Elma Sirkeli Tonik

Elma Sirkeli Tonik Elma Sirkesi İle Tonik - Bu makaledeki notlar: elma sirkesi tonik elma sirkeli tonik..

Elma Sirkeli Tonik

Elma Sirkeli Tonik
İki yemek kaşığı elma sirkesi ile iki yemek kaşığı suyu karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinizi bu solüsyonla temizleyin. Göz çevrenize getirmemeye özen gösterin. Su ile durulayın.
Bu solüsyon, cildinizi kir ve yağdan arındırırken gözeneklerinizin açılmasını sağlar.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Ender

elma sirkesinin cilde faydaları
bilindiği gibi elma sirkesinin güzellik ve zayıflamada önemli bir rölü vardır ayrıca elma sirkesinin insan sağlığı için pek çok faydaları var. Kolestrolden tutun zayıflamaya kadar pek çok alanda faydalı olan elma sirkesi cilt için de faydalıdır. cilde iyi gelen elma sirkesi lekelere ve aknelerede iyi geliyor. ayrıca maskesinide yapmak mümkün kolayca evde yapabilirsiniz
Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir
– Elma sirkesi içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi tahriş etmeden derinlemesine temizler.
– Cildin su ihtiyacını karşılar pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
– Cildi nemlendiren elma sirkesi cilt kırışıklıklarının oluşmasını önler.
– Elma sirkesinin PH değeri cildimizin PH değeri ile yaklaşık olarak aynıdır. Bu sayede cildin koruyucu tabakasının yenilenmesine de destekler.
– Cildin kızarmasını ve kaşınmasını önler.
elma sirkesi maskesi tarifi
Malzemeler
– 2 çay kaşığı elma sirkesi,
– 1 su bardağı su,
– 2 çay kaşığı kavun suyu,
elma sirkesinin cilde uygulanması uygulanışı : Tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın. Karışımı banyo sonrası cildinize pamuk yardımıyla uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.Elma sirkeli buhar banyosu karışımı soğuduktan sonra temiz bir cam şişeye doldurup cilt temizliğinde tonik olarak kullanabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce bir miktar pamuğun üzerine elma sirkeli tonik döküp cildinize uygulayabilirsiniz.
elma sirkesinin akneye faydaları Akne tedavisi : Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.
elma sirkesinin cilt lekelerine faydaları Ciltteki lekeler : Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
elma sirkesi buhar banyosu : Elma sirkeli buhar banyosu cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olur ve siyah noktaların giderilmesi için de fayda sağlar.

Sivilceli Ciltler İçin Tonik

Sivilceli Ciltler İçin Tonik
Malzeme: Bir tutam biberiye otu, Bir tutam adaçayı, Saf alkol
Uygulama: Bir tutam biberiye otu ve bir tutam adaçayı kaynamış suya atarak demleyim. 15 – 20 dk bekletin. Temiz bir kaba süzerek içerisine bir kahve fincanı saf alkol ilave edin ve karıştırın. 15 – 20 gün temiz bir pamukla yada bezle yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Cilt İçin En İyi Tonik

cilt için en iyi tonik sodadır…her akşam soda ile cildinizi silin..gözeneklerinizi sıkılaştırarark siyah nokta oluşumunu önleyecektir

Sivilce Ve Siyah Noktalariçin Bitkisel Tonik

Sivilce Ve Siyah Noktalarİçin Bitkisel Tonik

-1 adet kırmızı turp
-elma sirkesi

Hazırlanışı: 1 tane kırmızı turpu yıkayıp kabukları ile rendeledikten sonra üstüne çıkacak kadar elma sirkesi koyarak 1 gün bekletin.

Bir gün beklettikten sonra süzün ve elde ettiğiniz suyu buzdolabında saklayın.

Bu tonikten her gün pamuk ile sivilcelerin üstüne sürün. 3 gün içinde etkisini göreceksiniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Elma Sirkeli Tonik İçin Yorum Yap