Dünyanın Enleri Resimli

Dünyanın Enleri Resimli Dünyadaki Enler - Bu makaledeki notlar: dünyanın enleri dünyanın enleri resimli dünyadaki..

Dünyanın Enleri Büyükleri Ve KücükleriAşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 740×438.
Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 744×579.

Dünyanın Enleri .. Başka Yerde Yokk


Dünyanın en küçük oyuncağı

en büyük köpek

köpek balığı


en büyük geyik
en kaslı insan
en büyük atı ve en küçük at 😀

buda dünyanın (yaşadığımız) en net çekılern fotoğrafı 😀

+ repp emeğe saygı 😀

Dünyanın Enleri Xxx


Dünyanın Enleri

Dünyanın Enleri
DünyANIn en pahalı Klibi

O’na neden ‘King of Pop’ dediklerini merak edenler izlesin. Yıl 1995… Michael Jackson kızkardeşi Janet ile birlikte 7 milyon dolar bütçeyle tüm zamanların en pahalı klibi olan ‘Scream’ i çekiyor ve tarihe bir de bu şekilde geçiyor. Aradan 14 yıl gibi bir zaman geçmesine rağmen böyle kaliteli ve bugün bile izlenebilen kliplerin nadir olduğunu düşünürsek, ‘King of Pop’ tanımının Ona ne kadar uyduğunu daha iyi anlayabiliriz zannedersem…

Video:

Fotoğraflar

Dünyanın en Küçük Otomobili

Dünyanın en küçük otomobili Peel P50’dir.Üç tekerlekli araba sol tarafında sadece bir kapı var, bir cam sileceği ve bir far. Uzunluğu 134 cm ve genişliği 99 cm, the Peel P50 mini araç bir yetişkin ve bir alışveriş çantası barındıracak şekilde tasarlanmıştır.
1963-1964 yılları arasında sadece 50 adet üretilen P50’den günümüza sadece 20 tanesi ulaşabilmiştir.Bu minik araçlar uzun seyahatler için kesinlikle değil ama kısa gezintiler için çok eğlenceli bir araç olabilir.


Dünyanın En pahalı Pizzası
Dünyada satılan en pahalı pizza odun fırınında pişirilen; ince hamurlu; içinde mozerella,domuz pastırması,soğan püresi, kilosu 2 bin 800 dolardan satılan özel bir İtalyan mantarı parçaları gibi nadir bulunan ve oldukça değerli bir çok malzeme konuyor. İngiltere Londra’daki Gordon Ramsay’s Maze adlı restoranda tanesi-mevsimden mevsime değişerek- 200 dolardan satılıyor.
Fotoğraflar

Dünyanın en Büyük stadyumu

Dünyanın en büyük stadyumu Brazilya Rio’da bulunan Maracana Stadyumu’dur.
Brezilya’nın 1950 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasının ardından turnuva için yeni bir stadyum yapılmasına karar verildi. Stadyumun planları Raphaël Galvão ve Pedro Paulo Bernardes Bastos adlı iki mühendis tarafından çizildi. Temeli 2 Ağustos 1948’de atıldı. 16 Haziran 1950’de Wings topluluğu – Paul McCartney konseri ardından yapılan açılış maçında Rio de Janeiro All-Stars ile São Paulo All-Stars karşı karşıya geldi. Maçı Rio de Janeiro All-Stars 3-1 kazandı. Didi stadyumda gol atan ilk futbolcu oldu. Açılış gününde yapılan maçı 184 bin kişi izlemişti.
Maracana Stadyumu’nun yani Maracana Arena’nın yapımında yarım milyon torba çimento ile 10.000 ton demir kullanılmıştır. Finalde Uruguay, Brezilya’yı 2-1 yenmiş ve bu dev finali kaçak girenlerle birlikte 200 bin kişi izlemiştir.
16 Temmuz 1950 günü Brezilya ile Uruguay arasında oynanan turnuvanın final maçına resmî sayılara göre 500,000 izleyici geldi. Ancak gerçekte bu sayının 250.000’e yakın olduğu tahmin edilmektedir. Maçı Uruguay 2-1 kazanarak büyük sürpriz yapmıştır.
Stadyum tam olarak 1965 senesinde, temelinin atılmasından 17 sene sonra tamamlandı.
1966 yılında Brezilya’da çok sevilen bir spor adamı olan Mario Filho’nun vefatının ardından stadyumun yöneticileri stada Filho’nun adını vermeye karar verdiler.
Resmi olarak 180.000 kişi kapasiteli stadyuma, büyük maçlarda 200.000 kişi alınabilmektedir. Maracana Stadı hâlen dünyanın en büyük futbol stadyumu ünvanını elinde bulundurmaktadır. Ligdeki seyirci rekoru Ağustos 1963’te 2-2 biten Flamengo-Fluminense karşılaşmasında 177 bin 656 seyirciyle kırılmıştır. Stadın kapasitesi ilerleyen yıllarda FIFA standartları gereği 95 bine düşürümüş ve yenilenme için tam 90 milyon dolar para harcanmıştır.Maracana stadyumu dünyanın en büyük stadyumudur.!

Dünyanın en çok satan Playstation oyunu Sony tarafından Playstation 1 için hazırlanan Gran Turismo 1’dir.Bu güne kadar 10 Milyondan fazla orjinal oyun satılmıştır.

Fotoğraflar:

HAK ETTİYSEM +REP
EMEĞE SAYGI
WEBHATTI DOSTLUĞUNA DEVAM !!

Dünyanın Enleri


Dünyanın en büyük dönme dolabı. 208 metre (682 ft). 2009 da biten dönme dolapta herbiri 40 kişi taşıyabilecek 48 adet kapsül bulunuyor.


Dünyanın en yaşlı insanı 138’inde öldü.


Dünyanın en büyük mantarı.


Dünyanın en büyük kitap fuarı.


Dünyanın en büyük kelebeği.


Dünyanın en büyük motoru. Almanya’nın Zilly kentinde yapılan 45 ton ağırlığındaki devasa motosiklet rekorlar kitabına girdi


Dünya’nın en büyük tohumu


Dünyanın en dar evi


Dünyanın en şişman insanı.

Dünyanın en uzun langırt masası.

Dünyanın en uzun kadını. 2 metre 36 santimlik Çinli Yao Defen’in ayakkabıları Almanya’da özel yapılıyor.


Dünyanın en zehirli hayvanı: Kokoi ok kurbağası.Zehirinin sadece 00001 gramı insanın dengesini altüst edebileceği ve insanın ölümüne yol açabileceği saptanmıştır.


Dünyanın en uzun adamı. Boyu 2.90 m


Dünyanın en büyük iş makinesi. Bu hareketli makine 100 metre yüksekliğinde ve 223 metre uzunluktadır.


Dünyanın en uzun ve en kısa atı buluştu.

Dünyanın en uzun dilli insanı.


Dünyanın en kıllı adamı.

Dünyanın en uzun saçlı kadını

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın Enleri Resimli İçin Yorum Yap