Dünyanın En Ünlü Seri Katili

Dünyanın En Ünlü Seri Katili Dünyanın En Meşhur Seri Katilleri - Bu makaledeki notlar: dünyanın en ünlü seri katilleri dünyanın..

Dünyanin En Ünlü Seri Katilleri ResimliEvet arkadaşlar sizin için biraz araştırdım ve kararı sizverin nekadar akıllılar deyilmi:D

Dünyanın En Vahşi Seri Katilleri

Bunlara insan demek insanlığa büyük hakaret olur. İşte o vahşi seri katiller…
Moskova’da “Satranç tahtası katili” olarak anılan Alexander Pichushkin yargı önüne çıktı. Öldürdüğü her insan için satranç tahtasının karelerine bir metal para koyduğu için bu sıfatla anılan Pichushkin, 48 kişiyi öldürmekten suçlu bulundu. Duruşmasında 11 kişiyi daha öldürdüğünü söyleyen seri katil ömür boyu hapse mahkum edildi.Dünyaca Ünlü Seri Katiller

onlar cinayetleriyle adeta “dehşet günlüğü” oluşturdular, filmlere konu oldular, yakalandıkları ana kadar insanları korkuya mahkum ettiler. Onlar seri katiller…

birçoğunun abd’li olması dikkat çekiyor. Ancak son yıllarda türkiye’den de seri katıller çıkıyor. Tabi hepsi erkek değil; bu canilerin kadın olanları da var.

işte dehşet saçan caniler

aileen wuornos: Seri katiller arasında en dikkat çekicisi aileen wuornos adlı kadın. Ilişkiye girdiği 7 kişiyi öldürdüğü iddia edilen wuornos’un öldürdüğü belirlenenlerden ikisinin cesedi bulunamadı.
Idama mahkum edilen wuornos’ın, öldürdüğü kişilerin cesetleri ormanlık araziye sakladığı biliniyor. Abd’nin ilk kadın seri katili olma özelliğini taşıyan wuornos’un hayatı beyaz perdeye aktarıldı. Seri katili oynamak için kilo alan aktris charlize theron, cani isimli bu filmdeki rolü ile oscar aldı.

elizabeth bathory: ”kanlı kontes” olarak ün yapan ve tarihteki en acımasız kadınlardan biri olarak bilinen elizabeth bathory’nin, yaşadığı 1560-1614 yılları arasında 600’den fazla genç kızı öldürerek kanını içtiği çeşitli kaynaklarda yer alıyor. öldürdüğü kişilerin kanıyla banyo yaptığı şeklinde rivayetler de bulunan batrory’nin hayatı, ”eternal” adlı filme beyaz perdeye aktarılmıştı.

lucas ve toole: Tarihin görmüş olduğu en ilginç canilerden biri olarak nitelendirilen lucas, daha çocuk yaşta annesini katletti. Bir süre sonra hapishaneden çıkan lucas, çeşitli tarihlerde cinayetler işledi.

Lucas, bir başka cani ottis toole ile tanıştıktan sonra cinayetleri ikili olarak sürdürür. Cani ikilinin 65’ten fazla cinayet işledikleri biliniyor.

charles starkweather ve caril fugate: Ikili seri katillerden charles starkweather ile caril fugate sevgiliydi. Starkweather-fugate çifti 1950’lerin sonunda bir düzine insanı öldürdü. O yıllarda bu ikilinin hikayeleri her yerde anlatılıyordu. Charles starkweather 1959’da elektrikli sandalye ile idam edildi, caril fugate ise 1976’da af sonucu tahliye oldu.

albert desalvo: Bir başka abd’li seri katil olan ve boston kasabı olarak isimlendirilen desalvo, 13 kadını vahşice katletti. Maharetli avukatları nedeniyle cinayetlerden ceza almayan fakat tecavüz suçundan ömür boyu hapse mahkum edilen desalvo, 1973’te bir mahkum tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

albert fish: Ilk cinayetini 1910’da işleyen washington doğumlu seri katil, ünlü ”kuzuların sessizliği” filmine konu oldu. öldürdüğü insanların etlerini yiyen yamyam ruhlu seri katil fish’in, elektrikli sandalyede idam cezasını duyunca ”elektrikli sandalyede ölmek ne de büyük zevk olacak” diye konuşması dikkat çekmişti.

carl panzram: Türkiye’de ”bir katilin günlüğü” ismiyle gösterilen filmde hayatı anlatılan panzram, 21 cinayet ve sayısız ağır suç işledi. Dünya turuna çıktıktan sonra döndüğü abd’de hırsızlık suçundan tutuklanan ve cezaevinde de bir kişiyi öldüren panzram, 5 eylül 1930’de idam edildi

dr. Henry howard holmes: ”ben içimdeki kötülükle doğdum. Katil olduğum gerçeğinin önüne geçemiyordum; tıpkı bir ozanın ilhamını bastıramayıp şarkı söylemesi gibi” diyerek işlediği cinayetlere gerekçe bulmaya çalışan holmes’in abd suç tarihinde önemli bir yeri var. 27 cinayet işlediğini itiraf eden holmes, 7 mayıs 1896’da idam edildi.

earl leonard nelson: ”goril katil” olarak adlandırılan ve 18 aylık bir yolculuk boyunca 18 kadını acımasızca öldürülen nelson, 1920’li yılların amerika’sında işlediği cinayetlerle kamuoyunun nefretini üzerine çekti. Neslon, yakalandıktan bir süre sonra cezaevinden kaçmayı başarsa da 12 saat sonra yakalandı ve idam cezası infaz edildi.

jeffrey lionel dahmer: 1960 doğumlu olan dahmer ilk cinayetini 18 yaşında bir zenciyi öldürerek işledi. 1978-1991 yılları arasında çoğu zenci 17 kişiyi öldürdüğü bilinen dahmer’in, öldürdüğü insanlara çeşitli eziyetler verdiği hatta bazılarının etini yediği belirlendi. Abd’li seri katil, 28 kasım 1994’te hapishanede kafasına demirle vurularak öldürüldü.

john wayne gacy: Abd kamuoyunun en nefret ettiği ve ”palyaço katil” olarak da adlandırılan seri katil, evine davet ettiği 27 kişiyi öldürdü. çoğunluğu çocuk olan öldürdüğü kişileri evin altına ve civarına gömen gacy, 32 çocuğa tecavüz edip öldürdüğünü itiraf etti. Gacy, 1980’de zehirli iğne ile idam edildi.

harold shipman: Ingiliz doktor harold shipman’in 27 yıllık meslek hayatında 250 kişiyi öldürdüğü raporla belgelendi. Hastalarını yüksek dozda morfinle öldürdüğü belirlenen shipman, 1998 yılında işlediği bir cinayet sonrasında tutuklandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Cani doktor, hücresinde intihar etti.

pedro lopez monsalve: Kolombiyalı seri katilin 1970 yıllarda kolombiya, peru ve ekvator’da 300 kişi öldürdüğü belgelendi. En fazla insanı öldüren seri katil olan monsalve’nin 60 kız ve erkek çocuğunu tecavüz ettikten sonra öldürdüğü tahmin ediliyor.

manson: Ona daimi kötü ününü kazandıran cinayetler aslında başkaları tarafından işlenmişti. Kendisi bir silah ateşlememiş veya bıçak kullanmamıştır. çünkü köle gibi kendisini takip eden ve onun en kanlı emirlerini yerine getirmeye hazır olan müritleri vardır. Ve onlar manson’un emriyle tam 9 kadını öldürmüştür. Manson ömür boyu hapse mahkum olmuştur.

türkiye’deki seri katiller

adnan çolak: ”artvin canavarı” olarak isimlendirilen çolak, 1992-1995 yılları arasında 11 yaşlıyı öldürdü. öldürdüğü kadınlardan 6’sına tecavüz ettiği de anlaşılan çolak, zonguldak ağır ceza mahkemesi tarafından 6 ayrı idam ve 40 yıl hapis cezası aldı

Seyit Ahmet Demirci
32 yasinda. Mayis-Temmuz 1998 tarihleri arasinda Istanbul’da üç mobilyaciyi dükkanlarinin bodrum katinda kafalarina kursun sikarak öldürdü. Fatsa’da küçük bir çocukken arkadasiyla birlikte yasli bir mobilyacinin tecavüzüne ugramisti. Yakalanmasaydi cinayetlerini tecavüze ugradigi yasa (11) tamamlayacakti. Üç kez idama mahkum oldu.

Yüksel Aktin
28 yasinda. Mayis 1999-Ocak 2000 arasinda Istanbul’da biri kadin bes kisiyi öldürdü. Yakalandiktan sonra Abdullah Çatli’yla Rusya’ya gidip üç kisiyi öldürdügünü açikladi. Yargilaniyor.

Tarkan Sitemkar Uysal
Eylül 1999-Mart 2000 arasinda Izmir ve Afyon’da iki kisiyi otelde öldürdü. Kendini depremzede olarak tanitiyor ve sahte kimlikle dolasiyordu. Eskisehir’de yakalandi.

Dünyanın En Ünlü Delileri !!!


Jeffery Dahmer
Amerika’nın ünlü seri katillerinden Dahmer, çoğu Afrikalı ve Asya kökenli 17 adam ve erkek çocuğunu öldürmüştür. Öldürmeden önce çoğuna işkence ve tecavüz ederek mağdurların uzuvlarını koparmış ve ölülerle cinsel ilişkiye girip sonradan onları yemiştir. Hapishanedeyken oda arkadaşı tarafından spor salonunda öldürülmüştür.

Çocukluğu normal geçmiştir fakat 10 ve 15 yaşları arasında gittikçe kendini diğerler arkadaşlarından uzaklaştırmış, iletişimi azaltmış ve hobilerinden vazgeçmiştir. Zamanının çoğunu bisikletiyle gezip ölü hayvan arayarak geçirmiş, bulduğu hayvanları da evde toplamıştır. Liseden mezun olana kadar adeta bir alkoliğe dönüşmüştür.

22 yaşında anneannesinin yanına taşındığında garip tavırları gittikçe artmış, bodrumdaki ölü hayvanların yaydığı kokulardan ve her gece eve geç gelmesinden anneannesi altı sene sonra onu evden kovmuştur.

Ed Gein
Amerika’da doğup tüm cinayetlerini yine burada işleyen Ed Gein, aynı zamanda bir mezar hırsızıydı. Yetkililer Gein’in mezarlardan çaldığı kemikleri ve derileri kendine ödül ve hatıra olarak sakladığını öğrendiklerinde Gein’in şöhreti tüm kasabaya yayıldı.

Sadece iki kişiyi öldürdüğü için seri katil ünvanını alamadı fakat ‘Kuzuların Sessizliği’ filmindeki Jame Gumb, ‘Psikopat’taki Norman Bates ve ‘Teksas Testere Katliam’ındaki Deri Surat karakterlerine esin kaynağı olmuştur.

Tüm çocukluğu boyunca alkolik bir baba tarafından tacize uğrayan Gein’in annesi koyu bir Lutheryan olduğu için iki oğlunu da kendisi dışındaki tüm kadınların Şeytan’ın araçları olduğuna ve dünyanın doğuştan ahlaksızlıklarla dolu olduğuna inandırdı. Her gün iki oğluna da İncil’den özellikle ölüm, cinayet ve kısasa kısas ceza ile ilgili kısımlar okurdu. Zorbalar tarafından hedef alındığı yıllara rağmen iyi bir öğrenciydi. Arkadaşlıklar kurmaya çalıştığı zaman annesi tarafından azarlanırdı.

Cinayetlerinden dolayı yargılandıktan sonra akıl hastası olduğu anlaşıldığı için ömrünün geri kalananı bir akıl hastanesinde geçirdi.

Edgar Allan Poe
Ünlü şair, yazar, editör ve edebiyat eleştirmeni Edgar Allan Poe en çok ölüm ve gizemle ilgili öyküleriyle tanınır.

Bir yaşındayken babası ailesini terk etti, annesi de bir yıl sonra veremden öldü. Başarılı, İskoç bir tüccar ve eşi tarafından büyütülen Poe hiçbir zaman bu ailenin kütüğüne resmi olarak geçirilmedi. 1849’da 40 yaşındayken nedeni belirlenemeyen bir şekilde öldü.Cesedi, kendisine ait olmayan kıyafetlerle bulundu. Ölüm nedeni alkol, uyuşturucu, intihar, kalp yetmezliği, beyinde kan birikmesi, kolera, kuduz, verem ve daha başka birçok faktöre bağlanıyor.

Edgar Allan Poe karakteri çoğu zaman ‘deli dahi’, ‘iç çekişmeleri olan sanatçı’ olarak çizilmiş, çoğu kez kişisel çelişkileri konu edilerek öyküleştirilmiştir.

Albert Einstein
Adı dahi anlamında kullanılan bir kelime haline gelmiş dünyanın en ünlü bilim adamı Albert Einstein, popüler kültürde büyük bir etki yaratmıştır. Çılgın dahi ve dalgın profesör tiplerimelerinde, dağınık saçları ve belirgin yüzü taklit edilen Einstein, İkinci Dünya Savaşı öncesinde yolda yürürken çoğu insan tarafından durdurulup ‘teorisi’ hakkındaki sorulara maruz kalmıştır. Bir süre sonra ‘Pardon! Hep Einstein’e benzetilirim!’ diyerek sorulardan kurtulmanın yolunu bulmuştur. Doğduğunda ‘Benign Macrocephaly’ isimli sağlık sorunundan dolayı kafası vücuduna oranla daha büyüktü. Anne ve babası oğullarının zeka özürlü olmasından korkuyorlardı çünkü oğullarının bu sağlık sorunu bazen zekada gerilik olarak sonuçlanıyordu. 3 yaşına kadar konuşamayan Einstein konuşmaya kekeleyerek başladı. Dokuz yaşında okula başladığında bile hala tam anlamıyla çok düzgün konuşamıyordu. Konuşmaya geç başlamış olsa bile ‘anne’, ‘baba’ gibi basit kelimelerle başlamak yerine mantıklı cümleler kurmuştur. Dilini çıkarttığı ünlü fotografı da 72’inci doğum gününde arabasındayken ‘Kameralara gülümse.’ diyen gazetecilere verdiği pozdur.

Kategoriden Daha Fazla

Esed’in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18)
İnanın Esed'in Askerinin Dehşete Düşüren İşkencesi (+18) isimli bu haber okumaya değer. Lütfen zamanınızı ayırıp okuyun. Ortadoğu haberleri ilginizi ç...
Komik Okul Resimleri
Wh Okulda:)zerdeçaltemizlik kolu başkanı oluncababayagmurlu993'ün eleştirisine mahrus kalıo:) Pratik arkadaşımız nrhnhocasımert41994'den joker hakkı...
Korkunç Efsaneler
Efsane Mi Yoksa Gercek Mi ?Efsane mi Yoksa Gercek mi ?Şehir efsaneleri, ne zaman, nerede, kim tarafından, ne amaçla, nasıl çıkarıldığını kimsenin bi...
Rüyada Cinli Ev Görmek
Rüyada Cin, Peri GörmekCinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor,...
Dünyanın En Vahşi Yaratığı
Dünyanın En Vahşi Deniz Canlısı: Dunkleosteus10 metre boyu, 4 ton ağırlığı ve tüm deniz yaratıklarından güçlü ısırma kuvvetiyle Dunkleosteus, 400 mily...

Dünyanın En Ünlü Seri Katili İçin Yorum Yap