Elma Sirkesi Faydaları

Elma Sirkesi Faydaları Sirkenin Faydaları Maden Suyu Sirke Katarak - Bu makaledeki notlar: elma sirkesinin faydaları elma sirkesi faydaları..

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesi

Şifai amaçla kullanmak için; bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 kez, mümkünse yemeklerden önce (fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır) kullanılır

Kullanım biçimleri: Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:

 • 1 bardak su
 • 1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır. Ama burada çiçek balını da yakından tanımamız gerekiyor:

Çiçek balının bileşimi: Şeker: %32 üzüm şekeri (glikoz), %39 meyve şekeri, %7 malt şekeri. 100g balda mg mineraller: Sodyum 7, potasyum 45, kalsiyum 5, fosfor 20, magnezyum 3, demir 1mg. 100g balda mg vitaminler: B1 0,03, B2 0,05, Niacin 0,1, C 1mg.

 • Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık. Bu zenginliğin sağlığımıza yaptığı katkılara da şöyle kısaca bir göz atmamız herhalde yararlı olacaktır:
 • Öncelikle bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.
 • Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.
 • Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.
 • Ayrıca, 4 gün boyunca akşam saatlerinde 1 Echinacea preparatı alın. Üç gün ara verdikten sonra yine 4 gün devam edin ve bu tedaviyi 4 hafta boyunca sürdürün. Bu tedavi, bağışıklık sisteminin güçlenmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu tedaviyi ayrıca doğal C vitamini ile de destekleyin.
 • Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.
 • Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.
 • Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.
 • Vajinal akıntılara karşı, 1 ölçü elma sirkesi 4 ölçü ılık suyla karıştırılır. Temiz bir şırıngaya çekilen sıvı günde pek çok kere vajinaya boşaltılır. Sirke-su karışımının vajinada 1-2 dakika kalması yeterlidir.
 • Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.
 • Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır.
 • Hemoroite karşı, yarım su bardağı elma sirkesi ve bir su bardağı adaçayı katkılı ılık oturma banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.
 • Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.
 • Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ılık suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.
 • Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.
 • Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce , içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için.
 • Yüzünüze buğu banyoları uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5-10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!
 • Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır.
 • Elma sirkesinin pH değeri(asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.

Uyarı: Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

 • Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.
 • Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.
 • Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
 • Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.
 • Zayıflamak için: Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar

Elma sirkesine yeni ekleme:

Kilo vermek isteyenler için de bir formül var arkadaşlar….1 bardak ılık suyun içine, yarım tatlı kaşığı elma sirkesi ve bal bir de yarım limon suyu katıp sabahları aç karnına içerseniz ayda 4 kilo kaybedebiliyorsunuz. Bu da denenmiş…Kolay gelsin….

ELMA SİRKESİ ZAYIFLATIYOR

YÜZYILLARDAN beri mucizevi bir besin olarak gösterilen sirke, kadınlar için çok faydalı.

YÜZYILLARDAN beri mucizevi bir besin olarak gösterilen sirke, kadınlar için çok faydalı. Özellikle fazla şikayetlerinden kurtulmak isteyen kadınlar, sirkeden vazgeçmemeli. Çünkü elma sirkesi uygun bir diyetle kullanıldığında zayıflatıyor. 1 su bardağı suya 1 kahve kaşığı elma sirkesi ve 1 kahve kaşığı bal ekleyip karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullandığınızda düzenli kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Ender

elma sirkesinin cilde faydaları
bilindiği gibi elma sirkesinin güzellik ve zayıflamada önemli bir rölü vardır ayrıca elma sirkesinin insan sağlığı için pek çok faydaları var. Kolestrolden tutun zayıflamaya kadar pek çok alanda faydalı olan elma sirkesi cilt için de faydalıdır. cilde iyi gelen elma sirkesi lekelere ve aknelerede iyi geliyor. ayrıca maskesinide yapmak mümkün kolayca evde yapabilirsiniz
Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir
– Elma sirkesi içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi tahriş etmeden derinlemesine temizler.
– Cildin su ihtiyacını karşılar pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
– Cildi nemlendiren elma sirkesi cilt kırışıklıklarının oluşmasını önler.
– Elma sirkesinin PH değeri cildimizin PH değeri ile yaklaşık olarak aynıdır. Bu sayede cildin koruyucu tabakasının yenilenmesine de destekler.
– Cildin kızarmasını ve kaşınmasını önler.
elma sirkesi maskesi tarifi
Malzemeler
– 2 çay kaşığı elma sirkesi,
– 1 su bardağı su,
– 2 çay kaşığı kavun suyu,
elma sirkesinin cilde uygulanması uygulanışı : Tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın. Karışımı banyo sonrası cildinize pamuk yardımıyla uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.Elma sirkeli buhar banyosu karışımı soğuduktan sonra temiz bir cam şişeye doldurup cilt temizliğinde tonik olarak kullanabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce bir miktar pamuğun üzerine elma sirkeli tonik döküp cildinize uygulayabilirsiniz.
elma sirkesinin akneye faydaları Akne tedavisi : Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.
elma sirkesinin cilt lekelerine faydaları Ciltteki lekeler : Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
elma sirkesi buhar banyosu : Elma sirkeli buhar banyosu cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olur ve siyah noktaların giderilmesi için de fayda sağlar.

Elma Ve Elma Sirkesinin Faydaları

Kullanım alanları ve biçimleri: Elma, içerdiği organik asitler, soda ve
fosforun yardımı ile, beyni, karaciğeri ve mideyi çok olumlu etkiler.
Kullanım biçimleri, taze meyve ve meyve suyu olarak sıralanabilir.

Çiğ elma kabuğu yenerek bedendeki ürik asit azaltılabilir.
Pişmiş elma ile yapılan kompresler yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.

Taze elma suyu ile yıkanan kırışık ve pörsük deri canlılık ve tazelik
kazanır.
Yatmadan önce yenen bir elma, rahat uyumaya yardımcı olur..

Kabızlığa karsı pişmiş elmanın etkili olduğu bilinir.
Gut, böbrek, mesane hastalıklarına ve hemoroite karsı uygulanacak bir elma
küründen yararlı sonuçlar alınabilir.

Deri döküntülerine, gut ve romatizma rahatsızlıklarına karşı, taze elma suyu
başarıyla kullanılabilir. Elma suyu, özellikle soğuk algınlığına, öksürüğe,
ses kısıklığına, yüksek ateşe ve iltihaplı hastalıklara karsı başarılıdır.
Ama çok soğuk içilmemelidir. Elma suyu ayrıca, romatizmal böbrek ve
karaciğer rahatsızlıkları, damar sertliği ve egzamaya karşı da
kullanılabilir.

Elma genelde, yatıştırıcı ve ateş düşürücüdür.
Elma suyu, sindirim sistemini uyarır ve mide mukozasını güçlendirir.
Sindirim yetersizliğine karşı, rendelenmiş bir elma yemeklerden önce
yenilmelidir. Ama rendelendikten sonra, rengi koyulaşana kadar
bekletilmelidir. Ham elma rendesi ishale karşı kullanılabilir.

Kısaca, sağlıklı yaşamaya önem veren kişinin yakınında her zaman elma
bulundurması gerekir.
Elma sirkesi, doğal bir yasam iksiridir!
Bileşim: Kalsiyum, flüor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A
vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke
asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.

Yaşlılığımızda da sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı
bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz..
İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz. İçerdiği çok
değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir o.
Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü
bir doğal ilaçtır.

Burada size, bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık
belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma
sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Kullanım biçimleri: Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek
balı ile karıştırılarak oluşturulur:
*1 bardak su
*1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesi
*1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir.
Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek
ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size
canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu
kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır.

Ama burada çiçek balını da yakından tanımamız gerekiyor:
Çiçek balının bileşimi: Şeker: %32 üzüm sekeri (glikoz), %39 meyve sekeri,
%7 malt sekeri.
100g balda MGK mineraller: Sodyum 7, potasyum 45, kalsiyum 5, fosfor 20,
magnezyum 3, demir 1mg.
100g balda mg vitaminler: B1 0,03, B2 0,05, Niacin 0,1, C 1mg.

Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin
içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık.
Bu zenginliğin sağlığımıza yaptığı katkılara da söyle kısaca bir göz atmamız
herhalde yararlı olacaktır:

-Öncelikle bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı
koyabilecek dayanıklılığı kazanır.
Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil
olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi
maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.

-Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan
kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği
için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu
tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek
mümkün olacaktır.

-Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke- bal
kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.
-Ayrıca, 4 gün boyunca akşam saatlerinde 1 Echinacea preparati alın. Üç gün
ara verdikten sonra yine 4 gün devam edin ve bu tedaviyi 4 hafta boyunca
sürdürün.

Bu tedavi, bağışıklık sisteminin güçlenmesine önemli katkılar sağlayacaktır.
Bu tedaviyi ayrıca doğal C vitamini ile de destekleyin.
-Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı
ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine
kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

-Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su
karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu
gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

-Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma
sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın
ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve
yudumlayarak için.

-Vajinal akıntılara karşı, 1 ölçü elma sirkesi 4 ölçü ılık suyla
karıştırılır. Temiz bir şırıngaya çekilen sıvı günde pek çok kere vajinaya
boşaltılır. Sirke-su karışımının vajinada 1-2 dakika kalması yeterlidir.

-Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli
içilir.
Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.

-Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20
dakika etkilemeye bırakılır.
-Hemoroite karşı, yarım su bardağı elma sirkesi ve bir su bardağı adaçayı
katkılı ılık oturma banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.
-Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma
sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın.
Bu kokteyle rezene veya Frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.

-Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kasığı elma
sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ılık suya 1 su bardağı dolusu elma
sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10
dakikadır.

-Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli
için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla
günde pek çok kere yarayı nemlendirin.

-Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce , içine 1 tatlı
kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları
uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve
2 yemek kaşığı dolusu Mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve
başınızı büyük bir havluyla örterek 5-10 dakika gözlerinizi yumarak
bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

-Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere
dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo
alınır. Banyo süresi 10 dakikadır.

Elma sirkesinin pH değeri (asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen
hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün
güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.
Uyarı: Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Elma Sirkesi – Siyah Noktalara Çözüm

Elma Sirkesi – Siyah Noktalara Çözüm
cilt bakımı – elma sirkesinin cilde faydası – siyah noktalar nasıl yok edilir – siya noktalara cilt bakımı


Çoğumuz biliriz ki birsürü kozmetik madde kullanmamıza rağmen cildimizdeki
siyah leke ve siyah noktalar asla geçmez.
Şimdi size önereceğim bitkisel ürün elma sirkesi.
Bir su bardağının yarısı kadar suya üç çorba kaşığı elma sirkesini koyup kaynatın.

Sonra ateşi kapatarak bu kaynamış olan sirkeli suyun
buharına karşı başımıza bir tülbent örterek yüzümüze
buhar banyosu yapar gibi tutuyoruz.
15-20 dakika kadar bu şekilde cildiniz
buharı emsin ve siyah noktalar yumuşasın.
Sonra sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silerek temizleyin.
Haftada 2 kere deneyeceğiniz bu yöntem
siyah noktalarınıza karşı oldukça yararlı olduğunu görüceksiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Elma Sirkesi Faydaları İçin Yorum Yap