Dünyanın En Büyük Limuzini

Dünyanın En Büyük Limuzini Modifiyeli Karavanlar - Bu makaledeki notlar: dünyanın en uzun arabası dünyanın en..

Dünyanın En Uzun Arabası Rekorlar KitabındaDünyanın En Uzun Araçları


bu mercedes bence photoshop tan yapılma
Garip Arabalar

Garip ArabaLar
1. Flatmobile: Dünyanın En Basık Arabası

Flatmobile, yalnızca 48 cm’lik kalınlığı ile dünyanın en basık arabalarından. Batman Mobil’e benzeyen araç aşırı derecede tehlikeli, çünkü eserin sahibi Perry Watkins arabanın arkasına gaz türbin jet motoru yerleştirmiş. Aracın trafiğe çıkması yasal, ancak onunla aynı yolu paylaşmak istemezsiniz.

2. Colim: Ayrılabilen Karavan

Christian Susana tarafından tasarlanan yeni araç Colim, araba ve karavanın karışımından oluşmuş. Bu eşi benzeri olmayan aracın ön kısmı ayrılabiliyor. Böylece ailenizle kamp yapmaya gitmiyorsanız iki koltuklu bir araba kullanıyor oluyorsunuz. Colim dünyanın en iyi görünümlü aracı olmasa da, sunduğu rahatlık ve esneklikle insanı cezbediyor.
3. Dünyanın En Uzun Limuzini

Bu fantezi limuzin dünyanın en uzun limuzini. Toplam uzunluğu 30 m’den fazla, 26 lastiği ve çok fazla yolcu kapasitesi var. Bu limuzinde sıcak jakuzi, güneşlenme güvertesi, yüzme havuzu, birkaç yatak ve helikopter iniş yeri bulunuyor!!!!!
4. Dream Car 123 (Hayal Araba 123): Elektrikli Piramit Araba

3.5 ton ağırlığında, Mısır piramitlerine benzeyen ve kolaylıkla dönebilen araba Dream Car 123, piramit gibi görünse de tank gibi donatılmış ve geceleri neon ışıkları yanıyor. En iyi özelliği ise elektrik ile çalışması. 3.5 saat süren şarj 64 km/s hızla 386 km yol kat etmenizi sağlıyor. Arabanın yaratıcısı mucit Greg Zanis ayrıca güneş ve rüzgar enerjisiyle aracı şarj eden bir kule garaj da tasarladı.

5. Peel 50: Dünyanın En Küçük Arabası

Üç tekerlekli mikro- araba üretimi yapılan en küçük otomobil olarak rekor kırdı. Londra’da bulunan minik Peel 50′nin İngiliz trafiğine çıkması tamamen yasal.
6. Lego F1: Ferrari Yarış Arabası

80,000 Lego parçasından oluşan, dünyanın en büyük ve en gerçekçi Lego F1 arabası yapıldı.
F2008 baz alınarak yapılan Ferrari F1, 1:1 ölçekli ve kullanılabiliyor. Araç, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde her yıl düzenlenen “Lego Dünyası” etkinliğinde sergilendi.

7. Evolution (Evrim): Çevre Dostu Araç

Alman araba şirketi Loremo AG’nin ürünü olan bu çevre dostu konsept arabası, diğer çevre dostu araçlardan farklı nitelikte. Yalnızca 450 kg ağırlığındaki Evolution 2 silindirli turbo-dizel motoruyla 160 km/s huzla gidebiliyor. Diğer şaşırtıcı bir özelliği ise arabaya binmek amacıyla kullanılan ön kapı.
8. Mattrack Truck (Kar Paletli Kamyon): Kayak Yapan Araba

Matrack Truck, tekerleklerin yerine kar paletlerinin yerleştirildiği standart bir kamyon. Görünen o ki Mattrack şirketi aynı şeyi ATV araçlarından 20 tonluk kamyonlara kadar 4×4 araçlara da uygulayabilir. Kısa kemerler, kar kalınlığı çok fazla artmadıkça, bu kar paletli kamyonun istediği yere gitmesine izin veriyor. Kar kalınlığı arttığındaysa daha uzun kemerlerin kullanılması gerekiyor (Piston Bully’deki gibi).
9. Peugeot Kapsül: Kaçış Arabası

Alp Germaner tarafından tasarlanan kaçış aracı kelimenin tam anlamıyla sizi yoldan çıkaracak. KLR 650 model motosikletten esinlenilerek yapılan “Peugeot Kapsül” tek kişilik, elektrikli bir araç. LCD ekranı, internet bağlantısı imkanları sunan araç haftasonu kaçamakları için ideal.

10. Eclectic: Dünyanın İlk Elektrikle Çalışan Aracı

Eclectic isimli dünyanın ilk elektrikli aracının güneş paneli ve rüzgar türbini var, böylelikle doğal öğeler sayesinde çalışabiliyor. Venturi firmasının yarattığı bu araç ayrıca prize takılarak kendi kendini şarj edebiliyor. Güneş ve rüzgar enerjisiyle günde 22 km gidebilen Electic’i 31,500$’a almak mümkün.

11. Thrust SSC: 1200 km/s Hızla Gidiyor

Thrust SSC (Super Sonic Car), Rolls Royce 205 Turbojet motorları ile 10,5 ton ağırlığında. 145 Formula 1 arabalarına benzer eşitlikte olan aracın hızı 1223 km/saattir. 15 Ekim 1997 tarihinde Nevada’daki Kara Kaya çölünde yapılan denemeye göre dünya kara hız rekorunun sahibidir.

12. Bigfoot: Dünyanın En Büyük Canavar Arabası

Bigfoot 5, dünyanın en büyük ve ağır canavar kamyonu. 1996 model Ford F250′den alınan gövdesi ile 4.65 m yüksekliğinde ve 12.7 ton ağırlığında. Devasa lastikleri 1950′lerde Amerikan Ordusu’nda kullanılan bir arazi aracına ait.

Dev Araba Resimleri

:Araba ; İnsan ve yük taşımaya yarayan tekerlekli motorlu ya da motorsuz her türlü kara taşıtı. Motorsuz olanlar hayvanlarla ya da insanlar tarafından yürütülmektedir. Çek çek’ler , el arabaları insan gücüyle yürürken , kağnı , koçu öküz ve mandayla , fayton , briska , kupa ve benzeri arabalar at’la yürütülmektedir. Hollanda ve Belçika’da keçilerin koşulduğu hafif arabalar da vardır.

Arabaların İ.Ö. 3000 yıllarında tekerlek ve kızağın bulunmasından sonra ortaya çıktığı düşünülmektedir. İlk çağ kavimlerinin ( Sümer , Mısır , Yunan , Asur ) arkası açık iki tekerlekli savaş arabaları kullandıkları bu dönemle ilgili adak heykelciklerinde görülmektedir.

İki tekerlekli ve parmaklıklı ilk arabaları İÖ 2000’li yıllarda savaş amacıyla Hititliler yapmıştır. Frigler , Yunanlılar ve Romalılar dağlık ve sarp bölgelerde arabaların devrilmemesi için teker açıklığı kadar mesafede birbirine paralel giden oyuk yollar yaptığı bilinmektedir.

9. yüzyıldan itibaren arabaların üstü kapanmaya başlamış. 1400’lü yıllardan sonra arabalarda yay makas kullanılarak sarsıntıların azaltılmasında önemli başarılar sağlanmıştır yine aynı dönemde Uzakdoğu’da çekçek , Anadolu’da kağnı , Almanya’da koçu arabaları yapılmıştır.

Fayton ve kupa yapımına 1500’lü yıllarda İngiltere’de , 17. yüzyılda Berline’ler Fransa’da başlanmıştır. Demiryolu ulaşımının başlaması ve 20. yüzyılda otomobillerin geliştirilmesi ile atlı arabaların önemi oldukça azalmıştır.

Osmanlılarda Tanzimata kadar yalnızca padişahlar , şeyhülislamlar ve kazaskerler arabaya binebilmekte idi. Tanzimat’tan sonra bu araba ayrıcalığı kaldırılmış , İkinci Meşrutiyetten sonra ise kadınlarla erkekler aynı arabaya binmeye başlamışlardır.

İstanbul’da ilk kullanılan araçlar öküzle çekilen koçu arabaları idi. Daha sonra talika’lar kullanılmış , binek olarakta fayton , london ve berline tipi arabalara binilmiştir.

Türkiye’de 1950’li yıllara kadar İstanbul’da faytona binilirken , 1964 yılına kadar Ankara sokaklarında fayton dolaşmıştır. Günümüzde ise İstanbul Adalarda , İzmir de ve kıyı kentlerimizde turistik amaçlarla fayton taşımacılığı yapılmaktadır

ARKADAŞLAR BÖYLE BİR İŞ MAKINALARINIZ OLSA EZERSİNİZ HERYERİ:D

Resimdeki kamyon Liebherr T282B dir.Dünyanın en büyük kamyonudur.390 ton yük taşıma kapasitesine sahiptir.20 litrelik bir dizel motoru vardır.Saatteki maksimum hızı 65km dir.4 500 000 dolar fiyatıdır.

Büyük kırmızı adlı bu kamyon mühtemelen dünyanın en büyük itfaiye arabası.1930’lularında üretilen bu araba 11.5824 metre uzun ve 13618.2 kilogram ağır.


PEKİ BÖYLE DEV ARABALARINIZ OLSA
şuna bakın

Dünyanın En Uzun Binası

Dünyanın çatısı” olarak adlandırılan dünyanın en yüksek gökdeleni Taiwan’ın başkenti Taipei’de yapıldı.
Tasarımını C.Y. Lee & Partners’ın yaptığı “Taipei 101” 508 metre yüksekliğinde ve 101 kattan oluşuyor.
89. katında bir gözlem katı bulunan yapı aynı zamanda dünyanın en hızlı asansörüne sahip.
39 saniyede gözlem katına ulaşılabilen asansör saatte 60 km hız yapabiliyor.
Temelinde granit kullanılan yapı, çelik ve güçlendirilmiş betondan yapılmış. Dış duvarlarında ise çift cam kullanılmış.
Yaklaşık 30300 metrekarelik bir alanda konumlanan gökdelenin büyük bir kısmı finans endüstrisi için kullanılacak
. Çevresinde oluşturulan 35 metre genişliğinde 15000 metrekarelik bir alan ise halka açık bir meydan olacak.
İç mekanda yer alan 2800 metrekarelik alan ise dünyanın en büyük halka açık mekanı olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Büyük Limuzini İçin Yorum Yap