Dünyanın En Büyük Yalanı

Dünyanın En Büyük Yalanı En Büyük Yalanlar - Bu makaledeki notlar: dünyanın en büyük canavarı dünyanın en..

İşte Dünyanın En Büyük Yalanları!

İşte dünyanın en büyük yalanları!

El*** Wright (16) ve Frances Griffiths (10) tarafından bahçelerinde fotoğrafları çekilen peri. Bu fotoğraf İngiltere’de o kadar çok yankı uyandırmıştı ki Sherlock Holmes’ün yazarı Arthur Conan Doyle’ı bile inandırmıştı.

Sanal ortamda dolaşan bu fotoğrafta sahte… Dünya Ticaret Merkezinde çekilmiş poz…

Dünyaca tanınan göl canavarı Loch Ness’i tanımayan yok… Daily Mail’den intikam almak isteyen Chris Spurling tarafından oyuncak kumandalı denizaltı yerleştirilip gölde gezdirilirken çekilen sahte fotoğrafı…

Milyonlarca doların sahibi olan bu sahte müzik grubu Milli Vanilli dünyaya söylenmiş büyük yalanlardan biri… Sesleri olmadı halde, ödüller kazanan ve albümleri milyonlarca satan bu grup tarihe kazınmıştı…

Londra’nın İngiliz Müzesi’nde bulunan bu sahte fosillerin maymunların insanlığa evrimine geçişte bulunan kanıtlar olduğu öne sürülmüştü. Daha sonra yalanın başka hayvanların fosillerinin birleştirilerek oluşturulan
sahte kanıtlar olduğu ortaya çıktı…

1938’de Amerikan radyosunda Orson Welles’in yönettiği Uzaylıların istilası filmini seslendirince milyonlar panik içinde kalmışlardı. Bu sahte hikayeye o kadar inanıldıki insanlar kaosa sürüklendi…

İngiliz yönetmen Ray Santilli 1947 yılından kalma bir Ufo’nun dünyaya çakılması ile ilgili görüntüler ele geçirdiğini iddia etmişti. Görüntülerin sahte olduğu hemen kanıtlandı. Filmi kendisi 50 yıl sonra çekmişti…

Şekspir’in 1796 tarihinde William İreland adına yazdığı hikaye İrlanda tarafından tarihi bir belge olarak kabul edilmişti… Fakat bu hikaye sahteydi…

Van gölü canavarı Türkiye’de çok tartışıldı… Henüz hiçbir izine rastlanmadı…

Bu Yaratıklar Yaşıyor Mu ?

Bilim dünyasındaki gelişmeler birlikte,
Maxicep.com – Bu Yaratıklar Yaşıyor mu ? dünyada çok eski dönemlerdeki hayatlara ilişkin de
değişik ve önemli ipuçları elde ediliyor.

Ancak bazen öyle bulgularla karşılaşılıyor ki,
insanın “gerçekten dünyada yaşadı mı?” diye
sorgulamasına yol açıyor.

İşte herkesi düşündüren bulgular…

Chupacabra
Birçok insan, resimde görünen hayvan kafasının ‘chupacabra’ isimli bir hayvana ait olduğuna inanıyor. Pek mümkün görünmeyen Meksikalı canavarın tarifleri çok çeşitli olmakla beraber, sonrasındaki araştırmalar aslında bunun efsanevi kan emici bir asalak değil de sadece yaşlı bir çakal olduğunu ortaya koyuyor.

Tazmanya kaplanı
Bilim adamları, Tazmanya kaplanının 1936 yılında neslinin tükendiğini belirtmiş olsa da bazı hayvan bilimcilerine göre Tazmanya kaplanları halen varlıklarını sürdürüyor. Tazmanya kaplanını gösteren bu fotoğraf, Sidney’deki Avustralya Müzesi’nde sergilenmektedir. Neslinin tükendiği duyurulduktan sonra, Tazmanya kaplanı Victoria’da altmış kez ve Warrandyte State Park’ında ise yirmi kez görüldüğü iddaa ediliyor.


Loch Ness canavarı
1934’te İskoçya’da çekilen bu fotoğrafta hayal gibi görülen gölgeli şeyin Loch Ness Canavarına ait olduğu söyleniyor. Canavarın ilk görüntülenmesi bir önceki yılda olmuş ve bu görüntüler dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

Dev yılan
Fotoğrafta gördüğünüz 15 metre uzunluğundaki dev piton yılanı, Endonezya’daki eğlence parkında görüntülenmiştir. 15 metre uzunluğunda ve 447 kilo ağırlığındaki dev yılan, 2002 yılında Sumatra Adası’nda yakalanmıştır, ve şu ana kadar yakalanan en büyük yılan olduğu varsayılmaktadır.

Waheela
Kurda benzeyen ve etobur bir hayvan olan Waheela’nın, Kanada’nın kuzeyindeki soğuk vahşi doğada yaşadığına inanlıyor. Resimde ise dünyanın herhangi bir yerinde karşılacabileceğiniz normal vahşi kurtlardan birini görebilirsiniz.

Buz adam
Buz adamın maymunla insan arasındaki eksik halka olduğuna inanılıyor. Resimde 5300 yıllık olduğu sanılan mumyalanmış buzadamın kalıntılarını görebilirsiniz. 1990’lı yıllarda İtalya’nın Alp dağlarında bulunan tuhaf yaratık, İtalya’nın Bolzano kentindeki Arkeoloji Müzesi’nde saklanıyor.

Ormanda bulunan Koca-ayak
Fotoğrafta görmüş olduğunuz yaratık bir maymun mu, bir koca-ayak mı yoksa kostüm giymiş bir insan mı? Bu ve buna benzer fotoğraflar, canavar severler arasında bitmek bilmeyen tartışmalara yol açmaktadır.

Kuzey Amerika maymunu
Birçok kişi canavar ya da keşfedilmemiş türde hayvanlar gördüğünü iddia ediyor. Fotoğrafta, bilinmeyen hayvanlar websitesi üyesi tarafından yapılan Kuzey Amerika maymununun eskizini görebilirsiniz.

Mothman
Mothman; parlak gözlü, kanatlı ve insan boyutlarında olan bir yaratık. İlk olarak 1966 yılında görülen ‘mothman’, daha sonra ise filmlere konu olmuştur. Resimde, Amerika’da ana yolda bulunan büyük ‘mothman’ heykelciğini görebilirsiniz. Kent sakinleri, ilginç yaratığın efsanesini benimseyerek şehrin turizm potansiyelini yükseltmek istemişlerdir.

Denizkızı
Denizkızı, nesli tükenmiş olan ya da evvelce var olduğu sanılan kuşkulu bir hayvan türü. Uzun zamandan beri, gerçekten var olduğuna inanılıyor. 1785 yılında The Times, betimlemesi ile birlikte bir denizkızı görüntüsünü raporladı.

Chimaera
Chimaera; Yunan mitolojisinin aslan başlı, keçi vucütlu ve yılan kuyruklu efsanevi ateş püskürten canavarı. Fotoğrafta, her ne kadar korkunç gözükmese de, kuzey kutupta bulunan Chimaera’yı görebilirsiniz.

Koca-ayak
Koca-ayak Asya’da görülen büyük maymunlardan olduğu söyleniliyor. Yıllar boyunca birçok görüntüsü kaydedilmiştir. Fotoğrafta ise, İdaho’nun Milli Tarih Müzesi’nde sergilenen birçok ayak izi kalıntısını görebilirsiniz.

Bu İskelet Neye Ait

Yanına gelen herkesin ilk fark ettiği sivri dişleri olan bu iskelet hangi hayvana ait.
Plajda yürüyüşe çıkan insanların bulup yetkililere haber verdiği bu iskelet adeta bir mit haline dönüştü.

Daily Mail’de yer alan bu fotoğraf ve haber yeni bir hayvan efsanesinin başlangıcı. Neredeyse 2 metreye ulaşan iskelete ve kuvvetli kemiklere sahip olan bu canlı plajdaki nemden korkunç bir manazara dönüşmüş durumda.

Tahminlerden biri bu hayvanın büyük bir köpek olabileceği yönünde. Bölgedeki insanların Exmoor canavarı geri döndü söylentileri ise 1970’lerde görüldüğü iddia edilen puma benzeri bir canlıyı akıllara getiriyor.

1983 yılında bölgede yaklaşık 100 koyunu öldüren Exmoor canavarı efsanesi geri dönmüş durumda.

İskeletin hangi hayvana ait olduğunu araştıran Jeff Pearce ve PC Chris Tucker, Croyde körfezindeki bu canlının sivri dişli bir yavru olduğuna karar verdi.

Bir köpek ya da kedi için fazla büyük olan bu iskelet bir inek için yanlış dişlere, ayı balığı için yanlış bacaklara sahip.
Araştırmacılar bu canlının çok büyük ihtimalle Exmoor canavarına benzediğini belirtiyor. İskeletin büyüklüğü, sivri dişleri ve siyah tüyleri bu iddiayı destekler nitelikte.
Yine de bu gizem tam olarak çözülebilmiş değil, araştırmalar sürüyor…

Garip Arabalar

Garip ArabaLar
1. Flatmobile: Dünyanın En Basık Arabası

Flatmobile, yalnızca 48 cm’lik kalınlığı ile dünyanın en basık arabalarından. Batman Mobil’e benzeyen araç aşırı derecede tehlikeli, çünkü eserin sahibi Perry Watkins arabanın arkasına gaz türbin jet motoru yerleştirmiş. Aracın trafiğe çıkması yasal, ancak onunla aynı yolu paylaşmak istemezsiniz.

2. Colim: Ayrılabilen Karavan

Christian Susana tarafından tasarlanan yeni araç Colim, araba ve karavanın karışımından oluşmuş. Bu eşi benzeri olmayan aracın ön kısmı ayrılabiliyor. Böylece ailenizle kamp yapmaya gitmiyorsanız iki koltuklu bir araba kullanıyor oluyorsunuz. Colim dünyanın en iyi görünümlü aracı olmasa da, sunduğu rahatlık ve esneklikle insanı cezbediyor.
3. Dünyanın En Uzun Limuzini

Bu fantezi limuzin dünyanın en uzun limuzini. Toplam uzunluğu 30 m’den fazla, 26 lastiği ve çok fazla yolcu kapasitesi var. Bu limuzinde sıcak jakuzi, güneşlenme güvertesi, yüzme havuzu, birkaç yatak ve helikopter iniş yeri bulunuyor!!!!!
4. Dream Car 123 (Hayal Araba 123): Elektrikli Piramit Araba

3.5 ton ağırlığında, Mısır piramitlerine benzeyen ve kolaylıkla dönebilen araba Dream Car 123, piramit gibi görünse de tank gibi donatılmış ve geceleri neon ışıkları yanıyor. En iyi özelliği ise elektrik ile çalışması. 3.5 saat süren şarj 64 km/s hızla 386 km yol kat etmenizi sağlıyor. Arabanın yaratıcısı mucit Greg Zanis ayrıca güneş ve rüzgar enerjisiyle aracı şarj eden bir kule garaj da tasarladı.

5. Peel 50: Dünyanın En Küçük Arabası

Üç tekerlekli mikro- araba üretimi yapılan en küçük otomobil olarak rekor kırdı. Londra’da bulunan minik Peel 50′nin İngiliz trafiğine çıkması tamamen yasal.
6. Lego F1: Ferrari Yarış Arabası

80,000 Lego parçasından oluşan, dünyanın en büyük ve en gerçekçi Lego F1 arabası yapıldı.
F2008 baz alınarak yapılan Ferrari F1, 1:1 ölçekli ve kullanılabiliyor. Araç, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde her yıl düzenlenen “Lego Dünyası” etkinliğinde sergilendi.

7. Evolution (Evrim): Çevre Dostu Araç

Alman araba şirketi Loremo AG’nin ürünü olan bu çevre dostu konsept arabası, diğer çevre dostu araçlardan farklı nitelikte. Yalnızca 450 kg ağırlığındaki Evolution 2 silindirli turbo-dizel motoruyla 160 km/s huzla gidebiliyor. Diğer şaşırtıcı bir özelliği ise arabaya binmek amacıyla kullanılan ön kapı.
8. Mattrack Truck (Kar Paletli Kamyon): Kayak Yapan Araba

Matrack Truck, tekerleklerin yerine kar paletlerinin yerleştirildiği standart bir kamyon. Görünen o ki Mattrack şirketi aynı şeyi ATV araçlarından 20 tonluk kamyonlara kadar 4×4 araçlara da uygulayabilir. Kısa kemerler, kar kalınlığı çok fazla artmadıkça, bu kar paletli kamyonun istediği yere gitmesine izin veriyor. Kar kalınlığı arttığındaysa daha uzun kemerlerin kullanılması gerekiyor (Piston Bully’deki gibi).
9. Peugeot Kapsül: Kaçış Arabası

Alp Germaner tarafından tasarlanan kaçış aracı kelimenin tam anlamıyla sizi yoldan çıkaracak. KLR 650 model motosikletten esinlenilerek yapılan “Peugeot Kapsül” tek kişilik, elektrikli bir araç. LCD ekranı, internet bağlantısı imkanları sunan araç haftasonu kaçamakları için ideal.

10. Eclectic: Dünyanın İlk Elektrikle Çalışan Aracı

Eclectic isimli dünyanın ilk elektrikli aracının güneş paneli ve rüzgar türbini var, böylelikle doğal öğeler sayesinde çalışabiliyor. Venturi firmasının yarattığı bu araç ayrıca prize takılarak kendi kendini şarj edebiliyor. Güneş ve rüzgar enerjisiyle günde 22 km gidebilen Electic’i 31,500$’a almak mümkün.

11. Thrust SSC: 1200 km/s Hızla Gidiyor

Thrust SSC (Super Sonic Car), Rolls Royce 205 Turbojet motorları ile 10,5 ton ağırlığında. 145 Formula 1 arabalarına benzer eşitlikte olan aracın hızı 1223 km/saattir. 15 Ekim 1997 tarihinde Nevada’daki Kara Kaya çölünde yapılan denemeye göre dünya kara hız rekorunun sahibidir.

12. Bigfoot: Dünyanın En Büyük Canavar Arabası

Bigfoot 5, dünyanın en büyük ve ağır canavar kamyonu. 1996 model Ford F250′den alınan gövdesi ile 4.65 m yüksekliğinde ve 12.7 ton ağırlığında. Devasa lastikleri 1950′lerde Amerikan Ordusu’nda kullanılan bir arazi aracına ait.

Görenleri Şaşkına Çeviren 19 Gerçek Fotoğraf !


Avustralya’nın Hook adasında çekilen bu fotoğraf adeta Van Gölü canavarını andıran bir canlıyı resmetmiş. Fotoğraf tamamen gerçek. Gerçek olmayan ise canavar. Fotoğrafı çeken Robert Le Serrec bu ilginç görüntüyü yakalamak için denizin dibine dev boyutta plastik bir cisim yerleştirmiş. Canavarı resmetmese de internette hala ilgi görmeye devam ediyor.


Belize sahilinde çekilen bu fotoğrafta olağanüstü güzelliği ile “Büyük Mavi Delik” yer alıyor. 124 metre derinliğinde ve 300 metre genişliğindeki bu delik dünyanın dalış yapmak için en ideal mekanı olarak görülüyor.


2006’da Çin’de çekilen bu fotoğrafta bir panda bir adamın bacağına sarılıyor. Çin Panda Koruma Merkezi’nde çekilen bu fotoğrafta dev panda kendisini besleyen adama minnetini böyle gösteriyor.


Kuzey Amerika’da çekilen bu fotoğrafta golf turnuvası sırasında beklenmeyen bir ziyaretçi gözüküyor. Charles Lindsay adındaki golfçü topu tam deliğe sokmak üzereyken vahşi ayı sahaya dalıyor. Ayıyı gören golfçüler kaçıyor. Fotoğraf golf tarihinin en ünlü fotoğrafı olma unvanına sahip.


Bu fotoğraftaki paralar bir piyango büyük ikramiyesini yansıtmıyor. Meksika’da yaşayan ünlü Çinli uyuşturucu kaçakçısı Zhenli Ye Gon’un evinde çekilmiş bu fotoğraf uyuşturucu baronunun servetini gösteriyor. Yakalandıktan sonra çekilen bu fotoğrafta Gon’un hepsi nakit 207 milyon dolar, 18 milyon pezo, 200 bin Euro ve 113 bin Hong Kong doları serveti olduğu görülüyor.


1957’de bir adam karısıyla Nevada çöllerinde yer alan Lake Isabella’da bu fotoğrafı çekti. Fotoğrafın baskısını yaptıktan sonra fotoğrafı çeken adam baskıdaki garip ışık yüzünden Kodak’ı suçladı. Aylar geçti, fotoğraf incelemeye alındı. Sonuçta ışığın fotoğraftan kaynaklanmadığı ve gerçek olduğu ortaya çıktı.


Dev kurtların fotoğrafları internete düştüğünde herkes bunları sahte fotoğraf olduğunu düşündü. Oysa dev kurtlar gerçekten vardı. En ağır kurt 1939 yılında bulunmuş ve ağırlığı 79 kilo olarak ölçülmüştü. Ama ABD’nin Idaho, Wymoing ve Montana eyaletlerinde 2000 dev kurt yaşadığı anlaşıldı. Resimde 90 kiloluk bir adam bu dev kurtlardan biri ile gözüküyor.


Wall Street’i işgal protestolarında çekilen fotoğraflar arasınd en çok paylaşılanı bu fotoğraf oldu. Polisin şiddetin dozunu kaçırdığı gösterilerin birinde bir polis oturan göstericilerin direkt gözüne biber gazı sıkarken görüntülendi. Çok tepki çeken bu fotoğraf protestoların simgesi olmaya devam ediyor.


2004’te Endonezya’daki deprem 230 bin kişiyi öldürmekle birlikte ekolojik sistemi de alt üst etti. Ancak bu durum bazen ilginç karelerde ortaya çıkarttı. Resimde dev kaplumbağa Mzee ile bir genç hipopotam görülüyor.


2003’te çekilen bu fotoğrafta sörfçü dalgaya ilerlerken dalga içinde muazzam bir görüntü oluştu. İnternette kısa sürede fenomen haline gelen fotoğrafta dalga içindeki yaratığın köpek balığı olduğu iddia edildi. Doğrusu ise yunustu. Yine de zamanlaması ve rengi itibariyle muazzam fo
toğraf çılgınca paylaşılmaya devam ediyor.


Bu kuşbakışı fotoğraf ilk bakışta çölde gezen develerin güzel bir fotoğrafı gibi gözüküyor. Oysa gözüken siyahlıklar develerin gölgeleri. Gölgelerin daha büyük gözükmesinin sırrı ise yoğun güneş ile birlikte kamera açısının yarattığı muazzam ilüzyon. Fotoğraf National Geographic’in de kapağında yer aldı.


1964’te Jim Templeton tarafından çekilen bu fotoğrafta küçük kızın arkasında bir uzaylı göze çarpıyor. Templeton fotoğrafı çekerken etrafta kimse olmadığını ısrar etse de fotoğraf kısa sürede UFO uzmanlarının ilgisini çekti. Fotoğrafı analiz eden Kodak yetkilileri ise fotoğrafın gerçek olduğuna hükmetti. Arkaplandaki uzaylının sırrı ise asla çözülemedi.

Amerikan geyiklerinin beyaz olduğu pek görülmemiştir. Ancak 2009’da çekilen bu geyik son derece nadir bir örnek. Albino olmayan Amerikan geyikleri 100 binde 1 ihtimal beyaz kıl çıkarabiliyor. Türünün nadir örneği objektiflere böyle yansırken özellikle Amerika’da bu fotoğraf çok paylaşılıyor.


Altın Kartal genellikle Kuzey Amerika’da görülen bir tür. Bu fotoğraf ise Finlandiya’da çekildi. Altın Kartal fotoğrafta acımasızca tilkiye saldırırken görülüyor. Bu olağanüstü anı objektifleyen Pekka Komi’ye göre tilki kartalın bu acımasız saldırısından kurtulup kaçmayı başarmış.


Geçtiğimiz yıl çekilen bu fotoğraf kısa sürede İnternet fenomeni oldu. 6,4 metre uzunluğundaki bu dev timsah yakalandıktan sonra 100 kişilik bir ekip tarafından taşındı. Yakalayanlar timsahın bir balıkçıyı öldürdüğünü söyledi. Dev timsah sayesinde Filipinler’deki Augusan nehrine turist akını oldu.


Hubble Ultra Deep Field adı verilen bu fotoğraf bilinen en derin uzay fotoğrafı. Toplam 10 bin galaksiyi gösteren fotoğraf çok farklı yaşta ve büyüklükteki galaksilerin yüksek çözünürlüklü halini gösteriyor.


Bu fotoğraf 1964’te Anartika açıklarındaki sularda çekildi. Fotoğrafta 3904 metre derinlikte bulunan anten şeklinde bir cisim görülüyor. Cisim kısa sürede UFO teorisyenlerini heyecanlandırdı. Cismin bir uzaylı olduğu iddia edildi. Cismin süngerimsi bir canlıya ait olduğu ortaya çıktı.


Rock tarihinin en meşhur fotoğrafı olan bu fotoğraf ünlü punk grubu The Clash’in konserinde çekildi. Grubun basçısı Paul Simonon bas gitarını parçalarken görülüyor. Fotoğrafı çok beğenen grup üyeleri efsanevi albümleri London Calling’in albüm kapağına yerleştirmekten çekinmedi. Fotoğrafı çeken Pennie Smith ise teknik olarak iyi olmadığı sebebiyle fotoğrafın kullanımasını istememişti.


Fotoğraçı François De Loys’un çektiği bu meşhur goril fotoğrafı internetin en çok paylaşılanlarından. De Loys ve ekibi ilk karşılaştıklarında bu canlının bir goril olduğunu bile düşünemedi. Gorilin kendilerine saldırması üzerine gorili öldürmek zorunda kaldılar Daha sonra da gorili çenesine dayanan bir değnek vasıtasıyla oturttular ve De Loys deklanşöre basıp bu meşhur ve yüzde 100 orijinal fotoğrafı çektiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Büyük Yalanı İçin Yorum Yap