Dünya Mirasları Listesi Turkana Gölü

Dünya Mirasları Listesi Turkana Gölü Turkana Gölü - Bu makaledeki notlar: Dünya Mirasları Listesi Turkana Gölü ..

Bu yazı Turkana Gölü (dünya Mirasları Listesi) hakkında özet bilgiler içerir. Dünya Mirasları Listesi Turkana Gölü ve Turkana Gölü hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

Turkana Gölü (dünya Mirasları Listesi)

Turkana Gölü (Dünya Mirasları Listesi)
Name:	Turkana-Golu.jpg 
Views:	97 
Size:	8,7 KB (Kilobyte) 
ID:	29385Turkana Gölü ya da eski adıyla Rudolf Gölü, Afrika’nın doğusunda Büyük Rift Vadisinin üzerinde yeralan irili ufaklı birçok gölden birisidir. Kenya’nın kuzeybatısına düşer ve dünyanın en büyük kalıcı çöl gölü ile yine dünyanın en büyük alkalin gölüdür.

Turkana Gölü ve her iki dünyanın en büyük çöl gölü ve en büyük alkalin göl Etiyopya’da içine uzanan Gölü kuzey tarafı, Kenya’nın Rift Vadisi göllerin kuzeyinde bulunur. Bu kazı sefer fosilleri ortaya çıkarmak için yeri olan, binlerce yıl geriye uzanan köklü geçmişi ve Gölü birçok yerinde ve çevresinde bulunuyor.

Name:	Turkana-Golu-1.jpg 
Views:	89 
Size:	4,6 KB (Kilobyte) 
ID:	29386400 mil kuzeyinde Nairobi bulunan Turkana Gölü her şeyin ortasında tam değildir. Ziyaretçiler genellikle uzun bir safari sürece o rastlamak gidiş değildir. Göl, yaklaşık 200 mil ve en geniş yeri arasında 40 kilometre uzunluğunda olup, tuz ve alkali makyaj, Turkana Gölü ve içme suyu için kesinlikle değildir. Genellikle yüzey yosun doğan eşsiz tonu nedeniyle Jade Denizi olarak anılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Mirasları Listesi Turkana Gölü İçin Yorum Yap