Düşmanını Kahreden Dua

Düşmanını Kahreden Dua Düşmanı Kahredecek Dua - Bu makaledeki notlar: düşmanı kahreden dua düşmanını kahreden dua..

Düşmanı Kahreden Dua

Size düşmanlık eden birini kahredip cezalandırmak için Herhangi bir arabi ayın son günlerinde gece yarısı kalkıp güzelce bir abdest aldıktan sonra, iki rekat hacet namazı kıl. Birinci rekatta Fatiha ve kırk (40) defa Fil suresini, ikinci rekatta Fatiha ve kırk (40) defa Kafurun suresini oku. Selam verdikten sonra secdeye varıp, ellerini seccade nin altına koyarak yüz (100) defa şu mübarek esmaları oku:

يَاقَادِرُ يَامُقْتَدِرُ يَاعَزِيزُ يَاعَلِيمُ يَاعَلِىُّ يَاعَظِيمُ اَنْتَ الْقَادِرُ الْمُقْتَدِرُ

Ya Kadiru Ya Muktediru Ya Azizü Ya Alimü Ya Aliyyü Ya Azimü entel Kadirul Muktedir.

Okuduktan sonra secdeden başını kaldırıp şu duayı bir defa:

اَللَّهُمَّ خُذْلِى حَقِّى مَنْ فُلاَنْ اِبْنِ فُلاَنَةَ وَاجْعَلَهُ عِبْرَةً لِلْمُعْتَبِرِينَ يَاشَدِيدُ يَاشَدِيدُ اَللَّهُمَّ اَهْلِكْهُ كَمَا اَهْلِكَ
قَوْمَ فِرْعَوْنَ اِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرْ

Allahümme huzli hakki fülan ibni fülaneten vecalhü ıbreten lilmu’tebirine Ya Şedidü Ya Şedidü Allahüm-me ehlikhü kema ehlike kavme firavne İnneke ala külli şeyin kadir.

okursan zulüm eden o zalim Allah Teala hazretlerinin izni ile müstehak olduğu cezayı bulur ve yaptıklarından büyük bir pişmanlık duyarak, bir daha kötülük yapmaz.

Şeytanı Kahreden Dua

Şeytan genç evliyalardan birine görünüp şöyle dedi:
“Ben senin yanına geldiğimde deve gibiydim. Beni dinlemeyip onu okuduğun için beni serçeye çevirdin.”

Yüksek tabaka evliyalardan Muhammed b. Vasi Hazretleri bu duayı okurlardı :

Allâhümme inneke sellatte aleynâ adüvven basıyran bi uyûbinâ ve kabiylühû min haysü lâ nerâhüm. Allâhümme fâyishü minnâ ke mâ âyestehû min rahmetike ve kannıthü minnâ kemâ kannattahû min afvike ve bâıd beynenâ kemâ bâadte beynehû ve beyne rahmetik, inneke alâ külli şey’in kadiyr.

Manası: Ya Rabbi ! Şeytan denilen düşmanı başımıza musallat ettin. Biz onu göremediğimiz halde, o bizi görüyor. Ya Rabbi ! O kafire rahmetinden ümit kestirdiğin gibi bizden de ümidini kestir. Ya Rabbi ! Affından onu mahrum ettiğin gibi, bizden de mahrum et. Ya Rabbi ! Onun rahmetinden uzaklaştırdığın gibi bizden de o kadar uzaklaştır. Ya Rabbi ! Sen her şeye kadirsin.

Bu zat bu duayı okuduğu için şeytan yanına yaklaşamazdı. Bir gün şeytan önüne çıktı :
– Sen Beni tanıyor musun ?
– Hayır
– Ben şeytanım, sana rica ediyorum. Katiyyen yanına yaklaşmayacağım. Sakın bu duayı kimseye öğretme.
Bunun üzerine o zat :
– Ey melun ! Bundan sonra bu duayı daha çok okuyup herkese de öğreteceğim, dedi.

Bu dua çok tesirlidir. Okunduğu vakit şeytanın belini kırar.

Kaynak : Arif Pamuk – Pamuk Yayınları

> Fakir / Fakirlik

Rüyada yoksul olduğunu görmek zenginliğe; Haline sabretmeyen fakir görmek isyan ve inkara, Fakir olduğunu görmek zenginliğe, eline bol miktarda nimet geçmesine, hayır ve menfaat elde etmeye, Varlık içinde bulunduğu halde fakir ve mütevazi bir hayatı terccih ettiğini görmek dünya ve ahiret hayırlarına ermeye, Yoksula ve muhtaç kimseye iyilik yaptığını görmek düşmanı kahreden ve gazab-ı ilahiyi söndüren gizli sadaka vermeye devam etmeye, Açıkça günah işlemekte israr eden kimseye iyilik yaptığını görmek yanlış bir iş yapmaya, Dilencilik yaptığını görmek çok dua etmeye delalet eder. Allahu Teala’ya bir hacette bulunup, aczini ve halini O’na arz ettiğini gören kimsenin söz ve imkan ehli katında yaptığı ricası yerine getirilir.

Kahreden Kaza

Kahreden kaza

Kamyonetiyle manevra yaparken oğlunu ezdi.

TRABZON’un Yomra İlçesi’nde kamyonetiyle geri manevra yapan Abdulah Keleş, aracın arkasında oynayan oğlu 8 yaşındaki Ramazan Keleş’i ezerek ölümüne neden oldu.

Yomra’nın Kılıçlı Köyü’de dün amyonetiyle geri geri manevra yapmaya çalışan Abdullah Keleş, bu sırada aracın arka tarafında oynayan oğlu Ramazan Keleş’i ezdi. Ağır yaralanan çocuk getirildiği Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Gözaltına alınan baba Abdullah Keleş, savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kahreden Tesadüf

Kahreden tesadüf

Gaziantep’ten, ayrıldığı öğretmen eşi 30 yaşındaki Maksude Avcı ve 3 yaşındaki oğlu Umut Can Kabak’ı görmek için Adana’ya gelen öğretmen 32 yaşındaki Emrah Kabak, evin önünde eski eşi ve oğlunun cesetleriyle karşılaşınca şoke oldu.

Kaza, dün saat 19.30 sıralarında Ziyapaşa Caddesi’nde meydana geldi. Gaziantep’te yaşayan ve kendisi gibi öğretmen olan Emrah Kabak’tan 8 ay önce boşanan Maksude Avcı, Adana’ya tayin istedi. Adana Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu’nda göreve başlayan Avcı, Ziyapaşa Mahallesi’nde bir ev tutarak burada oğlu Umut Can Kabak ile yaşamaya başladı. Dün akşam evine gelen bir öğretmen arkadaşını yolcu eden Maksude Avcı, kucağında oğlu ile yolun karşısına geçmeye çalışırken, 27 yaşındaki K.Y. yönetimindeki otomobilin çarpması sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi.

Bu sırada oğlu ve eski eşini ziyaret için Gaziantep’ten gelen Emrah Avcı, yoldaki kalabalığı görünce ne olduğunu merak etti. Bir anne ve oğlunun kazada öldüğünü öğrenen Kabak, olay yerine gitti. Kalabalığın arasından geçip yerde yatan cesetlerin eski eşi ve oğluna ait olduğunu fark eden Kabak, fenalık geçirdi. Sağlık ekiplerinin sakinleştirici iğne yaptığı Kabak’ı polisler teselli etti. Trafik kazasına karışan sürücü K.Y., ise polis merkezine giderek teslim oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Düşmanını Kahreden Dua İçin Yorum Yap