Dünyanın En Pahalı Madeni

Dünyanın En Pahalı Madeni Dunyanin En Pahali Masini - Bu makaledeki notlar: en pahalı maden dünyanın en pahalı..

Dünyanın En Pahalı ……

İşte dünyanın en pahalı yiyecek ve içecekleri!
ıÜüBu menüdeki yiyecekler ve içecekler adeta bir servete mal olabilir..
Ünlü restoran ve barların mönülerini tarayan Alman gurme dergisi Feinschmeker, en pahalı 10 yiyecek ve içeceğin listesini yaptı.
İşte bir servete satılan lezzetler:
1- 1787 tarihli “Chateau d’Yquem Sauternes” şampanya… Şişesi 46 bin 228 Euro.
2- İran Beluga havyarı. Kilosu, yedi bin 71 Euro.
3- Dünyada sadece İtalya’da çıkarılan Alba beyaz trüf mantarı. Kilosu, dört bin 500 Euro.
4- ABD’de New York’ta satılan ve içinde havyar da bulunan “Serendipity 3″ isimli dondurma. Porsiyonu, 770 Euro.
5- New York’taki Norma restoranda ıstakozlu ve havyarlı omlet. Porsiyonu, 770 Euro.
6- Dünyada sadece Sumatra’da bulunan “Kopi-Luwak” kahvesi. Kilosu, 708 Euro.
7- ABD’de San Francisco’daki ünlü bar “Harry Denton’s Starlight Room”da “Yıldızları İçmek” adlı kokteyl. Bardağı, 650 Euro.
8- 80 yıllık balsamik sirke “Millesimato Ginepro.” 100 ml’lik şişesi, 436 Euro.
9- New York’taki “Bistro Modern”in hamburgeri. Tanesi, 92 Euro.
10- Berlin “Hotel Adlon”da satılan “Rokko No” adlı Japon malı soda. Şişesi, 62 Euro.
dünyanın en pahalı yiyeceği
ıÜü1,2 ağırlığında bir beyaz trüf mantarı Londra’da düzenlenen bir müzayedede 95 bin Euro’ya satıldı
Dünyanın en pahalı telefonu

Lüks aksesuvarlar yapımcısı Peter Aloisson tarafından tasarlanan ve Alman bir fabrikatör için üretilen telefon, saf altından yapılmış ve çevresinde dünyada bulunan en nadir mücevherlerden olan 2 bin 950 parça mavi elmas var.

Aloisson, “cep telefonları artık hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Saat ve broşlar gibi günlük yaşamımızın parçası olan tüm diğer aksesuvarlar gibi onların da lük versiyonları bulunmalı” diyor.

Peter Aloisson, yılda yaklaşık üç cep telefonu üretiyor. Tabii bu sayı, ünlü ve zengin müşterilerinin isteklerine bağlı olarak değişiyor. Telefonların ortalama fiyatları ise 20 bin sterlin civarında.
Dünyanın en pahalı parası

ABD tarafından 1933 yılında özel amaçlı tedavüle çıkarılan 20 dolarlık altın madeni para New York’ta düzenlenen bir müzayede ile satışa çıkarıldı. 4-6 milyon dolar arasında bir değer biçilen 20 doların, dünyanın en pahalı madeni altın parası olduğu belirtiliyor. Çift Kartal ismi verilen para, ABD hükümeti adına Sotherby’s and Stack’s Müzayedeevi tarafından açık artırmaya tabi tutulacak.

Altın madeni para, ABD’nin en büyük ekonomik buhran dönemini olan 1933 yılında hükümet tarafından tedavüle çıkarılmıştı. O yıllarda ABD, altın politikasını değiştirip, kıymetli madenin dolaşımına son vermişti. Bu nedenle o dönemi temsilen 20 dolarlık altın bozuk para basılmıştı
Dünyanın en pahalı arabası
Forbes dergisi dünyanın en pahalı araba listesini yayınlamış. 1 numarada 1 Milyon 192 Bin 57 $.
dünyanın en pahalı evi
http://galeri.milliyet.com.tr/2007/2/23Dunyanin_en_pahali_10_evi/29.jpg
138 milyon dolar
Updown Sarayı Windlesham, Surrey
Buckingham Sarayı’ndan daha büyük 103 odalı, 58 hektarlık bahçesi ile dünyanın ev pahalı evi…
Dünyanın en pahalı mührü
4.7 milyon Euro Çin İmparatoru Kangşi’nin mührü Fransa’da düzenlenen müzayedede 4.7 milyon Euro’luk rekor bir fiyata satıldı.
İşte dünyanın en pahalı saati
Dünyanın en pahalı saati, İsviçre yapımı Richard Mille tasarımı RM008 model plantin bir saat.çııÖÖçşıÜüFiyatı 279.000 sterlin yani 753.300 ytl…
Dünyanın en pahalı uçak kazası
Yaklaşık 2 milyar dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı uçağı ünvanını elinde bulunduran B2 hayalet bombardıman uçaklarından birisi, geçtiğimiz günlerde Guam’da kalkış sırasında düştü. Pilotların kurtulduğu kaza sonrası, sadece Amerika hava kuvvetlerinin elinde bulunan bu uçaklardan 20 adet kaldı.
video Yeni Şafak – Video – Dünyanın en pahalı uçak kazası – 06.06.2008
Dünyanın en pahalı ev sineması keyfi
630 bin Euro’ya Ev sineması sistemlerinin en pahalısı IFA Fuarı’nda tanıtıldı. Tamamı 630 bin Euro’ya mal olan sistemin en ucuz parçası ise 900 Euro

Dünyanın en pahalı otelleri
Las Vegas’taki MGM Grand oteli. Bu otelin geceliği 5.000 dolar. Müşterilerde belli bir standardın üzerinde olma koşulu aranan otelin apartman türü 30 özel villası var. Kendilerine ait yüzme havuzları bulunan villaların duvarlarında Picasso ve Matisse gibi sanatçıların yağlıboya eserlerinin kopyaları asılı.

ve 2. si
Fransa’ya ait Batı Hint Adalarındaki St. Barthelemy adasındaki Le Toiny otelinin geceliği 2.000 dolar. Otelde 6 villa içinde 12 süit bulunuyor. Okyanus manzaralı süitlerin her birinin özel yüzme havuzu ve mutfağı var

Dünyanın en pahalı takım elbise
Forbes, dünyanın en pahalı takım elbise markalarını sıraladı. En pahalı markaların fiyatları 30 bin doları buluyor.
ABD’nin Forbes dergisi, Arap prensleri, Rus zenginleri, rock yıldızları ve ekonomik imparatorluklara sahip işadamlarından oluşan çok kısıtlı bir müşteri kesimine hitap eden bu piyasanın kalite ve fiyat konusunda yarıştığını kaydetti.
DÜNYANIN EN PAHALI ÇİZMESİ
14 bin $ İşve ekonomi çevrelerine hitap eden Amerikan Forbes dergisi 2005’in en pahalı ayakkabısı olarak, ‘Sex and the City’ dizisinin meşhur ettiği Manolo Blahnik marka çizmeyi seçti. Listede ilk sırayı alan Manolo Blahnik çizmenin fiyatı ise tam 14 bin dolar. Forbes’un listesinde ikinci sırasında olan Louis Vuitton çizme ise 4 bin 500 dolara satılıyor. Çift ‘C’ logolu Chanel papuçların fiyatı 2 bin 2800, İtalyan Ferragamo ayakkabıların ise 2 bin 400 dolar.
Dünyanın en pahalı düğünü
ıÜüLiza Minelli ve David Gest (17 Mart 2002)

Maliyeti: 1.8 milyon sterlin
Oscar ödüllü ünlü oyuncu gerçek hayatta film gibi bir düğünün başrol oyuncusu oldu. Siyah bir limuzin içinde konukların arasından geçen çift, Marble Collegiate Kilisesi’nde rüya gibi bir seremoni ile dünya evine girdi. Manhattan tarzındaki düğünün organizasyonunu da dünyanın en başarılı ve ünlü organizatörü Preston Bailey gerçekleştirdi.
Düğüne katılanlar arasında Michael Jackson da vardı. Onur konuğu ise Elizabeth Taylordı. 12 katlı gösterişli bir pasta yaptıran çifte 60 kişilik dev bir orkestra eşlik etti
Dünyanın en pahalı pastası
ıÜüNEW YORK -AA- ABD’nin New York kentinde, porsiyonu 25 bin dolara satılan bir tatlı, Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en pahalı tatlısı olarak girdi.
”Serendipity 3” adlı pastanenin sahibi Stephen Bruce, lüks mücevher mağazası ”Euphoria New York” ile işbirliği yaparak hazırladığı ”Frrozen Haute Chocolate” adlı tatlıya 25 bin dolar fiyat biçti.
Tatlıda, dünyanın en pahalı ve egzotik 28 çeşit kakaosunun karışımı kullanılıyor.
Orjinal ismi çift ‘r’ ile yazılan tatlıda 5 gram, yenilebilir 23 karat altın bulunuyor. Yenilebilir altınla çevrelenmiş bir kadeh içinde sunulan tatlının dibinde de 1 karat elmasla süslü 18 karatlık altın bilezik yeralıyor. Üstü altına bulanmış krem şantiyle süslenen tatlı, kilosu yaklaşık 5 bin dolara satılan bir trüf ile sunuluyor.
Tatlı üzeri beyaz ve siyah çikolata rengindeki elmaslarla süslü altın bir kaşıkla yeniliyor ve müşteriler isterlerse kaşığı yanlarında götürebiliyorlar.
”Frrozen Haute Chocolate” adlı tatlı, yalnızca önceden siparişle satılıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Pahalı Madeni İçin Yorum Yap