El Bileğinde Kemik Çıkıntısı

El Bileğinde Kemik Çıkıntısı Elde Kemik Büyümesi - Bu makaledeki notlar: bilekte kist el bileğinde kemik çıkıntısı..

El Ve Bileklerde Görülen Kitlelerin Nedenleri Ve Tedavisi

Orada topaklar, darbe ve birçok potansiyel nedenleri, ve el ve bilek görünebilir kitleler. Bu kitleler, ya da rahatsız edici olabilir bunlar hiç fark olmayabilir. Bazı hastalar bir görüş talep çünkü deneyim ağrı ya da sadece bir yumru görünümünü sevmiyorum. Başkaları böylece kanser olmayan emin olmak için yapmak.

Bir el veya bilek kütle neden kitle, muayene bulguları görünüşü ve muhtemelen de dahil olmak üzere görüntüleme çalışmaları, tespit edilebilecek röntgen veya MRI. Kesin tanı bir patolog tarafından, ya bir biyopsi veya kitle kaldırılması sonrasında kitle incelenmesi gerekir. Doktorunuz kitle neden bağlıdır önerir tedavisi.

En Yaygın El ve Bilek Masses
Ganglion Kistler
Bir ganglion kisti kütle en yaygın türü, tüm el ve bilek topaklar ve darbelere yaklaşık% 50’sini temsil etmektedir. Bileğinizin küçük eklemlerin sert astar ve eklem sıvısı küçük bir kese formları içindeki toplar. Ganglion kistler bir tendon kılıfının kapalı torbalar veya eğmek ortak olarak oluşabilir; bu müköz kistler denir.

Dev hücreli tümör tendon kılıf
Tendon kılıfının dev hücreli tümör gerçek bir tümör değil, daha ziyade bir firma kitle değildir. Bu kitleler bir tendon kılıfının veya ortak astar (synovium) gelen ortaya çıkabilir. Tendon kılıfının dev hücreli tümör yavaş yavaş büyümeye ve ağrılı olabilir eğilimindedir. Bu kitleler ile sorun iken genellikle kolayca çıkarılabilir için genellikle geri gelmek olduğunu.

Inclusion Kistler
Bir dahil kist sonra el veya parmak bir yaralanma, genellikle yıl sonra ortaya çıkar. Bir penetran yaralanması, derin bir kesik gibi oluşur, yüzey hücreleri hurma veya parmak derin katmanları içine itilmiş olabilir. Bu, bu alanda bir kist oluşumuna neden olabilir. Hastaların çoğu bile sonunda dahil kist yol ilk travma hatırlamıyorum.

Karpal Boss
Bir karpal patron bir tümör değil, bir kemik mahmuz benzeyen el sırtında kemik bir büyüme. Bir ganglion kisti olarak değil, bir karpal patron daha firmadır yanlış teşhis olabilir ve hareket yapamaz olmak. Bir karpal patronu olan hastalar genellikle, ama bir yumru fark nadiren onun tarafından rahatsız ediliyorlar. Eğer yumru kemik, kaldırılması mümkün sorunlu hale yok.

Enchondroma
Bir enchondroma zaman kıkırdak, kemik içinde yetişir oluşur. Bu bir noncancerous tümördür. Bir enchondroma bir sorun tümör bir patolojik kırık neden olabilir kemik, zayıflatır olur. Enchondromas çok nadir (yaklaşık% 1) bir kanserli tümör içine zaman içinde gelişir.

Kanser olabilir mi?
El ve el bileği kanserinin en yaygın türleri de dahil olmak üzere deri kanserlerinin şunlardır:

o Skuamöz hücreli karsinom
o Bazal hücreli karsinom
o Melanom

Kanserler nadiren el ve bilek, ama köken orada el kemik ve kıkırdak tümörleri nadir durumlar vardır. Bu kanserler olan el, sarkomlar denir ve kemik, kıkırdak ya da yumuşak anormal büyüme dokuları nedeniyle olabilir kaynaklı. Topaklar veya el ve el bileği darbe ve bu çok nadiren neden olur.

Bir kanser ya da el bileği içinde cilt altında gerçekleşen yok, aynı zamanda bir metastazları (kanserin başka bir yerde vücut yılında seyahat etti nedeniyle) olabilir. Kanserinin en yaygın türü el veya bileğine metastaz için akciğer kanserdir.

Sponsorlu Bağlantılar

El Bileğinde Kemik Çıkıntısı İçin Yorum Yap