Dünyanın En Uzun Kelimesi Nedir

Dünyanın En Uzun Kelimesi Nedir Türkiyenin En Uzun Kelimesi - Bu makaledeki notlar: dünyanın en uzun kelimesi dünyanın en..

Dünyanın En Uzun Kelimesi

130 harften oluşan kelime olurmuymuş demeyin oluyormuş. Isvecce dünya dillerindeki en uzun kelime olarak kabul edilen nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranlag-
gningsmaterielunderhallsuppföljningssystemdiskussion-
sinlaggsförberedelsearbaten tam 130 harfften meydana geliyor.
İngilizcedeki en uzun kelime ise 45 harften meydana gelen ve bir hastalık ismi olan pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis tam 45 harftten oluşuyor.
Türkçe’de ise en uzun kelime 64 harften oluşan muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizden-:kork:
mişsiniz
kelimesi.

Dünyanın En Uzun Türkçe Kelimesi.

Dünyanın en uzun türkçe kelimesi tam 70 harf
Aşağıda göreceğiniz kelime dünyanın en uzun türkçe kelimesiymiş. Yanlış saymadıysam ki iki kez saydım, tam 70 haften oluşuyor.

Bir zamanlar herkesin dilinde olan ve söylemesi çok zor olan “çekoslovakyalılaştıramadıklar ımızdan mısınız?” lafına benziyor ancak ben bu en uzun kelimeden bir anlam çıkaramadım.

İşte dünyanın en uzun türkçe kelimesi:

muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebilecekleri mizdenmişsinizcesine

Anlamlı En Uzun Kelime :))

Türkçe Analamlı En Uzun Kelime:

“MUVAFFAKİYETSİZLEŞTİRİCİLEŞTİRİVEREMEYEBİLECE KLER İMİZDENMİŞCESİNE”

Okunuşu ; | MUVAF FAKİYET SİZLEŞ TİRİCİ LEŞTİRİ VEREMEYE BİLECEKLER İMİZDEN MİŞCESİNE |
:hehehe:

Dünyanın Yazılmış En Uzun Kelimesi!

Bu kelime öylesine yazılmadı, bir anlamı var. İşte o kelime…

Bu 1000 harfin üzerinde harften oluşan anlamsız ‘kelime’, klavyenin üzerinde dolaşan bir kedinin eseri değil! İngilizce’deki en uzun kelime olmaya aday bu kelime, bir virüsün (bilgisayar virüsü değil, gerçek virüs) içerisinde bulunan protein.

Seam Kean’ın ‘The Disappearing Spoon’ adlı kitabında ortaya çıkan 1.185 harflik bu kelime, ‘tütün mozaik virüsü’ içerisinde bulunan bir protein. Aslında daha uzun moleküller de var: Örneğin bir aminoasit virüsünün içindeki proteini açıklayan kelime 1913 harften oluşuyor, ancak hiçbir zaman tamamen yazıya geçirilmemiş.

İngilizce’deki en uzun kelime olarak bilinen ‘Supercalifragilisticexpialidocious’ ise aslında gerçek bir kelime değil ve uzun bir kelime olacak şekilde tasarlanmış bir ‘laf kalabalığı’.

İŞTE O KELİME:

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Uzun Kelimesi Nedir İçin Yorum Yap