sonraki gecelerden birinde eşinizle tekrar yatağa girdiğinizde aynı stresi yaşamıyorsunuz, ama bu sefer acaba yine başarısız mı olacağım, boşalmamı kontrol edebilecek miyim? gibi sorular aklınıza geliyor. Bu kaygı sizin öncekinden daha erken boşalmanıza yol açacaktır. Böylece bir kısır döngü içine girersiniz; başarısızlık korkusunu takip eden performans anksiyetesi ve onun sonucunda yine başarısızlık olan bir kısır daire.

Erken Boşalmanın Tedavisi
Boşalmayı geciktirmek amacı ile çeşitli ilaçlar denenmiştir. Lokal uyuşturucu kremler veya spreyler bunların başında gelmektedir. Ancak sadece penisin üzerindeki sinir uçlarını uyuşturmak fazla yarar sağlamaz. Sertleşme ve boşalma tüm otonom sinir sistemini ilgilendirmektedir. Esas büyük cinsel organın iki bacak arasında değil, iki kulak arasında olduğunu söyleyenlerin iddiasını hafife almamak gerekir. Ayrıca bu tür ilaçlar, lokal uyuşturucu etkisi ile boşalmayı geciktirmekten çok penisin duyarlığını azalttığı için, temastan duyulan cinsel zevki azaltmaktadır. Bu lokal uyuşturucu maddeler cinsel birleşme esnasında vajen duvarından emilerek bu dokuların hassasiyetini azalttıklarından, kadının orgazm olmasında gecikmeye yol açmakta ve sorunu adeta pekiştirmektedir. Bu yüzden bu tür sprey ve kremler tıbbi pratikte terk edilmiştir.

Son zamanlarda depresyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçların yan etki olarak boşalmayı geciktirdiği fark edilmiş ve bu ilaçlar tedavide kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilaçlardan hastalar yarar görmektedir. Ancak boşalma kontrolünde sırf ilaca dayalı bir tedavi yararlı olsa da, ömür boyu ilaç kullanmanın zorluğu nedeniyle cazip görülmemektedir. Aslında boşalmayı kontrol edebilme bir öğrenme sorunudur. Hastanın bu öğrenimine yardımcı olmak amacıyla ilaçla tedavi edilmesi, veya daha doğru bir ifade ile, tedaviye ilaç eklenmesi doğru bir yaklaşımdır. Amcak esas olan, erkeğin kendini ve eşini memnun edecek şekilde boşalmasını kontrol edebilmeyi öğrenmesidir.

Prezervatif kullanılmasının boşalmayı geciktirmede yararlı olduğunu ifade edenler vardır. Doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmıyorsa, sırf boşalma kontrolü için prezervatif kullanılması çok cazip değildir.

Her erkeğin aynı duyarlıkta olmadığı, aynı cinsel tepkiyi vermediği bir gerçektir. Yukarıda belirtildiği gibi, fazla cinsel heyecan duyan ve psikolojik anksiyete içindeki erkekler daha erken boşalır. Öyleyse, boşalmayı kontrol etmek öğrenimi içinde öncelikle cinsel heyecanı yatıştırma ve sakinleşmek gelir. Hem zihnen hem bedenen gevşemek, sakinleşmek önemli oranda yardımcıdır. Sık cinsel birleşmede bulunmak boşalma aralarını ve dolayısı ile duyarlılığı azaltacaktır.

Cinsel birleşme anında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda boşalma daha hızlı olmaktadır. Erkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Daha rahat olduğu, kolay gevşeyebildiği ve efor harcamadığı bir pozisyonda erkek boşalmasını daha rahat kontrol edebilir.

Tedavi için önerilen en basit yöntem, sevişme esnasında erkeğin boşalma anına yaklaştığını hissettiği zaman, penisin ucunu iki parmağı arasında sıkarak vücuttaki cinsel heyecanın azalmasını bir süre beklemesi ve yeteri kadar gevşedikten sonra tekrar sevişmeye başlamasıdır. Bu yöntem uygulanırken bekleme anında derin derin nefes alınmasının da yararı olmaktadır. Ayrıca seks terapistleri tarafından bu tür şikayeti olan çiftlere bir takım öğrenme egzersizleri yaptırılmaktadır.

Erken boşalma sorunu yaşayan partnerinize yardım rehberi
Sevişme süreniz, partnerinizin erken boşalma problemi yüzünden çok mu kısa sürüyor ? Bu problem yüzünden sevişmeleriniz eski heyecanını yitirdi mi ? Oysa sevişme süresini uzatmak ve erken boşalmayı önlemek pekala mümkün!

Erken boşalma, sık rastlanan ama kolay tedavi edilebilen cinsel sorunlar arasında yer alıyor. Psikolojik tedavi ve birkaç basit teknikle erken boşalma endişesinden sıyrılıp, sevişmenin sizin için doğal bir zevk halini almasını sağlayabilirsiniz.

Bu konuda yapılan araştırmalar her iki erkekten birinin hayatının belli bir döneminde erken boşalma sorunu ile karşılaştığını gösteriyor.Aslında erken boşalma, kişiden kişiye değişen bir kavram. Bazıları 30 saniyede boşalırken, bazıları bunu daha uzun sürdürebiliyorlar. Uzmanlar ortalama sevişme süresinin evli erkekler için üç dakika civarında olduğunu söylüyor. Gerçekte partneriniz sevişmeyi, başlar başlamaz sonlandıramıyorsa, erken boşalma sorunu yok demektir.

Erken boşalma tıp literatürlerinde, sevişme esnasında varılan doruk noktasını, eşini tatmin etmeyi bekleyecek kadar uzatamama olarak tanımlıyor. Bazı erkekler, kadının orgazmı yaşayabilmesi için vajinal ilişkinin yanı sıra elle uyarımın da gerekli olduğu gerçeğini görmezlikten geliyor. Bu da cinsel iletişimsizliği başlatan süreçte yapılan en ciddi hatalar arasında yer alıyor. Sonuç olarak erkek kendini kontrol edemediği için büyük bir suçluluk duygusuna kapılıyor.

Sinir sistemine de bağlı
Batılı bilimadamları erken boşalmanın anormal bir durum olmadığını, bu karakterin bize atalarımızdan geçtiğini söylüyorlar. Erken boşalmanın merkezi sinir sistemiyle yakından ilgili olduğunu da…. Sinir sistemimiz iki kısımdan oluşur. İstemimiz dahilinde çalışan kısmı cinsel ilişki sırasında sertleşmeyi, istem dışı çalışanı ise boşalmayı yönetir. Sağlıklı bir erkekte her iki kısım uyumlu bir şekilde çalışır ve günlük davranışları yönetirler. Erken boşalan bir erkekte büyük bir olasılıkla istemdışı sinirler daha baskın, uzun süre ereksiyon halinde kalanlarda ise istem dahilindeki sinirler daha baskın çalışır. Ayrıca erkeğin kişilik özellikleri de cinsel hayatında önemli rol oynar. Örneğin romantik tipli ve cinsel içgüdüleri zayıf olanlarla, mantığıyla hareket eden erkekler, erken boşalma riskiyle daha fazla karşı karşıyadır.

Mastürbasyonun etkisi
Uzun süre ereksiyon halinde kalamamanın temel sebeplerinden biri de mastürbasyonu fazlaca deniyor olmak. Eğer bir erkek 13 yaşında kendi kendini tatmin etmeye başlıyor ve bunu sıkça yapıyorsa, 20‘li yaşlara geldiğinde karşı cinsle girdiği cinsel ilişkilerde problemler yaşama olasılığı oldukça yüksektir. Çünkü erkek küçük yaşlardan beri kendini bu şekilde boşalmaya şartlamıştır ve cinsel ilişkiye başladıktan sonra tek amacı bunu bir an önce sonlandırmaktır. Diğer bir neden de kadının cinsel isteksizliğidir.

Tedavi yöntemleri
Erken boşalma, tedavisi en kolay cinsel sorunlardan biri. Eşlerin beraberce katılacağı bir psikolojik terapide, tedavinin başarı ile sonuçlanma şansı yüzde 90 oranında artabiliyor. Bugün için bilinen tedavi yöntemleri ise şunlar:

Lokal uyuşturucular
Penis ucunun hassasiyeti lokal uyuşturucularla azaltılabilir. Bunları çok sık kullanmak da sakıncalıdır. Bu yüzden geciktiricileri nadiren kullanın ve kullandığınız zaman prezervatif takmayı ihmal etmeyin.

Lokal baskı uygulamak
Erkek doruğa yaklaştığını hissettiği anda kendini geri çeker ve penisin ucunu parmaklarıyla 3-5 saniye sıkarsa boşalma geciktirilebilir. Bu yöntem ereksiyonu yüzde 10 ile 30 oranında azaltır ve belli bir süre uygulandığında erkeğin kendini kontrol yeteneğini artırır.

Çin tekniği
Eski çağlarda Çinliler, boşalmayı geciktirmek için “Oynak Yol” adını verdikleri yöntemi uygularlardı: Erkek boşalacağını anladığı zaman sol elin baş ve orta parmaklarıyla, testis ve anüs arasında kalan bölgeyi derince bastırır. Bu arada nefesini ona kadar sayarak tutar ve verir. Bir-iki kez tekrarlandığında erteleme gerçekleşir.

Beyninizi kullanın
Zamansız bir boşalmayı engellemek istiyorsanız, o an başka şeyler düşünmeye çalışın. Örneğin 50‘ye kadar sayın, o gün ne yediğinizi düşünün ya da günlerden hangisi olduğunu hatırlamaya çalışın.

Düzenli cinsel ilişkiler
Erkeğin penisi uyarılmaya karşı çok hassas olduğu için sık sık ilişkiye girmezse uyarılma eşiği azalıyor ve eski halini koruyamıyor ve doğal olarak daha erken boşalıyor. Eğer düzenli bir ilişki varsa, büyük bir ihtimalle bu sorun kendiliğinden ortadan kalkabilir.

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Doğal Geciktirici İçin Yorum Yap