Dünyanın En İlginç Olayları

Dünyanın En İlginç Olayları Dünyada İlginc Olaylar - Bu makaledeki notlar: garip olaylar dünyanın en ilginç olayları..

2007-2008 İn En Garip Olayları


ABD’de, 10 yıl önce cinsiyet değiştirerek tamamen erkek görünümüne kavuşan Thomas Beatie, sağlıklı bir kız dünyaya getirdi. Beatie, 2. bebeğine hamileÖLÜMÜN KIYISINDA
Haitili çocuklar, Port-au-Prince’deki Militaire kentindeki bir kenar mahallesinde tabutların önünde top oynuyor…

ilipinlerin başkenti manila’da çocuklar döküntü bir barakada yaşam mücadelesi veriyor,evleri aynı zamanda oyun alanları…

Bu fotoğraf geçen yıl 24 Ekim’de ABD’nin Florida eyaletinde çekildi. Dünyanın en küçük prematüre bebeği, inanılmaz bir şekilde hayata tutundu.

Geçen eylül ayının 26’sında Tatyana Khalina’na 12. çocuğunu dünyay getirdi. Sibirya’daki bu doğumu sıra dışı yapan ise bebek Nadia’nın(solda) tam 7 kilo 750 gram ağırlığında olmasıydı. Doğumhanedeki diğer bebeğin bakışı ise manidardı…

Tibetlilere özgü bir cenaze töreni… İnanışa göre hayat ölümden sonra da devam eder ve ölünün bedenini kuşlara sunulmalı…

8 aylık bir fetüse ait dünyanın en küçük mumyası, Meksika’daki mumya müzesi Guanaguato sergileniyor.

Umarım görmedikleriniz vardır… yorumlar için şimdiden teşekürler

ALINTIDIR…….

Garip Yaratıklar..

Uzakdoğuda dünyaya geLen yaratık..

Afrika da karaya vuran yaratık..

Yaşanan En Garip Olaylar

AKNE İLACI ÖLDÜRDÜ


İngiltere’de 14 yaşındaki çocuk akne ilacı aldıktan 12 saat sonra hayatını kaybetti. BBC televizyonunda yer alan habere göre akne teşhisi konulduktan sonra doktoru tarafından “Minocin” adlı ilacı kullanması söylenen genç, eczanede bu ilaç kalmadığı için kendisine önerilen Sebomin isimli ilacı aldı. Ancak ilacı aldıktan sonra nefes alma problemleri yaşamaya başladı ve parmakları morardı. Hastaneye kaldırıldığında çok fazla alerjik reaksiyon gösteren çocuk kurtarılamadı. Doktorlar Sebomin içinde bulunan bir maddenin çocukta reaksiyona neden olduğunu, ancak eczacı Minocin yerine “Sebomin” verdiğinde çocuğun doktoruna danışması gerektiğini belirtti.

1.5 MİLYON YILLIK AYAK

Kenya’da bulunan 1.5 milyon yıllık ayak izleri, insanların çok uzun yıllar önce de anatomik olarak bugünkü ile aynı ayaklar üzerinde yürüdüğünü gösterdi. İngiltere’deki Bournemouth Üniversitesinden Matthew Bennett, Kenya’nın kuzeyindeki Ileret bölgesi yakınında 2 tortul tabakasında bulunan 1.5 milyon yıllık ayak izlerinin, modern insanınkiyle temel olarak aynı anatomiye sahip olduğunun en eski göstergesi olduğunu belirtti. Bennett, ayak izlerinin, normalde fosilleşmiş kemiklerde bulunmayan yumuşak dokuların biçim ve yapılarına dair bilgiler de içerdiğini vurguladı. Profesör Bennett, modern insanların ve fosilleşmiş eski insanların ayak izleri arasında yapılan karşılaştırmanın tarafsız olması için Kenya’da bulunan ayak izlerini numaralandırdı, bilgisayarda taradı ve bu şekilde değerlendirdi. 1.5 milyon yıllık ayak izlerinden birinin fotoğrafı Science dergisinin son sayısının kapağını süslüyor.

METEOR PARÇALARINI SATIYORLAR


ABD’nin Teksas eyaletine düşen iki meteor taşının açık artırmayla satılacağı bildirildi. Dallas’daki “Heritage” (miras) açık artırma şirketi tarafından yapılan açıklamada, açık artırmanın 17 Mayıs’ta yapılacağı, 227 gramlık bir numuneyle satışa çıkarılacak olan iki meteor taşının 5 bin dolara kadar satılabileceği kaydedildi. Meteor taşlarının parçalarının Dallas’a 112 kilometre uzaklıktaki West kasabasında bir “meteor avcısı” tarafından bulunduğunu belirten şirket yetkilileri, meteor avcısının masraflarının da adı açıklanmayan bir koleksiyoncu tarafından karşılandığını söyledi.

MASKE DEĞİL, GERÇEK!


Dayanamazsanız bakmayın! Dünyanın en çok piercing’ine sahip kadını Brezilyalı Elaine Davidson, 1997 yılında bir tutku olarak başladığı bu sevgisini rekora dönüştürmüş. Şimdi o bir rekortmen, çünkü tam tamına altı bin beş adet piercing’i var. Brezilyalı Elaine Davidson’un 1997 yılında piercing yaptırmaya başladığı günlerdeki hali. Brezilya doğumlu Elaine Davidson İskoçya’nın Edinburgh kentinde yaşıyor. Onu diğer insanlardan ayıran özelliğini aramaya gerek yok çünkü ilk bakışta bunu görmek mümkün. Çılgın kadın, 12 yıl içinde yüzüne yaptırdığı tam tamına altı bin beş piercing’iyle Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başardı. Hemşire olarak çalışan ve iğnelerle oldukça haşır neşir olan Davidson, bu yüzden de piercing sanatına büyük bir yakınlık duymuş ve yaptırırken hiç de acı çekmemiş. İlk olarak 1997 yılında 280 piercing’le işe başlayan rekortmen, 2008’in sonunda bu sayıyı altı bin beşe kadar çıkartmaya başarmış. Rekor kırmak istediği için bu kadar çok piercing yaptırdığını söyleyen kadın, “Piercing yaptırmayı sevdiğimden ya da eğlendiğimden değil, sadece rekor için bu kadar çok yaptırmam gerekiyordu” açıklamasıyla da herkesi şaşırtıyor.

9 YAŞINDA ‘ÖLÜM’ÜNE GELİN OLDU

Lösemi hastası 9 yaşındaki kızın tek bir isteği vardı, o da evlenmek. İki hafta içinde ölmesi beklenen Jayla Cooper, hayalini gerçekleştirmek için çok küçük yaşta gelinlik giydi, üstelik damat da sadece 7 yaşındaydı. Lösemi hastası olan ve doktorların verdiği bilgiye göre iki hafta içinde ölmesi beklenen küçük kızın son hayali ailesi tarafından gerçekleştirildi. Babasının kolunda salondan içeri girerken etrafına neşeyle bakıyordu.

“GERÇEK BİR DENİZ KIZIYIM”


Mucizelere inanın!Bir şekilde günün birinde oluyorlar, er ya da geç!Siz dileyin yeter, birileri sizi duyuyor ve o mucizeyi gerçekleştiriyor, üstelik siz tam da vazgeçmişken, her şeyi geride bırakmaya hazırken… Yeni Zellanda’dan bir mucize hikayesi… Bir başka ifadeyle ‘gerçek’ bir denizkızının hikayesi… Sadece Yüzüklerin Efendisi’yle değil, Narnia Günlükleri ve King Kong gibi filmlerin de efektlerini yapan ekip, Nadya’nın bu ilginç isteiğini gerçekleştirmekte gecikmedi. Daha çok küçükken iki bacağını kaybeden ve özel efektleriyle Oscar almış bir filmin teknik ekibi sayesinde denizkızına dönüşen bir kadın, Nadya Vessey. Yeni Zellanda’da Auckland kentinde yaşayan Nadya, geçirdiği bir hastalık yüzünden doktorların bacaklarını kesmek zorunda bırakılan ve her şeye rağmen inatla yaşama tutunan bir kadın. Küçük bir çocuk ona bacaklarına ne olduğunu sorduğunda cevabı hazırmış; “Denizkızıydım ben eskiden”

CEP TELEFONU BALIKTAN ÇIKTI


İngiltere’de bir işadamının plajda kaybettiği cep telefonu, bir hafta sonra bir balıkçı tarafından yakalanan Morina cinsi balığın midesinden çıktı. 45 yaşındaki Andrew Cheatle adlı adam, Batı Sussex’te geçtiğimiz hafta plajda köpeğiyle yürüyüş yaparken Nokia marka cep telefonunu kaybetti. Günlerce cep telefonunu arayan adam, tam ümidini yitirmişti ki kız arkadaşı Rita Smith’in telefonuna Glen Kerley adlı bir balıkçıdan ilginç bir çağrı geldi. Kerley, önceki gün çıktığı avda yakaladığı balığın içerisinden cep telefonu çıktığını söyledi. Telefonu çalıştırmayı başaramayan balıkçı, SIM kartı kendi telefonuna taktıktan sonra son aramalardan Smith’in telefonuna ulaşmıştı.

KÖPEKLER TARAFINDAN BÜYÜTÜLEN BEBEK


Rusya’nın Ufa kentinde yaşayan 3 yaşındaki bir kız çocuğunun, alkolik annesi tarafından bakılmadığı için köpekler tarafından büyütüldüğü ortaya çıktı. Yerel basında çıkan haberlere göre sosyal yardım görevlilerince annesinin evinde bulunan kız Madina adlı kız çocuğunun yürürken ayaklarıyla birlikte ellerini de kullandığı, evdeki köpekler tarafından beslendiği ve geceleri hayvanlarla birlikte uyuduğu belirlendi.

ÖPÜCÜKLE BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜ

Dokuz günlük bebeğini öpen anne ölümüne neden oldu. Ölüm nedenini öğrenince de kahroldu. İngiltere’de ağzında uçuk bulunan anne 9 günlük bebeğini öpünce, virüs çocuğa bulaştı ve ölümüne neden oldu. Manchester’da yaşayan Ruth Schofield, uçuğa neden olan herpes virüsünün yaratacağı tehlikeyi bilmediği için bebeği Jennifer’i öpmekte bir sakınca görmediğini söyledi.

14 YAŞINDAKİ KIZ KOCASINDAN BOŞANDI


Bütün ülke 14 yaşındaki gelinle 17 yaşındaki damadı konuşuyor! İsrail, 14 yaşındaki bir kızla 17 yaşındaki bir erkek çocuğunun yaptığı “dini nikahı” konuşuyor. Gençlerin ailelerini itiraz etmesi üzerine bir “Yahudi mahkemesi”, gençlerin boşanmasına hükmederken, İsrail medyası da kızın İsrail’de boşanan en küçük yaştaki “eş” olduğuna dikkat çekti.

Garip Olaylar(son 50 Yıl)

garip olaylar(resimli)

1957 Douglas Martin, ABD.
ABD’de sadece beyaz öğrencilerin devam ettiği Harry Harding Lisesi’ne kabul edilen ilk siyah öğrencilerden Dorothy Counts’ın okuldaki ilk günü. Tacizlere sadece 4 gün dayanabilmişti.
———————————————

1958 Stanislav Tereba, Çekoslovakya
Sparta Prag ve Bratislava arasındaki şampiyonluk maçından bir kare. Fotoğrafçı bu kareyi çektiğinde henüz 20’sindeydi.


1960 Yasushi Nagao, Japonya
12 Ocak 1960. Sağcı öğrenci, Japon Sosyalist Parti lideri Asanuma’yı öldürmeden saliseler önce…

————————————————-

1962 Héctor Rondón Lovera, Venezuella
Sniper tarafından vurulan bir asker son anlarında papaza tutunuyor…

1963 Malcolm W. Browne, ABD
Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti’nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı

——————————————

1964 Donald McCullin, İngiltere
Kıbrıs’ta bir Türk kadın Rumlar tarafından öldürülen kocasının yasını tutuyor. Olaydan çok etkilenen İngiliz McCullin, olaya fotoğrafçı gözüyle baktığı ve bir sosyal görevli gibi yardım edemediği için suçluluk duyduğunu itiraf ediyor.

———————————————-

1965 Kyoichi Sawada, Japonya
Güney Vietnam’da anne ve çocukları ABD bombalarından kaçmak için nehri geçmeye çalışıyor

1966 Kyoichi Sawada, Japonya
ABD birlikleri Güney Vietnam’da Vietkong’lu ölü bir askeri sürüklerken…. Bu Fotoğrafı Çeken Kişi Kamboçya’da bir görevdeyken 1970’de öldürüldü

—————————————–

1968 Eddie Adams, ABD
1 Şubat 1968. Güney Vietnam Polis Şefi Nguyen Ngoc Loan, Viet Kong’lu olduğundan şüphelendiği genci öldürürken..

1969 Hanns-Jörg Anders, Almanya
Anders, Kuzey İrlanda’da bir Katolik genci, İngiliz güçleriyle çatışmanın sürdüğü sıcak anlarda fotoğrafladı. Fotoğrafçı gözyaşartıcı bombanın etkisine girmeden sadece 2 kez deklanşöre basabildi

——————————————–

1972 Ut Cong Huynh, Vietnam
Güney Vietnam uçakları yanlışlıkla napalm bombasını bir köyün ortasına düşürdü. Fotoğrafçı (şimdilerde herkesin tanıdığı) küçük kızın yanan kıyafetlerini “Çok sıcak” diye bağırarak üzerinden atmasını unutamadığını açıkladı.

1973 Fotoğrafı kimin çektiği bilinmiyor
Şili’de demokratik seçimle gelen Başkan Salvador Allende’nin askeri darbe sırasında ölümünden birkaç saniye öncesi. Fotoğrafı çeken kişinin “kişisel güvenliği” için adının açıklanmasını istemediği sanılıyor

—————————————-

1974 Ovie Carter, ABD
Nijerya’da kuraklık kurbanları…

1975 Stanley Forman, ABD
Boston’da bir kadın ve bir kız apartmanın yangın merdiveninin çökmesiyle düşmeye başlıyorlar. Bu fotoğraf yılarca güvenlik kampanyalarında kullanıldı

1976 Françoise Demulder, Fransa
1976 Beyrutu’nda Filistinli mülteciler… Demulder ödülü kazanan ilk kadın fotoğrafçı oldu.
——————————————————-

1979 David Burnett, ABD
Tayland’daki mülteci kampında yemek dağıtılmasını bekleyen Kamboçyalı anne, bebeğini korumaya çalışıyor

Hindistanda Garip Olay

BBC haberine göre Hindistanda bir teknisyen elektriğe çarpılıyor ve kafası yanınca kafatasının üst kısmı kafasından ayrılıyor. Şu anda hastanede bulunan adama akın akın ziyaretçi geliyormuş………..Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Dünyanın En İlginç Olayları İçin Yorum Yap