Elıf Ba

Elıf Ba Diyanet İşleri Başkanlığı Sesli Elifba - Bu makaledeki notlar: diyanet işleri başkanlığı elifbası elıf ba..

Elıf-ba – Kur’an-ı Kerım Öğreniyorum

ELIF-BA – KUR’AN-I KERIM ÖĞRENİYORUM

Dua ile başlar Elifbamız…

Ne zaman elimize bir Elifba alsak hep şu dua ile karşılaşırız: “Bismillahirrahmanirrahim. Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr. “
Bu duanın anlamı şudur: “Ey Rabbim işimi kolaylaştır, zorlaştırma ve hayırlı bir sonuca erdir.”
Başlama duamızın anlamını da öğrendikten sonra yapacağımız bir şey daha kalıyor. O da Elifbamızın ilk harfini okumaya ve öğrenmeye başlamadan önce bu duayı yapmak. Tabii ki önce her güzel işimizde olduğu gibi “Besmele” çekmeyi de unutmuyoruz.
Kur’an öğrenmek için ne zaman Elifba’yı açıp okumaya ve Kur’an harflerini öğrenmeye başlasak karşımıza Peygamberimizin (sas) şu sözü de çıkacaktır: “Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve başkalarına öğretendir.”
Yine Peygamber Efendimizin bir sözü daha vardır ki, bu da anne ve babalarımızı Kur’an’ı öğretme konusunda teşvik etmekte ve müjde vermektedir: “Çocuklarına Kur’an öğreten anne-babaya cennette taç giydirilir.”
Ayrıca kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim de bize şunu emreder: “Seni yaratan Rabb’inin adıyla oku!”

Bismillah diyelim ve alfabemize başlayalım!

Zaman Gazetesine ve bu sayfanın yapımcısı Kerim Gün’e Teşekkürler

Kuran Okumayı Öğreniyorum

Kuran Okumayı Öğreniyorum

Hits: 37 Download: 620 Lisans: Freeware (Ücretsiz) Üretici/Telif: Bilinmiyor İşletim Sistemi: Windows (Tümü) Yazı Boyutu 12 14 16 18
Açıklama

Yüce kitabymyz Kuran’y Kerim’i ö?renmek isteyenler için e?siz bir program. Oldukça basit arayüzü ve zengin içeri?i sayesinde kolayca Kuran’y Kerim’i ö?reneceksiniz.
indir

Sponsorlu Bağlantılar

Elıf Ba İçin Yorum Yap